Discover and read the best of Twitter Threads about #ARDYZ

Most recents (9)

KKimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. #KMPUR özelinde bir çok soru alıyorum. Genele cevap verelim. Şirketi tanımak isteyenler aşağıdaki flooda göz atabilir. O
Öncelikle yeni #SASA lafını çok duyuyorum. Ben Sasa Polyester varken yeni SASA arama sevdasını bırakalı çok oldu. Lakin yine de Kimpur da pozisyon bulunduruyorum. Portföydeki oranı ise %6.25 son bilanço ile biraz daha ekleme yaptım. Image
Güven borsada her şey demekmiş, bunu tecrübe edindik. #Ardyz ve bir kaç bedelli canavarı bunu bize çok net gösterdi. O nedenle kaçan bir şey yok, aceleye de gerek yok. Şirkete gelecek olursak konsolide geliri bu yılın ilk yarısında %126 artışla 2.2 milyar liraya ulaştı.
Read 19 tweets
Borsada işlem gören şirket sahiplerinin kararlarında daima yatırımcılarıni gozonunde bulundurması gerekir. Kısa vadeli bakış açısı şirkete uzun vadede büyük zarar verir. Bugün bunun bir örneğini #ardyz de gördük. Şirket 2 yıl önce halka açılmış, halka açıklık oranı %34 imiş.
İlk halka arzda yaklaşık yarı yarıya sermaye arttırımı ve ortak satışı yapılmış. 2 yıl sonunda ortak satışları yapıla yapıla fiili dolasimdaki pay oranı % 75 e kadar yükselmiş. Daha 2 ay önce Aralık 2021 de %600 bedelsiz sermaye arttirimina gidilmis.
Böylelikle yapılacak bedelli sermaye arttiriminda halktan toplanacak tutarın 6 katına çıkmasına uygun ortam yaratılmış. 28 ocak 2022 de olağanüstü genel kurul yapılıp kayıtlı sermaye tavanı arttırılmış ve bedelli düşüncesinden hiç bahsedilmemis.
Read 4 tweets
Dünden beri twitter-borsa camiası $ARDYZ bedelli haberiyle çalkalanıyor:)
Bu sektörü bilen biri olarak bir kaç kelime de ben yazayım, belki birilerine faydası olur.

#ARDYZ
Her şeyden önce bu hisse burada çokça konuşulup hak ettiğinden çok daha fazla değer veriliyordu. Yazanlarının çoğunun da iyi niyetli olduğuna inanıyorum.Fakat insan bir hisseyi portföyüne alınca ister istemez biraz taraflı bakabiliyor.

#ARDYZ $ARDYZ
Ben şimdiye kadar bu hisseye hiç bulaşmadığım için kafam rahat bir şekilde yazacağım düşündüklerimi yazacağım. Ben hangi kısımları nasıl değerlendirdim, hangi kısımları kafama taktım onlardan bahsedeceğim. Hiç olmazsa bundan sonrası için faydası olur.

#ARDYZ $ARDYZ
Read 30 tweets
1. Kategori: #temettü #portföy
#eregl
#ısdmr
#hekts
#froto
#otkar
#ttrak
#ismen
#anhyt
#enjsa
#aksa
#sarky
#sasa
Kendime hatırlatma:
Alınan temettülerin; %35 froto,
%35 otkar, %20 genil, %10 sasa'ya aktarılacak,
2. Kategori: #bist teknoloji-bilişim-otomativ sanayi vb. büyüme portföy'ü
#logo / #ardyz / #vbtyz
#atatp / #mtrks / #indes
#kontr / #yeotk / #inveo
#dıtas / #dmsas / #vertu
#tuclk / #poltk / #sayas
#clebi/#eplas

En az bir asgarî ücret tutarı kadar alım,
3. Kategori: #fon #portföy
#AFT ak portföy yeni tekn. Yabancı hisse
#GZL garanti portföy tarım ve gıda sektörü
#IPJ iş portföy elektrikli araçlar
#IJC iş portföy yarı iletken teknoloji
#ITP iş portföy teknoloji karma fon
#TTE iş portföy #bist teknoloji fonu
Read 4 tweets
1- Arkadaşlar herkese selamlar,
Bu hafta sonu da #Endeks analizi yapalım beraber.
Baştan söyleyim, endeks ile ilgili olumsuz taraftayım. Gerekçelerini tek tek belirteceğim.
Önce bir #bist100 4 saatlik grafiği paylaşayım sizlerle. Çoğunluğun baktığı gözden.
2- Yukarıdaki grafikte endeks trend desteğinden dönmüş görünüyor. Tabi çoğunluk bunu yükselişin başladığı şeklinde yorumlayarak alıma geçebilir. Ama dalgaları sayarsak henüz düşüş trendi sonlanmamış, düşük tepeler ve düşük dipler geliyor sürekli. Yani market yapısı halen bearish.
3- Peki düşük tepe ve dipler yaparak ilerlerken trend desteğinden dönerek trendi döndürebilir mi? Mümkün.
Ancak biliyorsunuz ki her ne kadar endeks grafiği böyle söylese de, endeksi taşıyan hisselerin de yükselme potansiyeli olması gerek.
Read 27 tweets
Şu dört ayrı şirket için hazırladığım görselleri incelediğinizde göreceksiniz ki şirketlerin yıllık cirosu üzerinden elde ettiği kar marjına göre piyasa değeri oluşabiliyor.
Örneğin
#AKSA yıllık kar marjı %24 ve satışlarının 2,5 -3 katı kadar piyasa değeri oluşabiliyor.
++++
#ARDYZ yıllık kar marjı %57 ve yıllık satışlarının 5-6 katı piyasa değeri oluşabiliyor.

Diğer şirketler için de böyle bir ilişki göreceksiniz, yani kar marjı arttıkça artan oran nispetinde satışların kaç katı piyasa değeri olabileceğini sizler de hesaplayabilirsiniz.
O halde +
Bu durum güncel rakamlar üzerinden piyasa şartlarına göre artar yada eksilir.

Peki bu bilgiyi bizler nasıl kullanabiliriz?

İlgi duyduğumuz şirketlerin önümüzdeki dönemlerine dair ciro tahminlerimiz olmalı, kar marjı tahminlerimiz olmalı ve buna göre de olası piyasa değerini+
Read 8 tweets
1. Teknoloji Firmalarının Rasyolarını karşılaştırmaya çalıştım. Bu tablodaki yazan her şeyi zamanla anlatıp sizlere öğretmeye çalışacağım. Bu şekilde çalışarak hisse seçimi yaparsak gece rahat uyuruz. Yarın hissem taban olacak mı diye düşünmeyiz :) Dikkat çekenler;
2. Kısa bir bilgi verip yorumlayalım.
Aktif kârlılık, bir şirketin toplam varlıklarına göre ne kadar kârlı olduğunu gösteren bir göstergedir.
Öz sermaye karlılığı her bir birim sermaye karşılığında kaç birim kar yaratıldığını göstermiş olur.
3. Net kar marjı, bir şirketin veya faaliyet bölümünün net karının gelirlere oranıdır.
Brüt kar marjı, bir şirketin ürünler ve hizmetler ile ilgili ana masrafları düşüldükten sonra elinde kalan toplam satış kazancının yüzdesidir.
Read 17 tweets
Büyüme hisseleri tahminleri arasında #ARDYZ ismi sıkca geçti. Açıkcası her ne kadar halka arzına katılmış ve erkenden de çıkmış birisi olsam da firmayı pek tanımıyorum. Dolayısı ile büyüme potansiyeli üzerine biraz araştırma gereği hissettim.
@FinnovaAdv su linkte #ARDYZ ile ilgili bilgileri toplamıs. öncelikle elinize saglık @FinnovaAdv .

Bunun haricinde gördüğüm firmanın Hacettepe Teknokent'te olması sebebiyle 2023 e kadar çeşitli teşviklerden faydalandığı. Yazılım ve sistem çözümleri geliştiren şirketin, yazılım, donanım, danışmanlık, anahtar teslim sistem entegrasyon projeleri ana faaliyetleri.
Read 17 tweets
#ARDYZ

1/25

Yazılım sektörünün hızlı büyüyen şirketi ARD Yazılım'ı bu tweet zincirinde inceledim. Büyüme potansiyeline, finansallarına, #LOGO #FONET #KRONT gibi rakiplerine, değerlemesine ve 12 aylık hedef fiyatına da değindim.
2/25

Bu tweet zincirindeki içerik blog sayfamda da yer almaktadır:

finnovaadvisors.com/blog/ard
3/25

2011 yılında yazılım çözümleri üretmek üzere Hacettepe Üniversitesi Teknokent’te kurulan şirket, ARD Grup Holding iştiraklerinden birisidir.
Read 25 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!