Discover and read the best of Twitter Threads about #Astor

Most recents (16)

1⃣ @BayTutumlu'nun, Buffett'in şirket seçiminde belirlediği kriterleri kullanarak oluşturduğu tablo ile 420 adet şirketi puanladım.

Bu çalışma bize şirket organizasyonun kalitesini gösterecek.

Şirketleri bu twite zincirleyeceğim.

#BIST #XU100 #viop #Temettü #FinansalÖzgürlük
2⃣ Benim notum kıttır, eminim Buffett olsaydı aynı şekilde davranırdı.

Şirketlerden çoğu 60-80 puan aralığına yığıldı.

Bu nedenle geçer not olarak 80 belirledim.

Sınıfı geçebilen 26 şirket var.

#BIST #XU100 #viop #Temettü #FinansalÖzgürlük
3⃣ Son olarak; bu uyarıyı göz ardı etmeyelim. 👇

Read 29 tweets
1) Bu coğrafyanın insanı olarak, duygularımızı uçlarda yaşamayı seviyoruz. Tuttuğumuz takım 2 galibiyet alınca, "Bu sene kesin şampiyonuz" diyoruz veya 2 mağlubiyet olunca da, "yönetim istifa" diyoruz.

Sevdiğimiz zaman da böyle olmuyor mu?
2) Sevdiğimizi düşündüğümüz zaman, karşımızdaki insanın özeline müdahaleyi bir hak olarak görüyoruz, O'nun düşüncelerini değil kendi duygularımızı önemsiyoruz ve sevgimizle karşımızdakini boğuyoruz.

Tam tersi sevmiyorsak da, nefret boyutunda sevmeyebiliyoruz.
3) Karşımızdakinden nefret ediyorsak, O'nun sürekli mutsuz olmasını istiyoruz. "Benden sonra bir daha gülmedi, mutlu olamadı" demeyi o kadar çok istiyoruz ki...

Duygularımızı uçlarda yaşıyoruz.

Sevgimizle (bazen) karşımızdakini sıkıyoruz, boğuyoruz, öldürüyoruz.
Read 27 tweets
Küresel Dünyanın varmak istediği alanda faaliyet gösteren ve sektörden benzer işleri yapan 6 firmanın güç dengelerini görelim.

2022/12---#smkasAnaliz
#alfas #astor #kontr #gesan #yeotk #smrtg
Haydi İnceleyelim.
Özet durumla başlıyoruz.Evet burada ciro gücünün açık ara Astor ve hemen hemen yarısına denk gelen Gesanda görüyoruz. Net kar tarafında ise ilk üçte yine astor gesan ve yanlarına alfas ekleniyor.

#alfas #astor #kontr #gesan #yeotk #smrtg
Dönen V. başlıyoruz ve bu cümleyi çok duyacaksınız.Tüm firmalar aşırı agresif ve hızla varlık artışı sağlıyor ve üstüne basarak söylüyorum bu gelişim 2030 yılına kadar istikrarlı devam edecektir.Evet en yüksek artış da ise gesan kontr.

#alfas #astor #kontr #gesan #yeotk #smrtg
Read 29 tweets
Sektör olarak aynı fakat içerik olarak farklı iki başkent firmasının güç dengelerine karşılaştırmalı olarak bakalım.

2022/12---#alfas #astor #smkasAnaliz
Haydi İnceleyelim. Image
Hakkın verelim iki şirkette agresif gelişiyor ve piyasalarımızda adlarından bol bol söz ettiriyorlar.Evet Dönen varlık tarafında ağırlıklı astor artış sağlarken son çeyrekte alfas +337 MTL astor +536 MTL artış sağlıyor.

#alfas #astor Image
Duran varlık gelişimine bakalım.Bakınız artış dönemleri bire aynı gidiyor bu iki şirket aile dostu sanırım neyse şaka biyana, astor yine ağırlıklı duran varlık artışı sağlarken alfas tarafıda gelişimi kendi içine göre hızlı.
Son çyrk alfas +20 MTL Astor +148 MTL

#alfas #astor Image
Read 13 tweets
Yakın zamanda halka arz olmuş ve dün açıklanan bilançoyla büyüme hikayesini destekleyen #ASTOR’un yatırımcı sunumu ve faaliyet raporundan çıkardığım bazı notları paylaşmak istiyorum 👇
Öncelikle üretim faaliyetlerinden bahsedelim. İmalatı yapılan transformatörler; elektrik enerjisinin yüksek gerilimden alçak gerilime düşürülmesini sağlayan dönüştürücü elemanlar olup kullanılan gerilim seviyesine göre dağıtım ve güç transformatörleri olarak ikiye ayrılmaktadır.
Bir diğer ürün grubu da içinde bulunan kesici, ayırıcı, akım ve gerilim trafosu gibi cihazlarla enerjinin kontrol edilmesini sağlayan anahtarlama ürünleridir. Bunlar da yine gerilim seviyesine bağlı olarak orta ve yüksek gerilim anahtarlama ürünleri olarak sınıflanmaktadır.
Read 12 tweets
#astor 2022/12---Haydi İnceleyelim.
#smkasAnaliz Image
#astor Başkent firmaları büyümeye açlar resmen. Evet şirket agresif üstü büyüme sağlamaya devam ediyor.Son çeyrekte dönen varlıklar +536 Duran varlıklar +148 MTL artış sağlarken sermaye tarafında bakınız geçen çyrek yüksek artışın üstüne +749 MTL daha artış gerçekleşti. Image
#astor İşte böyle firmalar gelsin borsamızın kalitesin arttırsın bakınız şirket güçlü büyürken borçlardan finansmanı da giderek azaltıyor.Buda arzdan gelen nakitin belirttildiği gibi finansallarda ilgili kısmın kullanıldığını gösteriyor. Image
Read 14 tweets
Günaydın,

Bilançolar gelmeye, hacimlere dengelenmeye, yükseliş genele yayılmaya ve 275$ üzerinde kalmaya devam ediyoruz. Anlık 282$’dayız. Her ne kadar o güven ortamı kaybolsa da siyasi riskler ön planda olmaz ise, ilerisi için tekrar heyecan duyabileceğimiz günleri konuşacağız.
Havacılık’ta kuvvetli seyir devam ederken, bilanço beklentisiyle #THYAO açılıştan itibaren bayrağı taşıdı. İlerleyen saatlerde #SISE #FROTO #TOASO ve Holdingler omuz verirken öğleden sonra Bankalar, #SASA ve #EREGL’nin de desteğiyle topyekün bir yükselişe şahit olduk.
Endeks üzerinde ağırlığı olan #EREGL’de yabancı satışları devam ederken, 15 Şubat tarihinden bugüne Mittal, Ak Yatırım üzerinden ~71m lot satış yaptı. Bu satışların bir kısmını Bofa (bir kısmı Norveç Varlık Fonu), bir kısmını da Ziraat (BES/BYF) şu ana kadar karşılamış gözüküyor.
Read 9 tweets
📌İstihdam arttıran şirketin büyüme hedefleri vardır ;

2023 istihdam planları

#thyao 6 yeni hata bağlı olarak artan iş hacmi nedeniyle 10 bin kişi işe alım yapacak

#yatas organizasyonda oluşan değişimler ve büyüme nedeniyle 740 kişi işe alacak

#astor artan üretim ve 1️⃣
📌Yükselen satış grafiği doğrultusunda 500 kişi işe alacak

#eregl yatırımı devam eden PTA tesisi ve mevcut işletmelerdeki kapasite artışına paralel olarak 300 kişi işe alınacak

#qua yatırımlardaki ihtiyaç nedeniyle 241 kişi işe alacak

#suntk işten ayrılanlar kapasite artışı2️⃣
📌Ve yeni açılan pozisyonlar , organizasyonlardaki değişiklikler nedeniyle 500 kişi işe alacak

#kontr önündeki projelerde ortaya çıkacak olan personel ihtiyacı ve yeni kurulan Ar-Ge merkezi için 200 kişi işe alacak

#orge , yeni girilen ve hızla büyüyen solar enerji3️⃣
Read 4 tweets
Uzun vadeli portföyüme eklediğim #ASTOR Enerji ile ilgili kendim için çıkardığım notları sizlerle paylaşmak istedim.

Okuduktan sonra kimseye bir şey sorma ihtiyacı duymadan şirketle ilgili bir çok bilgiye ulaşabilir, en başta oyuncu değil ortak olursunuz. 🤝
#Astor Enerji, 1983 yılında ‘Transtek Transformatör Sanayi ünvanıyla İstanbul’da kuruldu.
2003 yılında ‘Astor Transformatör’ ünvanını alarak faaliyetlerine devam etti.
Read 22 tweets
Selamlar. Geçen hafta salı günü sabah yazımı hatırlarsınız. Dalgalı piyasanın avantajı üzerine yazmıştım. Hatta sonraki YouTube yayınında da pozitif ayrışanlara odaklanmak iyi olur demiştim.
Bizi dinleyen kazandı demiyorum tabi ki 😂😂 sadece güzel bir uygulamalı örnek olduğunu düşünüyorum dalgalı piyasada hisse takibi yapmanın. Kendim de zaten bir kaç aksiyon alma kararı almıştım. Bunlar nelerdi kısaca bahsedeyim.
Bu aksiyonlarda portföyümde yer alan 5 hisse özelinde işlem gerçekleştirdim. #soke arzı için ayırdığım meblağ ile alım gerçekleştirmiştim.
Read 6 tweets
#astor (devam) Büyük transformatör üreticileri, herhangi bir dalgalanmada anında tepki gösterebilen akıllı dağıtım transformatörleri için araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yatırım yapmakta ve böylece son kullanıcıya iletilen elektriğin kalitesini arttırmayı2⃣6⃣
#astor planlamaktadırlar.
📌2021 yılı itibariyle global dağıtım transformatörü pazarı büyüklüğünün 22 milyar Dolar seviyesinde olduğu tahmin edilmektedir
Şirket’in müşterileri, genellikle enerji sektörüne yatırım gerçekleştiren TEİAŞ(Türkiye Elektrik İletim A.Ş.)2⃣7⃣
#astor Türkiye’nin yüksek gerilim seviyesindeki dağıtım ağının tamamının işletmesinden, yenileme ve bakımından sorumlu kamu iktisadi teşekkülüdür.
📌TEİAŞ’a yapılan satışların toplam satışlar içerisindeki payı 31.12.2019, 31.12.2020, 31.12.2021 ve 30.09.2022 ile sona eren 2⃣8⃣
Read 27 tweets
#ASTOR📌Sermayenin 850.000.000 TL’den 998.000.000 TL’ye çıkarılması için yapılan bir halka arz
📌Halka arzın 148.000.000 TL’lik kısmı sermaye arttırımı
27.000.000 TL’lik kısmı ise ortak satışı (Feridun Geçgel) yoluyla olacak
📌Şirket, endüstri tesislerinin ve elektrik1⃣
#astor üretim, iletim ve dağıtım enerji ve sektörlerinin ihtiyacı olan transformatörler(trafo) ile orta ve yüksek gerilim anahtarlama ürünleri üretimi gerçekleştirmektedir. Bu üretimleri gerçekleştirmek için gerekli makine, teçhizat, hammadde, mamul ve yarı mamullerin ithalatı2⃣
#astor ihracatı, alımı ve satımı faaliyetlerini de yerine getirmektedir. Ayrıca, Şirket ürettiği ürünlerin satış sonrası hizmetler kapsamında saha kurulumlarının yapılması, devreye alınması, saha test hizmetlerini vermektedir. Yani hem trafo üretimi hem daha sonra mühendislik3⃣
Read 25 tweets
#Astor Yıla güçlü bir arzla başlıyoruz.Açıkçası tanıtım filmindeki ilk sahne hoş olmuş tebrik ediyorum.

Akabinde çeşitli ürün gamı, yenilikçi Ar-Ge çalışmaları, Katma değerli ve alanında lider olma hedefli olan Astor piyasalarımıza hayırlı olsun.

Haydi İnceleyelim.#SmkasAnaliz
#Astor Faaliyet alanına açıkçası sektörde ilk kez karşılaşıyoruz elektrik grubu içerisinde üretim iletim ve dağıtım yapan firmaların ihtiyacı olan ana hat aracılarını üretiyor.Bir nevi sektörün bel kemiği diyebiliriz.Terimsel anlamda bunlara transformatör ve anahtar adı verilir.
#Astor Biraz daha ana hatlarıyla faaliyet alanını içselleştirelim.Aktarıcı ve düzenleyiciler kv seviyeleri kullanılacak yapının durumu müşteri talepleri ve enerjinin kontrolünü yönelik detaylarla malzeme üretimleri başlıklar halinde ayrılıyor.
Read 22 tweets
#astor Astor Enerji Tanıtımı:

Astor Enerji 40 yıla yakın tecrübesiyle elektrik ve enerji sektöründe her türlü projenin yapılması, her cins transformatörün, kazanlarının, yüksek gerilimli cihaz ve makinalarının üretimi, ihracatı, alımı-satımı konusunda sektörün öncüsüdür.
+
#astor Ankara'da üretim faaliyetlerine devam eden Astor Enerji 140.000 m2'lik arsa üzerine kurulu, 105.000 m2'lik kapalı alanda tek çatı altında Avrupa'nın öncü transformatör üretim tesislerinden birine sahiptir.Transformatör imalat ve satışı ile sektöre yön veren bir firmadır.
+
#astor Astor Enerji, Yağlı Tip Dağıtım Transformatörleri , Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörleri, Güç Transformatörleri, Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri, Kompakt Trafo Merkezleri, RMU, Metal Clad üretimi ile 90’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.
+
Read 13 tweets
Yakın zamanda halka arz olmasını beklediğim, sektöründe bir numara olan #ASTOR enerji ile ilgili olarak kendime not olması maksadıyla bir şirket ile ilgili bilgi paylaşımına karar verdim. Bu tweet'in altında flood olarak hazırlayacağım; Image
Astor Enerji Ankara 2. OSB’de 2016 yılında faaliyete geçen, son teknoloji ile donatılmış 140.000 m2 açık alan üzerinde, 80.000m2 kapalı alana sahip yeni fabrikamızda, Yağlı Tip Dağıtım Transformatörleri , Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörleri, Güç Transformatörleri, +
Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri, Beton ve saç köşk olmak üzere trafo merkezleri ile 90’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.
Read 28 tweets
Joe M summary of it all. @jack Lost. @georgesoros Lost. #China #CCP Lost. @nancypelosi Lost. @BarackObama Lost. @HillaryClinton Lost. @JoeBiden Lost. #Clintonfoundation Lost. @JohnBrennan Lost. @chuckschumer Lost. #SlaveTrade Lost. #MOSSAD Lost. #Iran Lost. @JackPosobiec Lost. Image
@RaheemKassam Lost. @AlexJones Lost. #Hollywood Lost. #MainstreamMedia Lost. @CNN Lost. @ABC Lost. @MSNBC Lost. @FoxNews Lost. @NBCNews Lost. @IsraeliPM Lost. @Pontifex Lost. @benshapiro Lost. @Oprah Lost. @TheEllenShow Lost. #JohnofGod Lost. #Rosthchild Lost. #Rockefeller Lost.
#Astor Lost. #Illuminati Lost. @CIA Lost. @FBI Lost. #Antifa Lost. #BLM Lost. @AOC Lost. @IlhanMN Lost. @KLoeffler Lost. @JudiciaryGOP Lost. @senatemajldr Lost. @SenateGOP Lost. @SenateDems Lost. @NRSC Lost. @dscc Lost. @SenatePress Lost. #TheBloodlines Lost. #Satan Lost.
Read 5 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!