Discover and read the best of Twitter Threads about #Bialorus

Most recents (3)

#VisaToNowhere #WizaDonikad

#ZEA #Bialorus

Ponad setka - tyle par przestraszonych, niepewnych, a może tylko zmęczonych oczu rozgląda się niepewnie w kolejce do wejścia B4 na terminalu 3 w Dubaju zaplanowanym na 18.50 przez FlyDubai.
To głównie mężczyźni w bardzo różnym wieku, ale przede wszystkim młodzi. Są też rodziny z dziećmi. Patrzę na trzymane w rękach paszporty z kartami pokładowymi (głównie Emirates). W ostatnim czasie Outriders nauczyli się je poznawać po okładkach.
Na tym locie przeważająca większość to Irak, Jemen i Syria. Ale nie widzę wszystkich. Mężczyzna w niebieskim swetrze kieruje ruchem. Oni stoją w długiej kolejce, do drugiej, krótszej, ten w swetrze kieruje Białorusinów. Patrzy na mnie.
Read 23 tweets
#Białoruś Wczorajszy dzień mijał zarówno pod kątem protestów, jak i reakcji innych państw na „wynik” (w dużym cudzysłowie) wyborów na Białorusi. W przypadku państw #Kaukaz i #AzjaCentralna równie ważne od tego „jak zareagowały?”, jest pytanie: „dlaczego?”. #Thread 1/11 Image
#Białoruś Przypomnijmy: wczoraj z gratulacjami dla Aleksandra Łukaszenki drogą dyplomatyczną pośpieszyli przywódcy #Armenia #Azerbejdżan #Kazachstan #Kirgistan #Tadżykistan #Uzbekistan; Nie zrobili tego dotąd liderzy #Gruzja i #Turkmenistan 2/11
#Białoruś, #Armenia, #Kazachstan i #Kirgistan są wspólnie członkami rozwijanej przez #Rosja Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej #EUG (+Uzbekistan jest obserwatorem) oraz Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym #OUBZ, do której należy również #Tadżykistan 3/11
Read 13 tweets
🇧🇾 #Bialorus
1/3
* Do późnych godzin nocnych trwały protesty. Największe w Mińsku, gdzie najwięcej było starć z OMONem i milicją.
* Pojawiają się informacje, że niektórzy milicjanci mieli odmawiać akcji przeciw ludziom. W Brześciu mieli odmówić wojskowi.
2/3
* Mimo blokady informacyjnej (kolejny raz nie działa internet) pojawiają się informacje, że kolejne zakłady pracy podejmują strajk. Ich pracownicy domagają się uznania zwycięstwa Cichanouskiej, wypuszczenia więźniów politycznych, przeprowadzenia nowych wyborów
3/3
* Wyjazd Swietłany Cichanouskiej na Litwę raczej niczego nie zmieni w nastrojach społecznych. Główne hasło protestów pozostaje niezmienne - "odejdź".
* Pojawia się też coraz więcej głosów, że władze wprowadzą stan wyjątkowy.
Read 3 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!