Discover and read the best of Twitter Threads about #Borsa

Most recents (24)

#TMPOL #Temapol Polimer Plastik için bir #İNA değerlemesi yaptım.
Hesaplanan #hisse değeri 23,71
Mevcut fiyat 27,68’e göre 14,3% aşağıdadır.
Varsayımlara ve modele bir bakalım (1/7)
#borsa #yatırım Image
4 Yıllık veri üzerinden 6 yıllık tahmin yapıldı. Kar marjı pek stabil olmayan bir şirket. Faaliyet raporunda da yazılmış. Gelir gider oranları da yıllar içinde çok değişken. Faaliyet marjı 11-21% arasında son 4 yılda. (2/7) Image
Brüt marj 4 yıl ortalaması 23,93% ben 2023 hariç 23,00% kullandım (2023: 18%).
Faaliyet marj 4 yıl ortalaması 17,14% ben 15% kullandım.
SNA/Hasılat 4 yıl ortalaması (neg. hariç) 9,74% bende ortalama 7,84% (3/7)
Read 7 tweets
#BIMAS #BİM Mağazalar için bir #İNA değerlemesi yaptım. Hesaplanan #hisse değeri 206,27
Mevcut fiyat 176,90’a göre 16,6% yukarıdadır.
Varsayımlara ve modele bir bakalım (1/10)
#borsa #yatırım Image
4 Yıllık veri üzerinden 6 yıllık tahmin yapıldı.
Kar marjları ve gider oranları yönünden çok fazla sapma yaşamayan bir şirket.
Finansal yönetiminin güçlü olması ile biliniyor, bu nedenle yıllara göre fazla sapma yaşamadan hep karlı şekilde çalışmaya devam ediyor. (2/10) Image
Brüt marj 4 yıl ortalaması 18,19% ben 18,00% kullandım.
Faaliyet marj 4 yıl ortalaması 6,09% ben 5,55% kullandım.
SNA/Hasılat 4 yıl ortalaması 4,93% bende 4.1-4.6% arasında dalgalanıyor, ortalama 4,48% yani 45bp ihtiyatlıyım (3/10)
Read 10 tweets
#BIGCH #Bigchefs #İNA analizini temiz formata çektim. Rakamlar üzerinde biraz daha çalıştım. Hisse değeri 35,81 buluyorum. Fiyat tespit raporuna göre 34,67. Amortisman - Capex - Kira şeytan üçgeni gibi, bunlara çok çalışmak gerekiyor, şu haliyle de çok varsayımsal #borsa #yatırım Image
Gelir tablosu ve İNA tahminleri Image
Maddi ve maddi olmayan duran varlıklar ile kullanım hakkı varlıkları, çalışma sermayesi gelişimi tahminleri Image
Read 6 tweets
1/31
Breakout (B/O) Nasıl Onaylanır ?
Öncelikle belirtmem gerekir ki bu konu başlığı altında anlatılacak bilgiler yatay destek-dirençlerin kırılımı için hazırlanmıştır. Diyagonal trend çizgilerinin kırılımlarında da bu bilgilerden faydalanılabileceğiniz gibi, diyagonal
2/31
çizgilerin trade edilmesi farklı aksiyonlar da gerektirmektedir. Benim fokuslandığım alan yatay çizgi kırılımları olduğu için diyagonal trend kırılım detaylarından bu yazıda çok fazla bahsetmeyeceğim. Anlatılacaklar farklı finansal enstrümanlar (hisse, fx, kripto) için++
3/31
uygulanabilir yöntemlerdir ancak en nihayetinde teknik analiz sınırları içerisinde kalacaktır ve teknik analiz size altın tepsi içinde kesin yargılar sunmayacaktır. Her zamanki gibi bazı objektif ve subjektif teknik analiz yöntemlerinden ve belirli kabullerden bahsedeceğim.
Read 25 tweets
1-) Alfa Solar Enerji (#ALFAS) şirketinin A'dan Z'ye temel analizini yapalım.

Analizin tamamını web siteme yükledim: garibanyatirimci.com/2023/05/10/alf…

Herkese ulaşması bakımından burada da uzun bir twit serisi olarak yazacağım.

Başlıyoruz:
#Borsa #yatırım #finans #temettü #temelanaliz Image
2-)Bu bilgiselinde Borsa İstanbul'a yeni kote olan ALFA Solar Enerji Şirketinin temel analizini yapmaya çalışacağız. İlk olarak Şirket'i ve faaliyet alanını tanıyarak başlayalım daha sonra Şirket'in kuruluş süreci, Image
3-)Şirket'in sektörü, halka arz izahnamesi ve halka arzdan gelecek paranın nerede nasıl kullanılacağını, hakim ortak satışını ve ortaklık yapısını analiz etmeye çalışalım. Daha sonra şirketin mali yapısı ve piyasa çarpanlarını analiz edelim.
Read 392 tweets
Aksam dedik ama biraz gec oldu farkindayim..Evet neden 3800 ü bekledim(bekliyorum) ve sonrasini yazayim..Baştan soyleyeyim ben hoca,üstad vs degilim..kendi halimde takiliyorum..baslayalim👇
#bist100 #XU100 #borsa
İlk olarak neden ocak ayinda herkes borsa dolar bazli,enflasyon ortaminda cok ucuz derken neden duzeltme bekledim oradan baslayalim.Asagidaki grafik #bist100 ün dolar bazli grafigi.Grafikte de goruldugu gibi 2013 nisan ayinda baslayan dusen trendin kirilimi son 3 aylik mumda olms Image
Ve 2013 nisandan dibe cekilen fibonun 0.5-0.618 araligina kadar gelmis.Buradan kirilimin geldigi dusen trende onaya gelecegi cok asikardi.2 Ocak tarihli haftalik mumda buna isaret ediyordu.Tl bazli grafikte de isaretler vardi
#bist100 #XU100 Image
Read 25 tweets
Kimseye hayal satmak gibi bir amacım yok zaten satsam bana faydası da yok. #Borsa ile ilgili görüşümü daha önde söyledim hala aynı noktadayım. Şirket karlılıkları enflasyonla arttı diyoruz. Doğru bunun neresi yanlış ki?
Şirket FK’ları sanal mı diye tartışıyoruz. Evet eğer vergi geliri ya da duran varlık satışı gibi bir gelir yazdıysa sanal ama bunun dışında sanal olduğunu düşünmüyorum.
Neydi FK? Piyasa Değeri / Net Kar . İçinde bulunduğumuz ekonomik hengamede elektrik, su, benzin, kağıt, beton, meyve, aklınıza ne gelirse enflasyona uygun TL bazında arttı. Bu artış maliyetlere de yansıdı satışlara da.
Read 16 tweets
#Hisse #GeriAlım işleminin defter değerinden, defter değerinin altından veya üstünden yapıldığı durumlarda sonuçları özetledim.

Geri alım her zaman olumlu etki yaratmaz. Hisse ucuza alındığında defter değerini artırırken pahalıya alındığında ise dd'yi düşürür.
#Borsa #Yatırım
Örnek şu, 1000 hisseden oluşan, özkaynağı 100.000 TL olan bir şirketin defter değeri 100 TL'dir.

100 adet hisse geri alımı:
- 100 TL'den yapılırsa dd sabit kalır
- 50 TL'den yapılırsa dd artar
- 150 TL'den yapılırsa dd azalır

Peki neden?
Şirketin kendi hissesini geri aldığı tutar özkaynakta eksi yazılır yani düşülür.

Şirketin efektif hisse sayısı alım adedi kadar azalır.

Şirketin kalan özkaynağı kalan hisse adedine bölünür.

Bu yollar borsa fiyatından bağımsız olarak dd artırılabilir veya azaltılabilir.
Read 4 tweets
1) Bu coğrafyanın insanı olarak, duygularımızı uçlarda yaşamayı seviyoruz. Tuttuğumuz takım 2 galibiyet alınca, "Bu sene kesin şampiyonuz" diyoruz veya 2 mağlubiyet olunca da, "yönetim istifa" diyoruz.

Sevdiğimiz zaman da böyle olmuyor mu?
2) Sevdiğimizi düşündüğümüz zaman, karşımızdaki insanın özeline müdahaleyi bir hak olarak görüyoruz, O'nun düşüncelerini değil kendi duygularımızı önemsiyoruz ve sevgimizle karşımızdakini boğuyoruz.

Tam tersi sevmiyorsak da, nefret boyutunda sevmeyebiliyoruz.
3) Karşımızdakinden nefret ediyorsak, O'nun sürekli mutsuz olmasını istiyoruz. "Benden sonra bir daha gülmedi, mutlu olamadı" demeyi o kadar çok istiyoruz ki...

Duygularımızı uçlarda yaşıyoruz.

Sevgimizle (bazen) karşımızdakini sıkıyoruz, boğuyoruz, öldürüyoruz.
Read 27 tweets
Global piyasalarda fon yöneticileri genelde Aralık ayının son 15 günü ile Ocak ayının ilk 15 günü piyasadan uzak olurlar. Ben de benzer şekilde bu dönemleri geçmiş yılın muhasebesi ve gelecek yılın stratejisinin oluşturulması amacıyla piyasadan uzak geçiririm.
Fakat bu sene Ocak ayında hisse senedi piyasasında sarsıntılı günler geçirdiğimiz için biraz yazma ihtiyacı duyuyorum. Geçen gün yazmıştım, bugün de bir şeyler yazacağım.

Piyasaya son dönemde gelen yeni yatırımcılara hoş geldin sürprizi ile 2023’e merhaba dedik.

#bist #borsa
#BorsaIstanbul’un tecrübeli yatırımcıları bu tarz düşüşlere ve yüksek oynaklığa alışkın. Hatta şu an yaşadıklarımız geçmişte yaşadıklarımıza göre çok hafif kalıyor. Fakat yeni yatırımcılar şaşkın, ne yapacaklarını bilemiyor.
Read 27 tweets
Hisseniz var, kâr ettiniz ama nerede satacağınızı bilmiyorsun... 🤔

Doğru yerdesin,

En tepede olmasa da henüz hisse çakılmadan satmanın yollarını göstereceğim.

Buyrun Flooda 🔰

#borsa #halkaarz #bist100
Piyasalar döngüsel çalışıyor, kripto veya geleneksel borsalar fark etmiyor.

Akıntıya karşı yüzmeye çalışırsanız telef oluyorsunuz, bu hiç değişmedi.

Boğa döneminde yükselişleri yakalasanız bile doğru yerde çıkamazsanız para kazanamazsınız.

#bitcoin #sise #eregl Image
Sebebi şudur, yükselişler adım adım temkinle inşa edilirken düşüşler panik ve heyecanla ortaya çıkar.

İnsanlar panik halinde mantıklı düşünemez, kitlelerin panik hali domino taşları misali zincirleme satış dalgaları getirir.

Bu da kısa sürede ağır kayıplar yaşatır. Image
Read 10 tweets
💥BORSADA ACEMİ, TÜYO İLE, SOSYAL MEDYA İLE, TELEGRAM VS. GRUPLARI İLE HAREKET EDENLERİ VE Z KUŞAĞINI BEKLEYEN TEHLİKE NEDİR ? 💥#borsaistanbul #bist100 #xu100 #borsa
2 - Kaldıraç kullanan küçük ve yeni yatırımcılar hisseleri eşi benzeri görülmemiş zirvelere taşıyarak sisteme risk oluşturuyor. Robinhood’da yaptığı yatırım işlemlerinin ardından yüz binlerce dolar borçlandığını düşünerek intihar eden Alex Kearns gibi.
3 - Alex Kearns’ın ailesi, Kearns’ın yatırım işlemlerine başladığında yalnızca birkaç bin dolarının olduğunu tahmin ediyor. 20 yaşındaki Kearns, borsada yatırım yapmaya başladı.
Read 9 tweets
☢ ZOR BİR 2 GÜN GEÇİRDİK. BİR GÜN YÜZDE 7 ÇÖKÜŞ VE BÜYÜKLERİN ÇOĞU TABAN YADA TABANA YAKIN KAPATTI. SATIŞIN BİR MANTIĞI YOKTU. DİREK HABER AKIŞI İLE PANİK SATIŞI. ALGORİTMALARIN TETİKLEMESİ. SONRAKİ GÜN İSE AYNI ŞEKİLDE ALDILAR. YİNE FİYATA BAKMADAN PANİK ALIŞI.
2 - YANİ İŞİN ÖZÜ NE PERŞEMBE SATIŞLAR NORMALDİ NE CUMA ALIŞLAR. BU YÜZDEN 2 GÜNDE KISA VADE TEKNİKLER BOZULDU. ORTALAMALAR ALTINA GİTTİLER. KİMİ GERİ GELDİ. KİMİ GELMEDİ. GELENLER HACİMSİZ GELDİ GİBİ. YANİ BU HAFTA PEK TEKNİK BAKMAK İSTEMİYORUM. YANILIRIZ.
3 - PAZARTESİYİ GÖRMEK LAZIM. YÖN NE OLACAK. ONDAN SONRA DAHA SAĞLIKLI OLUR. ÇÜNKÜ ALGORİTMALAR BİLE PROGRAMLANAMIYOR ŞU AN. AMA BEN ALT - ÜST YAZMADAN BEĞENDİKLERİMİ YAZAYIM. AMA DEDİĞİM GİBİ ÇOK EMİNDE DEĞİLİM ÇÜNKÜ TEKNİK FİLAN BIRAKMADILAR KISA VADECİLERE 2 GÜNDE.
Read 7 tweets
1) 2023 PORTFÖYÜM:

Kasım ayından itibaren, 2023 yılına hazırlık yapıyordum. Bu hazırlığa Aralık ayı eğitimindeki arkadaşları da dahil ettim. Onlardan da güzel fikirler ve geri dönüşler geldi. Kendilerine de teşekkür ediyorum. Bilgiyi paylaşmak ve birlikte kazanmak en güzeli.
2) Yine uzun bir bilgisel olacak. Ben bazı ÖNEMLİ konuları, kısa kısa anlatmak yerine, uzun ve detaylı anlatmayı daha çok seviyorum. Bu nedenle, klasik bir "Çaylar kahveler hazırlansın, yatırımcı baba yazıyor" bilgiseli daha geliyor.

Vatana, millete hayırlısı olsun :)
3) 19 Kasım’da paylaştığım, 2022 yılında neler yaptım?
Finansal yatırımlarımı nasıl değerlendirdim yazısını yeniden sunuyorum. Bu yazıda 2022 yılında portföyüm %471 büyüdü demiştim.

#alka #aksa #eregl #hekts #sasa #gesan #smrtg #kontr #kmpur

Read 72 tweets
#Enflasyon'un ve ülkede uygulanan makro politikaların mikro düzeydeki etkilerini, hikayeleştirerek paylaşmak istiyorum. Belki böylece akıllardaki bazı sorulara da cevap bulunabilir.

Hikayemizin ana kahramanları Barbaros ve Kalender.
Barbaros; uluslararası bir şirkette yönetici pozisyonunda çalışan, 80.000-TL maaşa sahip, kendi evinde oturan, şirket otomobili bulunan, eşi de benzer bir işte yönetici pozisyonunda olmasa da 40.000-TL civarında maaş alan, 2 çocuğu özel okula giden birisidir.
Kalender; kamuda memur olarak çalışan ve aylık 20.000-TL maaş alan, eşi de benzer gelire sahip, 1 çocuğunu zor bela özel okula gönderebilen, çocuğunun ihtiyaçlarını olabildiğince karşılamaya çalışan, son dönemdeki hayat pahalılığı nedeniyle sıkıntılı bir aile babasıdır.
Read 30 tweets
🛒SOHBET DEDİK YA, NAÇİZANE KIT AKLIMLA GÖRDÜKLERİMİ YAZAYIM. PARANIZA, MALINIZA SAHİP ÇIKIN. İDARELİ GİDİN. MALINIZI SATMAYIN. RESETLİYORLAR DÜNYAYI.
2 -CİNSİYETSİZ, DİNSİZ, NAKİTSİZ, MÜLKİYETSİZ TOPLUMLAR YARATMAYA ÇALIŞIP, GIDA VE ENERJİ İLE TERBİYE EDECEKLER. CEBİNİZDE PARA, FİZİKİ ALTIN İSTEMİYORLAR. KREDİ KARTLARINIZADA SAHİP ÇIKIN.ONLARI BİLE ALMAK İSTİYORLAR.TELEFONA, SONRA DERİ ALTI CHIP İLE ÖDEME YAPMANIZI İSTİYORLAR.
3 - O ZAMAN İSTEDİKLERİ ANDA BAKİYENİZİ BLOKLAYIP, SİZİ DEVRE DŞI BIRAKABİLİRLER. CİNSİYETSİZ TOPLUM İSTİYORLAR Kİ, AİLE YAPISI BOZULSUN, KİMSE KİMSEYE SAHİP ÇIKAMASIN VE RAHATÇA YÖNETELİM. DİNSİZ TOPLUM İSTİYORLAR, SIĞINACAK BİR ŞEYİNİZ OLMASIN, PSİKOLOJİK OLARAK KÖLELERİ OLUN.
Read 8 tweets
1999 yılında #XU100 büyük bir ralli yaptı. Düzeltilmiş rakamla Şubat 99’da en düşük 25.68 iken Ocak 2000’de 206.18’i görerek dipten 8 katlık bir artış kaydetti. Bu hareketin sebebi olarak o dönem yatırımcılara sabit #dolar kuru garantisi verilmesi gösterilmişti. Peki bugün ++
Aylardır yatay giden ve neredeyse sabitlendi dediğimiz bir #usdtry ile karşı karşıyayız. Finansal piyasaya 2013’de giren ben ilk defa bunu tecrübe ediyorum.

Bence bu kur sabitlemesi #borsa’ya para akışının arkasındaki ana nedenlerden birisidir, neden peki ++
Madalyonun 2 yüzü var:

1: tasarruflarını #dolar #euro #mevduat veya #altın’da değerlendirenler getiri yaratamayınca alternatif olarak borsaya geldiler. (Herkesin bildiği)

2: Eskiden hisse alıp kazanınca diğer yandan dolar da yükselirdi ve dolardan fazla kazanmanız gerekirdi ++
Read 6 tweets
1️⃣ #SASA #HEKTS #KONTR #GESAN #SMRTG 30 eylülden beri yükselmeseydi endeks şu an kabaca 4.000 puan, #SMRTG hariç diğer 4 hisse yılbaşından bu yana yükselmeseydi endeks şu an 3.020 puan seviyelerinde olabilirdi. #borsa Image
2️⃣ Son ralli 30 eylülde başladı ve bugün #XU100 , o tarihin üzerine 1.390 puan koyarak 4.570,20 puandan düzeyde günlük kapanışını tazeledi. O tarihten bu güne 5 hissenin endekse etki puanı 569, yaklaşık endekse etkisi %13. #xu100 #borsa
3️⃣ Bu 5 hissede yükseliş olmasaydı endeks kabaca 4.000 puan seviyesinde olurdu. Yılbaşından bu yana katkıya bakalım. #SMRTG yeni halka arz olduğu için geriye kalan 4 hissenin etkisini incelemek daha doğru olur. #borsa #XU100
Read 4 tweets
#carobollette #bollette #caroenergia
Molti stanno imputando l'aumento di #gas e #luce, all'attuale conflitto in #Ucraina scatenato dalla #Russia. I più convinti sono #Pacifinti/#Pacifisti e filo russi vari. Accampando motivazioni, secondo cui qui in #Italia (Segue)⬇️
Chiuderanno aziende, esercizi commerciali e famiglie non avranno possibilità economiche per pagare le bollette con il risultato che si vedranno staccate le utenze...
MA FACCIAMO UN PO' DI CHIAREZZA...
(Segue)⬇️
Inanzi tutto, l'attuale conflitto può essere ritenuto una concausa sugli approvvigionamenti e sull'interruzione, dei rapporti commerciali con la Russia... Dovuta alle sanzioni imposte, in un contesto internazionale alla #guerra scatenata da #Putin. Ma certamente, non il
(Segue)⬇️
Read 16 tweets
FİNANSAL ÖZGÜRLÜK YAZILARI – 02 –

1) Merhaba arkadaşlar, ilk yazıma baya güzel tepkiler geldi. Çok teşekkürler. Bir çoğunuz, samimi ve içten yazmışsın demişsiniz. Cidden öyle.Bu yazılarım size bir şeyler anlatmak gayesi ile de olsa, kişisel olarak geçmişle de hesaplaşma içeriyor
2) Size kendimi ifade etmeye çalışıyorum ve hayatımdan da örnekler veriyorum. Finansal Özgür olma yolunuzda, bir faydam olursa ne mutlu bana. Evet ilk yazımıza güzel tepkiler geldi. İlk yazımızı da buraya kopyalayalım.

3) İlk bilgiselimde, Finansal Piyasalarda yatırım yapmak için 3 aşama gerekiyor demiştim.1)Psikoloji 2) Eğitim 3) Bilim-Teknik (Uygulama) 1.Aşamada YATIRIMCI PSİKOLOJİSİ çok önemli, YATIRIMCI OLGUNLUĞUNA sahip olmanız gerekmekte demiş ve bunu da uzun uzun anlatmıştım. #aksa #sasa
Read 95 tweets
Yeni #aksa #sasa (fiyat performans olarak #hekts ) arayanlar! Hicbir sirketin hikayesi bir digerine benzemez! Ama bugun bu bilgiselde sizlerin arayisiniza yardimci olmak icin bir alternatif sunmak istiyorum! Keyifli okumalar! #borsa #yatirim #strateji +++
2/Oncelikle sunu hatirlatmaliyim ki benim stratejimin onemli bilesenlerinden biri bir sirketin yabanci sirketlerle ortakligidir. Uluslararasi sirket olmasidir.Bu sirketin surekli buyumesi, krizleri atlatmasi, is baglantilari olusturmasi icin son dorece onemli bir konudur. #borsa
3/ Ornegin #aksa DowAksa Advanced Composite nin yarisina sahiptir. Diger yarisina ise sektorde bir dunya devi Dow Chemical. Kimya-Metalurji oylesine bir sektor ki uzerine bir kitap yazilabilir. Urunlerine ihtiyac duymayan sektor yok gibidir. #sasa #borsa #yatirim
Read 17 tweets
Değer Yatırımcılığı İçin Küçük Kitap’ı bugün bitirdim. Kitapta yazar genel olarak “#değer”i satın almanın beklentiler nedeniyle kazanç ve varlıklarına göre yüksek fiyatlanan şirketleri almaya galip geldiğine olan inancını ilmek ilmek işleyerek anlatmış. #borsa #yatırım #temettü
Yazara ve atıf yaptığı akademik araştırmalara göre düşük değerleme çarpanları ile fiyatlanan hisseler gelecekte yüksek fiyatlanan hisseleri yenmektedir. Bu nedenle düşük F/K ve PD/DD oranlarına yatırım yapmak mantıklıdır.
Ayrıca piyasaya göre kötü performans gösterip geride kalan hisseler piyasaya göre çok iyi performans gösteren ve “büyüme hisseleri” olarak adlandırılan yüksek çarpanlı şirketlere göre ilerleyen zamanda daha iyi getiri yaratırlar.
Read 12 tweets
Şirketler bazen bilançolarında yazan #özkaynak'lardan fazlasına sahip oluyorlar. Bir varlığın kayıtlı değeri eski kaldığında bu durum yaşanabiliyor. Genellikle de arsa, iştirak, makine, taşıt, bina gibi varlıklardan kaynaklanıyor. #borsa #yatırım #değerleme
Hisse geri alımlarından dolayı da düzeltme yapmak gerekiyor. Başka şirketten alınan hisse varlık yazılırken geri alınan hisse özkaynak içinde eksi değerle gösterilir. Sebebi sermayenin dışarıdaki hisseleri, geri alınmış hisselerin de içerideki hisseleri temsil etmesi nedeniyledir
Sermaye genellikle 1 TL nominal üzerinden dışarıdaki hisse sayısını verir. 1 mn TL sermaye demek 1 milyon adet hissedir. Geri alınan hisse kaydı maliyet üzerinden yapılır. Şirket %10 hissesini 1 mn TL’ye geri aldıysa bilançoda özkaynaklar içinde (1.000.000) eksi olarak yazılır.
Read 12 tweets
Firma Değeri/FAVÖK (FD/FAVÖK) çarpanını anlatalım. Temel #değerleme çarpanlarından birisidir ve F/K oranına en kolay ve güzel alternatif çarpandır. Bu çarpanı anlatmadan önce FAVÖK nedir ve nasıl hesaplanır bunu açıklamak gerekiyor. #borsa #yatırım
#FAVÖK = Faiz Amortisman Vergi Öncesi Kar (En: #EBITDA). Net kar rakamına ulaşmadan önceki Net Faaliyet Karı + #Amortisman formülüyle hesaplanır. Net Faaliyet Karı (NFK) ise faaliyet karına diğer gelir ve giderlerin dahil edilmemiş versiyonudur.
Amortisman ve İtfa giderleri nakit çıkışı yaratmayan ama gider yazılarak karı düşüren bir kalemdir. Bu nedenle bunu geri ekliyoruz. Diğer gelir ve giderler de dönem dönem tekrarlanmayabilir ve şirketin faaliyet performansını olumlu/olumsuz çarpıtabilir, bu yüzden hariç tutulur.
Read 14 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!