Discover and read the best of Twitter Threads about #Cumhurbaşkanı

Most recents (10)

📌TOLONES’Lİ YEŞİLDAĞ KARDEŞLERİN HAYATINDAN NOTLAR...

1- Son zamanlarda attığı twitlerle savcıları harekete geçirmese de toplum vicdanı harekete geçiren #SedatPeker son paylaşımları ile Yeşildağ ailesini adeta duman etti.
2- Akşam, Güneş, Star, 24 TV, 360, TV 4, Alem, Platin, Alem Fm ,Lig Radyo, #Star Matbaacılık, TürkMedya Dijital elinde bulunduran Türk Medya’nın sahibi Yeşildağ ailesini sırları sadece Sedat Peker’in anlattıklarından ibaret değil.
3-Hakkında yakalama kararı bulunan #SedatPeker , kendisine ait Twitter hesaplarından biri olan “Deli Çavuş” hesabından yaptığı paylaşımlarda Hasan Yeşildağ adından ilk olarak bir ay önce bahsetmişti.
Read 65 tweets
#SONDAKİKA

- IRAK'TA TÜRKİYE'YE TUZAK:

#1) Vurulan yerin Duhok'un kuzeyindeki Zaho'nun Barkh köyündeki turistik bir şelale yakınında nehir kenarı bir dinlenme/eğlenme yeri olduğunu buldum.

Olay tam olarak nerede yaşandı bulmak çok zor ama bir tek burası var tanıma uyan: ImageImage
#SONDAKIKA #tuerkaskeri

Havan olduğunu ilk anda Irak kaynaklarının kendisi söyledi:

SSB'nin envanter katoloğuna baktığımda en uzun menzilli havan mermimizin menzili 8 km.

Vurulan noktanın etrafında 8 km yarıçapında bir çember çizildiğinde Türk sınırına 'ancak' değebiliyor. ImageImage
#SONDAKIKA

Ayrıca dünya basınında kullanılan görselleri geriye doğru image search'te arattığımda ilginç bir şey fark ettim.

Dünden beri herkesin kullandığı 'otelin bombalanması' fotoğrafı 2021 ve 2019'da yazılmış başka haberde karşıma çıktı!

Dün yaydıkları fotoğraf 3 yıllık! ImageImageImageImage
Read 20 tweets
Bir çırpıda...

Türkiye ile #SuudiArabistan arasındaki ilişkiler, Arap Baharı’nın kırılma noktası haline gelen, Mısır’da Mursi’nin devrilmesiyle “limonileşmeye” başladı. Kopuş ise 2017’de Katar’a uygulanan Arap koalisyonun ambargosuyla gerçekleşti.
Katar’a dayatılan listenin maddelerinden biri de Katar’daki #Türk askeri üssünün kapatılmasıydı. Türkiye’nin Katar’a olan desteği durmaksızın devam ederken, Türk üssü daha da genişletildi. Türkiye Katar konusunda geri adım atmadı.
Ancak, Libya’daki General Hafter’in Riyad ziyareti sonrası savaşı başlatması ve Libya’da tarafların arasındaki çizgilerin belirginleşmesi, bu gerginliğin nereye gideceği sorularını beraberinde getirdi. Kimse dile getirmese de ilk yumuşama burada gerçekleşti.
Read 13 tweets
🔥 Geçen hafta dünyada yaşanan 9 önemli gelişme...

1️⃣ Türkiye'nin Kabil Havalimanı'nın güvenliği açısından rolünü önemli bulduklarını söyleyen Afganistan Dışişleri Bakanı Atmar,
#Afganistan'ı İran üzerinden Türkiye'ye bağlayan bir transit ve ticaret koridoru üzerinde de anlaştık.” dedi.

2️⃣ “#DoğuTürkistan'da insan hakları ihlali yaşandığından emin değilim, Çinliler bize olmadığını söylüyor.”
diyen Pakistan Başbakanı Han, Çin'in, Pakistan'ın en zor zamanlarında en büyük dostlarından biri olduğunu ifade etti.

3️⃣ Ermenistan'da yapılan erken seçimleri, %53 ile Nikol Paşinyan'ın partisi kazandı.
Read 8 tweets
Geçen hafta dünyada neler oldu?

1️⃣ Çin'in #Macaristan’da açmak istediği Fudan Üni’nin şubesine halkın karşı çıkması üzerine Macar kent konseyi, üniversitenin etrafındaki dört caddeye, mesaj niteliğindeki "Uygur Şehitleri, Hong Kong, Dalay Lama ve Hszie Shi-Kuang” adlarını verdi.
2️⃣ ”#Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan'ın bölgesel rolünü en doğru şekilde görüyor.” diyen Gürcistan Dışişleri Bakanı David Zalkaliani, ”Türkiye bizim stratejik ortağımızdır.” ifadesini kullandı.
3️⃣ İsrail’de önümüzdeki hafta başbakan olması beklenen Naftali Bennett, yeni dönemde Gazze Şeridi ve Lübnan'a saldırılar düzenleyeceğini açıkladı.
Read 8 tweets
Türkiye’nin ikinci ticari ortağı ‘Amerikancı’ Kolombiya…

1️⃣ Venezuela, Panama, Ekvador, Peru ve Brezilya'ya komşu olan #Kolombiya, 1.143.000 km² yüz ölçümü ile Türkiye’nin neredeyse iki katı büyüklükte.
2️⃣ 50 milyon nüfusu ile Brezilya ve Meksika'nın ardından Latin Amerika'nın en kalabalık 3. ülkesi olan Kolombiya, % 90’dan fazla Katolik Hristiyan nüfus oranı ile bölgenin en sağcı ülkelerinden.
3️⃣ Kişi başına düşen GSYİH 6432 #dolar. Latin Amerika’nın dördüncü, dünyanın ise 40. büyük ekonomisi.

4️⃣ Dünyada en fazla petrol rezervine sahip 34. ülke olan Kolombiya, gelirlerinin yüzde 50’sini petrol ve kömürden elde ediyor.
Read 10 tweets
İsyancılarla çıkan çatışmada ölen Çad lideri İdris Deby…

11 Nisan’da yapılan seçimlere göre oyların % 80’ini alarak 6. kez Cumhurbaşkanı seçilmişti. Kuzey #Afrika ve Sahel bölgesindeki radikal örgütlere karşı mücadelenin sembol ismi haline gelmişti.
NY Times'a göre bölgenin en donanımlı askeri birliklerini oluşturdu. İnsan hakları ve muhaliflere yönelik baskılara rağmen ABD ve Fransa ile çok iyi ilişkilere sahipti. Belki de 31 yıllık iktidarının en büyük sebeplerinden biri de buydu. Güçlü ve mücadeleciydi.
İrili ufaklı o kadar fazla isyanı bastırdı ki Çad medyası bile tam çetelesini tutamamıştı.

Geçtiğimiz ay ülkesindeki etnik ve dini çatışmalara bir yenisi daha eklenmişti. Nisan ayındaki seçimlerden sonra ülkenin farklı bölgelerinde Araplar ile Dagallar arasında çatışma çıktı.
Read 8 tweets
🇹🇷🇦🇿 Gururlandıran Kanada ambargosunun arka planı…

Kanada, Karabağ Savaşı’nda kullanılan İHA’lar nedeniyle önce Türkiye’ye yönelik ihracaat izinlerini askıya aldı, geçtiğimiz günlerde de doğrudan iptal etti. Şimdi yaşananları en basit haliyle anlatıyorum…
İHA optiklerini Türkiye’ye satan Kanada, bu sistemleri verirken diyor ki “Dayıoğlu bunları kime satacaksınız?”. Bizimkiler de Deniz Kuvvetleri için kullanılacağını söylüyor. (Yani Bulgaristan’a satacağız dersek, ürünleri kullandırmayabilirler.)
Bizimkiler “Deniz Kuvvetleri” deyince, Kanadalılar “tamamdır, eyvallah kullanabilirsiniz.” diyerek izin veriyor. Mesela 20 adet TB-2 SİHA üretilecek.
Read 10 tweets
SAYIN #CUMHURBAŞKANI #ERDOĞAN VE SAYIN #BAHÇELİ;
Bugüne kadar sizin yönetiminizde #Türkiye birçok badireleri atlattı. Düşmanlarının saldırılarını şu ana kadar etkisiz hale getirdi. +
@RTErdogan @dbdevletbahceli @suleymansoylu @tcbestepe #koronavirus
+Bunu yaparken hem içeride hem dışarıda adalet ve merhamet duygusunu gücü yettiğince gözetmeye çalıştı ve giderek sizin yönetiminiz ve dolayısıyla #Türkiye, mazlumlara umut kapısı, zalimlere korku kaynağı oldu. Ancak kesin olmamakla beraber +
+ arkasında Şeytanlaşmış #Küresel Baronların bulunduğu şüphesi bulunan abartılmış ve #pandemiye dönüştürülmüş bu #salgın konusunda daha dikkatli olunması ve halkın incitilmemesi olmazsa olmaz bir esastır. #Türkiye’nin dünyada yeri de bu tip salgınlarla mücadelede tavrı da+
Read 8 tweets
#Pandemi meselesi başından beri abartılmış, bunu insanlığın başına bela edenlerin ekmeğine yağ sürülmüştür. Koskoca #BilimKurulu üyeleri günlerce bu meseleyi konuşarak ve özellikle #altışbeşyaşüstü insanları adeta tutuklayarak çözmeyi amaç edinmiştir. +
+ Gelinen noktada aylarca içeride tutulan ve cüzi #yürüyüş izinleri verilen #insanların sağlığı tehlikeye atılmıştır. #Hareketsizlik, açık alanlarda bulunamamanın faturası salgından daha ağır olacaktır. +
+ 65 yaş üstünün, şehir içinde açık ve temiz alanlara bırakılmaması yahut izin ve sürelere bağlanması #AKLA, #İLME, #SAĞLIĞA aykırıdır. Sayın #CumhurBaşkanı ve yetkililer daha fazla geç kalmamalı ve bu #kısıtlamalar kaldırılmalıdır.
#altmışbeşyaş
Read 3 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!