Discover and read the best of Twitter Threads about #DOHOL

Most recents (8)

1️⃣ YENİ HALKA ARZ OLACAK OLAN #Gwind HİSSESİNİN BİLGİSELİNE BAŞLAYALIM!

🎯Kaç lot düşer?
🎯Kaç tavan yapar?
🎯Talep ne zaman?

BU YAZDIKLARIMDAN KURUŞ KAZANMIYORUM.

AMACIM SADECE KÜÇÜK YATIRIMCIYA YARDIM EDİP, YOL GÖSTERMEK.

Fazla kişiye ulaşmak İçin Rt ve like yapabilirsiniz. Image
2️⃣ GALATA WİND ! Geleceğin sektörü olan YENİLENEBİLİR ENERJİ İŞİNİ YAPIYOR.

🎯Halka Arz Fiyatı: 5.06 TL

🎯Lot adedi ~ 160.5 milyon

🎯Talep toplama tarihi: 15-16 Nisan

🎯Borsa işlem tahmini: 21-22 Nisan

🧨DAĞITIM DİĞER ARZLARA GÖRE BİRAZ TEFERRUATLI.

Şimdi onlara geçelim.. Image
3️⃣ EŞİT VE ORANSAL OLARAK 2’ye bölünmüş şekilde dağıtım olacak.

Biz bireysel yatırımcıya dağıtılacak toplam lotun %49’u eşit verilecek.

🎯 % 49 bireysel yatırımcıya Eşit dağılım

🎯 %40 yurtiçi kurumsala Oransal

🎯 %10 yurtdışı kurumsala Oransal

🎯 %1 kendi çalışanlarına. +++
Read 10 tweets
1- #DOHOL
Son zamanlarda #dohol hissesindeki malum şahsın satışları konuşuluyor. Ben de olaya teknik analiz yönünden bakıp, fiyatın düşeceği, yani satışların artacağı önceden tahmin edilebilir miydi diye bir flood hazırlamak istedim.
2- Hisseyi uzun vadede değil de, 2 saatlik periyotta, yakın geçmişe ağırlık vererek analiz edeceğim. Çünkü bazı teknik gerekçeler, kısa zaman aralığında daha belirgin gözüküyor.
3- Öncelikle hissenin grafiğini geçmişe alarak, üzerinde hiçbir çizim olmadan, sadece 21EMA ve 50MA hareketli ortalamalarını ekleyerek aşağıya bırakıyorum.
Read 16 tweets
2⃣ İndikatör olarak mobil uygulamada 50-100-200 periyotluk basit hareketli ortalama kullanıyorum. Formasyon olarak dikkat ettiklerim 3'lü dip veya tepe. Ciddi bir direnç veya destek kırılacaksa genelde 3.seferde kırılır. 3 defada kırılmadıysa en olası durum piyasanın dönmesidir.
3⃣ 2'li dip/tepe pek dikkate almıyorum. RSI hiç sevmiyorum çok anlamsız buluyorum. Sadece orta-uzun vadeciler için fiyatla pozitif/negatif uyumsuzluk anlamında iş yapıyor. Bunun için en az 60 dk hatta daha üzeri periyotlara bakmak lazım. Benim gibi 5 dk-15 dk.cılara uygun değil.
Read 10 tweets
1- Arkadaşlar herkese merhaba,
Bugün sizlere Borsaya ilk giriş anılarımı ve sonrasında neler yaşadıklarımı anlatmak istiyorum.

#borsa #Endeks #Garan #akbnk #asels #thyao #tavhl #pgsus #kchol #sahol #tkfen #tcell #aksen #avod #armda #bagfs #bfren #brsan #bntas #bsoke #cemas
2- Zira anlatacaklarım,borsaya yeni giren hemen hemen herkesin ilk dönemlerde yaşadıklarına benzer olsa da, bazı şeyleri erken farketmenizi sağlayacak dersler de içeriyor.

#crdfa #crfsa #cusan #dgklb #dohol #gents #gerel #hubvc #icbct #iheva #isfin #ittfh #jants #karsn #katmr
3- Son 1 yıldır yeni gelenler iyi para kazandılar ama, bu her zaman böyle gitmez. Borsa tarihinde ender görülen dönemlerden geçiyoruz. İşler tersine döner de zarar etmeye başlarsanız, emin olun zararlarınız kazançlarınızdan çok daha fazla oluyor.
Read 46 tweets
1. Takipçilerimin bana sorduğu sorulara bakarak, finansal varlıklara yatırım ilgili insanların kafalarında büyük bir karmaşanın olduğunu görüyorum. Dahası; bu karmaşa, insanları finansal piyasalarda inanılmaz bir başarısızlığa sürüklüyor. Bunu azaltmak için bu akışı hazırladım.👉
2. Öncelikle "#TADE" ve "#YATIRIM" kavramlarının ne olduğunu öğrenerek işe başlayalım. Çünkü bu kavramlar, sizin bir hisseyi neden, neye göre ve ne vade için satın aldığınız gibi soruların cevaplarını verecektir. Böylece, yaptığınız işlemi daha bilinçli yapmış olacaksınız.👉
3. TRADE: Bu kavramı tam olarak karşılayan Türkçe bir kavram yok. O yüzden biz de, "trade" diyeceğiz. Trade işlemleri; "Day Trade (Türkçe: Güniçi Trade)" ve "Swing Trade" olmak üzere iki ana başlık halinde incelenebilir. Trade eden kişiye, "yatırımcı" demez, "TRADER" denir.👉
Read 20 tweets
1. #TemelAnaliz açısından güçlü şirketleri sevdiğimi söylemiştim. Ama bu öyle bir şirket ki, "güçlü" kelimesi şirketin gücünü ifade etmek için yetersiz kalıyor. Belki, "en güçlü" dersek kısmen tanımlamış olabiliriz. Hangi şirketten bahsettiğimi anladınız, #ENKAI.

Başlayalım👉👉
2. Aslında #ENKAI'nın analizini en az 2 hafta önce, patron ve yabancılar uzun bir süredir (14.07.2020'den beri) mal toplarken paylaşmam gerekirdi. Bu benim hatam. Ama hala kaybedilmiş birşey yok bence. Çünkü bu dev şirket büyük hareketine henüz başladı. Devam edelim 👉👉👉
3. #ENKAI o kadar büyük bir şirket ki, 18.09.2020 kapanışı itibariyle #BİST'in piyasa değeri en yüksek şirketi unvanını, bu unvanı uzunca bir süredir elinde bulunduran #KCHOL'un elinden tabiri caizse "şak" diye alıverdi.
Read 25 tweets
1. #TemelAnaliz açısından güçlü şirketleri seviyorum, özellikle hikayesi olanları. İşte böyle bir şirket olan #DOHOL, her bilanço döneminde daha da güçleniyor ve henüz pahalanmamış değeriyle yatırımcılara fırsat sunuyor. Bu akışta, #DOHOL'u muhasebe açısından inceleyelim.👉👉👉
2. Bir şirketin #muhasebe açısından yatırımcılara cazip gelmesi için yüksek net döviz pozisyonuna ve kârlılığa sahip olması gerekirken, piyasa değerinin ise defter değerine göre düşük olması gerekir. #BİST'te bu 3 özelliğe aynı anda sahip olan şirket sayısı çok azdır.

#DOHOL
3. Şimdi sırasıyla bir yatırımcının şu 4 özellik açısından #DOHOL'u ayrı ayrı değerlendirelim.

a. Net Döviz Pozisyonu
b. Kârlılık
c. Piyasa Değeri / Defter Değeri
d. Hikaye

Başlayalım... 👉👉👉
Read 17 tweets
Siz 5 yıl satamayacak olsanız hangi hisseleri alırdınız? Neden?
Baksoy abi bu soruya ne cevap vermişti:
'Kar eden, karını arttıran firmalar olmali.'
Hep vurguladığı diğer bir konuda borsada aldigimiz hisselerin arkasında bir şirket olduğu ve bu şirketlerinde bir değeri olduğuydu. Bunu bilmeden al sat yapmayı kumar sayardi ve sirket karliliklari arttığı sürece elinizde tutmayi onerirdi.
Read 82 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!