Discover and read the best of Twitter Threads about #Diyanet

Most recents (5)

"BATIRILAN ÜLKE NASIL KURTARILIR?"
Türkiye'nin kurtuluşu Çin modeli Amerikan modeli değil Atatürk'ün 1923'den itibaren uygulamaya koyduğu Karma Ekonomi Modelidir.
Kapitalizm ve Sosyalizm'den yararlanmakla birlikte, kendine özgü nitelikleriyle bu modelleri aşan yerli modeldir.
1-Model öncelikle ‘’batırılan bir ülke nasıl kurtarılır’’ sorusuna uygulanabilir ve gerçekçi yanıtlar veren bir modeldir. Savaşta ve barışta krizden çıkış reçeteleri sunması bakımından dikkate değerdir. Bu reçeteler, modelin kuramcısı Atatürk tarafından denenerek hazırlanmıştır.
2-Atatürk, bu ekonomik modeli sayesinde önce çok kötü ekonomik koşullarda bir kurtuluş savaşı kazanmış, sonra Osmanlı’dan kalan borçları da ödeyerek, 1929'daki 'Dünya Ekonomik Krizi’nden Devletçilik İlkesi uygulamalarıyla güçlenerek çıkmasını sağlamıştır.
Read 53 tweets
1-
#ABD'yi geriye dogru takip ederseniz;
#Babil'e (#Nemrud) ulasirsiniz
(Küreselciler)

#ingiltere'yi geriye dogru takip ederseniz;
#Misir'a (#Firavun) ulasirsiniz
(100 yilcilar)

Bunlari bilmeden
Ne #Corona'yi
Ne #mRNA'yi
Ne #NWO'yi anlayamazsiniz..

Image
2-
Her seyden önce
#Mason #Tarikati'ni
ve
#Masonlar'i iyi taniyacaksiniz

Bugün size
#CoronaVirus bahanesiyle
#ASI'yi dayatan-tehdit eden
APTAL APTAL konusan terbiyesizlerin hepsi
#Mason ve Masonlarca #FON'lananlardir..

Daha önce 911 sembolünü yazmistik

Image
3-
Simdi de size
9-11-13-33-39 gibi sayilari kullanan
Masonlardan bahsedelim

ABD'nin kurucularinin
Mason olduklarini biliyorsunuz zaten

Bu yüzden
ABD
13 Koloni ile kurulusunu ilan etti

Masonik sayilarin katlari
illuminatinin sifreleridir

ABD
#Mason #Tapinagi
#ASLAN'li YOL👇👇 Image
Read 27 tweets
3. İlaveten; Çin'in üzerinden de çok buldozerler geldi, geçti. En önemlisi Çin, aklını yeniledi. 3000 Yıllık “Tarihi Çin Aklı” hapsedildiği “Yasak Şehrin Zindanları”dan çıktı ve devletin değer verdiği bir konuma yerleşti. Görünürde hala bir “Komünist Çin “Akılsızlığı” var.
4. Da… Bundan sonrasının Çin’inin yol haritasını çizilecek olan, “Tarihi Akıl” olacak kanaatimizce.
Bu durumu; dünya fark etmedi; doğal olarak, bizde de fark edilmiş değil.
5. Lakin ne kadar saklarsa saklasın, Çin'in akıl değiştirdiğini, Galler Masası ve o masanın etrafında, gittikçe çoğalan halkalarıı oluşturanlar çok iyi biliyorlar. Onlar; durumu gördü ve ona göre formatladılar/formatlıyorlar kendilerini.
Read 312 tweets
Der Chef der türkischen Religionsbehörde #Diyanet Erbaş "verflucht die Veröffentlichungspolitik" von Charlie Hebdo. Was für eine Position vertritt die #Ditib zu diesem Thema? Immerhin ist Erbaş die 'religiöse Autorität', an der sich Ditib orientiert.
diyanet.gov.tr/de-DE/institut…
Die Diyanet war und ist keine religiöse Autorität, sondern unter der Kontrolle des Staates. Die einzige Funktion, die ein Erbaş hat, ist die gegenwärtige Politik eines Erdogan pseudo-religiös zu flankieren. Daraus ergeben sich grundsätzliche Fragen für die #Ditib.
Haben sie eine andere Haltung zu diesem Thema? Wo kann man diese nachlesen? Und inwiefern hat diese aggressive Rhetorik eines Erbaş Auswirkungen auf die Imame der Diyanet hier bei uns?
Read 4 tweets
#HaghiaSophia [Thread]

Das Oberste Verwaltungsgericht hat heute - natürlich auf Bestellung - einen Erlass von 1934, nach dem die Hagia Sophia in ein Museum umgewandelt wurde, aufgehoben. #Erdogan spielt seit Jahren mit diesem Symbol. +
+ Immer wenn es vor Wahlen eng wird wie bei der letzten Bürgermeisterwahl in Istanbul, bedient er seine identitär-nationalistische Agenda, in dem er die erneute Umwandlung der Haghia Sophia in eine Moschee in Aussicht stellt. +
+ Jetzt, wo seine autoritäre Herrschaft aufgrund der tiefen ökonomischen und politischen Krise mehr denn je wackelt, kommt wie bestellt dieses Urteil. Das Ziel ist klar: die tiefe Krise seiner Ein-Mann-Autokratie mit einer noch nationalistischeren und populistischeren Rhetorik +
Read 19 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!