Discover and read the best of Twitter Threads about #FETO

Most recents (24)

16 YAŞINDA İNTİHAR: TRABZON’LU AHMET PİRAS
-
01
Adı AhmetPiras Trabzon’luydu
Tam buluğ çağında ve umutluydu
Okulu iyiydi,sorunu yoktu
02
Onun da gelecek planı çoktu
Sorana anlatır, mutlu olurdu
03
On altı yaşında 1fidan idi
Umutları olan genç birisiydi
Lise de öğrenci, azimli idi
-04
Genç yaşta omzuna yükler binmişti,
Dertler ağır geldi, o sükut etti.
-05
Babası-annesi öğretmen idi,
Din kültürü dersi verirler idi,
Herkes onları seviyor idi,
-06
Soykırım süreci, aileyi buldu,
KaHeKa belası, onları vurdu.
-07
Anne, baba, amca, hapiste kaldı,
Onlar çok temizdi, aklanmışlardı,
Göreve iade olmamışlardı,
-08
Ahmet’in boynu, daima büküktü,
Bilmeyenler için, o FETÖ’cüydü.
-09
Maddi sıkıntısı elbette vardı,
Babası işsizdi, parası azdı,
Evde huzur yoktu, çok çilekardı.
Read 14 tweets
THREAD:
Dans une dizaine de jours (le 14 Mai), il y aura des élections cruciales en #Turquie.
Des élections présidentielles et parlementaires très suivis et attendues dans le monde pour l'impact de ses résultats non seulement sur ce pays mais aussi sur la région. ImageImageImage
1. #Erdogan et son parti AKP est au pouvoir depuis 2002, d'abord en tant que premier ministre et puis en tant que président avec le passage au système présidentiel après le référendum de 2018.
Il a gagné toutes les élections depuis (une dizaine) contre l'opposition⬇️ Image
2. Ça sera donc la dernière élection pour #Erdogan s'il gagne celle-ci (limitation à 2 mandats dans la constitution).

En face, il y a 3 candidats:

- le chef du principal parti d'opposition CHP
- un ancien du CHP et ancien candidat présidentiel
- un candidat extrême droite
⬇️ Image
Read 164 tweets
HAZIRLANAN SEÇİM KUMPASI:
1-)Fetullahçı güdümünde Akşener,Babacan,Davutoğlu altılı masayı manüple edip Aziz Sancar'ı aday çıkartmayı planlıyorlar.
Bunda ne var diyeceksiniz?
Bende ilk duyduğumda öyle dedim çünkü Sancar,benim gibi ülkücüler,Atatürkçüler, muhafazakarlar,doğulular,
2-)Türkiyenin %65 inin oyunu alabilecek temiz bir vatanseverdir.
Aziz Sancar'ın adaylığı açıklandıktan sonra Tayyip Erdoğan'a anket sonuçları gösterilerek Akpdeki kripto Fetullahçı yöneticiler "siz çekilin Selçuk Bayraktar'ı" aday yapın diyecekler.
Nobel ödüllü ülkücü Sancar'a...
3-)karşı Türk Elon Mask'ı olarak Selçuk Bayraktar'ı lanse ederiz" diyecekler.
Pensilvanya eğitimli Selçuk Bayraktar aday gösterilirken sonra Meral,Babacan,Davutoğlu kendi ısrar ettikleri Sancar'a seçimi kaybettirecek beyanlarda bulunacaklar.
Böylece Fetullahçıların projesi...
Read 10 tweets
1-)Ya Rabbım üzerimize sabır yağdır...
Ülkemizi 40 yıldır soyan kahpe politikacılardan bizi kurtar...
Türk siyasetine yön veren 2001 de Ecevit'e kasa fırlatılması olayının arkasında yıllar sonra M. Gökçek çıktı.
Kasayı atan tokatçı esnafa yüklü para verilmiş,belediye ye alınmış.
2-)Yıllar sonra 28 Şubat da türbanlı kızları yerlerde sürükleten emniyet müdürleri #FETÖ cü çıktı.
Polisler vurdu çocuğumu düşürdüm diyen kadın kripto Ermeni çıktı.
Sivas da Aziz Nesini gaza getiren Doğu Perinçek'in dedesi Ermeni çıktı.Ölen 37 kişinin yarası asla kapanmayacak! Image
3-)Ailesi Diyarbakırdan sürgün kripto Ermeni Meral'de aynı taktiklerle politika yapıyor.Bir zamanlar 2005 de Tayyip'e güya Uşakda "ekmek arasına gizlediği" silahla suikast teşebbüsü gibi tiyatrolar sahneliyor. Mağdur rolleri yapıyordu.
Her gitti vilayette güya suikasta uğruyordu?
Read 7 tweets
Rahmetli Türkeş'in Cenaze Namazını Fetö'ye Kim Kıldırtmadı?
"Ya şimdi vatan diyerek haykıracağız,
ya da sonsuza kadar satanlardan, sinip kaçanlardan sayılacağız!..." Sözün sahibi #MHP lideri #DevletBahçeli, hiç tartışmasız Türk Siyasetinde öngörüsü en yüksek isimlerin başında geliyor!..
Dağın arkasında ne var bilir!..
Kim hangi filmi çeviriyor? İyi #analiz eder!..

Adı üzerinde ‘#DEVLET AKLI’ dır!..
#FETÖ olayında da böyledir…
Read 6 tweets
Türkische Medien melden gerade dass der Nationale Sicherheitsrat unter Vorsitz von StP #Erdogan getagt hat! Die Sitzung ist beendet es soll eine schriftliche Erklärung in kürze veröffentlicht werden! #MGK #türkei
Laut der Erklärung, die nach der Sitzung des Nationalen Sicherheitsrates (#MGK) unter dem Vorsitz von StP #Erdoğan veröffentlicht wurden ist wurde folgendes festgehalten:
Es wurde erklärt, dass es inakzeptabel sei, dass #Griechenland seine Verletzungen der Hoheitsgewässer und des Luftraums zusätzlich zu seinen provokativen Aktionen fortsetzt.
Read 7 tweets
1-Fetö'nün fikir babası Sait Nursi'nin gökten indirildiğini şakirtlerine inandırdığı Risale-i Nur'u mezar başında okuyorlar. Mustafa Sungur, cemaatin liderlerindendi,vefat edince mezarında Risale okudular.

2.Abdülhamid bu şirkten Sait Nursi'yi tımarhaneye kapatmıştır.+
#15Temmuz
2- Cemaatin lideri Mustafa Sungur'a bu sefer de çocuklar Kur'an yerine Risale-i Nur okuyor. Mezar çökmüş muhtemelen bir kaç yıl sonraki ölüm yıl dönümü.

Bu şirk değilde nedir !?
3- İlahiyatçı Prof. Dr. İhsan Şenocak'da Risale-i Nur'u mezarda okuyanlardan . 2. Abdülhamid hayatta olsa İhsan Şenocak'ı sopa ile kovalardı.
Read 6 tweets
Bunlar kafayı yemiş. #Türkiye için #KG adına çok tehlikeli oynuyorlar. Bu #Akşener'in göründüğünden tehlikeli boyutları, ilişkileri olduğu konuşmasından ve kininden anlaşılıyor. Bu böğüren sesler, #Feto'nun ve kucağında oturduğu Efendilerinin intikam senaryosunu çağrıştırıyor!
Read 4 tweets
(1) והיום בפינת סופ"ש על טורקיה... הבחירות בטורקיה! כלומר, השיטה שלהם ששונה בתכלית מזו של ישראל. אתחיל מרקע באמת קצרצר: ניסיון ההפיכה הכושל מ-2016, שבו מואשמת התנועה של פתהוללה גולן (#FETÖ), התגלגל בסופו של דבר הוביל בשנת 2017 לשינויים מרחיקי לכת במדינה... 🇹🇷
#Türkiye #Turkey
(2) המדינה עברה ממשטר פרלמנטרי למשטר נשיאותי, ולפי שינויי החוקה שאושרו במשאל העם ב-2017 עם 51.41% תמיכה עוד נקבע, בין השאר, כי משך כהונת הפרלמנט תהיה חמש שנים והבחירות יתקיימו במקביל לבחירות לנשיאות. עם זאת, שיטת ההצבעה, אם משווים למשל לארה"ב, היא שונה מאוד... 🇹🇷
#Türkiye #Turkey
(3) בזמן שחישוב תוצאות הבחירות לנשיאות הוא לפי מספר הקולות הכללי (אם אין 50%+ בסיבוב הראשון אז הולכים לראש בראש בין שני המועמדים המובילים כמו בצרפת), ללא התייחסות למיקום הגיאוגרפי הגיאוגרפי, בבחירות לפרלמנט זה ממש לא כך... 🇹🇷
#Türkiye #Turkey #Erdoğan
Read 8 tweets
Je voulais faire un petit retour sur une enquête publiée il y a 2semaines dans @LePoint sur les activités des services de renseignement turcs (MIT) en Europe et ds le monde. Enquête passée un peu sous les radars malgré des infos inédites sur des affaires importantes.
Un article détaille témoignages inédits à l'appui, la traque mondiale lancée par le MIT contre les gülénistes. Les opérations d'"empaquetage", terme consacré, se sont multipliées, du Khirgizstan au Kenya, en passant par Malaisie, Maroc ou la Suisse. lepoint.fr/monde/la-chass…
Le MIT a identifié 4600 membres de l'org dite #FETÖ à l'étranger. Pour les rapatrier, la Turquie utilise incitations et pressions et en cas de blocage n'hésite pas à passer à l'action. Depuis 2016, 115 personnes ont été ramenées de force de 33 pays. Politique assumée par Ankara.
Read 14 tweets
I - Tam beş yıl önce,
#15Temmuz 2016 gecesi saat 22:12'de
bu tiviti yazmıştım.

Ancak o günden bugüne,
olayları daha iyi öğrenme-anlama fırsatım oldu.
Zamanla çok farklı düşünmeye başladım.

Bunu çok kısaca, özetlemeye çalışacağım
aşağıda, izleyen tivitlerde.
II -

Ankara'da hava tam kararmamıştı,

Twitter'da "Beylerbeyi" sözcüğünün gündem olduğunu görünce tıkladım. Açılan sayfada, Boğaziçi Köprüsü'nün Beylerbeyi (Anadolu) ayağında, köprüye çıkan yoldaki tankları ve askerleri gördüm.

İstanbul'da hava kararmıştı.
III - Tankların ve askerlerin, trafiğin yarısını (sanırım Anadolu'ya geliş yönünü) kestiklerini gösteren videoları, varsa belki resimleri birkaç dakika inceleyip o tiviti yazdım.

Çünkü daha birkaç gün öncesinde, Türk ordusuna sızan FETÖ'cülerin, +
Read 71 tweets
3. yazı: Türkiye’den önce FETÖ ile mücadele eden ülke Özbekistan…

Geçtiğimiz günlerce yazdığım Özbekistan-Türkiye ilişkilerinin kötü dönemlerini kısaca özetleyecek olursam; #Özbekistan’ı 27 yıl yöneten İslam Kerimov’un muhalifleri sindirme çabası,
‘radikal İslam ile mücadele’ diyerek Müslümanlara zulmetmesi ve Türkiye’nin muhalif Özbek liderlere ev sahipliği yapması iki ülke ilişkilerinin kötü olmasının temel nedenlerinin başında geliyordu. Ancak iki ülke ilişkilerindeki Fetullahçı faktörünü birçok kişi bilmiyor.
1999 yılında hükümet binasına yaklaşan Kerimov’un aracına bombalı saldırı gerçekleştirildi. Kerimov, suikast girişiminden yara almadan kurtuldu. Suikast girişiminde bulunanlar Taşkent Havalanı’nda yakalanırken, olayda 15 kişi öldü.
Read 9 tweets
81. Sekseninci(80) Twetin devamı olan bu DOSYA, 142 twet daha devam edecek ve toplamda 222 twetlik #FLOOD bir DOSYA olarak şuanlık bitmiş olacak! Cübbeli'nin bütün ENCAMIYLA ortaya koyulduğu bu DOSYA DELİLLER eşliğinde hazırlanmış olup, ÜMMETE hediyemizdir!
82. Cübbeli'nin avukatı BYLOCK'cu FATİH OĞUZ kim?
.
2007-2016 yılları arasında Cübbeli'nin işlerini yürüten...
LALEGÜL YAYINCILIK ve Reklam San. Ltd. Şti'nin ORTAĞI...
HOCA AHMET YESEVİ Derneği kadrosundan...
Cübbeli'nin ELİ-KOLU, BAŞI ve SONU!
.
sabah.com.tr/gundem/2017/06…
83. Cübbeli'nin Avukatı FATİH OĞUZ, Bylock üzerinden ADİL ÖKSÜZ'le haberleşenlerden! Fatih Oğuz'un babası eski Vali MEMDUH OĞUZ ise, telefonun da BYLOCK tesbit edildikten sonra tutuklananlardan! 2016 yılına kadar Cübbeli ile temasta olan bir isim!
.
gazete32.com.tr/eski-isparta-v…
Read 145 tweets
1. Cübbeli Ahmet kime hizmet ediyor?
Cübbeli Ahmet konusunda kafası karışık olan insanları bilgilendirme yazısı olan bu çalışma, Cübbeli'nin Cemaat içerisinde yapmaya çalıştığı "ŞEY"in ne olduğu konusunda yeterince bilgi içerecektir! Ve bu sayede büyük RESİM görülecektir!
2. Malum olduğu üzere “Cübbeli Ahmet” konusu İSMAİLAĞA câmiâsı içerisinde çeşitli sıkıntılara sebep olmaktadır. Bu sıkıntıların sebebi, Cübbeli'nin yaptığı işlerin Cemaat içerisinde tasvip edilmediği halde, yapılanların kabul görülüyormuş gibi bir görüntü oluşturulması! Image
3. Cemaat içerisinden kurumsal olarak bir cevap verilmese de, bu konuda verilen tepkilerin neler olduğu ve kimler tarafından gündeme geldiğini kısa bir çalışma neticesinde göstermek istiyorum. Bu sayede oluşan kafa karışıklılığının bir nebze olsun giderileceğini düşünüyorum.
Read 81 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!