Discover and read the best of Twitter Threads about #FLOOD

Most recents (24)

1- Ülkeler interneti halkına tamamen kapatabilir mi? Geçtiğimiz yıl İran'da, bu yıl Küba ve Myanmar'da gördüğümüz ülkedeki interneti kesme çalışmaları Türkiye'de ya da diğer ülkelerde nasıl yaşanabilir? Ne yapmalıyız? Nasıl yapmalıyız? #Flood başlıyor.
2- İnterneti tamamen kesebilecek ülkeler arasında ABD, İran, Rusya ve Kuzey Kore gibi ülkeler görünse bile devletin kendi alt yapısı olmadığı için bunu gerçekleştirmesi pek mümkün değil. Şu an bu sadece Çin, İran ve Kuzey Kore’de mümkün. Rusya’nın ise çalışmaları mevcut.
3- Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan, Almanya ve Fransa gibi ülkelerde böyle bir durum ile karşılaşmak şu an için söz konusu değil. Yani hükümetler hiçbir şekilde bu ve benzer ülkelerdeki interneti tamamen kesemez. Çünkü böyle bir çalışma yok. Fakat buralarda durum biraz özel.
Read 6 tweets
Yeni silsile (#FLOOD): Apple’ın yeni stratejisi ne? 2007’de ilk iPhone’un satışa çıkmasından beri Apple markası bilgisayardan çok telefonlarıyla biliniyor. Yılda 200 milyon iPhone’a karşılık 20 milyon Mac satılıyor yani 10 kat!
Peki dünyada kişisel bilgisayar pazarı ne durumda? İşletim sistemlerine bakarsak Microsoft Windows %91 iken Apple Machintosh sadece %5!
Her yıl satılan PC sayısı 230-365 milyon arası tahmin ediliyor yani Mac satışlarının 10 ila 20 katı.
Read 46 tweets
📌Ekonomiye ve piyasalara hükümet ve merkez bankasının müdahalesinin artmasıyla "kobra etkisi" terimi yeniden canlandı.

Peki "Kobra etkisi" nedir ve nasıl çalışır?

🔻#FLOOD🔻 başlayalım

#Persembe Image
1- İngiltere, Hindistan yönetimini elinde tuttuğu dönemde Hindistan'da ki kobralardan çok çeker ve kobralara karşı savaş başlatmaya karar verir.

Ne var ki İngilizler yılanlarla haşır neşir oldukça daha çok İngiliz kobra zehiriyle tanışır ve peş peşe ölümler gelmeye başlar. Image
2- Bunu fark eden "uyanık" bir İngiliz "Neden biz uğraşıyoruz ki?
Kobra kafası getiren Hintliye ödül verelim olsun bitsin." der.

Bunun üzerine ülke de kampanya başlar.
Başlarda gerçekten Kobraların sayısı azalır azalmasına ancak;
Hintlilerin de aklına karpuz kabuğu kaçar.! Image
Read 9 tweets
#Flood SALİH MİRZABEYOĞLU "TERÖRİST" MİYDİ?

Kendisi mütefekkirdir, 1999 Metris İsyanı'na dek herhangi bir örgütlü eyleme katılmamıştır. Ancak Türkiye'de İslam inkılabı mücadelesinde takip edilmesini savunduğu hareket metodu, "gerektiği yerde gerekeni yapmak" prensibine dayanır.
Bu bakımdan davasını paylaşanların 90'lı yıllar boyunca giderek yükselen bir biçimde devletin ordu ve polis güçlerini müslümanlara karşı kullanan laik Kemalist terörizme cevabı da "gereken şeklinde" olmuştur.
İBDA-C diye organik bir örgüt yoktur, bu sadece İbdacı müslümanlarla baş edemeyen Kemalist rejimin kamuoyunda bu eylemlerin sahibi olarak göstermek için "İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi" gibi kendince bir açılım yakıştırarak taktığı bir isimden ibarettir.
Read 18 tweets
Madem mevzu #REGL yan yattım bir #flood edeyim gevşek gevşek.
-Ne şikayetiniz var?
-Adet düzensizliği
-Nasıl yani düzensiz?
1. Her ayın aynı gününde olmuyor, 2-3 gün önce oluyor.
- Olur öyle, her ay oluyor mu?
Normal. Regl döngüsü 21-35 günde bir olur, 2-9 gün sürer, ortalama 80ml kan kaybedilir ve her kadınınki kendine özgüdür. 21 Ocakta oldun sonra 17 Şubat, sonra 16 Mart, sonra 13 Haziran normal bu
2. Bi oluyor, bi olmuyor
-Yani her ay olmuyor mu?
İşte o olmadı. Adet görmeden bir bütün ay geçiyor ve hep böyle oluyorsa, yani adet gecikiyor olmuyor, sonra da çok yoğun oluyorsa orada PKOS dediğimiz hadise olması muhtemel, bir kontrol etmemiz lazım... onun floodu şurda bi yerde
Read 10 tweets
#Polkadot, #Kusama nedir? Parachainler ne işe yarar? Kitlesel borçlanma ve Parachain slotu açık artırmaları nelerdir?

Yorum ve sorularınızı yazabilir, bu #flood’u paylaşarak daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.⤵️
.@Polkadot, blokzincir ağlarının oluşturduğu ve tümleşik tek bir ağa bağlandığı bir platformdur. Parachain adı verilen bu bağlantılı zincirlerin hepsi, senkronize ve güvenli bir şekilde canlı bir ağ organizmasını oluşturur. Böylece Web3'ün üzerine inşa edileceği temel oluşur.
Ethereum’un kurucu ortağı olan ve CTO görevini sürdürürken Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ve Solidity akıllı sözleşme programlama dili geliştiren Dr. Gavin Wood @gavofyork , Ethereum’un ölçeklenme kısıtları sebebiyle 2017 yılında Polkadot’u kurdu.
polkadot.network/gavin-wood/
Read 25 tweets
#FLOOD SÜMER KRALI UR-NAMMU KANUNLARI;

Ur-Nammu; General Otto Hikal'in kardeşidir ve Otto Hikal'in ölümünden sonra Ur Şehri'nin kralı olmuştur. Ur Nammu Kanunlarının yazılı olduğu tabletler, M.Ö 2050-2100 yıllarından kalma olup Hammurabi Kanunları'ndan daha eskidirler.
Urukugina Kanunları, Ur Nammu Kanunlardan daha eskidir ama bugüne ulaşmış yazılı örnekleri çok fazla yoktur, gelin hep birlikte bu kanunlara göz atalım;

🍁Bir adam cinayet işlerse,
o adamın öldürülmesi gerekir.

🍁Bir adam soygunculuk yaparsa,
o adam öldürülür.
🍁Bir adam adam kaçırma suçu işlerse, hapsedilir ve 15 şekel gümüş öder.

🍁Eğer bir köle bir başka köleyle evlenir ve evlendiği köle özgür bırakılırsa, evlenen köle evden ayrılamaz.

🍁Eğer bir köle yerli (özgür) bir insanla evlenirse, ilk doğan oğlunu sahibine verir.
Read 15 tweets
#FLOOD EBU CEHİL'İN İSLAMİYET'E YAKLAŞIMI;

İslamiyetten önce, yahudiler, hristiyanlar, mekkeli müşrik din adamları, arabistan inanç sistemi üzerinde etki sahibi olan adamlar, adı üzerinde "din adamları" ehli kitap, tapınakları var, ellerinde İncil, Tevrat var. Image
Bu müşrik din adamları;
"Din bizden sorulur, Allah birini seçecek ise Kabe'nin sahibi biziz, dağda koyun güden Muhammed de kim oluyor" diyorlar.
"Allah'ın Evinin hizmetkarı biziz, biz dururken, Tapınağa hiç gelmemiş, daha önceki kutsal kitapların hiçbirini okumamış, hiç bir kıssa anlatmamış, herhangi bir yerde herhangi bir şekilde dini vaaz vermemiş birisi mi peygamber olacak ?" diyorlar.
Read 17 tweets
Follow the rabbit hole. #flood
1. Tarihteki önemli olaylarda paranın, ekonominin rolü;

Feodalitenin yıkılması,

Katalizörlerinden biri Avrupa'da ekonomik dengenin tacirler lehine değişmesi Image
2. Merkezi krallıkların güçlenmesi,

Merkantilizm, ticaret burjuvazisinin güçlenmesi, tacirlerin güven ve istikrar ihtiyacı, mutlak monarşiler. Image
Read 15 tweets
SMA tartışmalarından istifade gündem bu konuda yoğunken farkındalık kazandırmak adına genetik geçişli hastalıklar hakkında kısa bir zincir yapayım #Flood
1. Önce Spinal Muskuler Atrofi (SMA) nedir kısaca: 10.000 doğumda 1 bebekte görülen genetik geçişli bir hastalık SMA. Omurilik ön boynuzdaki sinir hücrelerinde SMN proteininin sentezlenememesi sonucu bu sinirlerin canlandırdığı kaslarda erime görülür.
2. Çocuklukta görülen 3 tipi var. 4. tip yetişkinlikte görülebiliyor. En yaygın tipi 5. kromozomdaki SMN proteini sentezleyen SMN1 geninin hiç olmamasıdır. Buna tip 1 denir. Haberlerde gördüğümüz tip1 genelde. Deneysel tedaviler ilerisi için umut verici ama şu an tedavisi yok.
Read 12 tweets
81. Sekseninci(80) Twetin devamı olan bu DOSYA, 142 twet daha devam edecek ve toplamda 222 twetlik #FLOOD bir DOSYA olarak şuanlık bitmiş olacak! Cübbeli'nin bütün ENCAMIYLA ortaya koyulduğu bu DOSYA DELİLLER eşliğinde hazırlanmış olup, ÜMMETE hediyemizdir!
82. Cübbeli'nin avukatı BYLOCK'cu FATİH OĞUZ kim?
.
2007-2016 yılları arasında Cübbeli'nin işlerini yürüten...
LALEGÜL YAYINCILIK ve Reklam San. Ltd. Şti'nin ORTAĞI...
HOCA AHMET YESEVİ Derneği kadrosundan...
Cübbeli'nin ELİ-KOLU, BAŞI ve SONU!
.
sabah.com.tr/gundem/2017/06…
83. Cübbeli'nin Avukatı FATİH OĞUZ, Bylock üzerinden ADİL ÖKSÜZ'le haberleşenlerden! Fatih Oğuz'un babası eski Vali MEMDUH OĞUZ ise, telefonun da BYLOCK tesbit edildikten sonra tutuklananlardan! 2016 yılına kadar Cübbeli ile temasta olan bir isim!
.
gazete32.com.tr/eski-isparta-v…
Read 145 tweets
Yeni silsile (#FLOOD): Akıllı telefonlarla düşmana yardım eden aptal askerler... Image
24 Kasım 2015 tarihinde Rusya Hava Kuvvetleri'ne ait Suhoy Su-24 tipi uçağın sınır ihlali yapmasından dolayı Türk Hava Kuvvetleri tarafından düşürülmesini hatırlayacaksınız. Gözlerden kaçan bir detay vardı: Pilotun telefonu eski modeldi; “akıllı telefon” değildi. Neden? ImageImageImageImage
Daha önce Amerikalı askerler akıllı telefonlarla gizli üslerin yerlerini belli etmişlerdi. Spor yaparken kullandıkları uygulama yüzünden gizli askerî bilgiler internette dolaşıyordu.
Read 16 tweets
Kısa silsile (#FLOOD) : Amerikan THAAD ile Rus S-400’lerin mukayesesi: Fiyat, kullanım maliyeti, operasyon menzili, vurabileceği hedeflerin azamî hızı, güdüm sistemi...
THAAD, Amerika'nın anti-balistik füze savunma sisteminde, 200 Km menzil ve 150 Km'ye kadar olan irtifalarda kısa ve orta menzilli balistik füzeleri önleme ve imha etme kabiliyetine sahip.
THAAD bataryası altı fırlatma aracı içerir; her araç sekiz füze ateşleyebilir. THAAD pilleri dört temel bileşenden oluşur: fırlatıcı, önleme, Radar ve Atış Kontrol ünitesi.
Read 10 tweets
#UnitedKingdom #York #Flood #Warning

A flood warning has been issued for tonight and the ciyt of York. One flood warning, issued at 7.06pm, is for riverside properties next to the River Ouse in York. Image
The warning reads: “The river Ouse at the Viking recorder is currently at 2.82m and is expected to peak between 3m and 3.2m between 23:45 tonight and 01:00 on Sunday morning 20th December 2020.
“We are closely monitoring the situation. Our incident response staff are checking defences and closely monitoring the forecast". There is also a warning in place on the River Ouse at Naburn Lock, issued at 7.21pm.
Read 5 tweets
Döneminde büyük bir cesaret, inat ve direniş sergileyerek kalemi elinden bırakmamış, kendinden sonra gelen kadın edebiyatçıları da yazılarıyla destekleyerek erkek dünyanın içinde kadın entelektüel olmanın zorluklarıyla sonuna kadar mücadele etmiş #FatmaAliye hakkında bir #flood
Edebiyat dünyasına babası ve eşinden “icazet” alarak 1889 yılında “Bir Kadın” imzasıyla yayımladığı, George Ohnet’nin "Volonté" adlı yapıtının "Meram" adını verdiği çevirisiyle adım attı.
1891 yılında yayımlanan ikinci yapıtı Hayal ve Hakikat’i Ahmet Mithat’la birlikte yazdı. Çok geçmeden sırasıyla Muhadarat (1892), Refet (1896), Levayih-i Hayat (1898), Udi (1898) ve Enin (1910) romanlarını kendi adıyla yayımladı.
Read 14 tweets
#flood
🇮🇱 İsrail ve 🇹🇷 Türkiye'nin ilginç ilişkisi⬇️
İsrail-Türkiye ilişkisi resmiyette olmasa'da istihbarat el altın'dan ilişkiyi sürdürmeye devam ediyor.
Karabağ'da mühimmat ve askeri lojistik destek sağlayan israil istihbarat ile Türkiye ile iletişime geçerek hava sahasını kullandığı ve karabağ durumunu defalarca görüştüğü-
-biliniyor

Bizim Filistin meselesine bağlayıp ilişkileri kopardığımiz İsrail de rahat durmadı tabi
Israil Başbakani Netanyahu Erdoğan'ı bizzat kendi ağzından tehdit ettiği bile oldu.
Erdoğan-Netanyahu arasın'daki gerginlik hat safhada bu kolay kolay da düzelmiyecek gibi
Read 10 tweets
2020 hepimiz için olağanüstü bir yıl oldu. Yıllarca filmlerde izlediğimiz senaryoları aratmayacak olayalar dizisine şahit olduk. Black mirror dizisinde bir oyuncuyduk sanki. 2020’de hayatlarımızı bu kadar değiştiren bu korku salgını, birçok insanın uyanmasını sağlarken,👇

#Flood Image
2-bir çoğumuzu da aşırı düzeyde kaygılandırdı ve koronoyaklaştırdı. Yılın finaline yaklaşırken merakla beklenen tarih 21 Aralık. Bu tarihte ne olacağı konusunda bir çok farklı görüş var.
3-Bu flood da 21 Aralık hizalanması (Büyük kavuşum) hakkında farklı hipotezler, kehanetler ve kanallık mesajlarında gelen bilgileri paylaşacağım.
2020’nin en uzun gecesinde 21 Aralık’da Satürn ve Jüpiter kavuşumu ezoterik astrolojide zamanı değiştiren buluşma olarak tanımlanıyor.
Read 18 tweets
#Philippines #Marikina #Manila #TyphoonVamco

Desperate families climbed onto roofs as Typhoon Vamco caused severe flooding in the Philippines on Thursday (November 12).
Footage shows the devastating scene in the Marikina area of Metro Manila where 6-foot-deep muddy torrents swamped tens of thousands of homes.
A Stranded resident said: "We had nowhere else to go so we climbed on our roofs. If we didn't do that, we would have drowned. It was so scary and most of us could not swim and we even had a baby with us."
Read 43 tweets
#Philippines #Luzon #Manilla #flood #TyphoonVamco

"Many places are under water. Many people are calling for help." The retired civil protection officer Rouel Santos describes the situation in the Philippine province of Rizal as dire.
Hundreds of people across the country had to seek refuge on their roofs due to severe flooding from Typhoon "Vamco". The tropical storm wreaked havoc when it pulled over the east of the main island of Luzon, on which the capital Manila is located,
with gusts of wind of more than 250 kilometers per hour. At least one person died and three more are missing, said civil defense. Thousands had been brought to safety before the storm hit. According to the civil defense, around 50,000 people were ordered to leave their homes.
Read 4 tweets
EMSR479:
#Flood in #Tabasco, #Mexico

Event Time (UTC): 2020-11-07 21:00
Event Time (LOC): 2020-11-07 15:00
Event Type: Flood (Flash flood)
Activation Time (UTC): 
2020-11-08 00:46

-Activation Status: Closed-

Affected Countries/Territories:
-United Mexican States
Authorised User:
-EC Services|DG ECHO

Activation Reason:

Heavy rains have impacted the states of Tabasco and Chiapas (more than 200mm rain in 24hrs) with Mexican authorities reporting 19 people dead and around 20,000 homes damaged, (1/3)
bringing the estimated death toll in Mexico and Central America to about 200. Rains over the past few days have triggered landslides, blocked roads, and the overflow of five rivers in 20 municipalities from different regions. (2/3)
Read 5 tweets
Polis, @MAturkce Van bürosu ve muhabirlerin evlerine baskın düzenledi.
* Gazetecilerin fotoğraf makineleri, kameraları, bilgisayarlarına el konuldu
* 4 gazeteci gözaltına alındı
* Gazeteciler bu haberler nedeniyle mi gözaltına alındı?
* Bu #flood 20 günde yaşananları anlatıyor..
Helikopterden atıldıkları belgeleriyle ortaya çıkan Osman Şiban ve Servet Turgut'a ilişkin ajansımızın geçtiği ilk haber
📌Gözaltına alındıktan 2 gün sonra hastanede çıktılar
mezopotamyaajansi24.com/search/content…
'Helikopterden atıldı' denilen kişinin darp raporu: Yüksekten düştü
* Muhabir arkadaşlarımız hastane raporuna ulaştı
mezopotamyaajansi24.com/search/content…
Read 18 tweets
😀👋Hello #30days30waysUK it's our special day on #preparedness with #pets 🐾🐶🐱🐹🐰🐦🐢🐟
Your household emergency preparedness must include the animals in your care. Today we share lots of tips and FREE resources inc. downloads for #PetPreparedness #LeaveNoOneBehind [thread]
There are a lot of good videos available online if you search for #PetPreparedness and check your sources.
A great place to start is with our curated playlist:
➡️ youtube.com/playlist?list=… Image
New this year @30Days30WaysUK have created some handy resources for FREE download. First, our #PetPreparedness checklist available as PDF to print or JPG image:

🖨️PDF bit.ly/PetChecklist-P…
📲 JPG bit.ly/PetChecklist-i…
Read 9 tweets
0⃣ #Stablecoin Nedir ? Herkes #merak eder oldu. Peki #Nedir ? Nerelerde Kullanılır ? Gelin Beraber Bakalım 👇

CBInsights Türkçe Çeviri tweet serisi #flood #cryptocurrency #bitcoin #kriptopara #Blockchain #Education #Learning #blockchaineğitimi #fintech
1⃣Bir “stabilcoin istilası” yaşanıyor. Fiyat istikrarlı bu #sanalpara birimi kripto alanını bozacak bir sonraki büyük şey olacak mı ?

Blockchain hemen hemen her endüstriyi bozma potansiyeline sahiptir.

Gelişmekte olan birçok kullanım durumundan biri olan teknoloji, dünya için +
2⃣ #güvenli, #şeffaf, #merkeziolmayan, #hızlı ve kripto para birimleri (dijital nakit türleri) #takas aracı olarak kullanan, yeni ve geliştirilmiş bir #ödemesistemi oluşturmayı amaçlamaktadır.

Ancak çoğu kriptopara biriminin değeri, özellikle de #bitcoin değeri günlük olarak +
Read 27 tweets
#China #Shenzen #Guangdong #Flood

Firefighters rescued dozens of passengers trapped on a bus roof after a flood left roads submerged in southern China.
In the video, filmed in the city of Shenzhen in Guangdong Province on September 13, more than 20 passengers are seen standing on the top of a bus which was submerged in deep floodwater.
In another clip, zip lines were set up and a fireman was seen walking in the floodwater to bring a woman to safety. All passengers were rescued and no one was injured.
Read 3 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!