Discover and read the best of Twitter Threads about #FeministGeceYürüyüşü

Most recents (2)

8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü'ne katılmak üzere Kadıköy'den Beşiktaş vapuruna binmek isteyen Kadın Savunma Ağı üyeleri gözaltına alındı.
Taksim'deki 8 Mart kadın yürüyüşüne katılmak isteyenlere engelleme: Kadınların yürüyüş ısrarı sürüyor ahvalnews-com.cdn.ampproject.org/c/s/ahvalnews.…
Polis, Sıraselviler Caddesin'e doğru yürüyüşe geçen kadınların önünü kapattı. "Barikatı aç" diye slogan atan kadınlar, öldürülen kadınların isimlerini okuyarak "Burada" diye haykıyor. #FeministGeceYürüyüşü
Read 10 tweets
8 Mart geçti, şimdi biraz Feministler ve Sol ilişkisini saldırıya dayanışma, direnç ve neşeyle cevap veren #FeministGeceYürüyüşü bağlamında tartışalım. Birçok solcu kadın ve/ya feminist arkadaş yürüyen teorik tartışmalara cevabın bu yürüyüşle verileceğini düşünüyordu.
Direnmek ve mağduriyet direnen ve mağdur olan özneye teorik haklılık sağlamaz, yine de yürüyüşe bakalım. Google görsellerde yürüyüşe dair çıkan ilk birkaç yüz görseli taradım ve gördüğüm 100 kadar sloganı (tekrarları atlayarak) bir kenara yazdım.
İlk gözlemler: Geçen senenin bolca cinsellik içerilen sloganlarına getirilen eleştiriler zımni olarak bu yılı etkilemiş, neredeyse "müstehcen" söylemlerden tamamen ari bir yürüyüş olmuş. Çoğu slogan Türkçe, bir iki Kürtçe, bir iki Lazca ve Hemşinci, 1 İngilizce döviz gördüm.
Read 34 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!