Discover and read the best of Twitter Threads about #Flood

Most recents (24)

New England Insurance Quotes (Home Auto Business Flood Life)

Save money on all your insurance needs through the Premier Shield Insurance #Agency.

premiershieldinsurance.com/insurance-quot…

#Insurance #Quotes #InsuranceQuotes #Home #Auto #Flood #Commercial #PremierShieldInsurance New England insurance quotes home auto business flood Life #
New England Car Insurance Quotes (#MA #CT #NH #ME #RI)

Save money on your car insurance policy with the Premier Shield Insurance #Agency.

premiershieldinsurance.com/insurance-quot…

#AutoInsurance #Quotes #AutoInsuranceQuotes #Car #Auto #Automobile #Vehicle #CommercialAuto #PremierShieldInsurance Save money on auto insurance quotes #PremierShieldInsurance
New England Home Insurance Quotes (#MA #CT #NH #ME)

Save money on your home insurance policy with the Premier Shield Insurance #Agency.

premiershieldinsurance.com/insurance-quot…

#HomeInsurance #Quotes #HomeInsuranceQuotes #Property #Condo #Insurance #Homeowners #Home #PremierShieldInsurance New England Homeowners Insurance Company #PremierShieldInsur
Read 11 tweets
Patriots: Read this from the boards and tell me this doesn't indicate /read like some hella warnings for this week/weekend. #Thread Image
Some small things today. Should be quiet tomorrow through Thursday. But Friday...FRIDAY the real storm hits.
#TheStormIsUponUs
They'll think the worst is over. But pressure from anxiety, others getting caught, etc will lead to "small leaks" and small growths in people waking up as the combined pressure becomes too much. #Drip #Drip
Read 11 tweets
Yeni silsile (#FLOOD): ABD başkanı Trump neden Grönland’ı satın almak istedi?
Emlâkçı Trump hayatının en büyük emlâk operasyonunu ıskaladı: Geçen yaz (16 Ağustos 2019), Danimarka’dan Grönland’ı almak istedi. Başbakan Mette Frederiksen net bir şekilde “hayır” dedi. Emlâkçı küstü; Kopenhag gezisini iptal etti. Klasik Trump küstahlığı? Sayılmaz… Neden?
Bu Amerika’nın Grönland’ı ilk satın alma denemesi değil. 1867’de ABD başkanı Andrew Johnson ve 1946’da Harry Truman da savaşmadan bu toprağı almaya çalışmıştı. Hatta Truman 100 milyon $ dengi altın teklif etmişti. (Üstelik doların gerçekten değerli olduğu yıllardı.)
Read 18 tweets
Find the best coverage and price first time Homebuyers Insurance quotes in Maine through Premier Shield Insurance call 1-774-847-7746.

premiershieldinsurance.com Maine first-time Homebuyers insurance company Quotes Premier Shield Insurance
Find the best coverage and price #Auto #Commercial #Home and #Flood Insurance quotes in Maine through Premier Shield Insurance call 1-774-847-7746.

premiershieldinsurance.com/insurance
Insurance quotes in Maine (#HomeInsurance #AutoInsurance #BusinessInsurance #FloodInsurance) through Premier Shield Insurance call 1-774-847-7746.

premiershieldinsurance.com/insurance-quot… Maine Insurance Quotes Home Auto Business Flood Insurance Agent Quotes #PremierShieldInsurance
Read 6 tweets
KADIN FİTNE MİDİR? #flood

Kadınlarla ilgili "rahatsız edici" görülen bazı hadisleri açıklayan birkaç arkadaş gördüm, bir taneye de biz değinelim. Hem ayetin dediği gibi; belki öğüt alanlar olur

Buyrun başlayalım 👇
Not: Öncelikle baştan belirteyim "hehe bunlara bile inanıyor" kafasında ergen zihniyetli olanlar varsa hemen burayı terketsin. Zira benim onlardan onların da benden öğreneceği bir şey yok
Hadisi şuraya bırakalım önce;

“Benden sonra erkeklere kadınlardan daha zararlı bir fitne sebebi bırakmadım.” (Buhârî Nikâh 17; Müslim Zikir 97 98; Tirmizî Edeb 31; İbni Mâce Fiten 31)
Read 18 tweets
Yeni silsile (#FLOOD) : Harvard Üniversitesi’nden iki ünlü ekonomist neden yalan söyledi? Ülke yönetimi için ekonomistlere güvenebilir miyiz?
Siyasî meselelerin hemen hepsinin ekonomik boyutu var. Terör işsizlikten beslenebilir meselâ. Ülke ekonomisini iyi götüren bir iktidar başka konularda yetersiz olsa bile halktan destek alır. Peki ekonomistlerin bilimsel teorilerine, istatistiklerine güvenebilir miyiz?
2008 krizinde Harvard Üniversitesi’nden iki ünlü isim, K. Rogoff ve C. Reinhart bir makale yayınladılar. Üstelik dünyanın en güvenilir ekonomik yayınlarından birinde: The American Economic Review. Makalenin ismi “Borç döneminde büyüme” (Growth in a time of debt).
Read 49 tweets
15.05.2020 itibari ile;

*Dolaşımda ki Para:
209.2 Milyar₺

*Banka Kasalarindaki nakit rezerv:
19.8 Milyar₺

*Bankalarca verilen toplam kredi:
3.1 Trilyon₺

*Peki soru şu?
Dolaşımdaki + Banka Kasalarinda ~230 milyar₺ para mevcutken nasıl Trilyon₺ kredi verilebiliyor?

#Flood
1-Yani ekonomilerde üretilen paranın karşılığı altın filan değil. Paranın tek karşılığı borç.
Siz kredi için imza attığınızda para var olur..

Şimdi gelelim paranın borç olarak bankalar tarafından üretilmesinin sonuçlarına.
Para borç olarak üretilince sonu neden felakettir?
2- Daha önce paranın hiç olmadığı bir ekonomi düşünün. İnsanların takasla döndürdüğü bir ekonomi.

Ve bir gün geliyor bunlar takas yerine paraya geçmeye karar veriyorlar. İçlerinde parayı bilen kimse yok.
Diyelim ki Paranın gücünü bilen uyanık biri talip oluyor.
Read 19 tweets
Yeni silsile (#FLOOD): Okyanusları geçen iletişim kabloları jeopolitik güç dengelerini değiştiriyor. Direnen eskiler ve yeni yollar açan yenilerin mücadele ettiği bu meydanda hedef sadece ekonomik değil. Kabloların güzergâhları, kavşakları ve “limanları” millî güvenlik meselesi.
2017’de Microsoft ve FaceBook, Virginia’yı Bilbao’ya bağlayan bir optik kablo döşedi. 6600 km uzunluğundaki kablonun kapasitesi 160 TB/sn. Yani bugünkü internet trafiğinin %60’ını karşılık geliyor. Dünyadaki 500’e yakın sualtı kablosunun en güçlüsü.
İnsanlar sualtına güçlü iletişim ağları kurmak için interneti beklemediler elbette. Meselâ 1851’de Londra ve Paris borsalarını birleştiren ilk telgraf kablosu Manş denizine döşendi.
Read 35 tweets
Yeni silsile (#FLOOD): Yaklaşan küresel açlık tehlikesinin gerçek sebepleri ve Türkiye için tedbirler...

Küreselci medya, bir açlığın yaklaşmakta olduğunu söylüyor ve sebebin Corona Virüs olduğunu iddia ediyor. Doğru mu?
Dünyanın en büyük buğday ihracatçısı Rusya, stokların kritik seviyeye indiğini söyleyerek Nisan ayında buğday ihracatını durdurdu. Kazakistan ve Ukrayna da gıda ihracatına sınırlama getirdi.
Pirinç, buğday, mısır, şeker… Üretici ülkeler yiyecek stoklarını arttırıyor ve ihracatı kısıtlıyor. Açlık tehlikesindeki insan sayısı 250 milyona çıktı. Küresel açlık korkusuyla alınan tedbirler sertleşmeye devam ederse yakında 1 milyar insan aç kalabilir. Neden?
Read 36 tweets
1- Bugün sizinle birlikte 400 milyondan fazla bireysel, 250 binden fazla kurumsal müşterinin ürünlerini kullandığı bir siber güvenlik şirketinin VPN hizmetinden bahsedeceğiz. Kaspersky VPN hakkında en detaylı ve net bilgileri size sunmak istedik. Umarım buradasınızdır; #flood
2- Kaspersky VPN hizmeti hakkında incelemelerimizden bahsetmeden önce şirketin sitesini incelerken ‘Ödüller’ başlığı çok dikkatimi çekti. (Bakabilirsiniz: kaspersky.com/about/awards) Bu kadar ödül alan bir şirketin dikkat çekmemesi mümkün değil. Müthiş işler başarmışlar.
3- Müthiş işler başarmışlar diyorum çünkü bu kadar başarılı bir şirketin uygulamalarının da müthiş olduğunu düşünüyorum. (Dipnot: VPN uygulamasını bugüne kadar kullanmayıp birçok ürününü kişisel olarak kullandığım bir şirket.) #Kaspersky
Read 9 tweets
Yedikıta Tarih Bilgiseli'nin (flood) bugünkü konusu Ramazan-ı Şerif Günleri Osmanlı'da Nasıl Geçerdi?
#yedikıta #flood
1. Rahmet ve bereket ayı Ramazan-ı Şerif, Osmanlı’da büyük neşeyle karşılanırdı. Başlama gününü İstanbul Kadılığı tespit ederdi. Hilâlin görülmesiyle oruca başlanır, camilerin mahya ve kandilleri yakılır, top atılır, Ramazan’ın başladığı tellallarla halka duyurulurdu.
2. Ramazan’dan birkaç gün evvel ‘tenbihname’ler yayınlanırdı. İstanbul halkının buğday, un, et, yağ, bal, şeker, pirinç, kahve, odun gibi iâşe konusunda sıkıntı çekmemesi için tedbirler alınırdı. Mazereti olmayan kimselerin aleni yiyip içmeleri yasaklanırdı.
Read 10 tweets
1- Telefonlarınızın ya da kullandığınız uygulamaların sizi dinlediğini düşünüyor musunuz? Bir konu hakkında konuştuktan sonra o konu hakkında reklamlarla karşılaşıyor musunuz? Eğer cevabınız evet ise bu konuya dair #flood hazır. Yazmaya başlayalım.
2- Arama motorlarına güveniyor musunuz? Örneğin; Arama motorları ya da haritalar üzerinden yaptığınız sesli aramalar sadece şirket çalışanları ile değil, çok küçük ödemeler karşılığında sisteme destek sunan kişilerle de paylaşılıyor. Bu nasıl sorunlara yol açabilir düşündünüz mü?
3- Peki çerezler? Bilgisayarınızda olduğu gibi akıllı telefonlara da her zaman kaydedilir. Diğer uygulamalarınız tarafından okunan bir tarama oturumundan gelen çerezler hakkında endişeleniyorsanız, @DuckDuckGo kullanabilirsiniz. Mail güvenliği için ise @ProtonMail tabi ki.
Read 11 tweets
Yeni silsile (#FLOOD): 2015'te Google’ın resim tanıyan yapay zekâsı zencileri “goril” diye işaretledi. Tabi arkasından şikâyet, özür... Google ile dalga geçmeler… Peki 2015’ten beri yapay zekâ algoritmaları kaç masum insanı bir teröristle karıştırarak uçağa binmesini engelledi?
Bu hata daha az komik değil mi? Kaç masum insan, algoritma hataları yüzünden işe giremedi; bankadan kredi alamadı? Görsel tanıyan yapay zekâ programları kaza geçirmiş otomobilin tamiri için fiyat tahmini yapıyor ve çok küçük bir hata payı ile faturayı kestirebiliyor… Ama…
Ama yapay zekâ insan ile gorili karıştırabiliyor. Ya siz? Çok kesin kabul beklediğiniz halde bir kredi isteğiniz yahut iş/ üniversite başvurunuz reddedildi mi son zamanlarda? Evet, siz de bir algoritma tarafından reddedilmiş olabilirsiniz.
Read 102 tweets
Yeni silsile (#FLOOD): Dün WTI (West Texas Intermediate) -38$’a çakıldı. Dünya tarihinde bir ilk. “Elimdeki petrolü alın, üstüne para vereceğim” gibi bir durum… Nedir tam olarak? Bundan sonra ne olur?
Goldman Sachs emtiya nazırı Jeffrey Currie “Petrol fiyatlarının yükselmesine ümit bağlamayın” demiş. Yani birilerinin kalemi kırılmış çoktan. Evet, biz bu çakılmanın kaza yahut #coronavirus’un beklenmedik bir yan etkisi olduğunu düşünmüyoruz. Paranoya? Okuyun ve karar verin…
Evvelâ… kalemi kırılanlar kim? Amerikalı küçük üreticiler. Daha önce 2016'da böyle bir darbe yemişlerdi. Nedir? Petrol 60$’ı görünce ABD bankalarından muazzam kredi alıyorlar. İthal petrol ile yaşayan devler fiyatı 30$’a indirip bunları batırıyor ve iç rekabeti öldürüyor.
Read 18 tweets
Yeni silsile (#FLOOD): Hayatta kalmak için ülkemizin bağımsızlığını küresel şirketlere mi transfer ediyoruz? George Orwell’in 1984 penceresinden Corona Virüs salgını, küresel diktatörlük tehlikesi, kaybedilen hak ve hürriyetlerimiz…
Coronavirus’ten sonra dünyanın içine sürüklendiği korku iklimi, “V for Vandetta” filmini hatırlatıyor. Yönetmenliğini James McTeigue’ın yaptığı film 2038 İngiltere’sinde geçer. Bir salgın hastalığın ardından demokratik çareler tükenir ve faşist bir parti yönetimi ele geçirir.
Filmin sonunda müfettiş Finch, salgını başlatan terör saldırısının, iktidarı ele geçirmiş olan faşistler tarafından yapıldığını keşfeder. Hem virüs hem de tedavisi, insanlar üzerinde yapılan deneyler ile laboratuvarda geliştirilmiştir.
Read 80 tweets
1- Neden Zoom adlı uygulamayı kullanmamalıyız? Covid-19 sebebiyle dünyada birden popüler olan Zoom ve benzeri uygulamalar yerine açık kaynak kodlu uygulamaları kullanmalıyız. Buradaysanız flood birazdan başlıyor. #Flood
2- Öncelikle Açık Kaynak Kodlu Yazılım özeti nedir?

*Kodlar geliştiriciler ve insanlar tarafından incelenebilir ve geliştirilebilir.
*Bir şirkete değil, özgür yazılımı savunan herkese aittir.
*Güvenli, özgür ve lisanslıdır.
*Problem teşkil eden şeyler anında değiştirilebilir vb.
3- Zoom adlı uygulama yurtdışındaki birçok ülkede yasaklanırken ve dava edilirken farklı şirket, kurum ve kuruluşlarda da yasaklanıyor. Bu şirketlerden en çok bilinen ise Elon Musk'ın #SpaceX'i. Zoom'u yasaklayan kurumlar arasında ise #NASA da var.
Read 9 tweets
İbn-i Sinâ'nın ünlü Avicenna Deneyi

Aynı kiloda aynı yaşta aynı cinsten iki kuzu iki ayrı kafes içine yerleştirilir ve tamamen aynı şekilde beslenirler. Ancak, yan kafeste bir kurt vardır ve kuzulardan yalnızca biri kurdu görebilir.
Aylar sonra kurdu gören kuzu huzursuz, zayıf ve çelimsiz olduğundan ölür.Kurt kuzuya hiç bir şey yapmamasına rağmen, kuzu yaşadığı korku ve stres yüzünden ölmüştür.
Kurdu görmeyen diğer kuzu ise oldukça huzurlu olduğundan besili ve kiloludur.
Read 5 tweets
#FLOOD SON MED KRALI ASTİAGES VE HARPAGOS'UN İHANETİ;

Heredot'a göre, Astiyages bir rüya görür. Rüyasında kızı Mandana öyle bir su bırakır ki, oluşan suyun içerisinde Astiyages boğulur. Astiyages bu rüyayı yorumculara anlatır.
2-)
Onlar “Madana’nın bir oğlu olacağını ve bu oğlun Astiyages’in yerine geçeceğini” söylerler. Bunu önlemek için o zaman Medlerin bir nevi yardımcıları konumunda olan, ancak uzaktan da kültürel bağları olan Persli Kambiyeses’e kızını vererek evlendirir.
3-)
Böylelikle ileride olabilecek bir olay engellenmiş olacaktır.
Hikayenin devamında ise, Mandana’nın bir çocuğu olmak üzeredir, O ara Astiyages benzer bir rüya daha görür. Remilciler, yani rüya okuyucular geçmişte söylediklerinin halen geçerli olduğunu söylerler.
Read 17 tweets
1- Karantinadayken insanlar internetten ek gelir sahibi olmak istiyor ya da hızlı para kazanmak istiyor. Bunun için farklı yollar var. Bu #flood içerisinde bu yolları ve işe yarar bazı uygulamaları derledim. Umarım işinize yarar ve bu konuda da küçükte olsa katkı sağlamış oluruz.
2- Bu, harman bir flood olacak. Uygulamaların bazılarını denedik bazılarını denemedik bu yüzden araştırmayı unutmayın. Şu konuyu tekrar etmek istiyorum: Sevdiğiniz ve önemli gördüğünüz tweetlerimizi RT etmek istemiyorsanız kopyala/yapıştır yaparak paylaşabilirsiniz. Başlıyoruz.
3- İnternetten mail okuyarak para kazanabilirsiniz. #Cash4Offers, #Moneymail, #PaidToRead, #Sendearnings gibi mail sistemleri sayesinde bu mümkün. Bu sistemlerde mail okumanın yanında oyunlar oynayarak, videolar izleyerek ve sorulara doğru cevaplar vererek para kazanabilirsiniz.
Read 12 tweets
25.03.2020
Askeri Elektronik Sanayi A.Ş. (ASELSAN) temel analiz çalışması
-Şirket Bilgisi
-Faaliyet Çeşitliliği
-Likidite Yapısı
-Kar Marjları
-Faaliyet Performansı
-Mali Yapısı
-Fiyat Rasyoları
-Projeksiyon Çalışması

#asels 23,40 TL
#flood
1-Şirket, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı bünyesinde, savunma sanayi başta olmak üzere bir çok faaliyet alanını da içeren ticaret siciline sahip.
#asels
2-Aselsan,özellikle 2004 yıllarında savunma sanayinin dip seviyelerde olduğu bir dönem, doğru atılımlarla Dünya sıralamasında 50. sıralara kadar yükseldi. Bu zamana kadar birçok güzel proje hayata geçti fakat asıl mega projelerin bu aşamadan sonra hayata geçeceğini belirtebiliriz
Read 29 tweets
Yeni silsile (#FLOOD): Şirket kuranlara tavsiyeler. Finansal kriz, salgın hastalık ve depremle sarsılan ekonomi, iş kurmak isteyeni korkutur. Oysa ülkenin, bazen de dünyanın dibi bulduğu bu dönemler şirket kurmak için en uygun zamanlardır. Çünkü kredi, emek ve hammadde ucuzdur.
Önce ne yapacağınızı iyi düşünün. Çok orijinal, hiç görülmemiş bir ürün/hizmet sizi rekabetten korur ama müşteriye ne olduğunu ÖĞRETMEK zorundasınız; üretmek ve satmak da çok zor olabilir. Sıradan bir ürünü sıra dışı şekilde pazarlamak size aynı kârı daha kolay getirebilir.
Ayaklarınız yere basmalı. Şirket kurmak olağanüstü bir iyimserlik gerektirir. Başarısız olan patronların çoğu bu iyimserlikle sarhoş olanlardır. Firmanızın yakın gelecekte kâr edecek olması yetmez. Nakit giriş ve çıkışını öngörmeniz gerekir. Nasıl?
Read 19 tweets
Yeni silsile (#FLOOD) : #CoronaVirus konusunda silsile/flood isteyen okurlarımızın dikkatine: Biyolojik savaş, salgın hastalıklar, kimyasal silahlar ve şu an dünyadaki hazırlıklar üzerine bilgi ve kitap tavsiyesi verdiğimiz silsilelerden oluşan bir silsile…
Çin'de neden tuhaf gıdalar yiyorlar?
Japonların biyolojik silah araştırmaları, ABD’nin devşirdiği Japon uzmanlar ve Kore savaşında kullanılan biyolojik silahlar…
Read 10 tweets
1- Korona Virüs nedeniyle eğitime ara veriliyor. Evden dışarıya çıkamayan çocuklar için internet onların zamanını geçireceği en büyük alan. Eski bir floodumu tekrardan hatırlatmak isterim.

Çocukların siber dünyadaki güvenliğini sağlayalım. Ebeveynlere büyük iş düşüyor. #Flood
2- Öncelikle ebeveynler çocukların hangi oyunlardan hoşlandıklarını keşfetmeliler. Çocukların hoşlandığı bu oyunların yaşlarına uygun olup olmadığından emin olmalısınız. Bazı oyunlar çevrimiçi sohbet gerektirir. Bu oyunlardan çocukları uzak tutmalısınız. Yaşa uygun oyun seçilmeli
3- Oyunlarda çocuklarla iletişime geçen yabancı kişiler mutlaka olmuştur/olacaktır. Çocuğunuz bu kişileri size hemen söylemelidir. Öğütleriniz ve arkadaş gibi yaklaşmanız bu konuda oldukça önemli bir konu. Bu tür süreçlerde çocuklara kızmak, onları dövmek bir çözüm değil.
Read 10 tweets
Yeni silsile (#FLOOD):
1° ABD Neden kendi vatandaşlarını biyolojik silahla öldürdü?
2° Asırlardır bilinen bir hayvan hastalığından nasıl biyolojik silah yapıldı?
3° Sadece Türkleri, zencileri veya Çinlileri öldüren biyolojik silah yapılabilir mi?
4° ABD’nin gelecekteki planı ne?
Birkaç sene geriye gidelim; ABD’nin kendi toprağında kendi vatandaşlarını biyolojik silahla öldürdüğü günlere. Hukukî mânâda dosya kapandı çünkü sanıklar, yargılanmadan evvel intihar ettiler yahut… ettirildiler. Ama birçok soru cevapsız kaldı.
Sadece üzeri örtülmüş eski bir suç mu? Değil. ABS’deki bio-terör, Irak’ın işgaline sebep olarak gösterildi. Türkiye de dâhil birçok ülkeyi tehdit eden biyolojik silah güvenliği zaafları göz önüne serildi. Bazı özel şirketler ve devlet kurumları gölgeden çıktı… Nedir?
Read 50 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!