Discover and read the best of Twitter Threads about #GESAN

Most recents (24)

Günaydın,

Tekniğinden temeline, halka arzlarından yatırımcı psikolojisine, günün en detaylı piyasa yorumuyla herkese iyi sabahlar.

Çarşamba sabahı 250$’dan gelen tepki alımlarıyla güne 257$‘da başlayan @borsaistanbul öğleden sonra gelen satışlarla $ bazında %0.8’lik düşüşle… twitter.com/i/web/status/1…
Birkaç gün önce TL cinsi faizlerin %25-30 aralığına yerleştiğini, sonucunda da 3 ayda KKM'ye 11mia $’lık yeni giriş olduğunu ve girişlerin her geçen gün arttığını söylemiştim. Ve bunun seçim sürecindeki siyasi riskler ile beraber endeksin önündeki en büyük engel olduğunu da.

Dün… twitter.com/i/web/status/1… ImageImage
Geçelim dünkü gelişmelere ve şirketlerden haberlere;

4 şirketin bedelsiz sermaye artırımı başvurusu @spkgovtr tarafından onaylanırken, 2 yeni halka arza da onay verildi.

Hatırlanacağı üzere #TUPRS %600 #GESAN %300 #ELITE %220 #KRON %200 bedelsiz sermaye artırımı başvurusunda… twitter.com/i/web/status/1… Image
Read 8 tweets
#gesan Girişim Elektrik .
Yatırımcısı iyi bilir ama bilmeyenler için Nedir Gesan ne iş yapar Ne alır ne satar ?
12/2022 bilanco kaleminden detaylar piyasa çarpanları faaliyet raporundan önemli noktalar bakmaya çalışalım.
Girişim Elektrik her türlü
tesisin elektrik enerjisi üretimi, iletimi ve dağıtımı ile elektrik sistemlerini tesis etmek, montajlarını yapmak taşeron veya müteahhitliğini üstlenmek ve gerekli tüm malzeme ve teçhizatın üretimini yapmak ihracat ve ithalatını gerçekleştirmektedir.
#gesan Şirketin faaliyet alanları şu şekilde kategorize edilebilir

🟢 Mühendislik ve projelendirme hizmetleri
🟢 Anahtar teslim yapım işleri
🟢 Satış ve pazarlama aktiviteleri
🟢 Üretim faaliyetleri
🟢 Otomasyon ve yazılım hizmetleri
🟢Saha, tip ve özel test hizmetleri
Read 15 tweets
#Devlerligi part2 karşılaşmasına başlıyoruz.
Burada bulunan 8 firmanın FD değeri 446 Mia TL genel olarak ise büyüyen devlerden oluşmaktadır.

2022/12--- #smkasAnaliz
#Kontr #Pgsus #Mgros #Gesan #Doas #Oyakc #Eregl #Aksa Haydi İnceleyelim.
Özet durumda hacimlerinin henüz düşük olması kaynaklı agresif gelişen gesan ve kontr firmalarını görüyoruz.Akabinde doas ve oyak fd büyümesinde önde geliyor. Net karda ise ilk üçte eregl pgsus ve doas geliyor.

#Kontr #Pgsus #Mgros #Gesan #Doas #Oyakc #Eregl #Aksa
Bilançonun dönen varlık kısmından başlıyoruz.Evet bariz gelişim odaklı artış sağlayan Kontr oyak ve gesanı ilk üçte gelişimini ikinci perde arttıran mgros doas firmalarını görürken diğer firmalarda son çyrkte törpü var.

#Kontr #Pgsus #Mgros #Gesan #Doas #Oyakc #Eregl #Aksa
Read 19 tweets
Küresel Dünyanın varmak istediği alanda faaliyet gösteren ve sektörden benzer işleri yapan 6 firmanın güç dengelerini görelim.

2022/12---#smkasAnaliz
#alfas #astor #kontr #gesan #yeotk #smrtg
Haydi İnceleyelim.
Özet durumla başlıyoruz.Evet burada ciro gücünün açık ara Astor ve hemen hemen yarısına denk gelen Gesanda görüyoruz. Net kar tarafında ise ilk üçte yine astor gesan ve yanlarına alfas ekleniyor.

#alfas #astor #kontr #gesan #yeotk #smrtg
Dönen V. başlıyoruz ve bu cümleyi çok duyacaksınız.Tüm firmalar aşırı agresif ve hızla varlık artışı sağlıyor ve üstüne basarak söylüyorum bu gelişim 2030 yılına kadar istikrarlı devam edecektir.Evet en yüksek artış da ise gesan kontr.

#alfas #astor #kontr #gesan #yeotk #smrtg
Read 29 tweets
#GESAN 🧿
✨[iddialı cümleleri severim şirkette];

📝‘’Marifetimizi dünyanın neresinde olursa olsun kullanacak yetenek, bilgi, finans ve yatırım iştahına sahibiz."
📝‘’ABD, Kanada ve Avrupa'da enerji ile ilgili yatırım yapmak önceliklerimiz.’’
📝‘’Afrika'nın en büyük trafo merkezini Cezayir'de kurduk.’’
📝‘’Firmamız beş kıtada iş yapıyor.’’
📝‘’Siemens, Schneider ve ABB gibi şirketlerin partneriyiz.’’
📝‘’Her üründe ‘yerli malı belgeli’ olarak yüzde 51’in üzerinde yerlilikte ürün üretiyoruz.’’
📝‘’Yerlimalı belgeli ürün ortaya koyan Türkiye'deki tek firmayız.’’
📝‘’Yazılımları %100 imkânlarımızla üretiyoruz ve yerliliğin tamamı bize ait."
📝‘’Trafo mer. ve h.e santralleri için gerekli olan kontrol, kumanda ve SCADA panolarını üretiyoruz. Pazarın yüzde 90’ına sahbz.''
Read 7 tweets
#GESAN MALİ TABLOLAR ANALİZİ
1⃣ Tek Parça
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
malitablolar.com/detay/14-gesan…
2⃣ #GESAN MALİ TABLOLAR ANALİZİ
3⃣ #GESAN MALİ TABLOLAR ANALİZİ
Read 12 tweets
1) 2023 PORTFÖYÜM:

Kasım ayından itibaren, 2023 yılına hazırlık yapıyordum. Bu hazırlığa Aralık ayı eğitimindeki arkadaşları da dahil ettim. Onlardan da güzel fikirler ve geri dönüşler geldi. Kendilerine de teşekkür ediyorum. Bilgiyi paylaşmak ve birlikte kazanmak en güzeli.
2) Yine uzun bir bilgisel olacak. Ben bazı ÖNEMLİ konuları, kısa kısa anlatmak yerine, uzun ve detaylı anlatmayı daha çok seviyorum. Bu nedenle, klasik bir "Çaylar kahveler hazırlansın, yatırımcı baba yazıyor" bilgiseli daha geliyor.

Vatana, millete hayırlısı olsun :)
3) 19 Kasım’da paylaştığım, 2022 yılında neler yaptım?
Finansal yatırımlarımı nasıl değerlendirdim yazısını yeniden sunuyorum. Bu yazıda 2022 yılında portföyüm %471 büyüdü demiştim.

#alka #aksa #eregl #hekts #sasa #gesan #smrtg #kontr #kmpur

Read 72 tweets
Biraz yazayım istedim. 2022 yılında başladığım sistemi mayıs ayında terk etmiştim. 2022 yılının başındaki beyazyakagiyer bu tutuma çok kızardı ancak şimdi geriye dönebilsem şubattan itibaren benzer strateji izlemem üzerine kendime baskı yapardım.
Herkesin ciddi getiriler sağladığı bir yıl oldu. Ben kendi adıma #gesan #glyho #tuprs #aksa #sise #thyao ve #alark için bu zamana kadar ki en karlı pozisyonları gördüm. Kaçırdığım ve inanmadığım trenler oldu bazen de etik bulmadığım karlar. Bunlardan ders çıkarmaya çalıştım.
İnsanların ne kadar çılgın olabileceğini gördüm. Kendi sahip olduğum hissenin makroekonomik olumsuzluğuna “yok canım ya” diyecek kadar kör de kaldım. Ancak sonunda hep daha iyi bir yatırım disiplini elde etmek için hatalarla samimi yüzleşmeler yaptım.
Read 15 tweets
Bugün çıkan Para Dergisi’nde Girişim Elektrik #GESAN ve %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji #EUPWR ile ilgili bölüm yer aldı:

📍Gesan ve bağlı ortaklığı Europower, güneş enerjisi alanında dünyada tek bir grup içinde ana ürünlerin tümünü üreten tek firma olmak istiyor. 1️⃣
📍#GESAN ve #EUPWR YKB Behiç Harmanlı, üretilmeyen tek kalem olan invertörü hem büyük yatırımlara uygun hem de meskenler ve küçük işyerleri için üretir hale geleceklerini bildirdi.

📍Sun Junior adıyla hibrit ve on-grid invertör sistemler üretilecek.2️⃣
#GESAN & #EUPWR

📍Bu ürünler yakın zamanda her evin, her işyerinin kullanması gereken ve enerji masraflarını sıfırlayabilecek yegane bir ürün haline gelecek.

📍Sun Junior, 2023’ün ilk yarısında kullanılmaya başlanabilecek.3️⃣
Read 6 tweets
1) Herkese merhaba, bugün bir pazarlamacı olarak sizlere modern pazarlamanın kurucusu Philip Kotler'in #4P modelini yani Product (ürün), Promotion (Tutundurma), Place (Dağıtım), Price (Fiyat) modellemesini kullanarak #NTGAZ hissesinin temel analizini yapacağım. #BorsaBros
2) Daha önce sermaye piyasalarında uygulamasını görmediğim bu modelin, temel analizi basitleştirmek adına bir çerçeve olacağını düşünüyorum. #4P yani pazarlama karması, tüm şirketlerin pazarlama ve satış stratejilerini temel aldığı bir modeldir. #NTGAZ #BorsaBros
3) Örnek hisse olarak son dönemlerde enerji sektörünün gözde hisselerinden biri olan ve derinlemesine inceleyerek yatırım yaptığım #NTGAZ 'ı inceleyeceğim. Öncelikle uyarmak isterim ki bu bilgisel tamamen bilgi ve eğitim amaçlı olup, yatırım tavsiyesi içermemektedir. #BorsaBros
Read 33 tweets
GİRİŞİM ELEKTRİK SANAYİ GESAN
1-Şirketleri incelerken ilk olarak geleceğe dönük hikayelerinden başlarım fakat #gesan nın 2022 yılındaki en popüler şirketlerden biri olduğu ve geleceğe dönük hikayelerinin sosyal medyada devamlı paylaşıldığı için yapacak olduğumuz
2- incelemenin bu hikayeden etkilenmemesi için hikayeyi en sona bırakarak ilk olarak finansal yapısını inceleyerek geçmiş durumuyla gelecek hikayelerine ne kadar zemin oluşturabileceğini anlamaya çalışalım .
ilk olarak uzun vade bakıldığında ne durumda olduğunu
#gesan
3- anlayabilmek adına bilanço ve gelir tablosunu kısa bir şekilde bize anlatan varlıklar ve satış karlılığı grafikleri üzerinden analizimize devam ederek bu grafiklerin bize ne anlattığını yazmaya çalışalım. #gesan
Read 67 tweets
Bugün çıkan Para Dergisi’nde #GESAN’ın %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji #EUPWR yer aldı.

📍YKB Behiç Harmanlı’nın verdiği bilgilere halka arz için talep toplamanın yakın bir tarihte gerçekleşmesi öngörülüyor. 1️⃣
📍Önümüzdeki yılların konuları olan depolama sistemleri, küçük ve orta ölçekli mesken tipi güneş enerjisi çözümleri, elektrikli şarj istasyonları, hibrit sistemler Europower’ın #EUPWR ana gündeminde.2️⃣
📍#GESAN’ın %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin #EUPWR em ayrışan noktası sistemleri akıllı hale getiren otomasyon ve SCADA hizmetlerini ve çözümlerini kendi içinde çözebilmesi.

📍Böylece sistemlerin izlenmesi ve uzaktan kontrolü, korunması mümkün oluyor.3️⃣
Read 4 tweets
FİNANSAL ÖZGÜRLÜK YAZILARI – 04 –

1) Arkadaşlar merhaba,

Bir önceki yazımızda, HEDEF BELİRLEMEK konusunu ele alacağımı söylemiştim. Evvela bakalım, daha önce neler yazdık? 1. Yazımızda ne demiştik, YATIRIMCI PSİKOLOJİSİ önemli demiştik.

2) 2. Yazımızda eğer psikolojik olarak kendinizi YATIRIMCI olmaya hazırladıysanız EĞİTİM’e önem vermelisiniz demiştik. Eğitimin ise klasik bir TEMEL/TEKNİK ANALİZ EĞİTİMİ alayım, çok para kazanayım gibi basit olmadığından bahsettik.

3) 3. Yazımızda ise, Eğitim konusunu detaylandırdık. Temel Ekonomi, Finans, Para ve Yatırım konularını öğrenmeniz gerektiğini belirttik. Ayrıca "Kendini bilmek" "Gözlem" ve "Sezgilerin" önemini vurguladık. Çaylar kahveler gelsin, 4. Yazımız başlıyor. 🫖☕️

Read 88 tweets
1️⃣Borsa koşmayı sürdürüyor. Acaba 2’ye katlar mı? Bazı piyasa analistleri ve höstadlar şimdiden 10k hedefi vermeye başladı. Bu mümkün olabilir ama burada çok kritik 2 nokta var. İlki enflasyon. Kastedilen enflasyon hariç 2’ye katlamak mı? Yoksa düz 10k yapmak mı?
2️⃣Eğer düz 10k diyorsak bu çok daha mümkün. Ancak reel 2x yapmaktan bahsediyorsak biraz daha zor olabilir. 100 endeks yıllık getirisinden enflasyonu düşünce aslinda yıllık reel getirinin geçmiş yıllara kıyasla çok aşırı yüksek olmadığını görüyoruz.
3️⃣ 2010’da ve öncesinde çok daha yüksek reel getiriler görmüşlüğümüz var. Ancak son 10 yılda reel getiri %50 civarına hiç ulaşmamıştı. İlk kez gördük bu ay. Bakalım bu koşu %100 reel getiriye yani 2x seviyesine kadar devam edebilecek mi? Çok zor ama imkansız değil.
Read 16 tweets
1️⃣ #SASA #HEKTS #KONTR #GESAN #SMRTG 30 eylülden beri yükselmeseydi endeks şu an kabaca 4.000 puan, #SMRTG hariç diğer 4 hisse yılbaşından bu yana yükselmeseydi endeks şu an 3.020 puan seviyelerinde olabilirdi. #borsa Image
2️⃣ Son ralli 30 eylülde başladı ve bugün #XU100 , o tarihin üzerine 1.390 puan koyarak 4.570,20 puandan düzeyde günlük kapanışını tazeledi. O tarihten bu güne 5 hissenin endekse etki puanı 569, yaklaşık endekse etkisi %13. #xu100 #borsa
3️⃣ Bu 5 hissede yükseliş olmasaydı endeks kabaca 4.000 puan seviyesinde olurdu. Yılbaşından bu yana katkıya bakalım. #SMRTG yeni halka arz olduğu için geriye kalan 4 hissenin etkisini incelemek daha doğru olur. #borsa #XU100
Read 4 tweets
Yüksek teknoloji şirketi #GESAN’a, oranları üzerinden laf çarpanlara, bazıları bu hafta tavan bile olan şu hisseleri öneririm: 😎

HİSSE-PD/DD-F/K-SEKTÖR

Viking-0-Zarar-Tuvalet kağıdı
Adel-11-Zarar-Kırtasiye
İhaas-31-439-Ajans
Dırıt-6-Zarar-Battaniye
Kent-41-384-Şeker

+++
Ersu-3-104-Meyve suyu
Cante-12-44-Kömür
Egepo-6-109-Hastane
Petrokent-20-43-2 otel
Izfas-9-80-Fırça
Selva-3-89-Makarna
Turex-5-50-Servis

++++
NOTLAR:

1- Gesan’ın çarpanları, birçok emsal teknoloji şirketine göre de çok daha olumludur.

2- Örnek firmalar, kötülenmek amacıyla yazılmamıştır. Aralarında nadir de olsa önemli firmalar da bulunabilir.

+++++
Read 5 tweets
#GESAN'cı dostlar.

Mehmet Beyin açıklaması Tekfen için geçerli olabilir.
Ancak GESAN için bence kesinlikle geçerli değil.

Behçet Bey, iki gün önceki görüşmemizde, çok sayıda ihaleye yeterli ölçüde kâr elde etmeyeceklerini düşündükleri için isteyerek girmediklerini ++++
özellikle ifade etmişti.

Zaten bilançoya bakanlar, firmanın kâr marjının ne olduğunu çok rahatlıkla görebilirler.

Bir de şu "İhale ve iş almak sorun değil" konusu var.

Dikkat ederseniz, GESAN bugüne kadar aldığı onlarca, belki de yüzlerce işin hiçbirini yarım bırakmadı.

+++
Hatta tam tersine çok fazla örnekte görüldüğü gibi, 2. ya da 3. olduğu bazı ihalelerde, öndeki firmalar caydığı için işleri kaptı.

Bu neyi gösteriyor:

Bir kez, firmanın öyle her ihalede fiyat kırıp ihaleyi almak gibi bir endişesinin olmadığını gösteriyor.

++++
Read 6 tweets
#GESAN

Mütevazı bir küçük yatırımcı olarak;

Girişim Elektrik A.Ş.’ni ziyaret edip,

Başta YKB Sayın Behiç HARMANLI olmak üzere, bazı üst düzey yetkililer ve çalışanlarla 3 saat süreyle görüştüm.

İlgileri ve misafirperverlikleri için teşekkürlerimi sunarım.

+++++
İzlenimlerimi, şartların izin verdiği ölçüde aktaracağım.

Umarım yararlı olur.

1-İlk önce Sayın Behiç HARMANLI’nın şu önemli ve dikkate değer sözlerini aktarmak isterim:

+++++

(Ziyaret hatırası: 😀) Image
“Girişim Elektrik A.Ş.; enerjinin her noktasında ve her aşamasında; üretim, taahhüt ve mühendislik işlerini bir arada yürütebilmektedir ve Türkiye’de benzeri yoktur.

Enerji krizinin yarattığı muazzam fırsatları değerlendirmekte iddialıyız.

+++++
Read 40 tweets
Hocam halka arz parası ile Kazan'da fabrika aldılar. Fabrikayı gezen arkadaşlar mesela @ilteberogeday derler ki yeni alana ihtiyaç olmadan kapasite ikiye katlanabilir.

2022/1c faaliyet raporu personel sayisi 1000 2ç.de 1060 Şirketi arayan bir arkadaşa ise
Son çeyrek 200 personel alındığı ifade edilmiş.

Ukrayna'daki fabrika boş fakat ekipmanları hazır, uygun olduğunda 3 ayda kurulum olur denmişti fabrika gezisinde.

Yaptıkları işlerin çoğu dışarıda taahhüt işi olduğu için personelin çoğu dışarıda çalışıyor. Şirketin tek merkez
Olma iddiası ve gerçekliği var. Bu işlerle ilgili her türlü malzeme, araç gereç, yapım işi kendileri tarafından yapılabiliyor.

Son ihale EBRD tarafından finanse edilen bir iş. Bu önemli çünkü o ihalelerde yeterlilik belgesi geçmiş iş tecrübesi isteniyor ve kapsamlı işler olduğu
Read 5 tweets
Günaydın ve İyi Hafta sonları dilerim. Bu hafta sonuna "Growth Stock" konusuyla başlayalım. Malum sosyal medyada #sasa nın piyasa değeri ile ilk sıraya çıkması sonrası #hekts ile birlikte gösterdiği performans çok eleştiriliyor.
Görsel: Temettü Hocam hesabındandır.
İlk olarak neden "Büyüme Hissesi" demedim de "Growth Stock" dedim. Maalesef ülkemizde bu konuda yatırımcıların araştırabileceği yeterli kaynak, makale yok. Konuyu gerçekten öğrenmek isteyenler internetten "Growth Stock" yazarak bazı makalelere bilgilere ulaşabilirler :)
Eleştirenlerin tezi şu nasıl olur da #sasa piyasa değeri ile #kchol ü #tuprs ı geçer? #hekts piyasa değeri ile #toaso #krdmd yi geçer? Çok basit cevabı var ve ilkokul matematik konusuydu. "Elma ile Armut Toplanmaz" Büyüme hisseleri ile Temettü hisseleri de karşılaştırılmaz
Read 10 tweets
Bakin #smrtg ve #hekts icin fikrim degismis degil. Ikisinden de azalttim. Dun taban/tabana yakin kapattilar. Ama bugun de tavan/tavana yakin kapattilar. #smrtg den gelene #gesan aldim. #hekts dan gelen nakit. Duserse lot artirarak geri koyarim. Dusmesse beklentili tonla hisse
2/ ... gider ona koyarim. Ben boyle guvenli devam ediyorum. Hep soyluyorum. En tepeden satmak en asagidan almak gibi hirsim yok! Ben #hisse fanatigi degilim. Bir hisseden kazandigin para ile diger hisseden kazandigin para arasinda fark yok. 3 senedir cok hisse yskaladik. #borsa
3/ En dipten aldik en tepeden sattik kimse gelip madalya takmadi bana. Kafanizi tek hisseye yani kuma gommeyin. Cok buyuk hata olur. Mesela atiyorum sen hirsla #hekts 60 dan 90 olacak diye beklerken baska hisse 10dan 30 olur ruhun duymaz.
Read 6 tweets
FİNANSAL ÖZGÜRLÜK YAZILARI – 01 -

Sonunda başlıyorum.

1) Arkadaşlar merhaba,
Bir süredir sizlerle DM’den soru-cevap yapıyorum ve gördüğüm üzere, birçok arkadaşımız FİNANSAL FARKINDALIK sahibi. Bu ne demek? Özellikle son 10 senedir maaşlı çalışanların alım gücü düşüyor.
2) 10-15 sene önce bir beyaz yaka aldığı maaş ile kısa sürede 2. El araba alabilirken, şu anda bir araba alması için yıllarca para biriktirmesi gerekiyor. Eskiden ev alırken yaptığımız tasarruf ile şu anda araba alırken yaptığımız tasarruf (bu tasarruf için harcanan emek) aynı
3) Alım gücümüz düşüyor bununla birlikte kalifiye işsizlik de yükseliyor. Eskiden, biraz eğitim alan, bir konuda uzmanlaşan, çok kolay iş buluyor ve iyi de para kazanıyordu. Ama şu anda herkes yetkin, yetenekli, kalifiyeyim diye ortalıkta geziyor.

#aksa #alka #alkim #hekts #sasa
Read 92 tweets
FİYATI KATLAYAN HİSSELERİ NASIL TESPİT EDERİZ ?

Video olarak izlemek isterseniz. Alttaki linkten izleyebilirsiniz.
Beğenirseniz ve Faydalı olacağına inanırsanız daha çok kişiye ulaşması için paylaşırsanız sevinirim.

1⃣ 2021-12 bilançolar açıklandıktan bu güne

#YÜNSA %235 artış göstermiş. NEDEN ?
#SASA %147 artış göstermiş. NEDEN ?
#BIOEN %57 artış göstermiş. NEDEN ?
#GESAN %321 artış göstermiş. NEDEN ?
#THYAO %112 artış göstermiş. NEDEN ?
2⃣ Yukarıdaki her nedenin bir cevabı vardır. Borsalarda manupilasyon olmadığı müddetçe her hissenin piyasa değeri artışının bir sebebi vardır sebepsiz ilerlemez. İlerliyorsa altı boştur ve dikkat edilmesi gerekir.
Read 44 tweets
Çok duymuşsunuzdur, şirketin bir hikayesi olmalı diye.
Şimdi size bir hikaye nasıl oluşur, olgunlaşır, şirketlere nasıl etkisi olur; bu konuda bir örnek anlatacağım. Baştan uyarayım çok uzun bir flood olacak, hazırlanın 🙂
#yatırım #yatırımcı
5 Ekim 2016’da AB’de Paris İklim Anlaşması imzalanıyor.
Hedef yeşil enerji, sistem hemen çalışmaya başlıyor. Hazırlıklar başlıyor.
Ve 24 Haziran 2021’de Avrupa Yeşil Mutabakatı ortaya çıkıyor.
#yeşilenerji #avrupa
AB ülkeleri karbon emisyonlarını 2030 yılına kadar yüzde 55 azaltmayı, 2050 yılına kadar ise karbon nötr olmayı hedefliyorlar.
Bununla ilgili sertifikasyonlar oluşuyor.
AB ülkelerine mal satacaksanız karbon ayak izinizi düşürmeniz isteniyor.
#borsa #hisse
Read 14 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!