Discover and read the best of Twitter Threads about #LKMNH

Most recents (2)

1) Dostlar herkese iyi akşamlar. Normalde sizlere bu akşam, daha önce alıp sattığım ve iyi kazandığım bir hisseyi neden aldığımı, hangi teknik gerekçelere göre portföyüme dahil ettiğimi yazacaktım. Ancak sizlerle öğleden sonra yaptığım sohbette farklı bir öneri geldi.
2) Daha önce sayısız kez “açıklamalı hisse analizi” yaptım. Hepsi sitede duruyor. İsteyen tekrar tekrar okuyabilir. Bu sefer bazı arkadaşlar dedi ki, “hocam neden aldığını boşver, neden sattığını yaz”. Fikir aklıma yattı. Ben de bu zinciri buna ayırdım.
3) Yani bu zincirde, geçmişte alıp, kar edemeden sattığım, yani stop olduğum bir kağıdı masaya yatıracağım. Böylece bir hissede hangi kriterlere göre tedirgin oluyorum, hangi kriterlere göre satıyorum onları tartışacağız.
Read 37 tweets
1- Arkadaslar orta ve uzun vadeli yatirim yaparken kullandigim hareketli ortalamalarin (H.O.) hisse trendlerinde destek olarak nasil calistigini ve bizlere nasil alim firsatlari sundugunu bir akis ile gostermek istiyorum.
2-Hareketli ortalamalar haftalik-gunluk vb. basit bir yapıya sahiptir ve bu sebeple piyasanin en sık kullandığı teknik göstergeler arasında yer almaktadir. H.O. enstrumanin secilen zaman aralığındaki fiyat değişimlerinin ortalamasıdir.
3-Welles Wilder H.O. bu ortalamayi bulan analistin adıdir.Basit H.O. da her olcum aynı önem derecesinde bakarken, Welles Wilder H.O. son olcumlerde oluşan fiyatlara daha yüksek bir katsayı vererek, önem derecesini artırmıştır. Bu sayede sonuçlar daha basarili olmaktadır.
Read 15 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!