Discover and read the best of Twitter Threads about #LOGO

Most recents (24)

#Teknoloji grubundan 6 firmanın temel analiz kapsamında performans durumlarını görelim.

2022/12---#smkasAnaliz
#Miatk #Ardyz #Logo #Vbtyz #Atatp #Edata
Haydi İnceleyelim.
Dönen varlıklardan başlıyoruz.Mia ve edata istikarlı artış sağlarken vbtyz ardyz logo tarafında son çeyrekte gelen yüksek artış dikkat çekiyor.Atatp ise seviyelerini koruyor diyebiliriz.

#Miatk #Ardyz #Logo #Vbtyz #Atatp #Edata
Duran varlık tarafında artış ivmesiyle öncü gelen firmalar ardyz logo ve mia diyebiliriz atatp ise son çeyrekte artışını ekstra güçlendiriyor edata vbtyz ise stabil ilerliyor.

#Miatk #Ardyz #Logo #Vbtyz #Atatp #Edata
Read 15 tweets
1) Bugün bir önceki şirketimde 2012-2016 yılları arasında sattığımız bir birim ürünün ortalama satış fiyatlarına baktım. Dünyaca bilinen bir spor markası. 82 lira'dan 108 liraya çıkmıştı, yani +32% fiyat artışı olmuştu.

2016'da oradan ayrıldım bugünkü şirketime geçtim...
2) 2016-2022 arasındaki fiyat artışı +391% olmuş. Bu veriyi tutup 2012-2022 yaparsam, her ne kadar iki farklı giyim markası olsa da ki ilk markanın birim fiyatı daha yüksek, +629% oranda fiyat artışı olmuş durumda.

10 yılda bir birim ürünün fiyatı 100TL dersek 629 TL olmuş...
3) Şimdi belli ki 2012-2016 arası ortam daha stabilmiş, ne olduysa 2016 sonrasında olmuş. Beyaz yakalının maaşı,şusu bunu artık bu konulara girmiyorum.

Herkesin üstünden tır geçmiş.

2012'de döviz bazlı kazandığımı 10 yılı aşkın sektör tecrübemle kazanamıyorum. :)
Read 16 tweets
Yapı Kredi Yatırım, Ünlü Yatırım Holding'in hedef fiyatını 9,61 TL'den 11,20 TL'ye revize ederken, "al" tavsiyesini korudu #UNLU
@HaberForeks
Garanti BBVA Yatırım, Pegasus için "endeksin üzerinde getiri" tavsiyesini korudu, hedef fiyat 480,00 TL #PGSUS
Halk Yatırım, Vestel Elektronik için hedef fiyatını 38,64 TL'den 59,21 TL'ye revize ederken, "al" tavsiyesini sürdürdü #VESTL
Read 29 tweets
Vakıf Yatırım, BİM için hedef fiyatını 151,00 TL'den 199,00 TL'ye yükseltirken, "al" tavsiyesini sürdürdü #BIMAS
@HaberForeks
Yapı Kredi Yatırım, Enka İnşaat için hedef fiyatını 30,30 TL, tavsiyesini "tut" olarak korudu #ENKAI
@HaberForeks
İş Yatırım, AGHOL-Anadolu Grubu Holding için hedef fiyatını 90,00 TL'den 125,00 TL'ye, tavsiyesini "tut"tan "al"a yükseltti #AGHOL
@HaberForeks
Read 28 tweets
#Teknoloji sektör analizine başlıyorum.Özellikle pandemi sonrası revaçta olan sektör açıkçası güçlü ilerlemeye devam ediyor.Çalışmama ise sektörden 6 üyeyi konu ediyor olacağım.

#ardyz #atatp #logo #mıatk #vbtyz #mtrks

Haydi inceleyelim..
Bilançonun dönen varlık kısmından başlıyor.Evet genel olarak varlık artışı mevcut fakat logo mtrks ve vbtyz için düşüş mevcut.Mia dönen varlığını güçlü arttırken ardyz gelişiminde başarılı bulunuyor.Atatp ise stabil duruyor.

#ardyz #atatp #logo #mıatk #vbtyz #mtrks
Duran varlık tarafında ise sektörde hummalı bir artış görüyoruz özellikle bu kalemde 6 üyede de gelişim bulunuyor.Buda bize gösteriyor ki gelişim ve büyüme hız kazanacaktır.Özellikle yüksek artış olarak logo mia ve ardyz gözüküyor.

#ardyz #atatp #logo #mıatk #vbtyz #mtrks
Read 14 tweets
To think outside the box, use shapes. The use of shapes #UFCVegas59 may truly help your #logo stand out. To give the logo for this law office a professional appearance, we enclosed #OPLive the firm's name in boxes.

namatin.pages.dev
This aids with cross-platform branding because a "boxed in" logo looks good on letterhead, in presentations, on products like pens or lanyards, as well as digitally. Shapes with eye-catching textures.

namatin.netlify.app

or gradients can elevate your design to a new level.
Here, FX Technology Co. achieved a wonderfully elegant appearance by using a blue to yellow gradient. They've used a laptop icon inside the circle, but depending on your industry.

namatin.vercel.app
Read 8 tweets
Ikuti saran desain #logo kami, apakah Anda seorang pemula atau hanya perlu penyegaran, untuk mengembangkan logo #design yang benar-benar hebat #PValley.

Logo sangat penting kata namatin.com. Mereka mungkin menantang untuk dikembangkan #UFCVegas59.
Tetapi mereka sangat penting untuk perusahaan mana pun dan fondasi merek perusahaan atau bahkan pribadi yang kuat. Jelaskan siapa Anda, apa yang Anda lakukan, mengapa Anda melakukannya, dan bagaimana Anda melakukannya di logo Anda.
Anda akan meletakkannya di postingan media sosial, tayangan slide, barang promosi, kartu nama, dan banyak lagi. Satu gambar kecil tidak mungkin membawa semua beban berat itu, benar?
Read 24 tweets
Must Read: BRAND STRATEGY RESOURCES 📚 🧵
#design #branding #designer #logodesign #logo #branddesign Image
1) Branding: In Five and a Half Steps 📚 [ Author: Michael Johnson ]
amzn.to/38uYiP5
2) A Blueprint for Building Brand Strategy 📚 

nomadstudio.com/blog/the-bluep…
Read 14 tweets
Campaña de divulgación de #SEIMC a favor de un servicio de #Microbiología 24x7 cutt.ly/qJsVU5n
#SEIMC ha puesto en marcha un Comité de Microbiología Clínica, liderado por el Dr. @jvilaestape y formado por microbiólogos e infectólogos de nuestra sociedad científica, que tiene como objetivo destacar el valor de la labor que realizan los Servicios de #Microbiología Clínica
A partir de hoy y durante los próximos 10 días vamos a ir dando a conocer un decálogo de mensajes que sustentan la importancia de mantener una atención continuada en nuestros hospitales. Así mismo, se ha creado un #logo específico para esta #campaña, que os invitamos a compartir
Read 4 tweets
When it comes to designing a #Logo that can be used across many different platforms, products, and applications, one size does not fit all, but it also doesn’t have to! Here are some tips for designing a #responsive logo that will look great in every context.
By @ThornwolfArt
A responsive logo reflects your brand’s attention to detail and professionalism that can help you build brand recognition across multiple platforms. By creating different versions that follow a cohesive design scheme, you’ll ensure that your logo looks beautiful in every context.
Identify all the ways your logo will be used. For products, will it be used in embroidery, video, print, or against colorful backgrounds? For social media avatars and web, are there size and format constraints? The formats will determine how many versions you’ll need to design.
Read 9 tweets
*Halk Yatırım,
#TRGYO için hedef fiyatını 6,85 TL'den 9,74 TL'ye yükseltti, "tut" tavsiyesini korudu
#YATAS için 16,10 TL hedef fiyatını korurken, tavsiyesini "al"dan "tut"a indirdi
*İnfo Yatırım, Gen İlaç için 36,6 TL hedef fiyatla "al" tavsiyesini sürdürdü #GENIL
Halk Yatırım, Logo Yazılım için 60,70 TL hedef fiyatını ve "al" tavsiyesini sürdürdü #LOGO
İnfo Yatırım, Kontrolmatik için hedef fiyatını 320,00 TL, tavsiyesini "al" olarak sürdürdü #KONTR
Read 22 tweets
1⃣ BALIK NASIL TUTULUR SERİSİ-1

TAHMİNİ FİYAT NASIL HESAPLANIR
Yazıyı tek parça halinde aşağıdaki linkten okuyabilir. ve yapılan çalışmanın exel dosyasınıda yazının altındaki linkten indirebilirsiniz.
EMEĞE SAYGI İÇİN PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.
2⃣ Yazıyı okurken özümseyerek okumanızı tavsiye ederim yazının sonunda beni de şaşırtan ilginç verilere ulaştık. Fiyat neye göre oluşuyor piyasa neye göre değerleme yapıyor bir nevi ispatı gibi sonuçlar
3⃣ çıkıyor.
Borsada yatırım yapan herkesin az da olsa bazı konular hakkında bilgi sahibi olması gerekmekte. Bu gereksinimlerden bir tanesi de yatırım yapmış olduğu şirket hakkında gelecekte fiyatın ne olabileceği hakkında bir öngörüsü olmalı , olmayanların sosyal
Read 69 tweets
(01/81) Merhaba. 2022'nin Mart ayını bu hafta sonu (1 Nisan kapanışı) itibariyle kapatıp, Nisan 2022 için #XN30 çalışmasını yaptık. İlerleyen mesajlarda sonuçlarını bilgilerinize sunarım.
(02/81) Bir önceki aya (Şubat 2022 sonu) ait çalışmanın sonuçlarını burada görebilirsiniz:
(03/81) Nisan 2022 listelerini yayınlamadan önce Mart 2022 performansına bir göz atalım. İlk olarak #XN30 endeksinin R², R²CAGR(5) ve R²CAGR(10) sıralamalarının Mart 2022 performansları #XU100, #XUSIN, #USDTRY, #GramAltın ile birlikte ekteki görseldedir.
Read 81 tweets
Yesterday @SpyWolfNetwork had an #AMA with @PoorQuack. It turned out to be a session full of valuable information, which deserves to be spread further around.

So here we go! Slightly edited here and there to save some space. Enjoy the ride!

$POOR #PoorQuack #CryptoNews
Intro by Gyro Gearloose, [9-3-2022 19:08]:
@PoorQuack is all in one #Ecosystem where we are attempting to make it easier for #investors to #research crypto projects and avoid #scams whilst allowing holders to earn via #DeFi.

$POOR #PoorQuack #cryptocurrency #Web3 #Metaverse
We also have entered the #NFT space with our own #NFTcollection and all of these will have #utility within our own #Ecosystem.

The #NFTmarketplace V2 will be released soon and this will allow third party #NFTs like the #OpenSeaMarket.

nft.poorquack.com

$POOR #PoorQuack
Read 25 tweets
Wie können wir mit Kindern und Jugendlichen über den Krieg sprechen?
Eine Handreichung auf @Publikum_net und ein Thread.

Am 24. Februar 2022 brach in Europa ein Krieg aus. Wir alle, Eltern wie Kinder sind an diesem Morgen in einer anderen Welt aufgewacht. Es stellte sich sehr
1/
schnell die Frage, wie wir mit unseren Kindern und
Jugendlichen darüber sprechen können, ohne uns zwischen Verdrängen, Angst und fehlenden Informationen zu verlieren. Kinder und Jugendliche
haben auch Angst. Als hätten Klimaschutz und Pandemie nicht schon genug für die Kinder
2/
aufgebürdet, türmt sich nun noch Kriegsangst oben auf.

Aber wir können unseren Kindern helfen, wenn wir in Gesprächen einige Punkte beachten:
1. Wie geht es dir? Machst du dir Sorgen? Worüber genau? Was hast du gesehen, gehört?
Nehmen Sie die Gefühle ernst und hören Sie gut
3/
Read 14 tweets
(01/81) Merhaba. Bu ayın #XN30 akışına, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün YURTTA SULH, CİHANDA SULH sözünü vurgulayarak başlamak istiyorum. Borsalar da barış zamanlarının yatırım ortamlarıdır. Borsalar da barışı, huzuru, gelişmeyi, üretmeyi ve şeffaflığı fiyatlar.
(02/81) Merhaba. 2022'nin Şubat ayını bu hafta sonu itibariyle kapatıp, Mart 2022 için #XN30 çalışmasını yaptık. İlerleyen mesajlarda sonuçlarını bilgilerinize sunarım.
(03/81) Bir önceki aya (Aralık 2021 sonu) ait çalışmanın sonuçlarını burada görebilirsiniz:
Read 81 tweets
(01/81) Merhaba. 2022'nin Ocak ayını bu hafta sonu itibariyle kapatıp, Şubat 2022 için #XN30 çalışmasını yaptık. İlerleyen mesajlarda sonuçlarını bilgilerinize sunarım.
(02/81) Bir önceki aya (Aralık 2021 sonu) ait çalışmanın sonuçlarını burada görebilirsiniz:
(03/81) Şubat 2022 listelerini yayınlamadan önce Ocak 2022 performansına bir göz atalım. İlk olarak #XN30 endeksinin R², R²CAGR(5) ve R²CAGR(10) sıralamalarının Ocak 2021 performansları #XU100, #XUSIN, #USDTRY, #GramAltın ile birlikte ekteki görseldedir.
Read 81 tweets
Hace poco en @somosbranng hemos sacado a la luz el proyecto de rediseño de #logotipo y #web de Portalferry.

En una primera fase rediseñamos el #logo y quiero contar un poco el #procesocreativo que nos llevó hasta el resultado final.

Abro 🧵
Estudiando el logo previo, observamos que la #tipografía era tosca y poco legible en tamaños pequeños, el #isotipo tenía demasiados detalles para ser memorable, no existía armonía visual y proporcionalidad entre el logo y el isotipo.

👇 Image
Además la paleta cromática se reducía a un solo color.

Todo esto chocaba con los valores que el cliente quería proyectar que eran seguridad, confianza, cercanía, amabilidad y madurez.
Read 15 tweets
(01/76) Hepinize mutlu, huzurlu, sağlıklı ve bol kazançlı bir yeni yıl dilerim. Oldukça volatil 2021'i bir şekilde bitirdik. 2022'nin daha stabil ve öngörülebilir olması dileklerimle birlikte Ocak 2022 için #XN30 çalışmasını ilerleyen mesajlarda bilgilerinize sunarım.
(02/76) Bir önceki aya (Kasım 2021 sonu) ait çalışmanın sonuçlarını burada görebilirsiniz:
(03/76) Ocak 2022 listelerini yayınlamadan önce Aralık 2021 performansına bir göz atalım. İlk olarak #XN30 endeksinin R², R²CAGR(5) ve R²CAGR(10) sıralamalarının Aralık 2021 performansları #XU100, #XUSIN, #USDTRY, #GramAltın ile birlikte ekteki görseldedir.
Read 76 tweets
Given my love for #travel, thought I'd compile a thread of some of the best #tourism ads I've seen over the years

Am keeping it restricted to #PrintAds, and only those by #tourismboards, whether national, state or city

Hope you enjoy it 🙂🥂 and are inspired to travel
We could warm up with #Australia's 'So Where The Bloody Hell Are You' campaign, which turned a lot of heads thanks to it's choice of wording and, of course, the stunning visuals
Politeness can be over rated, eh @Australia 🖖🏾
As far as accidental tourism ads go, #Banff in #Canada capitalized on a squirrel photobombing a couple's pic and made him their mascot, even creating a Twitter id for the little fella and featuring him in a whole set of ads

Nicely done @banfflakelouise @Canada
Read 12 tweets
1) Herkese merhaba. Yeni hafta için stratejimi az çok kafamda netleştirdim. Biliyorsunuz geçen haftadan, GUBRF ve HEKTS hariç tüm kağıtları sattım. Bu ikisinin grafikleri iyi olduğu için tutuyorum. Başlayan hafta için de, belirsizliklerin fazla olduğunu düşünüyorum, konuşalım.
2) Endeksin takip ettiğim çok basit bir trend grafiği var. Sanırım herkesin ekranında vardır bu kanal. En tepeye 100 puan filan var ancak benzin bitmiş gibi, Cuma günkü mum hacmiyle birlikte iyi bir düşüş mumu. Ancak direkt olarak düşüş başlar mı emin değilim.
3) Direkt olarak düşüş beklemek yerine, bir süre buralarda mal yedirme, dağıtım konsolidasyonu yaşayabiliriz gibime geliyor. Biliyorsunuz, "dağıtım" diye adlandırdığımız süreç, akıllı paranın, eldeki iyi maliyetli malları, yukarıda ideal yerden yavaşça KY'ye yedirmesi sürecidir.
Read 18 tweets
(01/73) Ekim 2021, 28'i itibariyle bitti ve Kasım 2021 için #XN30 çalışması düzenlendi.
(02/73) Bir önceki aya (Eylül 2021) ait sonuçları burada görebilirsiniz:
(03/73) Kasım 2021 listelerini yayınlamadan önce Ekim 2021 performansına bir göz atalım. İlk olarak #XN30 endeksinin R², R²CAGR(5) ve R²CAGR(10) sıralamalarının Ekim 2021 performansları #XU100 ve #XUSIN ile birlikte ekteki görseldedir. Yorumu, sonraki mesaj(lar)da...
Read 73 tweets
(01/73) Önümüzdeki hafta bilgisayarımdan uzakta olacağımdan Eylül 2021'i 24'ü itibariyle kapattım ve Ekim 2021 için #XN30 çalışmasını düzenledim.
(02/73) Ağustos 2021 sonuna ait sonuçları burada görebilirsiniz:
(03/73) Ekim 2021 listelerini yayınlamadan önce Eylül 2021 performansına bir göz atalım. İlk olarak #XN30 endeksinin R², R²CAGR(5) ve R²CAGR(10) sıralamalarının Eylül 2021 performansları #XU100 ve #XUSIN ile birlikte ekteki görseldedir.
Read 74 tweets
1-Merhaba,temel analiz ve değer yatırımcılığı ekosistemine minik bir katkı maksadıyla, yakından izlediğim şirketlerden biri olan LOGO YAZILIM (#LOGO) hakkında şahsi izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.
Eksiklikler için şimdiden özür dilerim.
2-Takibe yeni başlamış arkadaşlar veya daha öncesinde denk gelmemiş olanlar için tekrar belirtmekte fayda görüyorum.
Şirket paylaşımlarım herhangi bir değerleme, yatırım görüşü veya al-sat tavsiyesi içermiyor.
3-Firmayı ,gerçekleştirdiği iş modelini,içinde bulunduğu sektörün potansiyelini ve şahsi görüşlerimi kendi kısıtlı bilgim ve tecrübem kadar paylaşmaya çalışıyorum.
Fayda sağlamak isteyenler için bir damla tanesi kadar bile işe yarıyorsa,benim için mutluluk olur.
Read 69 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!