Discover and read the best of Twitter Threads about #MescidiAKSA

Most recents (9)

📍Hamas Lideri İsmail Heniyye: Sükunete dönmemizi talep eden çağrılar aldık. Herkese mesajımız, yankılardan işgalin sorumlu olduğudur. #Kudüs ve #MescidiAksa'daki ateşi yakan ve alevini #Gazze'ye uzatan işgalcilerdir.
İsrail başbakanı Benjamin Netanyahu: Yehuda ve Samarya'dan gelecek taburlar derhal Lod'a sevk edilecek. Lod'da ve #İsrail'in her yerinde düzeni yeniden sağlayacağız.
#Kudüs'ten gençler Lod şehrindeki gençlere işgal ve yerleşimcilerle olan çatışmalarda destek olmak için Lod şehrine gidiyorlar.

İsrail Lod Şehri Belediye Başkanı: "Burada kontrolü tamamen kaybettik. Araplarla, Yahudiler sokaklarda birbirleriyle savaşıyor."
Read 13 tweets
Saraybosna Milli Kütüphanesi Vijecnica'ya mücadele eden Filistinliler'e destek amaçlı Filistin bayrağı yansıtıldı.
Filistinli mücahitler, Lod şehrinde, #Kudüs'te mücadele veren Filistinlileri desteklemek için yaptıkları gösteriler esnasında işgal bayrağını indirip kendi bayraklarını astılar.
📍Gösteriler Filistin topraklarının pek çok yerine yayılmış durumda.

📍Necef bölgesinde işgal kuvvetleri ve Filistinliler arasındaki arbede devam ediyor.
Read 14 tweets
#MescidiAksa yanıyor!!

İsrail polisi, akşam namazından sonra bir kez daha işgal altındaki Doğu #Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da cemaate saldırdı. Yangın işgal devletinin ses bombası atmasından sonra çıktı.
📍 Mescid-i Aksa'daki çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı. Yangının bir havai fişek ya da ses bombasından çıktığı söyleniyor. Detaylar henüz bilinmiyor.
Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde: "Siyonistler, Gazze'deki halkımıza sivil tesislere veya evlere saldırırsa, cevabımızın güçlü, acı verici ve sizin beklentilerinizin ötesinde olacağı konusunda uyarıyoruz."
Read 7 tweets
💥An itibariyle Gazze'den İsrail'e güdümlü füzeler gönderilmeye başlandı! Image
💥 Kassam Tugayları tarafından gönderilen füzeler Kudüs'te en az 4 patlamaya sebep oldu. Image
💥Füze sesleri Gazze sınırında ve Kudüs'te uyarı sirenlerinin yankılanmasına sebep oldu.

📍Kırmızı ile belirtilen yerler siren seslerinin duyulduğu bölgeler. ImageImage
Read 23 tweets
Müslümanlar 3 saattir direniyor. İşgal kuvvetleri 3 saat boyunca Aksa'ya yerleşimci sokmaya çalıyor, ancak başaramıyor. Hâlbuki bugün Radikal Yahudiler aleni bir şekilde Aksa'da ibadet edebileceklerini umuyordu...

#MescidiAksa Image
📍Sabah saatlerinden beri İsrail'in saldırıları sebebiyle 460'dan fazla Filistinli yaralandı.

İşgal kuvvetleri yaralıların tedavi edilmesini engellemek için #MescidiAksa’daki kliniğin kapısına kilit vurdu. Image
İşgal kuvvetleri Filistinlileri Kıble Mescidinden çıkarmak amacıyla kısa süreliğine geri çekildi. Mescidin boşaldığını ve zafer elde ettiğini sanan Müslümanlar mescidden çıktı ve an itibariyle ikinci defa saldırılar başladı.
Read 5 tweets
📍Yaklaşık on dakikadır devam eden saldırıların ardından Mescid-i Aksa savaş alanına döndü.

Filistinlileri daha sonra tutuklayabilmek amacıyla mescidin üzerinde dolaşan askeri helikopterler ve dronelar görüntü alıyor.
📍An itibariyle işgal kuvvetleri Mescid-i Aksa'nın içinde bulunan Kıble Mescidi'ne ses ve gaz bombalarıyla saldırmaya başladı.
📍Onlarca Filistinli şuanda Mescid-i Aksa'daki Kıble Mescidi'nde kuşatılmış durumda ve yoğun gaz bombasına maruz kalmakta.

📍İki kişide ciddi yaralanmalar var.
Kıble Mescidinde gazdan ciddi zehirlenmeler var.
Read 12 tweets
Bugün Kudüs'ü Ne Bekliyor❓

Bugün yani 28 Ramazan günü İsrail 1967 yılında Doğu Kudüs'ü işgalinin yıldönümünü kutluyor.

#Kudüs halkına kutlama yapma, hareketlerini kısıtlama, pazarlarını kapatma ve #MescidiAksa'ya baskın düzenleme gibi eylemlerle zorbalıklarda bulunuyor. Image
Günün en endişe verici olayı ise Tapınak gruplarının Ramazan'ın başından bu yana yaptığı çağrıya binaen 30 bin kişinin katılması beklenen dev yürüyüş.Planlarına Burak Meydanı'nda kutlama yapma da dahil.

Binlerce Yahudi yerleşimci ile #MescidiAksa'ya baskın yapmayı hedefliyorlar. Image
Herhangi bir arbede yaşanmaması ve Kudüslüleri bastırmak için çoğunluğu eski esirlerden oluşan 40'tan fazla Kudüslü genç tutuklandı.

#İsrail polisinin Eski Şehir'deki #Filistin dükkanlarını, Şam Kapısına çıkan sokakları kapatması Aksa'yı boşaltma amacında olduklarını gösteriyor. Image
Read 7 tweets
Sorular ve Cevaplar
Türkiye’nin İstikameti İleri!
İLERİDEKİ TEHLİKEYE DİKKAT!
Ahmet YOZGAT

1. Bugün, # 8Mayıs2021 # cumartesi Yine günahsız ve bereketli bir gün dileğimizle Milletimizi Selamlıyoruz.
#KadirGecesi
#MescidiAksa
#MilliHesaplarBurada
#MilliHesaplarYanyana
2.Giriş: “Rahmet, Bereket ve Vuslat Kapılarının sonuna kadar açıldığı, duaların kabul olduğu, Bin Yıla denk olan Kadir Geceniz mübarek ola! Akabindeki Ramazan Bayramınız kutlu ola! Dualarımıza, ortak olduğununuzdan da haberiniz ola! Müslüman Aleminin istikbali aydınlık ola...”
*
3. DD'nin Kardeşlerinden Sevgili Hayreddin Acar: "Videolarınızı dinlemekteyim. Böylece Batıya karşı, elimizdeki kozları da anladım. Orada sorun yok. Sadece anlamadığım şu... Madem, bir süre, beraber hareket ettik… O halde, neden Masa dışında kaldık; onu anlayamadım?"
***
Read 281 tweets
Kudüs savaşına katılmak istiyor musun?
#MescidiAksa'yı buradan korumak istiyormusun?
30 bin Yahudi Mescidi Aksa'ya baskın yapma planı yapıyor
Kudüs'te yaşayan Müslümanlar bu konuda ellerinden geleni yapacaklar
Sen de buradan Kudüs'e yardım etmek ister misin?👇
#KudueseSahipCık
Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem Yahudileri kuşatma altına almıştı. Ama onlar muhkem evlerine çekilmişlerdi. Bugün Demir Kubbe dedikleri savunma sistemini o gün de kurmuşlardı. Evleri yüksek, kaleleri sağlam ve ulaşılması imkansızdı.
Peygamber efendimiz, Sahabesi ile birlikte uzun bir süre dışarıda bekledi ama bir türlü kale gibi korunaklı evlerine giremedi.

Çünkü onlara ok atsan sana geri dönüyordu.
Taş atsan yetişmiyordu.
Bağırsan sesin yetişmiyordu.
Evleri aşılmıyor, duvarları yıkılmıyordu.
Read 10 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!