Discover and read the best of Twitter Threads about #NNF

Most recents (6)

Ülkece birlik olduğumuz bu günlerde kalbimiz ve bazı ekip arkadaşlarımızın sahada olmasından dolayı bir süre uzak kaldık.
Borsanın tekrar açılmasının ardından bugün son bir yılda benzer getirilere sahip üç adet hisse senedi yoğun fonun pozisyonları ile sizlerle beraberiz.
İlk fonumuz @HedefPortfoy'den @NNFHedefPortfoy #NNF. En büyük pozisyonlara baktığımızda #YKBNK, #AKBNK, #GARAN gibi banka hisseleri gözümüze çarpıyor. #ALARK ve #THYAO'da Fon'un yatırım yaptığı büyük pozisyonlardan.
Read 6 tweets
Herkese merhaba bugün Ankara’da gerçekleşen @NNFHedefPortfoy ve @HKHHedefPortfoy sohbetlerinde konuşmacılar @yasaryildirimFK ve @YUNInvest’di. Oturumdan aldığım bazı notların satır başlarını sizlerle paylaşacağım. Umarım faydalı olur.
Yunus Şahin 💬

📌İmalat verilerinin geriye gittiğini görüyoruz.
📌Hizmet dönemine girdik diyebiliriz.
📌Türkiye’de ekstra durum var.
📌Dövizin sabit kalması ile sanayi etkilenebilir. Biliyoruz ki sanayi için en büyük maliyet işçilik.
📌Sanayideki maliyetlerin arttığı ve gelecek dönem marjların düşeceğini düşünüyorum.
📌Avrupa resesyonu, eur/usd paritesi ve marjları düşününce sanayici için en kötü yıllardan biri (hatta belki de son 10 yılın en kötüsü) olabilir.
Read 24 tweets
Herkese bu güzel Pazar gününden merhaba, bugün 2023 piyasalarından beklentimi (yurtiçi-yurtdışı) sizlerle paylaşmak istiyorum umarım fikir istişaresi sağlayabiliriz. Tüm saygı sınırları içerisinde yer alan fikirlere açığım.
Bu arada bazen borsa ile ilgili olumsuz konuşmaya çekiniyorum çünkü sadece olumlu konuşulanları duymak istiyoruz. Ancak olumsuz görüşlerden de istifade etmek bence en sağlıklısı.
2023 yılını ben de herkes gibi ikiye ayıracağım ancak bu tarihin doğrudan bir seçim tarihi olduğunu düşünmek bence mümkün değil. Çünkü insanlar bugünden önce stratejilerine göre pozisyonlarını almaya başlayacaklar.
Read 62 tweets
Yıl sonu yaklaşırken fonlarla ilgili genel eğilimi/ihtiyaçları anlamak adına 12 aylık Google aramalarını analiz ettim. Akademik çalışma değil tabii ki ama sonuçlar mesaj veriyor. Mesajlar dikkate alınmalı, sonuçta ne anlatıldığı değil yatırımcı tarafında ne anlaşıldığı önemli👇
Fon özelinde #YatırımFonu/#Fonlar/#Tefas aramalarının 12 aylık seyrine bakıldığında son dönem getiri arayışı ile fonlara yönelim açıkça görülüyor. Aramaların ağırlığı “TEFAS” kelimesinde görünüyor, bu da TEFAS’ın ne kadar değerli olduğunun göstergesi. İyi ki varsın TEFAS🙏🏻
#HisseSenedi aramaları ile karşılaştırınca maalesef fonlar henüz gereken ilgiyi ve ülke geneli yaygınlığı almış görünmüyor. Burada sektör paydaşlarına ve bizlere önemli rol düşüyor. Getiriler ve gelinen büyüklükler çok iyi ama daha çok bilgilendirmek ve anlatmak şart. 🚨🎯
Read 7 tweets
1⃣ Merhabalar; Forex Trader kanalında 24.06.22'de yapılan @perihantantug sunduğu, @____PASA____ konuk olduğu "Uzun Vadeli Yatırım Nasıl Yapılır?" konulu programını daha fazla kişiye ulaşması için özetlemeye çalışacağım. Hatalarımız var ise affola.
2⃣ Bu yayını özellikle özetlememek istemin nedeni açıklamak isterim. Uzun vade, değer yatırımı, temettü emekliliği, finansal özgürlük vb. kavramları araştıran herkesin Hakan Bey'le karşılaşmaması imkansızdır. Yayınlarını en az 2-3 kere not alarak izlemiş, twitlerini defalarca +
3⃣ +okuyup faydalanmışımdır. Bu yayın içerisinde, yıllarca tecrübe edilmiş bir çok strateji yer almıştır. Ayrıca bu tecrübeler, net ve samimi bir şekilde aktarılmıştır. Kendisine verdiği emeklerden dolayı tekrar ayrıca teşekkür ederim.
Read 38 tweets
Kylie Ward says that if nurses can address systemic violence it will improve the lives of many in our community - women, children, LGBTQI+ and others. #NNF2021
Willetts stresses the need for psychological safety for nurses speaking up on violence - "we need support from our organisations, communities and governments" she says. #NNF2021
Willetts says we need a national dataset on occupational violence - currently there is no consistency which means we don't have a national perspective. #NNF2021
Read 9 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!