Discover and read the best of Twitter Threads about #RusyaUkrayna

Most recents (4)

Rusya - Ukrayna savaşı ile birlikte Çeçenya'nın nasıl bir dönüşümden geçtiği, yüzyıllardır Ruslara karşı savaşan Çeçenlerin bir kısmının nasıl olup da Rusya yanında Ukrayna'ya karşı savaştığı dünya kamuoyunun önemli gündem maddellerinden biri oldu.
#RusyaUkrayna #Ukrayna #cecenya
Rusya'nın iki Çeçen savaşı boyunca yürüttüğü soykırıma varan büyük zulüm, bu savaşlar sonrası Rus yanlısı Kadirov yönetiminin insan hakları ihlalleri dünya kamuoyunun gündemine gelmemişti. Çeçenlerin Ukrayna savaşı ile birlikte hatırlanması tek kelimeyle üzücüdür. #cecen
Gelin, Rusya'ya karşı kahramanca direnen bir halkın hangi baskı ve zulümler sonucu bu büyük dönüşümü yaşadığına "Çeçenya İzi Olmayan Savaş" belgeseli aracılığıyla şahit olalım. Bundan sonra paylaşacağımız videolar belgeselden alıntıdır.
Read 36 tweets
Rusya Donbas’a yönelik askeri harekata başladı.

BM, “Putin barışa şans vermeli” dedi.

Biden, “ABD ve müttefikleri Rusya’ya karşılık verecek.” açıklaması yaptı.
Putin, Ukrayna'nın doğusundaki Donbas'a özel askeri operasyon başlatmıştı, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de de büyük patlama sesleri duyuluyor.
Rusya, Ukrayna’daki bir çok alanı topçu birlikleri, füzeler, savaş ve bombardıman uçaklarıyla vuruyor.

Tank ve piyade birlikleri de kara çatışmasına yer yer başlamış durumda.

#RusyaUkrayna
Read 629 tweets
#Ukraina, #Krematorsk şehirinde bu akşam:

"#Savaş istemiyoruz. #Ruslar gidin! Mücadele edeceğiz. Topraklarımızı savunacağız."

"Burada yaşamak istiyorum, #Rusya'nın sözde #Donetsk halkı cumhuriyetinde değil. Bu gece buraya sizin de bunu bilmeniz için yola çıktım."

#Ukrayna #GDR
#Ukrayna'nın doğusundaki '#Donetsk Oblastı' idari bölgesinde bulunan yaklaşık 160.000 nüfuslu şehir #Kramatorsk'un bu meydanında toplanmış insanlar:

#Ukraina #GDR #Ukraine #UkraineConflict #UkraineRussie #UkraineWillResist #Ukrain #ukraynadaOHAL
12 Nisan 2014'de #Kramatorsk'taki Rus yanlısı militanlar ve daha sonra belediye meclisi tarafından ele geçirildi. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri ile Rus yanlısı militanlar arasında gergin bir soğukluğa neden oldu.

#slawjansk #Ukraine #Ukrayna #Rusya #RusyaUkrayna
Read 6 tweets
Siyasi Analistlerden Uzak Durun

Geriye dönüp baktığımda, milyon TL kazanan hiçbir ulusal analistin benimle aynı başarı gösteremediğini görüyorum. TR'de herkes dünya siyaseti ilgilenir ve bu konuda bir fikri vardır. +

#RusyaUkrayna
Bazıları bunu meslek haline getiriyor. Gazete yorumcuları, sosyal bilimciler, üniversite profesörleri, büyük şirketler tarafından altınla ödenen stratejik analistler, hepsi gücün gizemlerini çözebileceklerini ve sıradan ölümlülere
#RusyaUkrayna
açıklayabileceklerini düşünüyorlar. Halk, bu insanların gürültülü varlığına o kadar alıştı ki, siyasetin kendisinin temel bir bileşeni olarak onlara şimdiden güveniyor. Hiçbir politikacı, profesyonel kanaat önderlerinin olası tepkisini hesaba katmadan hareket etmeye kalkışmaz:
Read 197 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!