Discover and read the best of Twitter Threads about #SONDAKİKA

Most recents (24)

#Sondakika

Bae

Türkiye ile gerilimi düşürmeye çalışıyoruz Suudi Arabistan arabulucu açıklaması yaptı
Düzeltme
Arkadaş uyardı

Suudi Arabistan ile arabulucu değil

Türkiye Suudi Arabistan ile görüşüyor başarılı olursa biz de normalleşmeye çalışırız gibi bir şey demişler
BAE bölgede kimse ile düşmanca politika yürütmeye çalışmıyor. İsrail ile olduğu gibi İran ile de iyi ilişkiler kurmayi isteriz demişler
Read 4 tweets
Vilayet Afrika

#Libya

İslam Devleti, Hafter rejiminin ceza soruşturma şefini
Sabha kentinde düzenlediği saldırıda öldürdü.

#Sondakika Image
Bunun yanı sıra çok sayıda Hafter milisinin öldüğünü Amak ajansı haber geçmiş.
Saldırı svbied.
Hafter rejimi kaynaklarına göre telef olan 2 kişide üst düzey unsurları.
Read 4 tweets
#SONDAKİKA Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker, Kıbrıslı gazeteci Kutlu Adalı'nın öldürülmesi için emekli Yarbay, eski MİT'çi Korkut Eken'in kendisine nasıl teklifte bulunduğunu, Kıbrıs'ta nasıl UZİ marka silah verdiğini anlattı.
Cinayeti gerçekleştiremeyince İstanbul'a döndüğünü, cezaevine girdiğini anlatan Peker, cezaevinden jandarmalar eşliğinde bir otelde Korkut Eken'i ziyaret ettiğini ifade etti. Peker, Eken'in kendisine "Atilla biz Kıbrıs işini hallettik" dediğini kaydetti. via @alicanuludag
Atilla Peker: "Korkut Eken ile kendisinin bulunduğu ortamda Kıbrıs’a Korkut Eken ile birlikte gitmem gerektiğini, polis ve askerlerimizi şehit eden terörist kişilerin bulunduğunu ve bu kişilerin öldürülmesi gerektiğini söylediler. Eken bana Jeriko bir silah verdi."
Read 13 tweets
#SONDAKİKA Sedat Peker Youtube'dan yayınladı: "Süleyman Soylu'nun Habertürk canlı yayınında tanırım, arkadaşım dediği Reşat Hacıfazlıoğlu’yla telefon görüşmem. Bir gram namusun varsa o koltukta oturma."
Peker: "Bizimki ne yapıyor?"

Hacıfazlıoğlu: "Şaşırdım ben de ya. Burada çok sıkıştırdılar onu."

Peker: "Anladım abi sıkıştırdılar ama açıklama yaptı. O pislik oldu mu ya."

Hacıfazlıoğlu: "Onu ağzından kaçırdı sanıyorum ya."

Peker: "Abi tweet yazmış."
Hacıfazlıoğlu: "Onu ağzından kaçırdı reis biz onu bugün Ahmet abiyle konuştuk. Ahmet abi onun yardımcısı beraber onunla. Diyor ki mümkün değil öyle bir şey yapmaz."

Peker: "Abi sen Ankara'ya git bu işi toparla biz bu adama güveniyoruz. Bu adamın yüzünden bu kadar şey yaptık."
Read 14 tweets
#SONDAKİKA Sedat Peker'in videolarının fazla izlenmesiyle ilgili Soylu, "Milyonlarca insan çocuk pornosu izliyor arkadaşlar ya. Milyonlarca insan sapık şeyler izliyor" dedi.
Soylu: "Demin dediğim ifadeleri tekrar düzelteyim. Öyle işler var ki dünyada hepimizin iğrendiği. Ama insanların zaafiyet gösterip ortaya koyduğu şeyler de var. Milyonlarca insan film seyrediyor, şarkı seyrediyor. Başka bir iş yapıyor. Doğru mu?"
Soylu: "Geçmişte belki 100 kişi belki 300 kişi kedi ayinleri yaptı, doğru mu? Bunların üzerinden genelleme yapmak doğru mu?"
Read 4 tweets
Süleyman Soylu: "Ben İçişleri Bakanıyım yahu. Genç bir kıza tecavüz etmiş bir kişinin nasıl önünü açabilirim ben İsmail Bey?"
Soylu: "Kırmızı bültenle ilgili hemen müracaat ettik. Hem İstanbul hem Bursa hem de İzmir'den aramazı var. Thodex'le ilgili 2,5 saatte biz çıkardık. Peker'le ilgili müracaat ettik. Difüzyon denilen bir bölüme aldılar. İncelenecek. FETÖ'cülere de böyle yaparlar."
Soylu: "Müracaat ediyoruz, FETÖ'cüleri de kırmızı bültenle arayamıyoruz biliyor musunuz Merdan Bey? Difüzyona alıyorlar. Emniyet müdürü arıyor soruyor neden böyle yapıyorsunuz diye."
Read 25 tweets
Yanardağ: "10 bin dolar konusundaki isim Metin Külünk mü?"

Soylu: "Cevabını vereceğim."
Yanardağ: "İki soru var, birincisi 10 bin dolar alan siyasetçi kim? İkincisi sizin için niye 'geri dönüş biletim' diyor?

Soylu: "Bakın burada kim var? 6 tane önemli uluslararası suç örgütü lideri. Şu, dünyanın en önemli 12 mafyasından biri. "
Kübra Par: "Gelelim sorunun yanıtına."

Soylu: "Sorduğunuz soru? 10 bin dolar meselesi?"
Read 9 tweets
Süleyman Soylu: "1995'te DYP'nin Gaziosmanpaşa ilçe başkanıydım. Bizim Sayın Çiller'le Ağar'ın karşı karşıya kaldığı pozisyon o tarihlerde başladı. Akşener'e şunu söylerim. Benimle ilgili bir tek karanlık, mafya bir tek şey söylesin. Hayatımdan vazgeçerim. Her gün için geçerli."
Soylu: "Biz Tansu Hanım'ı destekleyip Ağar'la karşı karşıya kaldık. 99 geçti. 2002'de genel başkan kim olur diye konuştuk. 32 yaşındayım o zaman ama partinin önde gelen insanlarındayım. Tansu Hanım da sever. Ufuk Söylemez dedi, olmaz dedim. 5-6 tane isim konuşuldu."
Soylu: "En sonunda zannetti ki kendim istiyorum. Sen olursun dedi. Dedim ki 'BENİM ŞEYİM HALİÇ'E DÜŞMEDİ.'
Read 7 tweets
İsmail Saymaz: "Sedat Peker Barış Akademisyenlerinin kanlarını içecekti. Mitingler yaptı. Ama yalnızca AKP'lilerden övgü gördü. Alaattin Çakıcı cezaevinden çıktı. Bunların hepsi 2016'dan sonra oldu."
Soylu: Sedat Peker'in korumaya ihtiyacı mı var? Amacı nedir? Bunların hepsi AK Parti'nin lehine mi aleyhine mi? Ortalama akıl bunun aleyhine olduğunu bilir. Sadece AK Partiyle ilgisi yok ki. CHP'li vekile attığı tweeti sen de biliyorsun ben de."
Soylu: "Bunların hepsi meşruiyet sağlama çabasıdır. Yerel zaafiyetlerden kaynaklanmaktadır. Koruma gerekçesi DHKP-C tehditleri. Başta istemedi sonradan verildi. 2015 yılında verildi. İstanbul E.M. Müdürü Selami Altınok, terörle mücadelede Mustafa Çalışkan var."
Read 25 tweets
#SONDAKİKA Sedat Peker: "Bahsi geçen tecavüz olayı ile ilgili karakola hiçbir zaman gitmedim. Süslü Sülü yine yalan söylüyor. Delilleriyle kanıtlamaya hazırım."
Peker: "Erhan Tuncel'i hayatımda hiçbir zaman görmedim, tanımıyorum, hiçbir zaman karşılıklı telefon görüşmemiz yok. Hiçbir baz kaydımız yok, aynı anda aynı yerde bulunmadık. Bir tane delil sunsun Süslü Sülü."
Peker: “Uyuşturucuyla mücadelede başarıdan bahsediyorsun süslü süleyman. İstanbul uyuşturucu kullanımında dünya ikincisi, adana dünya üçüncüsü. Yalan söylüyorsun.”
Read 14 tweets
Süleyman Soylu'nun canlı yayın konuğu olacağı Habertürk TV'yi YouTube'da anlık olarak 88 bin kişi izliyor. Yayın henüz başlamadı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Çocukluğumdan itibaren siyasetin içindeyim. Birçok alanda demokrasi mücadelesi gerçekleştirdik. 1980 darbesini gördüm, öncesini gördüm. Gaziosmanpaşa'da evim vardı, babam siyasetçiydi. Bodrum katımıza bomba koyulup koyulmadığını kontrol ederdik."
Soylu: "Siyaset ve demokrasi bize şunu öğretti. Ya göründüğün gibi ol ya da olduğun gibi görün. Çünkü siyaset ve demokrasi insanların sizi kendiniz için değil kendileri için yönetmeniz konusunda yetki veriyor. Her şeye cevap vermek mükellefiyetindeyiz. Her işin sorumluluğu var."
Read 27 tweets
Sedat Peker'in son videoda bahsettiği ve KKTC'de illegal faaliyetlerde bulunduğu iddia edilen Halil Falyalı, Cüneyt Özdemir'in canlı yayınına katıldı. Bir DEA Ajanının raporuna göre Falyalı, uyuşturucu ticareti ve kara para aklamakla suçlanıyor. Image
Falyalı: "Ne Binali Bey'i ne de Binali Bey'in oğlunu, hiçbirini tanımıyorum. Hiçbir şekilde yan yana gelmedik. Telefon kayıtlarına bakılsın diyorlar, baksınlar. TMT'nin kurulduğu günden beri bizim ailemiz vatan için, millet için dimdik mücadele ediyor."
Falyalı: "Benim babam, bu millet ve ülke için Rumlara 3 defa esir düştü. Kimsenin yapığı açıklama, bilmem ne bizi hiç bağlamaz. Bundan sonra da var olacağız. Siyasetçilerle görüşüyoruz, doğrudur hepsiyle görüşüyoruz. Sağcısıyla da görüşüyoruz solcusuyla da, iktidarıyla da."
Read 11 tweets
İçişleri Bakanı Soylu'nun TRT'deki röportajı hâlâ başlamadı. Onun yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı bir yayın banttan veriliyor.
Soylu'nun katıldığı program az önce başladı.
Süleyman Soylu, şu an canlı yayında sakin bir ses tonuyla Polis Müzesi'ni anlatıyor: "Güzel bir müze, bu işe kendini adayanların emeğine sağlık."
Read 59 tweets
#SONDAKİKA Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü mühimmat deposunda iki patlama meydana geldi. İtfaiye müdahale ediyor. Drone ile saldırı iddiaları söz konusu olsa da henüz net bir açıklama yapılmadı.
#SONDAKİKA İlk gelen bilgilere göre Diyarbakır'da meydana gelen patlamada, terör örgütü tarafından iki maket uçak kullanıldı.
İçişleri Bakanı Soylu: "Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zaiyat yoktur."
Read 4 tweets
💥SON DAKİKA

Kassam Tugayları yeni video yayınladı.
"Askalan.. Aşdod.. Sırada ne var? TEL AVİV!"

"Şimdi, sözümüzü yerine getirirme zamanı. El Kassam Tugayları, düşmana cevaben 130 füzeyle Tel Aviv ve çevresinde en büyüğü olacak olan bir füze saldırısı gerçekleştiriyor."
📍Tel Aviv'de siren sesleri duyulan yerler.

Son 5 saat içinde #Gazze’den işgal altındaki bölgelere 200 roket fırlatılmıştı. Şu ana kadar Gazze’den fırlatılan roket sayısı 630'u buldu. Tel Aviv'e 130 güdümlü füze gönderiliyor.
💥SON DAKİKA

Tel Aviv'e gönderilen roketler şehir merkezine isabet etti ve bir otobüs alev aldı!
Read 7 tweets
#SONDAKİKA

ABD Senatosu'na Türkiye'ye yaptırım uygulanması için tasarı sunuldu.

Tasarıda Türkiye'nin 2016 yılındaki darbe girişiminden sonra Kongrenin şu tespitlerde bulunduğu ifade ediliyor.

1- Amerika Türkiye ile müttefiklik ilişkilerine uzun süredir değer veriyor.
2- )
2016 darbe girişiminin ardından Türkiye Hükümeti tarafından alınan tedbirler, hükümetin ifade özgürlüğü, barışçıl toplanma ve örgütlenme özgürlüklerine yönelik baskısını önemli ölçüde genişletmiştir.Freedom House, Türkiye'yi 2021 raporunda "özgür değil" olarak değerlendirdi.
3-)

Temmuz 2016'dan bu yana Türk yetkililer, darbe girişimine yardım etmekle veya teröre, olaylara ve diğerlerine destek olmakla suçladıkları on binlerce kişiyi gözaltına aldı.
Read 6 tweets
#SONDAKİKA

Dr Vernon Coleman : « tous les vaccinés commenceront à mourir à l’automne ».

✴️ Dr Vernon Coleman: "aşılanan tüm insanlar sonbaharda ölmeye başlayacak" ✴️

cogiito.com/a-la-une/dr-ve… via @cogiitocom
Bir süredir makalelerimi okuyorsanız, asla abartmadığımı bilirsiniz. Ayrıca geçtiğimiz yıl boyunca tahminlerimin, değerlendirmelerimin ve yorumlarımın doğru olduğunu da biliyorsunuz
Şimdi, her zamankinden daha fazla yardımına ihtiyacım var. Birlikte çalışmazsak, mahkum oluruz
Yardımınıza ihtiyacım var çünkü bu yazı ile milyonlarca insana ulaşmamız gerekiyor. Ve büyük platformlar ve büyük medya beni yasakladığı için bu milyonlarca insana sensiz ulaşamam.

Bunun okuyacağınız en önemli makale olduğuna inanıyorum. Paylaşmak zorundasınız
Read 148 tweets
#SONDAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar hurriyet.com.tr/gundem/son-dak…
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Emekli generallerin merkezinde CHP var, bildiri buram buram darbe kokuyor hurriyet.com.tr/gundem/son-dak…
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Sağlık Bakanımızın atılacak tırnağı olsan ne ala, o kadar zavallısın hurriyet.com.tr/gundem/son-dak…
Read 6 tweets
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "28 Şubat, tıpkı 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül gibi milli iradeyi, milletin değerlerini hedef alan bir darbe girişimidir." Image
Erdoğan: "Kimse bizimle yürümese bile Cumhur İttifakı olarak yeni ve sivil anayasa metnimizi tamamlayıp milletimizin takdirine sunmakta kararlıyız."
Erdoğan: "Hedefimiz vatandaşımıza dokunacak, refahı artıracak, sağlıklı ve istikrarlı büyümenin orta ve uzun vadede güçlenerek sürmesidir. Tüm partiler başta olmak üzere, sözü olan herkesi yeni ve sivil anayasa hazırlanması sürecinde yapıcı anlayışla yer almaya davet ediyoruz."
Read 10 tweets
Ukrayna
Donetsk

Ukrayna ordusu ile Donetsk Halk Cumhuriyeti birlikleri arasında Horlivka yakınlarında Tanklarında dahil olduğu çatışmalar var
Ukrayna
Donetsk

Ukrayna ordusuna ait Bayraktar Tb2 Sihalar Horlivka üzerinde
Ukrayna

Dontesk Halk Cumhuriyeti, sabah saatlerinde başlayan Ukrayna Ordusunun karşı taaruuzu sonucu en az 5 askerinin öldüğünü açıkladı.
Read 41 tweets
#SONDAKİKA

ABD Çin'in Doğu Türkistan da Soykırım yaptığını ilan etti.
Trump yönetimi, görevdeki son saatlerinde bunu ilan etti. ABD yeni dışışleri bakanı Antony Blinken: Çin'in Uygur Türklerine yönelik muamelesini "Soykırım" olarak nitelendirmenin doğru olduğunu ve Trump'ın Çin'e karşı sert bir duruş sergilemekte haklı olduğunu söyledi.
ABD ayrıca soykırımla bağlantılı Çinli yetkilileri ABD mahkemelerinde yargılayabilir veya Uygurlara yönelik baskı sorununu Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ve diğer insan hakları organlarına götürebilir.
Read 4 tweets
20 Ocak günü Beyaz Saray'dan zorla çıkarılacak gibi.

Ahahahhqh
#Sondakika

Trump destekçileri ile Kongre binasına yürüyecek.
Ortam ısınıyor Image
10 binlerce Trump destekçisi Kongre'yi işgale hazırlanıyor
Read 66 tweets
1-
Bir hristiyanım.
Yaşım 25. Siyaset işlerine aklım ermeye başladığı andan itibaren, @RTErdogan ' a ve @Akparti 'ye muhalif oldum. Yıllarca CHP'de ön sıralarda saf tuttum. Tek amacım tek gayem Tek Adam yönetimine dur demekti.
#Ankara #SONDAKIKA #KendileriniBitirdiler
2-
Darbe olduğu gün, TRT'de okunan bildiride geçen ATATÜRK kelimeleri, beni okadar mutlu etmişti ki , Tamam dedim ülkemiz sonunda Mustafa Kemal Atatürk'ün çizgisine gelecek. Solcuydum, Körü Körüne okumadan kemalisttim ya.
#Ankara #SONDAKIKA #KendileriniBitirdiler
3-
Zaman geçti,
Türk tarihi üzerine okumaya başladım. Ülkemize oynanan algı oyunları, dış güçlerin müdaheleri, bizleri sınırlarımızın içine hapsetmek için oynanan yüzlerce binlerce oyunu, içimizde olup vatan naraları ile hainlik edenleri.
#Ankara #KendileriniBitirdiler
Read 8 tweets
#SONDAKİKA
Milli Savunma Bakanlığı

▪️"Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki deniz yetki alanlarında sismik araştırma faaliyetine başlayan MTA ORUÇ REİS araştırma gemisine Türk Deniz Kuvvetleri tarafından refakat ve koruma sağlanmaktadır." ImageImage
#SONDAKİKA
Milli Savunma Bakanlığı:

▪️"Türk Silahlı Kuvvetleri, deniz yetki alanlarımızda uluslararası hukuktan kaynaklanan hak, alaka ve menfaatlerimizi koruma azim ve kararlılığı çerçevesinde gerekli tüm tedbirleri almıştır." ImageImage
🇹🇷Türk yetkili:

▪️“Türkiye’nin bir sonraki adımları kısmen Yunanların cevabı ile birlikte şekillendi.”
“Top onlarda. Gerilimi yatıştırmayı tercih edebilirler, yoksa farklı şeyler olur.” Image
Read 13 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!