Discover and read the best of Twitter Threads about #SedatPeker8

Most recents (8)

1. Bir Pazar sabahı daha ben ve diğer 262.000 kadar sayko arkadaş bu kez #SedatPeker9 için sürünerek kalktık bakalım kardeşlerim. Vallahi 7:30'a yetişemedim, 8:45 itibariyle başlıyoruz bakalım, ne zamana biter Allah kerim.
2. #SedatPeker çocuk çocuk ayrı mekana taşınmış bu kez, mekan değişmiş. Kendisinin de dediği üzere nerede olduğu anlaşılmasın diye arkaya çirkin bi naylon perde falan konmuş, o da memnun değilmiş dekorasyondan vs vs. Ama buraya gelmek için bayağı yol katetmişler.
3. Artık İran'a mı geçtiler hâlâ Dubai'deler mi ne yaptılar bilmem. Önceki videolarda masada önce bir deniz feneri maketi vardı, geçen hafta dev bir pusula, bu hafta da koskocaman bir dürbün koymuş masaya. Hayırdır, denizaşırı sefer mi var? Sembol okumada iddialı değilim.
Read 337 tweets
Serdar Ekşioğlu tabii bu. #SedatPeker daha ilk videolarında Serdar Ekşioğlu'nun adını, Suriye'deki silahlar meselesi ile birlikte önünde duran kâğıtlarda göstermişti. Önceden sanki pazarlık için hafiften şantajını yaptığı videoyu servis etmiş:
Kimmişti Serdar Ekşioğlu? Ahmet Şık'tan öğrendiğimiz Serdar Ekşioğlu'nun RTE'nin babasının ikinci eşinden bir akrabası olduğuydu:
Kendisi 2015 tarihli Milliyet haberine göre tırlarla Suriye'ye Türkmendağı'na lojistik hede hödöler yollayan pek "ünlü" bir işadamımız. milliyet.com.tr/gundem/unlu-is…
Read 17 tweets
1) #SedatPeker8 videosunda istenilen etkiyi yapamadı gelin 7. videosuna tekrar dönelim ve "UĞUR MUMCU" dosyasını açalım.

Ölüme götüren olaylar nedir?
Bu olaylar Kurtlar Vadisi'nde nasıl işlenmiştir?

Çayınızı, kahvenizi alın "BİLGİSEL" başlıyor. Image
2) İbrahim Telemen;
Hakkında sınırlı bilgi bulunmaktadır.
1932'de Ankara Kızılcahamam'da doğmuş İstanbul’da çeşitli otellerde, muhasebeci, santral ve resepsiyon memuru olarak çalışmış, 1967'de Almanya’da uyuşturucu ile yakalanmıştır.

Silah kaçakçılığı ise yaptığı en büyük iştir. Image
3) Yaptığı son işlerde başarısız olan ve kirli ilişkileri nedeniyle öldürülmekten korkan Telemen, 1979 şubat ayında Uğur Mumcu'yu önce bir kaç kez telefonla aradı ve ardından bir mektup gönderdi.

Mektupta Telemen, bildiği her şeyi Mumcu'ya anlatmak istediğini yazdı. ImageImageImage
Read 16 tweets
1- #SedatPeker8 diğer 7 videodan bariz ayrılıyor.

Bundan önceki 7 video iç hukuku ilgilendiren Mafya - Siyaset - Devlet üçgenine aitti.

8. video ise doğrudan uluslararası hukuku ilgilendiren Savaş- Silah- Barış üçgenine ait.
2- Sedat Peker bu videoda el yükselterek doğrudan Erdoğan’ı hedef alacağını ifade ederek, Türk yargısı iddiaları üzerine harekete geçmediği için uluslararası kamuoyunu harekete geçirmeye çalışıyor.
3- Peker’in bugün bulunduğu iddialarda;

- Barışa karşı işlenmiş suçlar,
- Savaş suçu,
- Devletler hukukuna aykırı suçlar olmak üzere 3 ana başlıkta iddialar sayabiliriz.
Read 13 tweets
#SedatPeker8 Bu sabah 7:30'a yetişemedim kardeşlerim. Kalkamadım valla. 1 saat gecikmeyle oturdum videonun başına. Yayınlanışının ilk bir saati içinde 118 K'yı aşkın sayko zabahın köründe kalkıp izlemiş bile :) Image
2. Intro bildiğiniz gibi. Yoklama. Yalnız Süslü "ayıp şeyler" söylediği için tek ayak üstünde durma cezası. Ayrıca Freud vs., Sülü'nün psikanalitik analizi. Bunda şaşıracak bir şey pek yok. Bu adam kendi psikolojik meselelerini çözmeye Freud, Jung ne varsa okumuş+
3. seneler evvel. Te 2013'te bir röp.ünde var, yapıyor böyle şeyler. RTE'ye hâlâ abi muhabbeti çekiyor, ama açıktan, sarılmış etrafın bi şeyden haberin yok dedi. 15 Temmuz meselelerine hafiften bir giriş yaptı, hadi bakalım ya nasip!
Read 229 tweets
Bu Pazar, sizce o beyaz tahtaya kırmızı mürekkeple yazılan şema ve S.D. muamması çözülür mü, çözülmez mi? #sedatpeker8
İlginç. Ben de beyaz tahtanın bu videoda çözülme ihtimalinin yüksekliğine, bu video olmazsa gelecek videolarda mutlaka açıklığa kavuşacağını düşünüyorum.

Samyeli özründen sonra "Receple anlaştı) görüşünün ağırlık kazandığını görüyorum. Ben o görüşte değilim.
Read 5 tweets
#SedatPeker8 an itibariyle 15 dk. gecikti. #SedatPeker videoyu akşam saat 6'da yayınlayacağını duyurmuştu bugün.

Gecikme ilk kez oluyor. Sanıyorum şu an binlerce kişi "acaba operasyon yapıldı, SP paketlendi mi? #SedatPeker8 asla yayınlanmayacak mı diye meraklardayız.
Bu meyanda #Akşam6 Twitter'da TT oldu. Bekleyişimiz 6'ya doğru foto#1 'deki gibiyken, gecikme arttıkça video ya da Peker saat 6'da her ne yayınlayacaksa, o geciktikçe foto#2'deki Cücü'ye bağladık. Vallahi adrenalin arsızıyız! Şükür arzı hiç azalmıyor memlekette!
Video düştü! Geç olsun, güç olmasın aman :)
Read 11 tweets
#SedatPeker8 Tabii ki online'ım :D Ancak ben yorumlu özetlerimi kendi keyfime, kaydetmemekten duramama, izlerken kafamda oluşan fikirleri notlama alışkanlığım ve ihtiyacımdan yazıyorum.

Belki sonradan ihtiyacı olan, neler tartışmışız, neler aklımıza düşmüş bunlar yayınlanırken+
bakmak isteyen olur da bu notlar birilerinin işine yararsa diye, bunları Twitter'da yayınlıyorum.

Benim tarzımı bilen biliyor artık. Uzun yazıyorum! 😁 Bir yandan izleyip bir yandan kaydını düşmek, yorum yapmak, bazen ismi cismi geçen kişi ve olayları google'lamak saatler+
alıyor. Dolayısıyla benim zincir bittiğinde çoktan çok daha kısa özetleri twitter'dan ya da basından bulabilirsiniz.

Benimkisi haber geçme değil, tarihsel bir anın içinde tarihsel anın kaydını düşme çabası.
Read 6 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!