Discover and read the best of Twitter Threads about #Türkiye

Most recents (24)

Welcome to my 130th daily thread on #Russia's invasion of #Ukraine.

While #Luhansk looks to be lost, a fightback continues from the Ukrainians in the south of the country.

All the news right here in one thread...

#StandWithUkraine #StopRussia
Two big news events overnight as #Ukraine hits #Russia in both 🇺🇦+🇷🇺

First the strike over the border in #Russia.
Officials in #Belgorod say 3 people died and four are injured.

A local TG channel helpfully put together a "highlights" video of the night's action!
#SlavaUkraini
#Ukraine has not yet admitted the attack in #Russia and no confirmation of what was it. But could well be an ammunition store.

A house in #Belgorod' also seems to have been targeted but I cannot verify this video.

#RussiaOnFire
Read 47 tweets
SON 10 YILDA HER GÜN 1 PAKET SİGARA YERİNE #VESBE ALINSAYDI...

Selamlar,

Bugün sizlere #VESBE geçmiş fiyat performans analizi yapacağız.

Ancak bu analizimiz alışılagelmiş analizlerden biraz farklı olacak. Çok ufak miktarların hayatımızı nasıl değiştirebileceğini göstereceğiz. Image
1- Yatırıma başlamak için, yatırım yapmak için yüzbinlere, milyonlara ihtiyaç olmadığını göstereceğiz.
Bunu gösterirken de her gün 1 paket sigara tüketen bir insanı baz alacağız.
2- Analizimiz üç aşamadan oluşacak;

- İlk aşamada her gün 1 paket sigara içen birisinin sigaraya harcadığı toplam parayı, bu süreçte sigaranın fiyatını vs inceleyeceğiz.
Read 35 tweets
Day 128 of #Russia's war on #Ukraine.

The illegal, insane, inhumane war which was Putin's choice.

More murder and war crimes today as the little man in the Kremlin orders revenge for the loss if Snake Island

All the news right here in one place, welcome to the daily thread
The revenge from #Russia for the anger at losing #SnakeIsland is an horrendous missile attack on residents in #Odesa/#Odessa region.

17 dead and 31 injured as rescuers work at the site.

Yet another war crime

#RussiaIsATerroristState #StandWithUkraine
2/
#Putin loves symbolism and to leave calling cards.
It's no coincidence that he ordered the murderous strikes on an apartment block and two leisure complexes in #Odesa region with exactly the same delivery as #Kremenchuk - three X-22 missiles fired from Tu-22 strategic bombers.
Read 31 tweets
"Küçük Asya” Kavramı Batı’nın Büyük Strateji Geliştirme Yükümlülüğünün Önünü Tıkamaktadır.

Bu yüzyıl başı itibarıyla Türkiye’nin gerçekleştirebileceklerini başka çok az ülke gerçekleştirebilecek durumdaydı. 20. yüzyıla büyük bir yitirim sürecinin son halkalarındayken girmiştik.
21. yüzyıla ise çok daha farklı şartlarda ayak bastık… Elimizde çok şey tutmaktaydık... Yıllar boyu üst üste konulmuş Cumhuriyet kazanımlarının meyvelerini yoğun bir şekilde vermeye başladığı bir döneme ulaşılmış, bilgi ve know-how yeteneklerimiz kaydadeğer noktalara varmıştı.
Yoksunluk ortamının dezavantajlarını nihayet alt ederken, varsıllık ortamının avantajlarına el atmak üzereydik.

Soğuk Savaş’ın sona ermesinin ertesinde ortaya çıkan uluslararası konjonktür, #Türkiye gibi bir takım kritik yoğunlukları ya yakalamış ya da bunların yanına epey...
Read 40 tweets
Opening session of the 4th OIC Conference on Mediation "Experiences and Prospects" hosted by the Saudi Ministry of Foreign Affairs in cooperation with the General Secretariat of the OIC in Jeddah on 5-6 June 2022 twitter.com/i/broadcasts/1…
Secretary-General, Mr. #Hissein_Brahim_Taha: #Mediation is of great importance to #OIC, as the 4th session of the #Mediation Conference is being held at a critical juncture, and at a time when the world is in dire need of mediation, dialogue & negotiations to resolve conflicts. Image
Secretary-General: 60% of the conflicts in the world occur in the #OIC Zone, so OIC Member States have a strong commitment to resolving the outstanding conflicts in a peaceful and lasting manner. ImageImageImageImage
Read 10 tweets
#BBC, #Uygur Bölgesi polis departmanına ait binlerce Uygurun belge ve fotoğraflarına ulaştı.

Fotoğraf 14-70 Yaş arası toplama kamplarında tutuklu Uygurlara ait.

Peygamberin karikatürü için dünya parmak sallayan Müslümanlarda ise tık yok.
Çin 2016'dan itibaren #DoğuTürkistan'da soykırım politikası yürütüyor. Binlerce yetişkin Uygur ve Çocukları nazi tarzı kamplarda tutuklu.
#Türkiye ise dünyada #Çin'e en çok #Uygur'u geri gönderen 2. Ülke.
Din ve etnik yakınlık bile #AKP iktidarına insan hakları için omurgalı davranmayı öğretemedi.

Çin ile yakın ilişkilere geliştiren #Türkiye AKP hükümeti #Çin karşısında sessizliğini sürdürüyor.
Read 4 tweets
Alman Medyası: #NATO #Türkiye'yi dışarı atabilir mi?

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan günlerdir Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya katılımını engelliyor.

Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO üyeleri arasında ilk kez olumsuz bir şekilde dikkat çekmiyor.

👉 Makalenin Türkçe Çevirisi 👇🧵
Brüksel'deki NATO karargahında Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu olduğunda kimileri burun kıvırıyor.

Türk Devlet Başkanı bu çıkışlarıyla diğer NATO üyelerine kendisini nadiren sevdirebilmiştir.
Erdoğan terörle mücadelede çok az şey yapıldığını, Avrupa ülkelerinin "liderlik düzeyinde ciddi sorunlar“ yaşadığını eleştiriyor ve şimdi de İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya kabul edilmesine karşı veto tehdidinde bulunuyor.
Read 12 tweets
İsveç’in kirli tarihi
-
Rusya korkusunda #NATO’ya girmeye çalışan ve bu arada #Türkiye’yi ‘güçlü ülkelerle iyi ilişkileri’ olduğunu belirterek tehdit etmeye çalışan #İsveç’in en kirli tarihini uzun bir floodla anlatacağım.
@hermes_z @SireneOznur @leon_mrt
İsveç'in dillere destan sosyal refah devleti sisteminin temelinde onlarca yıl süren feci bir etnik temizlik kampanyasının olduğunu kaç kişi biliyor. İsveçte 60 binden fazla insan sırf tipleri kuzeyli ırka benzemiyor diye Nazi tarzı zorunlu kısırlaştırma kampanyasının mağduru oldu
‘İdeal’ bir toplum yaratmak için, safkan olmayanları kısırlaştırıp nesillerini tüketmenin adını ne koymalı? Dünyada ilk kez 1921'de İsveç'te kurulan Irk Biyolojisi Enstitüsü'nün "İdeal kuzey tipi" diye afişler bastırmasının arkasında ne gibi düşünceler vardı?
Read 26 tweets
Bunlar kafayı yemiş. #Türkiye için #KG adına çok tehlikeli oynuyorlar. Bu #Akşener'in göründüğünden tehlikeli boyutları, ilişkileri olduğu konuşmasından ve kininden anlaşılıyor. Bu böğüren sesler, #Feto'nun ve kucağında oturduğu Efendilerinin intikam senaryosunu çağrıştırıyor!
Read 4 tweets
💥💥ŞOK ŞOK, ŞOK💥💥💥

VE BEKLENEN RESMI KAYITLAR!
#Türkiye cumhurbaşkanının oğlu #bilalerdoğan, bir defalık El Kaide finansörlerinden 500.000 dolar aldı
#SONDAKIKA
#sedatpeker
#pegasusboykot
#Pegasus
#ANEMEDIA
Gizli bir telefon dinlemesi, bir zamanlar hem BM Güvenlik Konseyi hem de ABD Hazinesi tarafından El Kaide finansörü olarak atanan Suudi bir işadamının,Türkiye cumhurbaşkanının küçük oğlu Necmettin Bilal Erdoğan'a yozlaşmış bir iş için yarım milyon ABD doları gönderdi. #Pegasus
Yasin al-Qadi ile Bilal arasında mahkeme kararıyla dinlenen bir telefon görüşmesinin dökümüne göre, El-Qadi cumhurbaşkanının oğlunun banka hesap numarasını istedi ve miktarın 500.000 dolar olarak gönderileceğini onayladı.
Read 24 tweets
#BAE, iki hafta içinde 5. BAE askeri ağır kaldırıcısı malları almak için bir İsrail hava üssüne inerken, büyük miktarda İsrail yapımı silah satın aldı. #ANEMEDIA
#anemedia
#lūbnan güvenlik güçleri,
3 #Suriyeliyi toplam 88.000 ABD Doları tutarında sahte 50 ve 100 #ABD Doları banknot bulundurmakla tutukladı.
Haber3!

#ANEMEDIA:
#Panama polisi, Ekvador'dan #Türkiye'ye giden #Lübnanlı bir kadını #Tocumen Havaalanında midesinde 40 torba uyuşturucu sakladığı gerekçesiyle tutukladı.
Yaklaşık bir ay önce, başka bir Lübnanlı da aynı şekilde uyuşturucu kaçakçılığı yaparken tutuklandı.
Read 6 tweets
Hizb-ut Tahrir tarafından radikalleştirilen Türk cihatçı,
IŞİD'e katılmadan ve Ankara'da bir hücre yönetmeden önce El Kaide'ye yöneldi.
Türkiye'de 1924'te kaldırılan hilafetin geri getirilmesi çağrısında bulunan yasadışı bir grup olan #HizbutTahrir 'in eski bir üyesi, #Türkiye'nin başkentinde Irak ve Suriye'de İslam Devleti (#IŞİD) hücresi kurmayı başardı.

Türk makamlarınca izleniyor.
41 yaşındaki Türk uyruklu
Abdülkadir Ercan'ın 2007 yılında Hizb-ut Tahrir'in Türkiye ağına girmesiyle başlayan cihatçı yolculuğu, 2010'da El Kaide'ye dönüşmüş ve 2013'te Suriye'de #IŞİD ile son bulmuştur.
Read 32 tweets
#Türkiye, #Ukrayna ile #Rusya arasında barış görüşmelerine ev sahipliği yapmasına rağmen Kiev'de mahsur kalan 2 askeri uçağı çıkaramadı...
#Türkiye, #Rusya'nın 24 Şubat'ta #Ukrayna'yı işgaline başlamasına birkaç saat kala Kiev'e inen iki askeri kargo uçağını henüz kurtaramadı. (Kiev'in Borispil Havaalanından)
TUAF600 sefer sayılı A400M askeri nakliye uçağı, 24 Şubat günü Eskişehir Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 24 Şubat günü saat 01:49'da havalandı & yerel saatle 03:47'de Boryspil Havalimanı'na indi. TUAF601 sefer sayılı A400M, Eskişehir'den 02:47'de havalandı&04:49'da Kiev'e indi.
Read 23 tweets
Türkiye'nin '#gizlianayasası' Batı'yı büyük bir tehdit olarak tanımlamış olabilir..
Türkiye'nin üst düzey iç güvenlik şefi, #KırmızıKitap veya #Türkiye'nin “gizli anayasası” olarak adlandırılan oldukça gizli bir politika belgesinde, Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere Batı'nın büyük bir ulusal güvenlik tehdidi olarak adlandırıldığını ima etti.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23 Mart 2022'de İslamcı yayın kuruluşu TVNet'e verdiği röportajda , "Milli Güvenlik Politika Belgesi" (MGSB) resmi adı olan Kırmızı Kitap'ın, temel değerler olarak nitelendirdiği değerlere göre yeniden yazıldığını söyledi.
Read 38 tweets
UYARI: 2030 Psikolojik Gündem – Tam Kontrol için Milyarlarca Finansmanla Halihazırda Küresel olan ilkokul&Yetişkinler için İtaat Eğitimi – Bölüm 2.bolum Küresel Eğitim Sistemi için #WEF (dunya ekonomi forumu)Vizyonu #flood PAYLASIMI geliyor. #selprogrami #acelprogrami #ANEMEDIA
PART 1💥Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından “eğitimin geleceği” için gerekli beceriler olarak tanımlanan weforum.org/agenda/2016/05… beceriden 12'sinin, gelecekteki işgücünü oluşturmak için Yaşam Boyu Öğrenme -sosyal ve duygusal öğrenme becerileri (SEL) olduğuna dikkat çekiyorlar
Amaçları, yaratmak istedikleri sanal dünya için veri madenciliği yapan ve yapay zekayı eğiten sonsuz bir teknoloji & akıllı cihazlar dizisine bağlanarak, sistemlerine ömür boyu itaatkar bir köle olmak için birinin zihnini eğitmek ve sollamakken, neden akademisyenlere odaklanalım
Read 72 tweets
(1) והיום בפינת סופ"ש על טורקיה... הבחירות בטורקיה! כלומר, השיטה שלהם ששונה בתכלית מזו של ישראל. אתחיל מרקע באמת קצרצר: ניסיון ההפיכה הכושל מ-2016, שבו מואשמת התנועה של פתהוללה גולן (#FETÖ), התגלגל בסופו של דבר הוביל בשנת 2017 לשינויים מרחיקי לכת במדינה... 🇹🇷
#Türkiye #Turkey
(2) המדינה עברה ממשטר פרלמנטרי למשטר נשיאותי, ולפי שינויי החוקה שאושרו במשאל העם ב-2017 עם 51.41% תמיכה עוד נקבע, בין השאר, כי משך כהונת הפרלמנט תהיה חמש שנים והבחירות יתקיימו במקביל לבחירות לנשיאות. עם זאת, שיטת ההצבעה, אם משווים למשל לארה"ב, היא שונה מאוד... 🇹🇷
#Türkiye #Turkey
(3) בזמן שחישוב תוצאות הבחירות לנשיאות הוא לפי מספר הקולות הכללי (אם אין 50%+ בסיבוב הראשון אז הולכים לראש בראש בין שני המועמדים המובילים כמו בצרפת), ללא התייחסות למיקום הגיאוגרפי הגיאוגרפי, בבחירות לפרלמנט זה ממש לא כך... 🇹🇷
#Türkiye #Turkey #Erdoğan
Read 8 tweets
DER SPIEGEL: Roman Abramoviç'in 'Solaris' isimli süper yat'ı 140 metre boyunda, 8 güvertede 48 kabini ve bir helikopter pisti var.
Anlaşılan #Rus milyarder mal varlığının bir kısmını #Türkiye'ye kaçırmaya çalışıyor.
Ancak sosyal medyada büyük ilgi gören bir olay yaşandı.
Solaris Salı günü bir Türk tatil beldesine yanaşırken, küçük bir teknede ellerinde #Ukrayna bayrağıyla yüksek sesle slogan atan bir grup insan yollarını kapattı ve üstünde '#SavaşaHayır' yazan #Ukrayna bayrakları salladılar.
Ayrıca Abramoviç'in '#Eclipse' isimli dünyanın en büyük yatlarından biri olan diğer süper yatıda da bu hafta #Türkiye'nin güneybatısında demirledi.
Gemide iki helikopter pisti, 9 güverte, bir yüzme havuzu ve bir füze #savunma sistemi olduğu söyleniyor.
Read 6 tweets
#Moskova'daki #Luzhniki stadyumunda, sözde '#savaş yanlısı' binlerce kişi toplanmış.

#Ukrayna'da öldürülen #Rus askerin babasının sahnede “Başladığımız 'iş' bitirilmeli ve topraklarımızı #faşizm den kurtarmalıyız” diyor.

Size de bir yerden tanıdık geldi mi? (1/21)
Bundan önceki gün, yani çarşamba günü, "#Rusya'nın #Ukrayna işgali ve ekonomisi bocalarken #Putin gaza bastı ve meşum bakışlarını #işgale karşı olan veya #Batı'ya sempati duyan #Rus lara çevirdi" (@NBCNews).

nbcnews.com/news/world/scu… (2/21)
#Putin "#Rus halkı her zaman gerçek vatanseverleri hainerden (!) ve pisliklerden ayırt edebilecek ve onları ağzına uçan sinek gibi kaldırıma tükürecek. Bu konuyu 2. kez düşünmeyi aklınıza bile getirmeyin. Bu işte beraberiz ve ben batarsam sizde batarsınız (!)" dedi. (3/21)
Read 21 tweets
Bu 🐦🪡🧵'i, burada sürekli olarak "#Batı'nın ikiyüzlülüğü" hakkında şikayette bulunanlar içindir.

Bu arada mültecilere yinede en çok tolerans gösteren #Batı olduğunu unutmamak lazım. Biz Türkler birçok anlamda bu konularda çok daha kötüyüz. (🧵1/11)
#Avrupa'dan para almak ve #Türkiye'yi destabilize etmek için #Putin ile birlikte #Suriye'de "#mülteci" yaratma ve #silah gibi kullanılmasını da unutmayalım.
#Soykırımı yapmak konusunda öndeyiz, örneğin #KHK'lıları. Bu soykırı yüzünden yurt dışına kovulanları unutmayalım. (🧵2/11)
Alın size "ikiyüzlü olmayan" bir cumhurbaşkanı. #Türkiye'deki mültecilere gelince ikiyüzlülükte çok iyisiniz eyyyy #Putin'ci #muhalefet. 😉
#Batı'nın ikiyüzlülüğüne kızıyorsanız, şu yolsuzun "#mülteci politikasına" peki SİZ neden kızıyorsunuz?
(🧵3/11)
tr.euronews.com/2022/03/15/erd…
Read 11 tweets
#Turkey: İstanbul court due to hold first hearing of “insulting the president” case against #SedefKabaş. Arrested after using a popular proverb on live TV, senior journalist @SedefKabas was deemed a “flight risk” & jailed on Jan 22. #CFWIJ is monitoring trial.

#FreeSedefKabas
#Türkiye: 49 gündür tutuklu olan gazeteci @SedefKabas'ın 'Cumhurbaşkanına ve kamu görevlilerine hakaret' suçlamasıyla yargılandığı davanın ilk duruşması İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek. #CFWIJ'den @damlaatarhann davayı takip ediyor. #SedefKabasaÖzgürlük
Duruşma salonuna pandemi koşulları ve salonun küçük olması nedeniyle sınırlı sayıda gazeteci ve gözlemciye izin verildi. #CFWIJ'den @damlaatarhann Çağlayan'dan aktarıyor.
Read 58 tweets
(1/4)Hier genau ist das Problem! #Russland versucht einen Keil in nordatlantikische Achse zu treiben! Hier auf dem Bild Ali Kavak (Vorsitzender der Obst und Gemüse Exporteure der Türkei) mit dem 🇷🇺Botschafter Aleksei #Erkhov. #UkraineRussianWar Image
(2/4)O-Ton Russ Botschaft: “Während des Treffens wurden die Entwicklungsperspektiven des Frischobst- und Gemüsehandels zwischen #Rusya und #Türkiye diskutiert.”
(3/4)Ich fordere hiermit nochmals @Bundeskanzler Scholz und auch @vonderleyen auf, der #Türkei Angebote zu machen, damit zumindest mal die Möglichkeit von #Sanktionen durch die Türkei gegen #Russland in den Bereich des Möglichen kommt.
Read 4 tweets
1) 🇮🇷#İran 🇺🇦#Ukrayna hakkında:

#Savaş'a karşıyız ama 🇷🇺#Rusya'nın kırmızı çizgisi olan "#NATO yayılımcılığı" konusunda 🇷🇺#Rusya'yı destekliyoruz.

🇮🇷#İran, 🇷🇺#Rusya, 🇨🇳#Çin ya da 🇹🇷 #Türkiye gibi #otokrat devletler #demokrasi den ve demokratlaşan devletlerden korkar çünkü...
2) ...devletin tüm gücünü ele geçirmiş ve bu gücü farklı nedenlerden dolayı paylaşmak ve denetlenmesini istemeyen "tek adamlar" tarafından yönetilirler.

Ülkelerin #demokrasi endeksi (9 şubat 2022):

🔴 Kırmızı: Tam #otoriter devletler
🔵 Mavi: Tam #demokrat devletler
3) #Otokrat yöneticiler bir taraftan ne kadar uzun yönetirse o kadar güç sarhoşu/güç bağımlısı olurlar.
Sınırsız güçleriyle kendilerini ve ailelerini zenginleştirmek için o gücü istismar ederler. Yolsuzluklar artar. Halk fakirleşir. Hukuk ve Adalet biter.
Read 6 tweets
#Ukrayna #Avrupa'da olduğu için olabilir mi acaba?
Aynı #değerler'i paylaştıkları için olabilir mi acaba?

+ en #çokomelli neden:

#Siyasal #İslamcı =#İslamist = #İslamfaşist = #müslüman değil de #oportünist oldukları için olabilir mi acaba?
En azından kendi #din lerinden olmayanlara (=#müslümanlar dahil 😉) karşı saygı gösteriyorlar.

#Türkiye'yi yöneten #siyasal #islam #güçsarhoşu olmuş insanlar herkesin özgürlüğüne karışıyor; #yolsuzluk bataklığın içine de herkesten daha fazla batıyor.
Aslında onlar #toplum u #din den #nefret ettirecek seviyeye getiriyor ve caydırıyor. Bugün #Din i güç için #istismar edenler #İslamı siyasallaştıran #faşist'lerdir.

Bu açıdan bakınca #İslamist'i/#Siyasalİslamcı'yı #müslüman saymak doğru olmadığı da belli oluyor zaten.
Read 4 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!