Discover and read the best of Twitter Threads about #Tcell

Most recents (24)

#TCELL ; Hasılat ve marjlar kabul edilebilir şekilde makul görünüyor ki firmanın büyüklüğü göz önüne alındığında olumlu buluyorum. Son çeyreklerdir brüt kar marjının belirgin düşüşü var. Bunun da sebebini maliyet/hasılat oranındaki artıştan net bir şekilde görebiliyoruz.
#TCELL ; Marjları ve bunları oluşturan kalemleri grafikleştirmemiz daha anlaşılır olmasını sağlayacaktır.
#TCELL ; Çeyreklik net faaliyet karı ve hasılat artışı trendini koruyor.Özellikle hasılat kalemini gelecekte artıracak oluşumlardan biri de techfin kısmıdır.Kendi içinde %85 e yaklaşan hasılat büyümesi var. Konsolide içindeki payı %3 bunu artırabilirlerse farklı şeyler konuşulur.
Read 11 tweets
NIAID investigators and collaborators at @ImmunoScape and @JHUcovidplasma recently published a study in @jclinicalinvest characterizing #Tcell responses in people who recover from #SARSCoV2 infection. jci.org/articles/view/…
T cells are a type of white blood cell part of the immune system & may allow for long-term protection against #SARSCoV2. Learning more about natural infection can help guide development of improved treatments and vaccines.
The researchers found that the majority of CD8+ T cells targeted internal and non-structural sites on viral proteins (epitopes), indicating possible targets for next-generation vaccines.
Read 5 tweets
#ttkom 1- Öncelikle bilanço detaylarına kabaca bakma fırsatım oldu. Öncelikle şunu söylemek gerekli, firmanın nereden nereye geldiğini görmek gerekiyor. Senelerce operasyonel olarak karlı olan ancak ciddi döviz açık pozisyonu sebebiyle performansını sonuçlarına yansıtamamaktaydı.
2- Seneler sonrasında firma 211 milyon dolar döviz açık pozisyonundan artık 46 milyon dolar döviz fazlası olan konuma geldi. Bu firmanın 2018 yıl sonunda yaklaşık 1,3 milyar dolar döviz açık pozisyonu olduğunu da hatırlatmak isterim. #ttkom
3- Yukarı ile bağlantılı olarak Firmanın Net Borç / FAVÖK oranı 2018 sene sonunda tam 2,30 iken şu an 1,15 e gerilemiş. Kaldıraç oranının ne noktaya geldiğini anlatmak adına #ttkom operasyonlarından elde ettiği gelirlerle tüm borcunu neredeyse 1 sene de ödeyebiliir konumda.
Read 19 tweets
📊FOREKS ANKETİ-4.çeyrek net kar/zarar beklentileri
#AEFES 53,3 milyon TL olması bekleniyor(2019 4Ç 183,2 milyon TL)
#AKBNK 1.663,5 milyon TL olması bekleniyor(2019 4Ç 1.329,5 milyon TL)
#AKCNS 55,5 milyon TL olması bekleniyor(2019 4Ç 21,6 milyon TL)
FOREKS ANKETİ-4.çeyrek net kar/zarar beklentileri
#ALBRK 84,0 milyon TL olması bekleniyor(2019 4Ç 52,0 milyon TL)
#ALKIM 31,0 milyon TL olması bekleniyor(2019 4Ç 43,5 milyon TL)
#ASELS 1.250,0 milyon TL olması bekleniyor(2019 4Ç 1.365,5 milyon TL)
FOREKS ANKETİ-4.çeyrek net kar/zarar beklentileri
#AYGAZ 118,2 milyon TL olması bekleniyor(2019 4Ç 74,8 milyon TL)
#BIMAS 682,9 milyon TL olması bekleniyor(2019 4Ç 318,7 milyon TL)
#BIZIM 12,1 milyon TL olması bekleniyor(2019 4Ç 11,3 milyon TL)
Read 17 tweets
1- Merhabalar,
Dün Bist 30 haricinde ki hisselerden de geleceğe dair bir hikayesi olabilecek şirketlerden de beğendiklerimi paylaşmıştım. İçlerinden hem yaptığı iş, büyüme potansiyeli, yurt dışı fırsatları bakımından araştırmaya değer olarak #fonet e bakmak istedim.
2- Hem #fonet 'in hizmer verdiği sektördeki son gelişmeleri, hali hazırdaki durumu ve geleceğe dönük neler olabileceğine yönelik bilgileri paylaşarak başlayım. En son olarak da firmanın finansal performansına yönelik bilgileri paylaşırım.
3- Çok rahat firmanın kendi sitesinde bulabileceğiniz bilgileri burada alt alta koyup hem vakit alıp hem de laf kalabalığı yapmak istemediğimi belirteyim.
Read 53 tweets
#Asels #Ulker #Tcell #Tkfen
Yorumsuz😃
Image
Birazda temel analiz yapalım. Aselsan %50 ciro buyumesi ve 4. Çeyrekte anormal karlar beklerken, şirketin onayi ile yazılan telekonferans raporuna göre ASELSAN yılı %20 ciro büyümesiyle kapatacağını öğrendik. Yılın kapanmasına 1 ay kala bu haberi almak yıkıcı oldu. Image
Read 11 tweets
(01/76) 2020 sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/76) 2021'in ilk haftası yoğunluğum nedeniyle ancak şimdi paylaşabiliyorum. Ancak zaten 3-aylık dönemlerde paylaştığımdan 1-haftalık gecikmenin çok fazla değişiklik oluşturacağını sanmıyorum.
(03/76) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, büyük ihtimalle, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yaparak göstermeyecek. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonradan paylaşacağım.
Read 76 tweets
400-500 şirket arasından bir kere hangi hisseyi/hisseleri inceleyeceğim. Öncelikle kendinize birkaç kriter belirleyebilirsiniz.

Örnek:

Hasılat Büyümesi - Net Faaliyet K/Z - Özkaynak Büyümesi

Brüt Kar Marjları / Net Faal.K/z Marjı/ Net Kar Marjı / ROE
Excel üstüne yapacağınız bu kriterle ile analiz yapacağınız hisselerin sayısı epey bir şekilde elenmiş olacaktır.

Tabi illa zarar ediyor veya hasılat büyümesi gerçekleşmiyor diye bu hisseleri incelemeyeceğiz demek de değildir.
Öncelikle yapmanız gereken bir veri seti oluşturmak bu veri setini de iş yatırım gibi sayfalardan ulaşabileceğiniz gibi borsa izleme ekranları olan matriks/ideal gibi ekranlardan da excele indirebilirsiniz.
Read 27 tweets
1- Herkese Merhaba,
Bugün sizlere, Teknik Analizde Fibonacci Kullanımını ve Fibonacci’yi kullanarak işlemlerimizde kazanç sağlama oranını nasıl arttırabileceğinizi örneklerle anlatıcam.
Bunun yanında, Fibonacci ile hedef fiyat ve dönüş belirleme yöntemlerinden bahsedeceğim.
2- Flooda başlamadan önce; Fibonacci kullanımını bilmeyenler, Fibonacci Retracement’ın (düzeltme seviyeleri) Tradingview’daki kullanımını, @kivancozbilgic hocamın Youtube’daki açıklayıcı videolarından izleyerek öğrenebilirler.
3- Fibonacci düzeltme seviyeleri aracı, bence teknik analizde mutlaka kullanılması gereken bir araçtır. Ama asıl sorun şu: Nasıl Kullanıcaz?
Bir yükseliş veya düşüş trendine Fibonacci çektiğinizde, aslında bütün Fibo seviyelerinde fiyat tepkisini görmek mümkün.
Read 35 tweets
1- Arkadaşlar herkes selamlar,
Bugün size güncel endeks grafiği üzerinden bir stoploss örneği anlatıcam. Bu örnekle birlikte #stoploss konusunun kafanızda daha da netleşeceğini düşünüyorum.

____________________________
#endeks #bist100 #garan #thyao #pgsus #tavhl #kchol #tcell
2- Hatırlayacaksınız, 2 gün önce bir endeks grafiği paylaşmıştım. Endeks burdan tepki aldı demiştim. Grafik aşağıda.

______________________
#petkm #tuprs #eregl #tkfen #arclk #sise #kords #hekts #alkim #mgros #ccola #bizim #sokm #odas #vestl #vesbe #gerel #ipeke #isfin Image
3- Yalan yok, burdan tepkiyi görünce acaba dönüş gerçekleşecek mi diyerek endeks hisselerine bir göz gezdirmeye başladım. Endeksi taşıyabilecek büyük hisselerin grafiklerinde yükselişi sağlayabilecek destekler var mı diye araştırmaya koyuldum.
Read 23 tweets
1- Arkadaşlar herkese merhaba,
Bugün sizlere Borsaya ilk giriş anılarımı ve sonrasında neler yaşadıklarımı anlatmak istiyorum.

#borsa #Endeks #Garan #akbnk #asels #thyao #tavhl #pgsus #kchol #sahol #tkfen #tcell #aksen #avod #armda #bagfs #bfren #brsan #bntas #bsoke #cemas
2- Zira anlatacaklarım,borsaya yeni giren hemen hemen herkesin ilk dönemlerde yaşadıklarına benzer olsa da, bazı şeyleri erken farketmenizi sağlayacak dersler de içeriyor.

#crdfa #crfsa #cusan #dgklb #dohol #gents #gerel #hubvc #icbct #iheva #isfin #ittfh #jants #karsn #katmr
3- Son 1 yıldır yeni gelenler iyi para kazandılar ama, bu her zaman böyle gitmez. Borsa tarihinde ender görülen dönemlerden geçiyoruz. İşler tersine döner de zarar etmeye başlarsanız, emin olun zararlarınız kazançlarınızdan çok daha fazla oluyor.
Read 46 tweets
1- Arkadaşlar herkese selam,
Bugün #TRGYO hissesinde geçmiş tarihli grafik üzerinden açıklamalı hisse analizi eğitimi ile birlikteyiz.
Aşağıda #TRGYO nun takipe başladığımız andaki grafiğini bıraktım. Image
2- Grafikte alçalan takoz ve alçalan üçgen karışımı bir yapı var. Ancak çizdiğim alt destek çizgisi takozdan ziyade bir alçalan üçgeni andırıyor. Zira daha yatay bir çizgi ve son günlerde desteğe sık temas eden bir fiyat var. Fiyat tepeleri de gittikçe alçalıyor.
3- İşleme girmeden fiyatı izlemeye devam ediyorum. Çünkü henüz hisseye girme şartlarımız oluşmadı. Daha doğrusu bir düşüş riski var. Olasılığımız %50. Bunu biraz arttırmamız gerek. Birkaç gün grafiği ilerletelim. Bakalım ne olmuş.
Read 30 tweets
(01/76) 2020/3Ç sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/76) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, büyük ihtimalle, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yaparak göstermeyecek. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
(03/76) #XN30 analizimize dahil olma hakkını kazanan 271 hisse senedi var. ALTIN_GR, USDTRY ve EURTRY de ilk 60 içinde. Endekslerden de #XUSIN, #XUTUM, #XU030, #XU100 ve #XBANK ayrı bir tablo olarak analize dahil.
Read 76 tweets
1- Açıklamalı Hisse Analizi 2 = #TCELL
Açıklamalı hisse analizleri bölümüzün ikinci hissesi #Bist30 hisselerimizden #TCELL . Bu hissede geçmiş tarihli ve eğitim amaçlı teknik analiz çalışması yapıcam.
2- Bu zincirde, hissede alım kararını nasıl verdiğimin yanında, alım yaptıktan sonra hissenin istediğim yönde hareket etmesi halinde potansiyel satış yerimin nereler olabileceğini grafik üzerinden sizlere anlatıcam. Başlıyorum.
3- Şimdi hissenin grafiğini Tradingview’ın yeniden oynat özelliğiyle günlükte geçmiş tarihe aldım. Grafikte gördüğünüz gibi hisse 15,66 seviyesinden 9,13 seviyesine kadar düşmüş. Bu yaklaşık %40 düşüş demek. Grafikte geriye aldığım tarihteki fiyat ise 11,74. Image
Read 46 tweets
I had a similar discussion in a forum recently and this was my opinion. A thread..

As long as we started monitoring COVID in Africa from Feb 2020 then there will be lots of unexplained observations.
IMHO
1) The #SARSCoV2 most likely entered #Africa way before Feb 2020, probably October 2019. Unfortunately archiving of clinical #nasopharyngeal swabs is challenging, so we might not know for sure ...
2) Most Africans like so many in other parts of the world have had infections with non-#COVID19 #coronaviridiae during their lifetime so if the cross reacting #Tcell stories are to be believed then lots of people already had them and might have offered some sort of protection
Read 12 tweets
1)Bir Hisse Senedini birkaç açıdan detaylı olarak analiz ederek özellikle piyasalarla yeni tanışan yatırımcıların finansal okur-yazarlıklarına katkı sağlamaya çalışalım;

Örnek hisse senedimiz #bist30 şirketlerinden #TCELL olsun...

#borsa #hisse #viop
2)#tcell hissesinin uzun vadeli performansını incelemekle işe başlayalım.

Bu grafikte görülen 30 ve 40 haftalık ortalamaların yukarı yönlü olması hissenin uzun vadeli bir uptrend içerisinde olduğunu gösteriyor.

#borsa #hisse #viop #tcell
3)Alt göstergede ise hissenin endeks karşısındaki performansını anlamaya çalışıyoruz.
Bu da bize yıldan yıla endeks karşısında bir miktar daha kuvvetlenmiş ancak getirisi endeksin çok önüne geçmemiş olduğuna işaret ediyor.

#borsa #hisse #viop #tcell
Read 20 tweets
Just a thought: When we discuss #COVID19 severity varying in response to the dose of viral exposure, that likely also has a temporal component. 1/?
As in, clearing a virus from the body requires a coordinated response from multiple arms of the immune system, each of which takes different amounts of time to ramp up. Early innate response is quick, but largely incapable of responding to exponential growth. 2/?
So being exposed to a large dose of virus at once could lead to a hyperreactive innate response that causes exaggerated adaptive immune responses down the line. 3/?
Read 6 tweets
Our paper about #SARSCoV2-specific #tcell immunity in cases of #COVID19 and #SARS, and uninfected controls is now out, peer-reviewed and published in @nature! nature.com/articles/s4158…

3 take-home messages:
(1/5)
1) Infection with #SARSCoV2 induces virus-specific T cells

2) Patients recovered from #SARS 17 years ago still possess virus-specific memory T cells displaying cross-reactivity to #SARSCoV2
(2/5)
3) Over 50% of donors with no infection or contact with SARSCoV1/2 harbor expandable T cells cross-reactive to #SARSCoV2 likely induced by contact or infection with other #coronavirus strains
(3/5)
Read 5 tweets
(01/75) 2020/2Ç sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/75) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, büyük ihtimalle, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yaparak göstermeyecek. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
(03/75) #XN30 analizimize dahil olma hakkını kazanan 274 hisse senedi var. ALTIN_GR, USDTRY ve EURTRY de ilk 60 içinde. Endekslerden de #XUSIN, #XUTUM, #XU030, #XU100 ve #XBANK ayrı bir tablo olarak analize dahil.
Read 75 tweets
Daily Bookmarks to GAVNet 6/04/2020-2

greeneracresvaluenetwork.wordpress.com/2020/06/04/dai…

Graduate Student Solves Decades-Old Conway Knot Problem | Quanta Magazine

quantamagazine.org/graduate-stude…

#topology #Knot
What We Lose When We Assume People Are Bad : NPR

npr.org/2020/05/15/857…

#people #bad #SFI
Read 12 tweets
(01/75) 2020 (ve 1Ç) sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/75) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, büyük ihtimalle, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yaparak göstermeyecek. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
(03/75) #XN30 analizimize dahil olma hakkını kazanan 272 hisse senedi var. Ayrıca ALTIN_GR da analize dahil. USDTRY ve EURTRY veri uyumsuzluğu nedeniyle bu çeyrek listeden çıkarıldı. Endekslerden de #XUSIN, #XUTUM, #XU030, #XU100 ve #XBANK ayrı bir tablo olarak analize dahil.
Read 75 tweets
1) Son zamanlarda sıklıkla değer yatırımı (value) ve büyüme yatırmı (growth) gibi yanlış algılanan kavramlar var. Bu ikisi birbirinden ayrı yatırım tipleri değildir. "Büyüme"; değer yatırımının bileşinidir. Nihai olarak şirketin değer yaratmasını istersiniz.
2) Çok detaya girmeden bu kabaca iki şekilde olur;

a) Şirketin sermaye getirisi, sermaye maaliyetlerinden (capex, ar-ge harcamaları) oldukça fazla ise şirket büyüme yoluna gitmelidir. Örnek sektörler yazılım, ilaç
3) b) Şirketin sermaye getirisi, sermaye maaliyetlerine çok yakın yada düşükse büyümeyi seçmek istemezsiniz. Çünkü maaliyetlerde büyüyeceği için şirket değer yaratmaz. Maaliyetleri azaltarak kar marjlarını iyileştirmek daha avantajlı olur. Örnek Sektör: havayolu, telekominikasyon
Read 8 tweets
1/ Continuing the #immunosuppression #tweetorial series...@MedTweetorials

Today's player: #mTORi, mammalian/mechanistic target of rapamcyin inhibitors

Rapamcyin was @US_FDA approved for #kidneytransplant in 2003.

It was isolated from a soil sample from which island in 1975?
2/ Meet mTOR, a phosphatidylinositol 3-kinase (PI3)-related kinase (adds a phos). mTOR adds a phosphoryl group to serine/threonine residues.

It is a key component of the complexes mTORC1 and mTORC 2 - which regulate processes including cell growth, proliferation, and survival.
3/ mTOR inhibition blocks "Signal 3" of #TCell activation - reducing cytokine dependent cell proliferation and activation.

Take a look at all 3 signals below 👇🏽

nejm.org/doi/full/10.10…
Read 11 tweets
(1/102) Yeni sistem deneysel #XN30 çalışmamızın ilk serisini paylaşalım. Henüz, eski sistemde yaptığım şekilde endeks grafiğini hazırlayamadım oldukça uzun işlemci zamanı gerektirdiği için. Zaman içerisinde oluşur ve hazır olduğunda onu da paylaşacağım 3Ç sonunda.
(2/102) Daha kolay takip edilir/anlaşılır olması için 274 elemanlı sıralama tablosunu 30'luk bölümlere ayırdım. İlk 30'luk tablo #XN30 endeksinin elemanlarını oluşturmakta ve bir sonraki güncellemeya kadar takip edilen liste.
(3/102) Her tabloyu, içindeki hisselerin (30/tablo) grafikleri takip edecek ve sadece ilk 90 hissenin grafiğini paylaşacağım. 274 grafik herkes için biraz fazla, bana da yazık :)
Read 102 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!