Discover and read the best of Twitter Threads about #TeknikAnaliz

Most recents (24)

1) Merhaba, uzun bir akışa hoş geldiniz.😱💁🏻‍♂️

2023 portföy planlarını yapmaya başlayalı 3 hafta kadar oldu ve bu ay, gerek Twitter gerekse de blog yazılarımda hazırlayacağım içeriği paylaşmıştım.

Bugün, ikinci maddede yer alan #abonelikler konusu var.
2) Öncelikle abonelikler konusunda yaptığım seçimlerin tamamen kişisel, bu paylaşımın da bilgi aktarımı amaçlı olduğunu belirtmek isterim.

Herhangi bir kurum, kuruluş, kişi ya da yayın ile reklam, iş birliği vb. anlaşmam yoktur. Bu yılki başlıca aboneliklerim şöyledir: Image
3) Ekonomi ve finans dünyasında çok sayıda program, içerik üreticisi ve veri sunucusu var. Haber akışından finansal tablolara, anlık fiyat verilerinden detaylı analiz platformlarına, her gün de gelişen önemli bir lükse sahibiz. Ancak seçerken iki kere düşünmek gerekiyor.
Read 22 tweets
1- İlk flood'umuz gelsin

@Superalgos Nedir ⁉️
@Superalgos , kripto market araştırma ve ticaret otomasyonu platformudur. Platformun amacı, ticaret zekası üretmek ve bunun için gereken tüm önemli unsurlrı birbirlerine entegre etmektir.

#BTC #ETH #kriptoparalar #Crypto #superalgos
2- Bilgiden maksimum değeri çıkarmaya ve akıllı stratejiler oluşturmaya izin veren, her şeyi kapsayan bu entegrasyondur.

#superalgos, çoğunlukla sağlam, esnek ve güçlü araçlar arayan kullanıcılara yöneliktir. Geniş bir sistemdir.
3- Size piyasada avantaj sağlayacak #ticaret #botları geliştirmek istiyorsanız, #Superalgos'un açığa çıkarabileceği gücü denemelisiniz. Ancak söylemeliyiz ki #Superalgos , hafta sonu ustalaşabileceğiniz basit bir plug-and-play bot değildir.
Read 64 tweets
1⃣️“Market structure is king” derler. Gerçekten de piyasalarda “market yapısı” en önemli mevzu. Geri kalan diğer tüm konseptler ikincil derecede önemli. Çok temel bilgi ama bahsetmeden geçilmez. ⮯
2⃣️ Bullish/boğa piyasası: yükselen tepeler (HH), yükselen dipler (HL)

Bearish/ayı piyasası: alçalan dipler (LL), alçalan tepeler (LH)

Piyasa yapısını, pro-trend/counter-trend konseptlerini anlayıp yorumlamak en önemli şey. ⮯ Image
3⃣️Ana trend hareketleri, karşı trend hareketlerine göre itkiseldir (impulsive), trend karşıtı hareketler ise düzeltme şeklindedir (corrective).

Trend yönünde girilecek işlemler her zaman daha yüksek ihtimalli ve karlı olacaktır.

“Bunu zaten biliyoruz, çizgilere göre ... ⮯
Read 12 tweets
Merhaba arkadaşlar.Dersimiz #PriceAction gillerden #Supply & #Demand Fiyat nereye düşer?Nereden alıcı bulur?Nereye yükselir?Nereden ret yer?
Ben, @LogosTrade , @E_Alptug ve @DaedalusEG sizler için hazırladık. Hazır mıyız?++
#bitcoin #eth #altcoin #crypto #cryptocurrency #kripto
İlk olarak terimleri tanıtalım:
Demand Zone/Talep Alanı: Fiyatın, enstrümanın alıcı bulabileceği alanlardır.
Supply Zone/Arz Alanı: Fiyatın, enstrümanın satış baskısı ile karşılaşabileceği alanlardır.

Peki bu alanları nasıl belirleyeceğiz?
+++
İlk olarak saptamamız gereken "Engulf (Yutan) Mumlar"dır. Bunları bulabilmek için bakmamız gereken aşağıdaki grafikte de gördüğünüz üzere küçük bir düşüş/yükseliş mumu ve ardından gelen bariz daha büyük ve hacimli bir yükseliş/düşüş mumu.+++
Read 14 tweets
Merhaba arkadaşlar... Bugün sizlerle "Buradan Girilir mi?" sorusunun orta-uzun vade stratejisinin cevabını veren konuyu işleyeceğiz... "Market Structure" yani Market Yapısı... Başlayalım...+++
#bitcoin #eth #altcoin #crypto #cryptocurrency #kripto #priceaction ImageImage
Market Yapısı "Yükselen Tepeler","Yükselen Dipler", "Düşen Tepeler"ve "Düşen Dipler" şeklinde devam eden bir yapıdır. Bunun grafikteki kısaltmaları

HH - Higher High - Yükselen Tepe
LH - Lower High - Düşen Tepe
HL - Higher Low - Yükselen Dip
LL - Lower Low - Düşen Dip
+++
İlk olarak piyasanın yönünü belirleyen lokomotif #Bitcoin in market yapısını inceleyelim

İlk Yükselen Tepe (HH) geldikten sonra, market yapısının olumlu yönde bozulup bozulmadığını test etmek için bir Yükselen Dip (HL) bekleriz, ki bu grafikte de bu yapıyı görmekteyiz.+++ Image
Read 12 tweets
1- Dostlar herkese selam,
Bir diğer eğitim serisi ile tekrar birlikteyiz.
Konumuz: Yüksek Açılı Trend Çizgilerinin (Diagonaller) Hatalı Kullanımları
Konuya başlamadan önce size piyasalardaki alım-satım sürecinin nasıl işlediği hususunda bir hatırlatma yapayım.
2- Çünkü bu sürecin nasıl işlediğini bilmek ve fiyat analizlerini bu sürece göre yapmak, eğer Teknik Analiz kullanıyorsanız trade başarı oranını arttırmak ve hatalı işlem oranını azaltmak noktasında çok önemlidir.

#Borsa #bist100 #viop #btc #btscust #ethusdt #teknikanaliz
3- Piyasalarda alım satım yapan birçok aktör var. Basite indirgersem; Bu aktörlerin en başında Bankalar, Kurumsal Şirket ve Yatırımcılar, Yatırım Fonları gibi smart Money yani akıllı para dediğimiz kurumlar var. Biz ise küçük yatırımcılar olarak para skalasının en altındayız.
Read 30 tweets
Harmonik formasyonlarından Crab ve Deep Crab formasyonuna bakalım.
#Kriptopara #Bitcoin #Altcoin #Teknikanaliz #Ethereum Image
Daha önce yazdığımız harmonik formasyonlarda olduğu gibi Crab formasyonu da XABCD hareketlerinden oluşur. Adını şekil olarak benzemiş olduğu yengeçten alır.
Crab formasyonunu basitçe inceleyecek olsak bile çok fazla detaya bakmamız gerekecek sırasıyla bakalım.
Read 37 tweets
"Harmonik" formasyonlardan Butterfly formasyonuna bakalım.
#Kriptopara #Bitcoin #Altcoin #Teknikanaliz #Ethereum Image
Daha önce yazdığımız harmonik formasyonlarda olduğu gibi Butterfly formasyonu da XABCD hareketlerinden oluşur. Adını şekil olarak benzemiş olduğu kelebekten alır.
Butterfly formasyonunu basitçe inceleyecek olsak bile çok fazla detaya bakmamız gerekecek sırasıyla bakalım.
Read 26 tweets
"Harmonik" formasyonlardan Gartley formasyonuna bakalım.
#kriptopara #teknikanaliz #bitcoin #altcoin #ethereum #harmonikformasyonlar #denizleteknikanaliz Image
Daha önce yazdığımız harmonik formasyonlarda olduğu gibi Gartley formasyonu da XABCD hareketlerinden oluşur. Adını H. M. Gartley'den almıştır. Diğer adı ise Gartley 222 olarak bilinir. Çünkü Gartley konusu kitabın 222. sayfasında işlenmiştir.
Read 28 tweets
"Harmonik" formasyonlardan Yarasa/Bat formasyonuna bakalım.
#kriptopara #teknikanaliz #bitcoin #altcoin #ethereum #harmonikformasyonlar #denizleteknikanaliz
ABCD formasyonundan ayrı olarak Yarasa/Bat XABCD olarak 5'li hareketten oluşur. ABCD anlatımı yaparken değindiğimiz üzere harmonik formasyonlar oluştuğu zaman işleme girmek gerekir. Örneğin XABC oluşmuş D seviyesi için işlem açılmamalı.
ABCD harmonik formasyonunun anlatılmış olduğu bilgiseli:
Read 19 tweets
Gelin sizlerle "Harmonik" formasyonlara bakalım.
#kriptopara #teknikanaliz #bitcoin #altcoin #ethereum Image
1. AB=CD Nedir?
AB impulse hareketinden sonra oluşacak CD hareketinin AB boyunda olacağı düşünülebilir. Eğer böyle olursa AB=CD oluşmuş olur. Image
Keza AB oluşumu sırasında geçen zaman ile CD oluşurken geçen zaman da birbirlerine yakın olmalıdır. Basitçe anlatmamız gerekirse bu şekildedir. Image
Read 18 tweets
selamlar... sizlere wolfe dalga analizinden (wolfe wave) bahsetmek istiyorum...
#teknikanaliz #kriptopara #bitcoin #altcoin #ethereum Image
wolfe dalgası daha çok elliot dalgalarıyla çalışanların vakıf olduğu bir konudur. bende konu ile ilgili bildiklerimi aktarma gayreti içindeyim.
Brian ve Bill Wolfe tarafından keşfedilmiştir. temel olarak kama benzeri bir yapı içerisinde oluşan fiyatın 5 dalgası analiz edilmiştir.
Read 17 tweets
sizleri biraz düşündüreyim... algılarımız, psikolojimiz ve davranışsal finans üzerine...

#bitcoin #kriptopara #teknikanaliz #ethereum
bir soru:
enflasyonun %10 olduğu bir ortamda ücretlerin %5 artırılması kabul edilirken, enflasyonun olmadığı bir ortamda ücretlerin %5 düşürülmesi, sonuç olarak aynı şey olmasına rağmen düşürülme tepkilere neden olmaktadır.
bunun nedeni nedir?
önceleri iktisatta insanların rasyonel (akılcı) olduğu ve her zaman kendi faydasına olan seçimler yaptığı düşünülüyordu ve fiyat hareketleri bu noktada açıklanmaya çalışılıyordu. bu konuda araştırmalar yapılıp teoriler ortaya atıldı. konumuz bu olmadığı için bahsetmeyeceğim.
Read 17 tweets
sevgili arkadaşlarım bir yazı yazmak istiyorum.
trade stratejisi, para kazanmak ve risk yönetimi üzerine olsun.
#teknikanaliz #kriptopara #bitcoin #altcoin #ethereum
öncelikle yatırım yapmak teriminin #kriptopara piyasalarında kullanımının yanlış olduğunu düşünüyorum. yatırım dediğimiz şey 1 yıldan uzun vadeyi kapsamalıdır. eğer daha kısa süreden bahsediyorsak al-sat, trade kapsamına dahil edilmesi daha doğru olacaktır.
işletmeler faaliyet alanlarını genişletmek için likiditeye ihtiyaç duyarlar. bu likidite küresel ekonomi için de önem arz ettiğinden para piyasaları ve sermaye piyasalarına ihtiyaç vardır.
Read 27 tweets
selamlar... grafik formasyonları hakkında yazmaya devam edelim.
konular: V formasyonu, Libra formasyonu, 2618 yapısı.

#teknikanaliz #kriptopara #bitcoin #altcoin #ethereum
V formasyonu:

düşen bir trendde fiyatın aniden yükselmesi, yükselen bir trendde ise fiyatın aniden düşmesiyle V formasyonu oluşur. ismini V veya ters V'ye benzemesinden almaktadır.
V formasyonu trend dönüş formasyonlarından biridir. ancak önceden tespit etmek zordur. uyumsuzluklara ve hacime bakılabilir. V formasyonunda oluşan sert hareket bir kaç mumda olmalıdır. yavaş hareketler ile oluşan V benzeri yapılar ideal değildir.
Read 21 tweets
selamlar... grafik formasyonlarına devam edelim.
konumuz: kubbe, çanak, adam-eve ve v formasyonu.

#teknikanaliz #kriptopara #bitcoin #altcoin #ethereum Image
fiyatlar yükselirler ve düşerler. para piyasalarında işlem yapıyorsak her harekete hazırlıklı olmalıyız. dolayısı ile düşüş üzmemeli, yükseliş ise sevindirmemeli. biz planlı olduktan sonra hareketlerin çok önemi kalmıyor. her durumda farklı senaryoları kestirebilmek lazım.
bu oyun planını kurmak için, önümüze ışık tutması için teknik analiz olmazsa olmazdır. risk yönetimi ve psikolojiyi de iyi ayarlamak lazım. bu motivasyon ile bir çok bilgiseli yazdık, yazacağız.
Read 19 tweets
selamlar...
grafik formasyonlarından ikili dip ve ikili tepe ile bilgisellerine devam ediyoruz...

#teknikanaliz #kriptopara #bitcoin #altcoin #ethereum Image
ikili dip ve ikili tepe trend dönüş formasyonları arasında yer almaktadır. yükselen trendin tepesinde ikili tepe görülebilirken düşen trendin dibinde de ikili dip görülebilmektedir.
ikili dip nedir?

ikili dip düşen trendin sonunda görülen bir dönüş formasyonudur. görüntü olarak W harfini andırır. Image
Read 18 tweets
#kriptopara alım satım yapmadan önce tarama nasıl yapılır? gelin basitçe ve detaylara girmeden anlatmaya çalışalım.
#teknikanaliz #bitcoin #altcoin #ethereum
herkesçe malumdur ki bir varlığı almadan önce çeşitli kriterler olmalıdır:
* #bitcoin'in genel yönü neresidir?
* $btc.d ne durumda?
* $dxy artıyor mu?
* temel veriler nasıl?
* ilgili varlıkta destek direnç, hacim, formasyon ve teknik göstergeler nasıl?
* @elonmusk en son ne zaman twit atmış (😅) gibi maddeler ile liste uzatılabilir. sizde alıntı yaparak eklemeler yapınız.
Read 21 tweets
okumanızı istediğim bilgisellerini buraya ekleyeyim... göz atmanızda fayda olacaktır...
RT ederek insanların faydalanmasına katkıda bulunursanız sevinirim... saygılarımla...
#teknikanaliz #kriptopara #bitcoin #altcoin #ethereum
Read 7 tweets
selamlar.
grafik formasyonlarından alçalan takoz, yükselen takoz yapılarını inceleyelim. buyurun bilgiseline.

#teknikanaliz #kriptopara #bitcoin #altcoin #ethereum
takozlar fiyatın sıkıştığı grafik formasyonlarıdır. yapı olarak üçgenlere benzemektedir. dikkatli şekilde incelendiği zaman üçgenlerden farklı olduğu görülecektir. üçgenler hakkında bilgiseli:
takozların üçgenden farkı fiyat tepelerinin ve diplerinin aynı yönü gösteriyor olmasıdır.
Read 12 tweets
selamlar.
grafik formasyonlarına simetrik üçgen, alçalan üçgen, yükselen üçgen ve genişleyen üçgen ile devam edelim.

#teknikanaliz #kriptopara #bitcoin #altcoin #ethereum
diğer grafik formasyonlarında olduğu gibi üçgenlerde ayıların ve boğaların mücadelesi sonucunda oluşurlar.
normalde grafik üzerinde göstermekten yanayım ama kuralları temiz şekilde izah etmek için kendim çizeceğim.
Read 16 tweets
selamlar. grafik formasyonlarından "obo-tobo" hakkında bilgiler vereceğimiz bilgiselini yazmaya başlayalım.

#teknikanaliz #kriptopara #bitcoin #altcoin #ethereum Image
öncelikle obo derken kastettiğimiz şey omuz-baş-omuzdur. keza tobo derken anlatmak istediğimiz şey ise ters omuz-baş-omuzdur.
peki nedir bu obo? mantığı nedir? izah edelim:

yükselen trendde belirli bir tepe noktasına gelen yatırımcılar kar almak isterler ve bu kar satışı ile oluşan tepecik sol omuzu oluşturur. Image
Read 14 tweets
gelin size basit şekilde fibonacci aracı kullanarak retracement, extension, expansion, inversion ve projection seviyeleri nasıl tespit edilir anlatayım...

#teknikanaliz #kriptopara #bitcoin #altcoin Image
fibonacci kimdir? finansal piyasalarla alakası nedir? gibi sorulara cevabı küçük bir araştırma ile herkes bulabilir... yazacağım konular hakkında sizde kendi bilgilerinizi mutlaka paylaşın...
öncelikle fibonacci aracı @tr_tradingview sitesinde resimdeki menüde "Fib Düzeltmesi" ve "Trend-Temeli Fib Uzatma" ismiyle bulunmaktadır. Image
Read 17 tweets
selamlar...
market cap (piyasa değeri), #bitcoin hakimiyeti ve hacim ile ilgili bir bilgiseli yazmak istedim...

#kriptopara #bitcoin #teknikanaliz #ethereum Image
piyasa değeri bir varlığın değeri ve o varlığın dolaşımdaki arzı çarpılarak bulunur. örneklemek gerekirse:

A'nın değeri 1$ (x) A'nın arzı 1.000.000 = 1.000.000$ piyasa değerine ulaşırız.
buna #bitcoin özelinde bakacak olursak an itibariyle 1,035,701,317,273 sonucuna ulaşırız. bu verilere coinmarketcap.com sitesinden ulaşmanız mümkündür.
Read 18 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!