Discover and read the best of Twitter Threads about #Ukrajina

Most recents (24)

1/ 32 Analýza 404. dne ruské invaze na Ukrajinu 3.4.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den404 #aktuvalka
Valka.online
2/ V noci na dnešek byl vzdušný poplach vyhlášen nad většinou ukrajinského území, přes den pak v Černihivské, Sumské, Charkovské, Doněcké, Dněpropetrovské, Poltavské a Záporožské oblasti.
3/ Severovýchodní fronta: K zásadnějším bojům dochází prakticky jen u Ploščanky a Červonopopivky, pak samozřejmě v Serebrjanském lese a jižně odsud, na linii Bilohorivka - Vesele. Ruské útoky se však daří Ukrajincům odrážet, jak už jsme mnohokrát upozorňovali.
Read 32 tweets
1/ Analýza 403. dne ruské invaze na Ukrajinu 2.4.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den403 #aktuvalka
2/ Mimořádně před naší analýzou ještě musíme upozornit na spuštění našeho webu valka.online, kde naleznete většinu vydaných reportů, všechny tematické články a rozhovory s lidmi, kteří pomáhají Ukrajině a také archiv naší dřívější tvorby. Image
3/ Budeme rádi, za jakoukoliv zpětnou vazbu.
Read 41 tweets
1/ 24 Analýza 402. dne ruské invaze na Ukrajinu 1.4.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den402 #aktuvalka

Již od včerejší noci znějí poplachové sirény ve východních oblastech Ukrajiny, především pak v Doněcké, Dněpropetrovské a Poltavské oblasti.
2/ Do Izjumu dopadl íránský dron a minimálně jedna střela zasáhla oblast Družkivky. Došlo také k dopadům raket na Záporoží a do přilehlé Rozumivky.

Rusové poslední dny využívají čím dál tím méně salvových raketometů a dělostřelectva, zato používají čím dál tím více dronů.
3/ Tato změna taktiky pravděpodobně znamená, že Rusko začalo budovat rezervu dělostřelecké munice buďto pro svou vlastní ofenzivu, nebo v
očekávání Ukrajinské protiofenzivy.
Read 24 tweets
1/ 31 Analýza 401. dne ruské invaze na Ukrajinu 31.03.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den401 #aktuvalka

Na dnešní den připadá první výročí osvobození Buči.
2/ Vzpomínkové události se přímo na místě zúčastnil ukrajinský prezident Zelenský, moldavská prezidentka Maria Sandu a předsedové vlád Slovenska Eduard Heger, Slovinska Robert Golob a Chorvatska Andrej Plenkovič.
3/ Během ceremoniálu byla uctěna památka 77 identifikovaných zavražděných ukrajinských civilistů a 11 vojáků, kteří padli během boje o město.

V noci se rozezněly poplachové sirény v Sumské a Černihivské oblasti, kam vypustila ruská armáda drony Šahed.
Read 31 tweets
1/ Analýza 400. dne ruské invaze na Ukrajinu 30.03.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den400 #aktuvalka

Dnes během dne se rozezněly poplachové sirény po celé zemi. Image
2/ Severovýchodní fronta: Ruské síly byly dnes opět odraženy u Krochmalneho, Nevelskeho a Stelmachivky.
3/ Okolo Kreminny a Dibrove dochází pravděpodobně k částečnému útlumu bojů, a Ozbrojené síly Ukrajiny odrazily útoky ruských jednotek u Bilohorivky, Verchnokamjanskeho, Spirneho a u hrdla údolí, které vede do Vjimky.
Read 35 tweets
1/ 37 Analýza 399. dne ruské invaze na Ukrajinu 29.03.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den399 #aktuvalka

Na východě a severovýchodě Ukrajiny dnes došlo několikrát k vyhlášení vzdušného poplachu.
2/ Severovýchodní fronta: V oblasti Dvorična - Lyman Peršyj provedli okupanti několik pokusů o prolomení ukrajinských obranných pozic, ale byli odraženi.
3/ Ukrajinští raketoví dělostřelci provedli v posledním dnu na východ odsud několik úderů na ruské pozice - konkrétně na Trojcke, Solonci, Arapivku a Pokrovske. Povedlo se jim také odrazit ruské snahy o postup u Krochmalneho.
Read 37 tweets
1/ Analýza 398. dne ruské invaze na Ukrajinu 28.03.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den398 #aktuvalka

Poplachové sirény se dnes rozezněly v Sumské, Poltavské, Doněcké, Záporožské, Potlavské a Dněpropetrovské oblasti. Zasaženy byly Slavjansk a Družkivka.
2/ Došlo také k náletům íránských dronů Šahed na Kyjev, přičemž podle mluvčího ukrajinského letectva došlo k sestřelu třinácti z patnácti strojů. Zbývající dva zasáhly cíle ve městě. Dále drony zasáhly cíle v Dnipru, Marhanci a Nikopolu.
3/ Ruské síly také začaly masivněji podnikat lokalizované dělostřelecké útoky za frontovou linii.

Severovýchodní fronta: Vedle marných pokusů postoupit k Synkivce provedli okupanti neúspěšný útok východně od Krochmalneho a Kuzemivky.
Read 36 tweets
1/ 19 Analýza 397. dne ruské invaze na Ukrajinu 27.03.2023

#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den397 #aktuvalka

Vzdušný poplach by dnes vyhlašován nad většinou severní a východní Ukrajiny. Ruské rakety dopadaly na Sumy, Slavjansk a Kosťantynivku.
2/ Ze Slavjansku jsou hlášeny desítky raněných a nejméně jeden mrtvý. V posledně jmenovaném pak došlo až k šesti úderům pomocí střel S-300.

Severovýchodní fronta: Střety mezi Svatovem a Kreminnou nepřinesly žádné změny.
3/ Nejtěžší boje se odehrávají severovýchodně od Kupjanska, asi 8 kilometrů od města Synkivky. V Oblasti Serbrjanského lesa probíhají tvrdé boje a proruské kanály hlásí, že zde Ukrajinci ztrácejí území, nejsou k tomu však dostupné žádné ověřitelné důkazy.
Read 19 tweets
1/ Analýza 396. dne ruské invaze na Ukrajinu 26.03.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den396 #aktuvalka

Severovýchodní fronta: Okupanti pokračují v tlaku na Hrjanykivku a Synkivku. Image
2/ Další zaznamenatelné boje probíhají až u Dibrove, kde ruské síly pokračují ve snahách přiblížit se k Torskemu, a v Serebrjanském lese, kde Ukrajinci podnikají protiútoky. U Bilohorivky a Spirného byly ruské útoky odraženy.
3/ V Sofijivce došlo k explozi pravděpodobně skladiště pohonných hmot a ve Svatovem došlo k ukrajinským úderům pomocí raketometů HIMARS.
Read 25 tweets
1/ 41 Analýza 395. dne ruské invaze na Ukrajinu 25.03.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den395 #aktuvalka

Již od rána byly dnes poplachové sirény slyšet na většině východní Ukrajiny a později během dne se po různu střídaly jednotlivé oblasti, kde došlo k vyhlášení. Image
2/ Severovýchodní fronta: Rusové se opět snaží prosadit u Hrjanykivky, která tvoří vstupní bránu na západní břeh Oskilu, ale vzhledem k územním ztrátám, které tu za posledních pár dní zaznamenali, je nepravděpodobné, že by něčeho dosáhli.
3/ Většina linie je až k Ploščance relativně klidná. U té dochází k ruským útokům ve směru na Makijivku. V oblasti Dibrova-Kreminna podnikají Ukrajinci protiútoky směrem na Pryvillju a Šypylivku. U Spirného okupanti zasáhli ukrajinský muniční sklad a došlo k jeho detonaci.
Read 41 tweets
1/ 44 Analýza 394. dne ruské invaze na Ukrajinu 24.03.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den394 #aktuvalka

Dnes probíhalo vyhlášení leteckých poplachů především ve východních a jižních oblastech Ukrajiny.
2/ Severovýchodní fronta: U Lymanu Peršoho a Dvoričné opět dochází ke zvyšování intenzity bojů na obou stranách, ale není dost dobře jasné, co kdo ovládá. Je ale velmi pravděpodobné, že Lyman je stále územím nikoho, protože je ostřelován jak Ukrajinci, tak Rusy.
3/ V Sosnovém, severně od Svatoveho, se ukrajinským silám povedlo zničit pravděpodobně prostředky radioelektronického boje, které okupanti instalovali na vysílací věž. U Dibrové a Kreminny k výrazným změnám nedochází.
Read 44 tweets
1/ 34 Analýza 393. dne ruské invaze na Ukrajinu 23.03.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den393 #aktuvalka

Letecký poplach byl během rána vyhlášen po celé zemi, avšak asi po dvou hodinách byl odvolán. Image
2/ Později během dne došlo k vyhlášení poplachu ve východních ukrajinských oblastech.

Severovýchodní fronta: Boje na tomto frontovém úseku po posledních několika intenzivních týdnech utichají. Je možné, že ruská armáda provádí unavených jednotek.
3/ Za pozornost stojí jen Kuzemivka, Kolomyjčycha a Ploščanka, kde však byly útoky okupantů odraženy. Okolo Dibrové a Kreminny nadále zuří boje především v rozsáhlém Serebrjanském lese, kde se od včerejška dochází k ukrajinským protiútokům.
Read 34 tweets
1/ 38 Analýza 392. dne ruské invaze na Ukrajinu 22.03.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den392 #aktuvalka

Během dnešního dne byly slyšet poplachové sirény především na severu a východě země.
2/ Okupanti provedli několik teroristických raketových a dronových úderů na Kyjev a okolí, kde zemřelo asi deset lidí, na Záporoží, kde zasáhli raketami obytné domy. Městská správa uvádí, že záchranáři prozatím objevili 18 obětí, včetně dvou dětí ve věku 7 a 9 let.
3/ Ruské rakety dopadly i na Oděsu, kde beze vší ironie silně poškodily ubikace noviců pravoslavné církve, která zůstala většinově věrná ruskému patriarchovi Kirillovi.
Read 38 tweets
1/ 38 Analýza 391. dne ruské invaze na Ukrajinu 21.03.202
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den391 #aktuvalka Image
2/ Severovýchod: Rusové se stále snaží zatlačit Ukrajince za hranice Luhanské oblasti, ale pravděpodobně se začíná projevovat únava a nedostatečná logistika, kterou okupanti potřebují na jihovýchodních úsecích. Dnes odrazili obránci útok ruských jednotek u Novoselivského.
3/ Na Kramatorsk a Slavjansk dopadlo v posledním dnu několik ruských raketových úderů.
Read 38 tweets
1/ 29 Analýza 390. dne ruské invaze na Ukrajinu 20.03.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den390 #aktuvalka Image
2/ Severovýchodní fronta: Ukrajinské ozbrojené síly podle našich zdrojů donutily okupatny opustit Lyman Peršyj, a ruské síly se pravděpodobně stáhly severně až k Horobijivce, avšak nejspíš se jim povedlo zkonsolidovat obranné pozice mezi Peršotravnevým a Otljanským.
3/ Fronta je nyní stabilizovaná, ozbrojené síly Ukrajiny odrazily útok ruských jednotek u obce Novoselivské. Více na jihu odrazili Ukrajinci okupanty u Kreminny, Bilohorivky, Verchnokamjanského a Spirneho.

Bachmutská fronta: Rusové se dál snaží o obklíčení Bachmutu.
Read 28 tweets
1/ 31 Analýza 384. dne ruské invaze na Ukrajinu 14.03.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den384 #aktuvalka

Severovýchodní fronta: Ruské jednotky se znovu pokusily překročit Oskil u Dvoričného, ale jejich výsadek byl odražen, stejně jako útok na Masjutivku.
2/ Ukrajinští vojáci z 66. mechanizované brigády provedli průzkum bojem u Karmazynivky, ale nejsou zprávy o případném postupu. Povedlo se jim však za pomoci dělostřelectva a dronu zlikvidovat obranné postavení v jednom z domů.
3/ Ozbrojené síly Ukrajiny odrazily útoky ruských jednotek v oblasti Nevského, Červonopopivky, Kreminny, Dibrove, Bilohorivky a Spirneho. Ruské rakety zasáhly obytné domy v Kramatorsk a ukrajinské střely zasáhly shromaždiště ruských okupačních sil v Novonykanorivce.
Read 31 tweets
1/ 37 Analýza 383. dne ruské invaze na Ukrajinu 13.03.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den383 #aktuvalka

Sirény vzdušného poplachu se dnes několikrát rozezněly v Kyjevě a centrálních a východních oblastech země, odpoledne pak znovu po celé východní třetině země.
2/ Správa ruské Brjanské oblasti hlásila ostřelování vesnice Grudska a Nekislica. Ruské síly opět ostřelovaly ukrajinské pohraniční regiony.
3/ Severovýchodní fronta: Ruské jednotky se pokusily o neúspěšnou ofenzívu v okolí Dvorične, což ovšem znamená, že v tomto sektoru ztratily ukrajinské síly pozice na východním břehu řeky Oskil.
Read 37 tweets
1/ 32 Analýza 382. dne ruské invaze na Ukrajinu 12.03.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den382 #aktuvalka

Vzdušný poplach byl dnes během dne vyhlášen v Poltavské, Doněcké, Záporožské a Dněpropetrovské oblasti.
2/ Severovýchodní fronta: Zcela na severu dochází k bojům u Hrjanykivky, Masjutivky a Lymanu Peršoho, jižněji pak mezi Novoselivským a Kuzemivkou a také u Ploščanky. Ruské síly se snaží v těchto místech prorazit ukrajinskými liniemi směrem v Makijivce a Nevskemu.
3/ Objevují se zprávy, že se Ukrajincům daří konsolidovat pozice západně od Červonopopivky - v posledním týdnu zde mají okupanti značné problémy. Z prostoru Dibrové, Kreminny a Bilohorivky je situace beze změny.
Read 33 tweets
1/ 33 Analýza 381. dne ruské invaze na Ukrajinu 11.03.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den381 #aktuvalka Image
2/ Na severovýchodě Ukrajiny je situace beze změn, na bachmutském úseku se Ukrajincům příliš nedaří a situace se nadále zhoršuje, aniž bychom znali pravý důvod počínání ukrajinského velení. Na ostatních úsecích se neděje nic mimořádného.
3/ Na diplomaticko-politickém poli se toho neudálo moc, snad jen že Prigožin chce kandidovat na prezidenta (neuhádnete které země) a Solovjov chce napadnout Evropu.

Vzdušný poplach byl během dne několikrát vyhlášen v Poltavské, Charkovské, Doněcké a Záporožské oblasti.
Read 33 tweets
1/ 38 Analýza 380. dne ruské invaze na Ukrajinu 10.03.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den380 #aktuvalka

Dnes došlo několikrát k vyhlášení leteckého poplachu v západních a severních oblastech, později pak v těch centrálních. Image
2/ Ruské dělostřelectvo již tradičně ostřelovalo pohraniční regiony severních oblastí.
3/ Severovýchod: Intenzita ruského ostřelování na severu této fronty klesá. Ve středu fronty se situace nemění, Ukrajinci jsou stále schopni držet ruské síly v současných liniích a nedovolují jim zde prakticky žádný postup.
Read 38 tweets
1/ 42 Analýza 363. dne ruské invaze na Ukrajinu 21.02.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den363 #aktuvalka

Omlouváme se ze dnešní zdržení, ale stále bychom na vás chtěli apelovat, zda byste nám pomohli sehnat pro @Lord_of_war_95 dodávku s řidičem na zítra.
2/ Jedna mu trčí na Ukrajině a Vasyl potřebuje přepravní kapacitu do Zakarpatí.

Severovýchodní fronta: Situace na severu u Masjutivky je pro Ukrajince těžká a není jisté, jestli jsou schopni své pozice udržet.
3/ U Kuzemivky a Kryvošyjivky Ukrajinci pokračují v ofenzivních operacích, ale zda se jim povedlo podle včerejších zpráv osvobozené vesnice udržet nevíme. Je však možné, že jim šlo o způsobení ztrát okupantům a poté se stáhli na výchozí pozice.
Read 43 tweets
1/ 40 Analýza 362. dne ruské invaze na Ukrajinu 20.02.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den362 #aktuvalka

20.2.2014 překročily ruské jednotky hranice a invazní síly vstoupily na ukrajinské území pod záminkou ochrany ruské menšiny na Ukrajině.
2/ Dnes, o devět let později je nad slunce jasné, že o žádnou ochranu nešlo a jediným motivem pro vznik největšího konfliktu v Evropě od druhé světové války byla Putinova touha po vzniku jakéhosi nového Sovětského impéria.
3/ Stovky milionů lidí dnes přímo, či nepřímo pociťují následky rozpínavé ruské politiky. Tisíce jich pak denně zemřou na obou stranách čáry. Je to také téměř rok od začátku této invaze.
Read 40 tweets
1/ 47 Analýza 361. dne ruské invaze na Ukrajinu 19.02.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den361 #aktuvalka

Dnes byly letecké poplachy hlášeny především ze severních a severovýchodních oblastí Ukrajiny, ale např. i z Kyjeva. Byly oznámeny dopady střel do Kramatorsku. Image
2/ Během dne ruské dělostřelectvo opět pálilo přes hranice na ukrajinské pohraniční oblasti.

Severovýchodní fronta: Dostupné informace ukazují, že Ukrajinci již bojují na území Hrjanykivky a Masjutivky a situace je zde značně nepřehledná.
3/ Velmi pravděpodobně již nemají nad touto oblastí plnou kontrolu, ale daří se jim odrážet útoky ruských sil. Nicméně je pravděpodobné, že probíhají přípravy na možné stažení na západní břeh Oskilu. Rusové také obnovili útoky z Lymanu Peršoho ve směru na Synkijivku.
Read 47 tweets
1/ 46 Analýza 360. dne ruské invaze na Ukrajinu 18.02.2023
#Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den360 #aktuvalka

Dnes si připomínáme deváté výročí střelby do demonstrantů na kyjevském Náměstí nezávislosti.
2/ Tehdejší proruský prezident Janukovyč nařídil 18.2.2014 ozbrojeným složkám potlačit protesty násilím. Během prvního dne ozbrojených střetů bylo zavražděno 23 lidí a dalších 509 bylo zraněno.

Rusko dnes provedlo další kolo raketových úderů na ukrajinská města.
3/ Od rána se poplachové sirény rozezněly po celé zemi a během dne docházelo k vyhlášení v různých částech země. Úřady informovaly, že střely dopadly do Sumské, Černihivkské, Charkovské, Doněcké, Luhanské, Záporožské, Chersonské, Chmelnycké a Mykolajivské oblasti.
Read 19 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!