Discover and read the best of Twitter Threads about #XGIDA

Most recents (2)

Günaydın,

Az da olsa bir momentum kaybından söz edebiliriz. Hacimlerde 2 gündür belirgin bir düşüş var. 4.76b$ hacim uzun süre sonra aylık ortalamanın altında. Bu düşüşün sebeplerinden biri de 104 şirketin VBTS kapsamında Kredili Alım ve Açığa Satış yasağının olması diyebiliriz.
Yabancı çıkışı devam ederken, TCMB verilerine göre hisse senetlerinde bir önceki hafta 322m$ net satış gerçekleştiren yabancı yatırımcılar geçtiğimiz hafta 195m$ net satış gerçekleştirdi. İki haftada toplam 517m$ yabancı çıkışı yaşandı. 2022 toplam net yabancı çıkışı ise 3.66b$.
Sektörler/Şirketler özelindeki yorumlarıma geçiyorum;

Bist100 dün endeks ağırlığı yüksek olan #KCHOL #SAHOL #EKGYO #HEKTS #SASA Koza Grubu ve özel bankalar sayesinde günü yatay positif kapatmayı başarırken Demir Çelik, Ulaşım ve Petrokimya endeksi aşağı çeken sektörler oldular.
Read 10 tweets
Günaydın,

Dün yine müthiş bir iştah, müthiş bir hacim vardı. Kritik seviye olan 280$’ın üzerinde, 282$’dayız. Bu seviyelerde birkaç gün kalabilirsek, yılı 300$ seviyelerinde kapatabileceğimizi düşünüyorum. Günlük hacim 143.8mia₺ ile BİST tarihinin en yüksek işlem hacmi oldu.
Başını DemirÇelik, BeyazEşya, Madencilik ve Petrokimya’nın çektiği yükselişe #BIMAS ve diğer Perakende/Gıda şirketleri de eşlik edince günü güçlü kapattık. #XGIDA günü %2.22 yükselişle kapattı. Ulaşım ve Bankacılık’taki durgunluğu haftabaşındaki yükseliş sonrası normal buluyorum.
Fonlara olan para girişi, yatırımcı sayısı ve hacimlerdeki artış, endeks üzerinde ağırlığı olan Bankalar ve diğer Bist30 şirketlerinde kuvvetli yıl sonu bilanço beklentileri, Borsa’nın mevcut konjonktürde alternatifsiz oluşu, yükselişin ve yükselen trendin başlıca sebepleri.
Read 4 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!