Discover and read the best of Twitter Threads about #altın

Most recents (24)

1-
#NASA-#Bilim-#Kabalizm
ve
#Anunakiler'le BAGLANTISI

Bilim Tarikati..

Bilim
#Materyalist'tir
ve
biraz da #Komünist'tir degil mi?

Ve Bilim
tüm dinlere
#Metafizik olaylara
#Ruh olgusuna
#tanri inancina vs karsidir
dogru mu?

Peki
gercekten öyle midir acaba? Image
2-
#NASA'nin
iki Gök Cismine verdigi isimler
oldukca ilginctir;
#ISON ve #Encke

Keza
Dünyaya verdikleri isim de
bir o kadar ilginctir: #Earth

Simdi cok kisa ve özet halinde
Ciddi Bilim Kurulusu olan NASA'nin
gök cisimlerine verdigi
bu isimleri sorgulayalim birlikte..

Ison Image
3-
Daha önce belirttigimiz gibi,
yerli veya yabanci kelimleri
#HECE'leyerek okursaniz,
bircok sifreli mesaji farkedeceksiniz

ISON;
IS-ON

IS/iS;
#Anunnakiler'deki
Sümer tanricasi olan #ISIS'tir

ISIS
ayni zamanda #inanna olarak da bilinir

ISIS=iSTAR/ASHERA/iNANNA/ASHER Image
Read 15 tweets
2- 2022 yılında enerji krizi yaşanması riski şimdiden konuşuluyor. Enerji fiyatları çok rahatsız edici şekilde yükseliyor.

Abd tipi ham petrol: %105
Brent petrol: %100
Doğalgaz:%91

Prim yapmış durumda
3- Üstelik sadece abartılı fiyat artışlarından değil. Talebin karşılanamaması riskinden de söz ediliyor.
Read 16 tweets
2- Fed uzun zamandır politikalarını bina ettiği "enflasyon geçici" söyleminden uzaklaşıyor. Dün FED yöneticilerinden Bostic "Enflasyon geçici değil." ifadesini kullandı. Birçok FED yöneticisi enflasyon geçicidir söylemini amalarla tevil etmeye başladı.
3- Bugün ABD'de açıklanan veriyle enflasyon beklentinin (%5,3) bir tık üzerine çıkarak (%5,4) bir iki ay sonra yakın tarih zirvesine geri döndü ki geri dönüş çoktan başlamış olmalıydı. Üstelik yukarı yönlü baskılar da sona ermiş değil. (Ayrı yazı konusu)
Read 12 tweets
2- FED, sıkılaşma döngüsüne girmeye ve varlık alımlarını azaltmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki toplantıda varlık alımlarının azaltılması için takvim açıklanması ardından Aralık ayında sürecin başlaması bekleniyor.
Read 15 tweets
1- Stagflasyon nedir 🤔🤔🤔

Neden gündeme gelmeye başladı 🤔

#DolarTL #usdtry #bist100 #bist #Borsaistanbul #BORSA #BorsaIstanbul #BIST30 #gramaltın #xautry #ALTIN #dolar9tl
2- Stagflasyon son zamanlarda daha sık duymaya başladığımız bir kavram. Stagflasyonun teknik anlamı daralan bir ekonomide enflasyonun yükselmesidir fakat birçok analizde bu kavram büyüme- enflasyon ilişkisinin bozulması olarak da kullanılmaktadır.
3- Çünkü her ülkede ideal büyüme farklı farklı olduğu için enflasyon- büyüme ilişkisindeki bozulma farklı makroekonomik düzeylerde kendini hissettirebilmektedir.
Read 14 tweets
(2) Yatay piyasa filtrelerinin amacı önce yatay piyasanın varlığını belirlemek sonrasında da o kuralınıza göre yani piyasa yataya sarınca açtığınız işlemi kapamak veya hiç işlem açmamaktır. Kullanırsanız işlem sayınız azalacaktır.
(3) En klasik/basit yatay piyasa filtresi ADX'tir. Grafikte 30 dk altı periyotlarda ADX(14) için 25 daha uzun periyotlarda 20 değeri trend varlığı için sınır kabul edilir. Yani sisteminizi yatay sınırlarınız içinde işlem yapmasın isterseniz .... "AND ADX(14) > 20" yazacaksınız.
Read 14 tweets
1⃣ Herkese iyi geceler. Özellikle #algotrade yani #robot işine yeni giren, girmek isteyen arkadaşlar için bir flood yazacağım. #btc #etherium #dolar #altın #garan #isctr #thyao #viop #viop30 #bist #bist30 #borsa #fx #DAX #dowjones #ASELS #kozal #sise #otkar #kozaa #petkm
2⃣ Yazacaklarım benim tecrübelerim; bu konuda süper olduğumu iddia edemem ama tecrübeliyim diyebilirim, yazacaklarımda aklınıza yatmayan yerler de olabilir. Sorun beraber konuşalım, ben de sizlerden öğreneyim. Kendimizi geliştirelim.
3⃣ Öncelikle bir platforma ihtiyacınız var. Türkiye için Matriks veya İdeal seçebilirsiniz. Matriks için klasik veya IQ seçebilirsiniz. Programları kendiniz satın alabileceğiniz gibi aracı kurumunuz üzerinden komisyon durumunuza göre ücretsiz/indirimli temin edebilirsiniz.
Read 13 tweets
#Blockchain teknolojisinin 10 yılı aşkın süredir hala günlük hayata dokunamaması ve #bitcoin nereye 3000 coin oraya ise #Btc bana göre şuan #ponzi nin kralı. #Proje çok iyi sözleri şuan için boş. Bunu çok kez gördük. Projesi çok iyi dediğimiz paralar bile dibe vurmuş. Hala ++
#bitcoin den ayrılmamış. #Decentralized diye öve öve bitirelemeyen sistemin #btc nin fiyat aksiyonunu birebir tüm piyasada uygulayan robotların eline geçmiş olduğunu bir tek ben mi görüyorum? Fanatik olmaya gerek yok amacımız para kazanmak. Para neredeyse oradayım. Bu aralar o ++
yüzden çok fazla #yatırım yapmıyorum. #IDO #whitelist #airdrop #gem kovalıyorum. Güzel haberi olan bir #coin olursa alıyorum.#Para akışı şuan bu yönde ama böyle #Blockchain sistemi de olmaz çünkü #yatırım yaptığı şeyin teknolojisine whitepaperine tokenomiğne dikkat eden yok ki! +
Read 9 tweets
1)Trading sistemi kurmaya cabalayan arkadaslara yatirimcilarin siklikla yanildiklari bir iki hususu vurgulayarak yardimci olmaya calisayim:

Sisteminiz mumkun oldugunca istikrarli ama yavas kazanma uzerine kurulmalidir. Cogu yatirimci ozellikle baslangic sermayelerini

#borsa
2)azimsadiklari icin yavas kazanmayi kucumsemekte bu nedenle de hizli kazanmaya cabalamakta.. bu hizli kazanma cabasi fazla risk almaya neden olarak isler ters gittiginde cok zarar edilmesine yol acar.

#Crypto #hisse
3)bugun sermayeniz kucuk olsa bile yavas yavas zamana yayarak kazanmaya calismali ve kazandiklarinizi da geri vermekten cok cekinmelisiniz..

hedef zaman icerisinde sermayeyi buyutebilmek olmalidir . kazanirken sabirli olmak bu isin altin kuralidir..

#viop
Read 7 tweets
1-
#PazarYazisi'nin Perde Arkasi..

#HakikatZamani

Gecen hafta
temel bilgiler esliginde
Bize #ANLATILAN #HIKAYE'yi paylastik

Bugün
Bize anlatilan (Anlatilmayan) Hikayenin
Özünü-gercegini yazacagiz..

Kimdir bu #Mezopotamya'li ANUnakiler?

2-
Normalde
önce #Cinler konusunu da paylasip,
kafalardaki karisik-eksik resimlerin tamamlanmasini isterdik

illuminatinin
Kabalistlerin
Yahudilerin
Küreselcilerin
Annunakilerin
Reptilianlarin
Sürüngenlerin
Uzayli propagandacilarinin
HEPSININ
ANA KAYNAGI;
#CINLER'dir..
3-
Eski #Paganist #Samanist #Putperest medeniyetlerde
cesitli anlam ve kavramlarin yüklendigi,
tanrilastirilan
tanricalastirilan
Devlestirilen
Gözcüler
Uzaylilar
Ufo'lar
Tanrisal varliklar
Tanrinin oglu-ogullari
Gökten inenler-düsenler-kovulanlar-siktiredilenlerin kaynagi da AYNI
Read 39 tweets
🔥 Geçtiğimiz hafta dünyada neler yaşandı?

1️⃣ Dünyanın en büyük altın alıcısı olan #Çin'in, 850 milyar dolar değerinde #altın ithal edeceği belirtildi.
2️⃣ Türkiye’de yayın yapan El Sharq TV'nin önde gelen isimlerinden Müslüman Kardeşler bağlantılı Mısırlı gazeteci Matar, "Türkiye tarafından bir kısıtlama yaşadık. Yayınlarımızda artık Sisi'yi eleştiremiyoruz." dedi.
3️⃣ İsrail ve Yunanistan, 1,6 milyar dolarlık (aralarındaki) bugüne kadarki en büyük savunma anlaşmasını imzaladı.
Read 8 tweets
Üçüncü yazı: Boğazlardan geçen gemiler ücret ödüyor mu?

Bu sorunun cevabı, #Kanalİstanbul ile birlikte tekrar gündeme gelmeye başladı. #Montrö'ye göre boğazlardan geçen gemilerin harç ve vergi ödemesi gerekiyor. Image
2019 yılında boğazlardan geçen 42 bin gemi, kılavuz, römorkör ve diğer yan hizmetler kapsamında toplam 143 milyon dolarlık bir ücret ödedi. Bu da gemi başı ortalamasının 3.400 dolar olduğu anlamına geliyor.
Yine aynı yıl verilerine göre Ulaştırma Bakanlığı’nın, yabancı gemilerden net ton başına yaklaşık 0,90 Amerikan dolar ücret aldığı biliniyor. Fakat ücret ile ilgili şöyle bir ayrım söz konusu.
Read 10 tweets
#xauusd #altınfiyatı #altınticareti #gramaltın #fizikialtınticareti evet haftasonu fiziki altın ticaretini konuşalım demiştik başlayalım. İlk önce kısaca çerçeveyi çizelim. Türkiyede altın ticaretş 32 sayılı Turk parasını koruma kanunu ve ticaret bakanlığı parekende tic. Mevzuatı
Na tabidir. #Hazinebakanlığı genel kuralları belirler #altınticareti 32 sayılı karara göre serbesttir. Bu ticareti kuyumcular, yetkili müeseseler ve aracı kurum ve kuruluşlar yapar. Yetkili müeseseler döviz bürolarıdır. Bunların bir kısmı Kıymetli madenler ve taşlar piyasasına
Üyedir. Altın ithalatını sadece borsaya üye olan kurumlar yapabilir. Siz kuyumcu olarak anonim şirket kursanızda borsaya üye değilseniz #kıymetlimaden ithalatı yapamazsınız. Türkiye sınırları içerisinde borsa üyesi olmayan kuyumcu ve kıymetli maden şirketleri altın tic. Yapabilir
Read 35 tweets
1-Yatırım tamamen kişisel bir olaydır. Her insanın kendi karakter yapısına, para, sabır, bilgi, tecrübe ve imkanları doğrultusunda farklılık gösterir.

Bu yüzden10.000.000 TL yönetmek ile, 10.000 TL yönetmek aynı değildir. (Sabır, bilgi, tecrübe vb.)

Burada en önemli nokta + Image
2-Kişinin kendini kandırmadan bir durum tespiti yapması, bilgi, birikim, imkan ve yeteneklerini doğru olarak ortaya koymasıdır. Panik bir yatırımcının doğru al sat yapması mümkün değildir, bunu tespit eden bir yatırımcı daha sakin ve uzun vade yatırımlara yönelmelidir.

Maddiyat+
3-Aylık 500 TL birikimli yatırım yapmak ile var olan 10.000 TL yi yatırımda değerlendirmekte aynı değildir. Birinde her ay doğru kağıtta birikim yapmak, diğerinde günlük-haftalık portföy ile kazanmak daha mantıklı olabilir.
Biri sabır diğeri ise sakinlik ve bilgi gerektirir. +
Read 10 tweets
#ALTIN 2011 yılından beri AYI PİYASASINDA.

Virüs sebepli dünya kadar para basıldığı halde, 2000$ üstü kalamadığı gibi, virüs olmasa, buraları da görmesi imkansızdı.

Dünya negatif faizle yönetilirken, yürüyecek olsa, yürürdü.

2011'de ALTIN alanlar, halen zarardalar.
2001-2011 dönemi BOĞA PİYASASI idi. O dönem ise, Altıncılar para kazandılar.

Dünya daha YÜKSEK FAİZ dönemine girecek. O dönem yaşanacak. Kaç sene sürecek?

Bir sonraki Boğa Piyasası, yüksek faiz dönemi sonrasında ancak.
Ülkemizde her şeye TL bazlı bakıldığı için, tüm varlıklar yükseliyor zannediliyor.

Halbuki, mesrla, 2013'den sonra EMLAK sağlam düşmüştür. Fakat herkes yükseldiğini düşünüyor.

2013'de evin kaç LÜKS MOTOMOBİL alıyordu,şimdi kaç tane alıyor?

Sıradan otomobiller 200'den başlıyor.
Read 5 tweets
"MB'nin "net #döviz pozisyonu" -$57 milyara indi!" dediğimizde biraz toptan konuşmuş oluyoruz. Para birimi bazında incelendiğine ben şahit olmadım, siz bari olun 😌

[G7 paralarını "€+$", egzotik paraları "riyal" diye genelledim. Genelde bakılan NUR'a değil, FX poz.a bakıyorum]
Açmak gerekirse:
1. Bu "swaplar dışlanmış" pozisyon= döviz aktiflerle döviz pasifler farkını bulup, swapları düştük.
2. MB swapla aldığı riyalleri satmıyor. Demek ki yerine €+$ satıyor. O nedenle orası iyice aşağı gidiyor.
3. Toplamı -$57 milyar net olmalı diyerek tümdengeldik.
#Altın stoğundaki hafif düşüş, $/ons fiyatı kaynaklı mı? Tamamen değil; ton cinsi "net altın pozisyonu" da düşüşte... Yani MB uzun zaman sonra ilk kez Eylül ve Ekimde altın da satmış ve 500 tonun altına inmiş. (hatırlatma için @CandirEgemen 'e teşekkürler)
Read 4 tweets
1⃣ İyi akşamlar herkese. Yine sorulardan gidelim. Yeni başlayanlara tavsiye sorulmuştu. Bu akşam biraz anlatmaya çalışayım bu konuyu. #VİOP #VİOP30 #BIST30 #GARAN #ASELS #THYAO #EREGL #Algotrading #USD #DOLAR #DolarTL #Altın #GOLD #BTC #fx
2⃣ Arkadaşlar borsa bırakın zengin olmayı kısa sürede para kazanılacak bir mecra kesinlikle değil. Öncelikle herkesin bunun bilincinde olması lazım. Çok arttı veya çok düştü diye bir hisse alınmaz veya satılmaz.
3⃣ Hisse almak ciddi bir iştir. Piyasanın o an belirli bir fiyat biçtiği bir hisse için, o hissede işlem yapan herkese "Ben bu işi sizden daha iyi biliyorum, bu hissenin fiyatı bu kadar olamaz gerçek değeri bu kadar olmalı" diyorsunuz çünkü. Yaptığınız işin ciddi olduğunu bilin.
Read 12 tweets
1⃣ Temel sorular geldiği için bir kaç örnek paylaşmakta yarar var gibi görünüyor. #VİOP #VİOP30 #BIST30 #GARAN #ASELS #THYAO #EREGL #Algotrading #USD #DOLAR #DolarTL #Altın #GOLD #BTC #fx
2⃣ Gel vatandaş gel #matriks 'te robot nasıl yapılır burda :) Golden crossla başlayalım. Önce herhangi bir hissenin grafiğini açalım. İstediğimiz periyodu seçelim. #KCHOL günlük bakalım. Sonra sol üstteki "KHN" menüsünden "System Tester" seçelim. Sonra "Yeni System" ImageImageImage
3⃣ Sisteme Golden_cross ismini verdim. 50 periyotluk üssel hareketli ortalama, 200'lüğü yukarı kesince alsın. Tam tersi durumda da satsın. İsterseniz ön tanımlı fonksiyonlardan "moving average" seçip düzenlersiniz veya kodlamaya aşinaysanız direk yazabilirsiniz. Image
Read 9 tweets
1-
Evrende #Madde diye bir sey yok,
Hersey #enerji'dir

Tüm Enerjiler
Titresim ve Frekans sahibidir

Madde
sadece Enerjinin yogunlasmis halidir

Yogunlugunu kaybeden madde
enerjiye
yani özüne dönüsür.#HepsiBu

#Materyalizm;
seytani Küreselcilerin uydurdugu
bir kurgudan ibarettir
2-
Bunu;
#Tesla söylüyor
#Einstein Onayliyor
#Bilim kanitliyor
#Allah YARATIYOR
#SeYDuNa paylasiyor.

Gördügünüz/Duydugunuz/Bildiginiz ve bilmediginiz HERSEYIN bir #Hafiza'si vardir

#SU #Toprak #Hava #Ses #ISIK ve #Ates Hafiza sahibidir,Sürekli titresim halindedir
3-
Dolayisiyla
tüm bunlar
vücudunun &70'i SU olan insnaoglunu
direkt ve bire bir etkileme gücüne sahiptirler

Cünkü
ALLAH
insan vücudunu
#Evren Modeliyle benzer sekilde
Enerji,titresim ve frekanslarla olusturmustur

insan;
Kainatin Aynasidir/Modelidir
Read 13 tweets
1-
#5G Teknolojisine dair,
sadece #Bilimsel #Veriler isiginda
#Hakikat'i idrak etmek.

Bu Makale sayesinde
5G'nin zararlarindan %100 emin olacaksiniz

Satilmis kalemler
Takim elbiseli usaklar
Kravatli/Tasmali emir kullari
iki yüzlü siyasetciler vs
Hakikatlari konusmaz,Yazmazlar Image
2-
Onlar (Satilmislar) yazmazsa,
Bizler yazariz.

Hic düsündünüz mü;
Mescid-i Aksa'nin Kubbesi gibi
Ahit Sandiginin
veya Bazi kiliselerin NEDEN
#ALTIN kaplama oldugunu?

Sebebi su;
Altin/Bakir ve Kursun gibi elementler,
#EMG dalgalarini ve #Radyasyon'u gecirmezler. ImageImageImage
3-
Daha önceki paylasimlarimizda
Cinlerin ve seytanlarin
#Enerjisel #Varliklar oldugunu,
Radyasyon yaydiklarini
ve
Hastalik yarattiklarini paylasmistik.

Kötü Cinler ve seytanlar ( #Kara #Negatif #Enerji)
Altin Kubbeli mekanlardan gecemezler.

Mekanlar Korunmus olurlar..
Read 40 tweets
1-
Gelin hep beraber
Yahudi'leri Dünü-Bugünüyle
daha yakindan taniyalim

Ey israilogullari!

Yahudileri/Sion'istleri tanimk istiyorsaniz,
#Kabala'yi bilmemiz gerekiyor

Kabal/Kabala/Kabalah/Cabal'i tanimak icin de,
Gecmisi bilmeliyiz

Ama gecmis/Tarih yok

2-
Gecmis/Tarih neden yok?

Cünkü
Yazilan-anlatilan tarih Yalan,Carpitilmis
ve üstü örtülmüs tarihten ibarettir

Kafir sözcügü bu yüzden kullanilir.

Kafir
yani Gercegin üstünü örtenler/gizleyenler demektir.
...
Önce #israil gercegini taniyalim.

IS-RA-EL Image
3-
Bize Mitolojik veya hikaye tadinda tanittiklari
Tüm "Tanri ve Tanricalar" #iblis ve ona tapanlardan baskasi degildir

IS RA EL
ISIS=Eski Misir'da kendini
Nut ile Geb'in kizi
Osiris,Seth ve Nephthys'in kardesi
ikizi Osiris'in esi ve Horus'un annesi olarak tanitan Disi Seytandir Image
Read 37 tweets
1) Evvet sevgili borsa sakinleri. Bundan sonra bu akışın altına borsa adına bilgiler, grafik veya analiz yorumları, reel sektör-borsa ilişkisi şeklinde paylaşacağım🧑‍💻

Strateji ve teknik bilgileri
Teknik analizi anlama-yorumlama-yapma
Bakış açısı geliştirmek..

#adımadımborsa
2) İlk ders ise yukarıdaki paylaşımımdır

#adımadımborsa #bist #bist100 #borsa #technicalanalysis
3) KAP haberleri tüm vadeler için takip edilmesi önemlidir. Telefonunuza KAP uygulamasını indirip takipteki firmaların bildirimlerini açabilirsiniz
Mesela #RALYH için bir açıklama. Bakalım bu açıklamadan önceki-sonraki seyirleri nasıl olacak?
İnceleme periyodu 5 öncesi ve sonrası ImageImage
Read 47 tweets
Aynen dedigimiz gibi;
Nano Teknolojik mikro cipler
öncelikle Saglik (Hastalik) sektöründe sirin gösterilerek
Reklam-Tanitimi yapilacak.

Toplum geneline yayildiktan sonra
Tipki bir Bilgisayari yönetir gibi
insan beyni Robot misali kontrol edilecek.

#SeytaninDölleri #Musk #Gates
#Bilim diye taptiklari sey; Paganizm'den baska bir sey degil

#Babil #Bablyon imparatorlugunu
(Yeni Dünya Düzeni/imparatorlugu)
yeniden kurmak istiyorlar

Pagan tanricasi libertas'a tapiyorlar

libertas;
Babillerin Fahisesi istar'dir

siz onu
inanna/Afrodit/Venus diye bilirsiniz ImageImageImageImage
3-
Küreselci Seytanilerin
Merkez secip Süper Güce dönüstürdükleri #Amerika

ABD'nin Özgürlük Heykeli=istar/Venus/Kibele/Artemis.
adina ne derseniz deyin,
farkli isimler ama ayni kisileri temsil eder.

Deccal
Özgürlük Heykelini yikacaktir

Bu da ABD'nin SOMUT parcalanma sürecidir ImageImageImageImage
Read 6 tweets
Animasyonun yapim tarihi-2008

Camlica Camii'nin yapim tarihi-2012

Ve Camlica Kulesi- 5G Baz istasyonu
...
Animasyonu yapanlar,

4 yil sonra Camlica tepesine
Camlica Camii'nin
ve karsisina Camlica Kulesinin yapilacagini
nerden biliyordu?

Eyy #AKP kimsin sen?
2-
Animasyonda gösterilen Camii'nin patlama ani.

Patlama sirasinda cikan dumanlara dikkat
5 OK seklinde
ve arkasinda yikilmayan 1 minare=6 minare

en arkada ise ucu sivri tuhaf bir yapi=5G Kulesi

Sol tarafta istanbul Bogazi
Tam karsisinda yüksek binalar=Levent

Hersey Planli.. ImageImageImageImage
3-
2012'lerde yapilan Camlica Camii'nin birkac özelligi var.

1-Cok pahali ve lüks olmasi-#israf

2-Masonik ögeler barindirmasi

3-Acilisini Erdogan'in yaptigi
Camiiyi yapan HedefYapi firmasinin Konkordato ilan etmesi

5-Küreselcilerin 2008'de yaptigi animasyonda gösterilmesi
Read 31 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!