Discover and read the best of Twitter Threads about #bagfs

Most recents (3)

1- Arkadaşlar herkese merhaba,
Bugün sizlere Borsaya ilk giriş anılarımı ve sonrasında neler yaşadıklarımı anlatmak istiyorum.

#borsa #Endeks #Garan #akbnk #asels #thyao #tavhl #pgsus #kchol #sahol #tkfen #tcell #aksen #avod #armda #bagfs #bfren #brsan #bntas #bsoke #cemas
2- Zira anlatacaklarım,borsaya yeni giren hemen hemen herkesin ilk dönemlerde yaşadıklarına benzer olsa da, bazı şeyleri erken farketmenizi sağlayacak dersler de içeriyor.

#crdfa #crfsa #cusan #dgklb #dohol #gents #gerel #hubvc #icbct #iheva #isfin #ittfh #jants #karsn #katmr
3- Son 1 yıldır yeni gelenler iyi para kazandılar ama, bu her zaman böyle gitmez. Borsa tarihinde ender görülen dönemlerden geçiyoruz. İşler tersine döner de zarar etmeye başlarsanız, emin olun zararlarınız kazançlarınızdan çok daha fazla oluyor.
Read 46 tweets
#BAGFS Tabelada zarar yazdığı için kısa vadede oylama makinesi tarafından satılabilir ancak temel sebeplerden ötürü orta/uzun vadede tartı makinesinde agırlıgın basabilecegini düşünüyorum. Yorumlarım şöyledir;
1- Ton bazında kimyevi gübre üretimi % 21 artmıs, TL bazında toplam ciro % 30 artmıs. Brüt kar sadece % 13 artmıstır. (gübre fiyatlarındaki genel düşüşten brüt kar marjı % 22,5 den % 19,5 düşmüştür)
2- Ancak takip ettigim CAN (Kalsiyum Amonyum Nitrat) gübresinin ihracatı gecen yıla göre TON BAZINDA % 50 den fazla artmıstır. Bir önceki döneme göre % 10 (88K-->98K Ton) artış yaşanmıştır.
Son 3 yıl CAN ihracat;
2017- 49K Ton
2018-56K Ton
2019-348K Ton
2020 İlk 3 ay- 98K Ton.
Read 7 tweets
Siz 5 yıl satamayacak olsanız hangi hisseleri alırdınız? Neden?
Baksoy abi bu soruya ne cevap vermişti:
'Kar eden, karını arttıran firmalar olmali.' Image
Hep vurguladığı diğer bir konuda borsada aldigimiz hisselerin arkasında bir şirket olduğu ve bu şirketlerinde bir değeri olduğuydu. Bunu bilmeden al sat yapmayı kumar sayardi ve sirket karliliklari arttığı sürece elinizde tutmayi onerirdi. Image
Read 82 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!