Discover and read the best of Twitter Threads about #barışpinariharekati

Most recents (6)

Türkiye’nin en önemli zenginlerinden olan ve sahadan canlı yayınları başarılı olsa da #BarışPınarıHarekatı hakkında Suud ve İngilterenin etki ajanlığını yapan kişileri canlı yayına çıkaran Haber Türk kanalının da sahibi olan Turgay Ciner kimdir?
1956 yılında 1 Mart tarihinde Artvin‘in Hopa ilçesinde dünyaya geldi

Anne adı Naciye, baba adı Hüsnü. Kendisinden büyük bir kardeşi var adı Tuncer Ciner

Turgay, lise öğrenciliği sırasında çaycılık yapıyordu. Üniversite öğrencisiyken ise oto yedek parçacılığıyla ticarete başladı
Turgay Ciner ilk evliliğini Ayşe Mevhibe Çağlayan ile yaptı bu evlilikten Atilla adında bir oğlu var. Ciner, daha sonra 29 Mart 2006’da bilinen siyasetçilerden Hüsamettin Özkan’ın kızı Didem Özkan ile ikinci evliliğini yaptı.
Read 109 tweets
1)#BarisPinariHarekati geldiği nokta itibarı ile BAŞARIDIR.
Harekatın AKP'nin emperyalizmin eteğinde yıllardır uyguladığı vahim politikalar sonucunda gelinen bir düzlemde uygulanmak zorunda kalınması , harekatın askeri ve siyasi başarısından ayrı ele alınması gereken bir konudur.
2)Vebalini taşıdığımız onca kan,sefalet ve yağma sonrasında gele gele 2011'deki noktaya geldiğimiz;anakronik de olsa doğru bir eleştiridir ve Akıllı/Ahlaklı bir yönetimin elinde bunca bedel ödemeden SRY politikasının daha rasyonel ve insancıl yönetilebileceği de bir gerçektir.
3)Lakin AKP'nin onca yıllık stratejik hatasını taktik bir hamle ile düzeltmek gerektiği noktada #BarisPinariHarekati TR'nin son yıllardaki en önemli başarılarından biridir.
Kıbrıs Barış Harekatı ile eşdeğer tarihi bir hamledir ve doğu Akdeniz'den süpürülmemizin önünü kesmiştir.
Read 21 tweets
1) #ABD, #Münbiç'den sonra sadece #Suriye'nin Kuzeyinden değil, #Fırat'ın Doğusu'nda bulunan üslerinden, radar mevzilerinden, kara gücü olan #PKK #PYD #YPG'den de vaz geçiyor++
2) #ABD, #Suriye'den geri çekilirken yani "#Ricat" ederken sözüm ona #barış ve #demokrasi getirmek için işgal ettiği ülkede kurduğu üsleri tahrip ederek veya taşıyarak, arkasında kan ve gözyaşı ile yıkık bir ülke bırakarak kaçıyor++
#BarışPınarıHarekatı
#KızılcıkSopasıHarekatı
3) #ABD'nin kara ordusu, bebek katili, piyonu, kullanışlı oyuncağı ne derseniz deyin #PKK #PYD #YPG kendisini kurtarmaya gelen sözde "#ABDSüvarileri" #AmericanCavalry tarafından çalınan #Ricat" borusu ile bir kez daha satılmıştır++
#BarışPınarıHarekatı
#KızılcıkSopasıHarekatı
Read 12 tweets
#USA #Pompeo s'est entretenu avec #LeDrian au sujet de l'incursion de la #Turquie en Syrie. "La France est notre partenaire fort en matière de sécurité internationale et nous continuerons à travailler ensemble pour nous opposer aux menaces mondiales"
#Turkey #Syria #Kurds #SDF
J'ai supprimé un tweet qui présentait des images qui ne correspondaient pas au contexte.
merci à @Azadnebi de la rectification 👍
#USA Faisant face à 1 réaction violente après avoir semblé donner son feu vert à l'attaque de la #Turquie contre les #Kurdes en #Syrie, le président #DonaldTrump a appelé la pression sur l'allié des #EtatsUnis de l'#OTAN en menaçant de sanctions sévères
news.yahoo.com/mixed-messages…
Read 27 tweets
Türkiye'nin #BarışPınarıHarekatı 'nı gercekleştirebilmesin de önemli etkenlerden biri envanterindeki tüm genel maksat,beton delici ve termobarik bombalara uyumlu güdüm kiti ailesini tamamlamış olmasıdır.Şu konjektürte yurtdışından alım imkansız iken bi yandan Irak'ın Kuzeyine
Bir yandan yurtiçine şimdi de Fırat'ın Doğusuna durmadan hassas vuruşlu harekat yapılıyorken/yapmak gerekiyorken bunlar olmasa adeta elimiz kolumuz bağlı kalmış olurduk. @SageTubitak ,@aselsan ,@RoketsanA,@KaleAero tarafından gelistirilen ve seri üretimleri yapılan kitler şunlar:
-Hgk-84= Ins/Gps
-Hgk-84Lab=Ins/Gps+Lazer
-Hgk-82=Ins/Gps
-Teber-82 =Ins/Gps+Lazer
-Lgk-82=Lazer
-Lgk-84=Lazer
-Kgk-82/83=Ins/Gps

82 envanterdeki mk-82,mk-82t bombalarına,84 de envanterdeki mk-84 ve NEB karşılık geliyor.Ins/Gps ve Lazerde kullanılan güdümler.
Read 3 tweets
#Turquie L’armée et ses alliés franchiront sous peu la frontière avec la #Syrie.
"Les militants des #YPG ont deux options: ils peuvent faire défection ou nous allons les empêcher de perturber nos efforts contre #ISIS."
#Turkey #Daesh #EI #Kurds #Syria washingtonpost.com/opinions/2019/…
#Syrie "Au cours d'un appel téléphonique avec le président Recep Tayyip #Erdogan dimanche, le président #Trump a accepté de transférer la direction de la campagne contre l'État islamique à la #Turquie."
selon le porte-parole d'Erdogan, dans le #WashingtonPost
#Syria #Turkey #USA
#Syrie L’offensive de la #Turquie & ses alliés djihadistes viserait Tal Abiad & Ras al Ain dans quelques heures (à confirmer).
Cette nuit, des cellules de l'#EI ont attaqué des postes de police & d'autres centres à #Raqqa.
#ISIS #Daesh #Turkey #Syria
Read 136 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just three indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!