Discover and read the best of Twitter Threads about #belediye

Most recents (3)

1- Gelin hangi ekonomik çark Türkiye'de 40.000 kişiyi öldürdü inceleyelim. Depremde evlerin yıkılmasına kim sebep oluyor? Kim kaç #para kazanıyor? Asıl bozuk düzen nedir? Belediye-müteaahhit-siyasiler ve vatandaşın tek tek paylarını açıklıyorum #depreminsorumlusu @ilkercanikligil
@ilkercanikligil 2- Örnek olarak 5 katlı, 20 daireli bir binanın kentsel dönüşüm rant şemasına bakalım. Müteahhit buradan 8 kattan 32 daire çıkaracak. Ilk 20 daire emlağın bedeli olarak sahiplerine verilecek. Kalan 12 daire tüm inşaat masrafları, belediye rüşvet/bağışlarını ve karı karşılamalı.
3- Müteahhit 12 daire satışından tanesi 5m ₺ toplamda 60 milyon ₺ alıyor. Binanın gerçek maliyeti 25 milyon ₺. Ama belediye-siyasi tanıdık şirketlere işler yüksek fiyattan veriliyor, belediyeye inşaat izinleri için, harfiyat kamyonu vs için en az 10 milyon ₺ bağışlanıyor*
Read 23 tweets
1) Üç ilçe özelinde konuşmaya hakkım var. #Elbistan #Göksun #Afşin ilçelerinin merkezleri ve köyleri. Çünkü 1 gün diye gidip 5 gün kaldık. Şimdi dönüyoruz.

Gelen yardımlar çok. Türk milleti büyük millet. Gayretli saha çalışanları, gönüllüler, devlet memurları var. Sağ olsunlar.
2) #Elbistan’a bağlı #Karahüyük, #Balıkçı, #Izgın taraflarında hala temel gıda problemleri var. İlk 3 gün yardım zaten gelmemiş. 4. gün (perşembe) gelmeye başladı. Ancak problem şu; herkes yararlanamıyor.

Neden mi?

Çok enteresan ama bizzat müşahede ettim. Yardım geldiğinde+
3) İnsanlar, hasım oldukları komşularına şunu demiyor: “bak şuraya yardım geldi, git de al” demiyor. Bu bir medeniyet problemidir. Bunu da yıkılan binalar gibi biz inşa ettik. Bunu da kabul edelim.

Mesela bugün, bahse konu bölgede bir muhtar, kendisine oy vermeyen kitleyi +
Read 25 tweets
📌FAHRİ KASIRGA’NIN HAYATINDAN NOTLAR...

1- #Peker’in 13 Ağustos’ta 1980'lerin meşhur bombacısı, Hasan Yeşildağ'ı bombalı eylemler sonrasında arka sokaktan kaçıranın Fahri Kasırga olduğunu iddia eden paylaşımlar yapması dikkatleri Kasırga'nın hayatı üzerine çekti.
2- Hakkında yakalama kararı bulunan #SedatPeker , kendisine ait Twitter hesaplarından biri olan @delicavus_nth hesabından 13 Ağustos’ta yaptığı paylaşımlarda adı geçen Fahri Kasırga kimdir? Merak edenler için bu sorunun cevabının peşine düştük…
3- 20 Ocak 1953'te, Nazime ve Şaban çiftinin oğlu olarak doğan Fahri Kasırga #RİZE 'nin Çayeli ilçesinin Çilingir Köyü nüfusuna kayıtlı.
Read 101 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!