Discover and read the best of Twitter Threads about #cuma

Most recents (13)

BİR YÜZÜK HİKAYESİ...
Dünyada eşi ve benzeri yaşanmamış
“tarihin” yazıldığı Çanakkale Savaş’ında gönüllü hemşirelik yapan “Türk Kadınları”na hediye edilen ve üzerinde “1332 Cihadiye” yazılı yüzüğün hikayesidir.
Çanakkale Savaşları'nda yaralanan Mehmetçiklere hizmet etmek için
binlerce ev kadını hastanelere koşmuş o dönem...
Savaş sonunda teklif edilen parayı kabul etmeyen kadınlar için depolardaki İngiliz tüfeklerinin namluları kesilerek 'Cihadiye' yüzükleri yaptırılmış...
Hikaye şöyle gelişir;
Çanakkale Savaşları'nda yaralanan binlerce asker,
gemilerle İstanbul'a taşınıp hastanelere yerleştirilirken, hastanelerdeki hasta bakıcı ve hemşireler gelen yaralılara yardımcı olmada yetersiz kalmış ve ev kadınlarından yardım istenmiş...
Vatan hizmetinde cepheye koşan erkeklerinden geride kalmak istemeyen binlerce kadın,
Read 7 tweets
10 KASIM.
ATAM'IZIN ANISINA İTHAFEN... 🇹🇷🌹❤️♾
ATATÜRK KİMDİR❓

ATATÜRK; acemilik ve telaşı nedeniyle ülkemize gelen İngiliz Kralı' nın pantolonuna servis yaparken şarap döken askere (garsona), dilenilen özüre rağmen Kral'ın abartılı tepki göstermesi üzerine,
"BEN BU MİLLETE HERŞEYİ ÖĞRETTİM AMA BİR TÜRLÜ UŞAKLIĞI ÖĞRETEMEDİM " diyen liderdir.

ATATÜRK; 1930' da Menemen' de yobaz sürüsünün Yedeksubay Öğretmen Mustafa Fehmi KUBİLAY' ın kafasını keserek sopayla sokaklarda dolaştırıldığını öğrendiğinde
" MENEMEN' İ YAKIN " diye emir veren kişidir.

ATATÜRK; 1925'de şimdi birilerinin adını caddelere verdiği bölücü "ŞEYH SAİDİ" , Diyarbakır meydanında kurtlanıncaya kadar günlerce ALEM-İ İBRET sallandıran bir şahindir.
Read 18 tweets
Eşeğin Gölgesi
Demosten (MÖ 322) eski Atina Kent Devletinde yaşamış ünlü bir Siyasetçi ve büyük bir Hatiptir.
Bir gün büyük bir Kalabalığa Ülkeyi İlgilendiren Önemli bir Mesele hakkında hitap etmeye çalışıyor, Ancak Halkın da Hiç İlgilenmediği Görülüyordu.
Demosten bunu görünce konuyu değiştirerek şöyle söyledi;
– ”Bir Adam, evindeki eşyasını bir diğer Köye götürmesi için Eşek Kiraladı. Eşeğin Sahibi de birlikte gideceğini söyledi, Eşeğin İşi Bitince Hayvanı geri getirecekti. Öğle üzeri Yemek İçin Mola verildi.
Güneş çok kızdırıyordu ve Eşeği Kiralayan, Hayvanın Gölgesine Uzanarak dinlenmek istiyordu.
Eşeğin Sahibi ise;
– ”Sen Sadece Eşeği Kiraladın, Gölgesini Değil. Eşeğin Gölgesinde Ben Dinleneceğim” diyerek Eşeği Kiralayanı, Eşeğin Gölgesinden Kaldırmak İstedi. Eşeği Kiralayan;
Read 7 tweets
Atatürk'ün 'Emice' diye Hitap Ettiği 67 Yaşındaki Bir Savaş Kahramanı: İpsiz Recep
Bağımsızlık savaşımızın dünyada eşi benzeri görülmediği bilindik yorumlardandır. Hatta bunun abartılı ve yanlı olduğunu düşünenler de var...
Bu konu elbette belgelerle ve nesnel tarihçilerle açığa çıkabilecek bir şey; ancak biz bile basit okumalarla görüyoruz ki bir ülke 7'den 70'e topyekun savaşta imiş, bunun aksi ispatlanamaz sanırım?

Kaynak: Atatürk Ansiklopedisi
Read 19 tweets
İsmet Paşa'nın"40 Paranın" Hesabını Yaptığı Türk Hava Kurumu Anısını Okuyunca Çok Duygulanacaksınız!
Neredeyse her anı planlı olan ve adım adım işleyen Türk devrimi,ülkesini çağdaş devletler ile aynı kulvara çıkartmak isterken ihtiyaç duyduğu en önemli şeylerden biri de paraydı.
Dost devletlerin yanı sıra Türk halkı yoksulluk içindeyken dahi bağımsızlık adına elinde avucunda ne varsa vermiş ve tabii ki yöneticiler de bunun karşısında sorumluluklarını bilmişlerdi.

Kaynak: Sabiha Gökçen - Atatürk'le Bir Ömür
Türk Hava Kurumu'nun kuruluş amacı şöyledir: Türkiye’de havacılık sanayisini kurmak, havacılığın askeri, ekonomik, sosyal ve siyasal önemini anlatmak; askeri ve sivil havacılığın gelişmesini... Image
Read 18 tweets
Annem, evi, babamı ve bizi terk ettiğinde ben altı yaşında, abim sekiz yaşındaydı. Annemin babamı terk etmesini o yaşta bile anlamıştım da, bizi terk etmesini anlamamıştım. Anne çocuklarını terk eder miydi?
Babam, annemi döverdi. Babam beni, abimi döverdi. #PatladıkYeter
Ben o yaşlarda babalar döver diye biliyordum. Babalar döver…
Anneler olmayınca, evlerin yalnız dört duvardan ibaret olacağını da, annem gidince öğrenmiştim. Sabahları “Elinizi, yüzünüzü yıkayın, kahvaltı hazır” diyen olmadığı gibi, günlerce aç kalsan, #PatladıkYeter
“Aç mısın?” diye soranında olmadığını öğrendim.Öğrendiklerim içinde canımı en çok yakan şey ise, anne kokusu olmayınca, çocuklar kaç yaşında olursa olsun, büyüdüğüydü.
Ben altı yaşında büyüdüm.
Annem evi terk ettiğinden sanırım on gün sonra evimize polisler geldi.
Read 32 tweets
İDRAR TAHLİLİ
😆😆😆 #Günaydın
Devlet hastaneleri çok kalabalık…
Sıra beklemenize gerek yok, kimsenin sizi göremeyeceği bir ağaç altı bulun bulduğunuz ağacı kendinize siper ederek işeyin,
Bakın burası önemli,

İşediğiniz toprağın etrafına karıncalar toplanıyorsa;
DİYABET(şeker hastasısınız)
Burası dahada önemli,

Ağacın dibine değilde ayağınıza işiyorsanız;
PROSTAT

İşediğiniz yerden işkembe bağırsak yani sakatat gibi kokular geliyorsa:
KOLESTEROL(yani kanınızda yağlanma var)

İdrar rengi açık sarıysa;
İYİ DURUMDASINIZ
İdrar rengi koyu sarıysa;
BOL BOL SU İÇİN

İşediğiniz yer köpükleniyorsa;
SİROZ (karaciğer yağlanması vardır)

Yanınızdan geçeni görmüyorsanız,
KATARAKT (gözde perde oluşmuştur)

Size utanmıyor musunuz ağaca işenir mi diye sesleneni duymuyorsanız,
SAĞIR (İşitme engelisiniz++++
Read 5 tweets
1)Kureyş gençlerinin göz bebeği, güzellikte, gençlikte onların en iyilerinden... Tarihçiler ve raviler onu tavsif ederken:" Mekke halkının en hoş insanıydı."derler . Varlıklı bir ortamda dünyaya gelen Mus'ab(ra), hiçbir Mekkelinin görmediği müsamahayı ailesinden gördü.
#cuma Image
2)İslam'ın rengini verdiği, Hz.Muhammed(sav)'in terbiye ettiği kimselerden biridir. Onun hayat hikayesi insanlık için de bir şeref tablosudur. Mus'ab(ra), bir gün Hz.Muhammed(sav)'in tebliğini duydu.
#İstifanıVerSelcuk #HakkımızHaramZiya
3)Gençliğine rağmen meclislerin vazgeçilmez insanı olan Mus'ab(ra), her mecliste bulunması istenen bir şahsiyet olmuştur. Sözlerinin güzelliği ve aklının üstünlüğü kendisine bütün kalpleri ve kapıları açıyordu. İmanın nuru ile aydınlanan ve İslam ile şereflenen genç(ra),...
Read 8 tweets
Said Nursî, mukaddes kitabımız Kur’an, kainatın son peygamberi HZ. Muhammed ve onun şerefli ve değerli sahabelerinin aşığıdır.
Ayrıca Hak mezhep imamları ve İmâm-ı Rabbânîler, İmâm-ı Gazâlîler, Abdülkādir-i Geylânîler, Mevlânâlar ve bütün değerli din alimleri ve büyüklerinin
hayranıdır.
Said Nursî, zamanımızın en büyük din alimlerinden olup bize Kur’an, peygamber ve din sevgisini aşılamış olup gelecek nesillere de aşılamaktadır. Hayatının en büyük hedeflerinden biri de Sünnet-i Seniyye yani Hazreti Peygamberin sünnetini ömründe
Read 10 tweets
Galler Dünya Düzeninin Siyaset Haritası
21. YÜZYIL UYKUSUNA DOĞRU TÜRKİYE
Ahmet YOZGAT

1. Bugün, # 27 Kasım 2020 #Cuma… Yine günahsız ve bereketli bir gün dileğimizle Milletimizi Selamlıyoruz.
#Derindunya
#ahmetyozgat
#MilliHesaplarBurada
#MilliHesaplarYanyana
2. Malum! Yıllardan beri, genel ezberi bozma hususunda, epey çaba sarf ettik. Dolayısıyla bir bakıma, “Derindünya ezberi” diyebileceğimiz bir müktesebat da oluştu böylece.
#MilliHesaplarYanyanaBiz
#MilliHesaplarBuradaDerindunya
#DevletimizinYanındayız
***
3. Lakin bu süreçte; Siyaset köprülerinin altından, çok seller aktı ve bu yüzden, bazı Derindünya Ezberlerini de bozma vaktinin eşiğindeyiz.
Read 150 tweets
1)ABDÜLAZİZ EL-BEDRİ
Kutlu bir şehit, cesur bir alim...
Abdülaziz el-Bedri, 1928 yılında Irak 'ta dünyaya geldi. Şeyh Emced ez-Zevahi, şeyh Abdülkadir el-Hatip, ve şeyh Muhammed Fuad el-Alusi gibi dönemin önde gelen alimlerinden; ...

#uenililerhibriticinsokakta #Suleymansoylu Image
2)...gramer, hadis, tefsir, fıkıh usulü ve benzeri akli ve nakli ilimleri okuyarak icazet almıştır. Ayrıca Hizb-ut Tahrir ile çalışmış ve bizzat Hizb-ut Tahrir'in kurucusu şeyh Takiyyuddin en-Nebhani'den de kültür almıştır.

#911video #COVID19
3)İslami dava taşıyıcısı olarak ömrünü feda eden şeyh saray mollalarının aksine zalim yöneticiler ve gayri İslami sisteme karşı durmuş, cesur ve dik duruşuyla hakkı söylemekten geri kalmamıştır. Kendisine uygulanan zulümlere karşı asla pes etmemiştir.

#mugeanliyalnizdegildir
Read 6 tweets
Amerikan Derin'i mi?
DERİN AMERİKA MI?
Ahmet YOZGAT
1.Bugün, 17 Temmuz 2020 #cuma. Yine günahsız ve bereketli bir gün dileğimizle Milletimizi Selamlıyoruz. Cumanız mübarek olsun!
#Derindunya
#AhmetYozgat
#MilliHesaplarBurada
#MilliHesaplarYanyana
#MilliHesaplarYanyanaBiz
2. Derindunya Yazarlarından Sevgili Recep Özbay, “Binyıl-Yüzyıl Savaşı”nın geldiği aşamayı özetleyerek şöyle diyor: Güney Kore’nin Başkenti Seul’ün Belediye Başkanı Won Son Park ortadan kayboldu. Daha sonra cesedi, Gilsanga Tapınağının yanında bulundu.
3. Kim ne isterdi yerel bir yöneticiden? Herhalde Derin Amerika… Amerikan Ajanları; infazlarına, İsrail Tel Aviv’den başlangıç yaparak, birkaç ay önce, Çin Elçisini ortadan kaldırmıştı. Ondan sonra, Seul Belediye Başkanını seçti. Peki niye seçti?
Read 140 tweets
Derindunyacılarla Soru Cevap Potborisi
SAABİLİK; FETÖ, TAPINAKÇI ve BİNYILCILIK
Ahmet YOZGAT
2. Bugün, 12 #haziran 2020 #cuma… Her zaman olduğu gibi Günahsız ve Başarılı bir gün dileğimizle Türk Milletinin sevgili evlatlarını selamlayarak başlayalım.
#DevletimizinYanındayız
3. Birinci bölümünü daha önce kaydettiğimiz “Sabilik”in, ikinci bölümüne geçiyoruz.
#Amin
#ahmetyozgat
#millihesaplarburada
#millihesaplaryanyana
#millihesaplaryanyanabiz
#millihesaplarburadaderindunya
4. Sabilik Zaten Saabi Tarihi de öylesi küçük cemaatlerin yaşantısını içeren bir anlatım da değil. meselesine dikkat çekilişin nedeni başka olsa gerek… Hatırlayanlarınız vardır. Yıllar önce yaptığımız bir video: “Sızıntı Dini” adını taşımaktaydı.
Read 60 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!