Discover and read the best of Twitter Threads about #elazığ

Most recents (9)

#Shaking detected

5.3MW #Magnitude #Earthquake reported

Eastern Turkey, #Aşaği Huh, #Elaziğ, #Turkey
16KM deep

2020/12/27| 06:37:32 (UTC)
GPS: 38.49, 39.21

reported by #emsc_Seismicportal Image
According to @USGS

A 5.5MWW #Magnitude #Earthquake 8 km WNW of #Sivrice, #Turkey

10KM deep
GPS: 38.4688, 39.2206
GEOFON/MedNet/KOERI
Station #Arapgir (#Elaziğ), #Turkey Code: GE-ARPR
Location: 39.09, 38.34
Elevation: 1537 m Image
Read 4 tweets
I compiled 'thank you' tweets found on Turkey's FM official feed in response to foreign officials extending their solidarity in the wake of the #Elazıg earthquake:

'Brothers': 🇮🇶🇦🇫🇲🇻🇯🇴🇸🇴🇵🇰🇮🇩🇦🇱🇽🇰
'Friends': 🇻🇪🇱🇹🇱🇻🇫🇮🇲🇰
'Dear Colleagues': 🇧🇭🇬🇧🇨🇿🇲🇹🇳🇴🇵🇾🇸🇮🇳🇵🇧🇪🇪🇸🇧🇬🇷🇴🇸🇪🇪🇪
'Neighbor': 🇬🇷 Image
FYI this is based on tweets from Çavuşoğlu's personal account only. Will update this map with institutional handles later today.
Ok so here's V2 of the map with some updates:
- 🇦🇿 enters the "Kardeş" category as expected
- 🇱🇺 FM gets "cher collègue" treatment
- I added a new category for countries who formally got thanked via institutional accounts without specific wording: 🇦🇹🇱🇰🇲🇪🇭🇷🇸🇻🇦🇷🇬🇹🇭🇺🇷🇺🇫🇷🇮🇷🇮🇪🇮🇹🇰🇿🇺🇸🇨🇦 Image
Read 4 tweets
Elazığ ve Malatya depremi ile ilgili durumu merak ettiğinizi ve elinizden gelen her şeyi yapmak istediğinizi biliyoruz. Durumla ilgili sizi bilgilendirmek adına ilk etapta yapılanları size anlatmak istedik.
#ELAZIĞdeprem
Öncelikle, #Malatya ve #Elazığ için bölgedeki Ahbaplarla koordinasyon sağlamak için gruplar kurduk. Bu gruplarda bölgeyle ilgili her detay konuşuluyor. Ayrıca, konaklama alanları, her türlü bilginin teyidi ve yayılması ile ilgili sosyal medya çalışmalarımız 24 saat devam ediyor.
Hem Elazığ hem de Malatya'daki saha ekiplerimiz AFAD ile koordineli olarak çalışıyor. Bugün saat 17.00 itibariyle bölgeye 160 adet çadır Ahbap tarafından gönderilecek ve AFAD yönlendirilmesi ile bölgelere dağıtılacak. Aynı zamanda kalın kıyafet de dağıtılacak.
#ELAZIĞdeprem
Read 9 tweets
Deprem bölgesine yardım göndermek isteyenler, hafta sonu boyunca, linkte belirtilen nöbetçi UPS noktalarına 18.00'e kadar paketlerini teslim ederek ücretsiz bir şekilde Elazığ ve Malatya valiliklerine yardımlarını ulaştırabilirler. ups.com.tr/nobetcisubeler…
Kamilkoç, önümüzdeki 2 gün boyunca Elazığ ve Malatya'ya ücretsiz olacak seferleri başlatmıştır. #elazığ
Metro Turizm, Türkiye'nin her yerinden Malatya ve Elazığ'a gidiş-dönüş ücretsiz ulaşım sağlamaya başlamıştır. #elazığ
Read 13 tweets
Dün gece #Elazığ ve #Malatya için iki ayrı grup kuruldu, o bölgeye acil intikal edebilecek insanlar grupta hazır şekilde bekliyor.
#depremElazig
Türkiye’nin dört bir yanından insanlar, yardım için bizimle iletişime geçiyorlar. Onları arayarak teyit ediyor, bilgileri derleyip yetkililer vasıtasıyla ihtiyacı olanlara ulaşmasını sağlamak için hazırlanıyoruz.
#depremElazig
Yardımları en sağlıklı şekilde bölgeye ulaştırabilmek için bu aşamada AFAD ile iletişimdeyiz, onlar bize fiziken veya temel ihtiyaç konusunda ihtiyaç duyduklarında, yönlendirme yapacaklar. O ana kadar teyit ve bilgi paylaşımına devam ediyoruz.
#depremElazig
Read 6 tweets
Başta #Elazığ olmak üzere tüm Türkiye’ye geçmiş olsun. Temennim can ve mal kaybının asgari düzeyde olmasıdır. Bu vesile ile bir iki hususa açıklık getirmek isterim.
Japonya’da yaşadığım dönemde; Dünya tarihinin beşinci, Japonya tarihinin ise en büyük depremini yaşadım (9.0 büyüklüğündeki 2011 Tohoku Depremi ve Tsunamisi). Yaklaşık 5 dakika sürdü. Sonrasında 6-7 büyüklüğünde günlerce devam eden artçı şoklar da cabası
Bulunduğumuz binadan sağ salim çıktık, o büyüklükteki bir depremde bile bir tane bina yıkılmadı. O zaman Radikal gazetesi benimle röportaj yapmıştı, link burada: radikal.com.tr/dunya/8-9da-si…
Read 9 tweets
ﻭَﻋَﺘَﻮْﺍ ﻋَﻦْ ﺍَﻣْﺮِ ﺭَﺑِّﻬِﻢْ...

"Rablerinin emrinden dışarı çıktılar"

فَأَخَذَتْهُمُ ٱلرَّجْفَةُ فَأَصْبَحُوا۟ فِى دَارِهِمْ جَٰثِمِينَ..

Derken, onları o korkunç sarsıntı yakaladı da yurtlarında yüzüstü hareketsiz çöke kaldılar. (Araf 78)

.

#Elazığ
Günlerdir tüm türkiye sallanıyor şimdi de el-aziz de 6 büyüklüğünde büyük bir deprem oldu. Rabbim yardımcıları olsun. Dualarla maddi manevi desteklerimiz ile birlik olma vakti. #deprem
Camiilerimizde toplu tövbe etme vakti. Deprem çaresizliğimizi Rabbimize arz etmeye, hayrin da şerrin de Allahdan olduğuna yeniden iman etmeye vesile olsun.
#elazig
Read 3 tweets
Elazığ, Sivrice ve depremi yoğun bir şekilde hisseden Doğu illerimiz başta olmak üzere, hepimize çok geçmiş olsun. İhtiyaç halinde tüm Ahbaplar her desteğe hazır, aklımız deprem bölgesinde, yakın takipteyiz. #Elazığ #Deprem
Türkiye Jokey Kulübü tüm imkanlarıyla hizmet veriyor. #elazığ

Hotel Büyük Kervansaray tüm imkanlarıyla hizmet veriyor. #elazığ

Hotel Büyük Kervansaray Yenişehir, Gazi Cad. No:177, 21300 Yenişehir/Diyarbakır 0412-229 57 67 0533-546 73 38 0507-517 38 53
Read 19 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!