Discover and read the best of Twitter Threads about #flood

Most recents (24)

1- Sn.Emine Erdoğan “Gençler için fırsatlar ülkesiyiz” demiş..

Sn.Eşi Tayyip Erdoğan'da bir yıl öncesi sanırım emeklilere seslenmiş ve “Lütfen gençlere eski Türkiye'yi anlatın'' demişti.

Eski Türkiye'yi Arnavut Selim anlatıyor, buyrunuz..

🔻#Flood🔻 başlıyor..
2-◾ Yaşım 65... SGK emeklisiyim ve 14 yaşımdan beri de çalışıyorum.
Siyasal Bilgiler mezunu ikiz kızlarım var.

◾Kredi kartımız yoktu. O yüzden bakkala falan borç yazdırırdık. Bakkallar süpermarket olmadığı için haciz falanda gelmezdi.
3- ◾Sendika vardı. Tamam korkutmasa da adamı öyle kapının önüne beş parasız koymaya patron potkası sıkmazdı!.
◾Devlet memuruna imtina edilirdi. 657 sıkı kanundu

◾Öğretmen saygı görürdü. Ana baba gelip lafa luga edemezdi.
Onlar da öğrencilere taciz ve istismarda bulunmazdı.
Read 23 tweets
1- Twitter’ı tamamen profesyonel olarak kullanmanızı sağlayacak birçok ipucu bu tweetin altında olacak. Başlayalım. #Flood
2- #TrendsMap adlı uygulama ile harita üzerinden canlı bir akışı kontrol edebilirsiniz. Seçeceğiniz bir ülkede ya da şehirde neler konuşuluyor bunu görebilirsiniz. Bunun yanında hashtag kontrolü de sağlayabilirsiniz. Kimlerin ne konuştuğunu görmek için güzel bir uygulama.
3- Bilgisayardan Twitter'ı kullanan kişiler bu kısa yolları biliyorlar mı? Twitter'ı daha hızlı kullanmanıza yarayan klavye kısayolları. Tek tuş ile bir şeylere erişmek çok güzel. Ayrıca bilgisayardayken @settings kullanıcı adına bakmayı unutmayın. Küçük bir sürpriz :)
Read 8 tweets
Eski Hindistan Cumhurbaşkanı Dr. Abdul Kalam:

"Ben çocukken, Annem bizim için yemek pişirirdi.Uzun bir iş gününün ardından bir gece yine yemek yapmıştı, annem babamın önüne bir tabak 'sabzi' ve aşırı yanmış roti koydu..

Yanmış rotiyi fark eden var mı diye bekliyordum.
+
#Flood
+
Ama babam rotisini yedi ve okuldaki günümün nasıl geçtiğini sordu. O gece ona ne söylediğimi hatırlamıyorum, ama annemin yanmış roti için babamdan özür dilediğini duyduğumu hatırlıyorum...

Ve babamın ne dediğini asla unutmayacağım: "Tatlım, yanmış roti seviyorum."
+
+
O gecenin ilerleyen saatlerinde babamı öpmeye gittim, iyi geceler dedim ve ona yanmış rotisini gerçekten beğenip beğenmediğini sordum. Beni kollarına sardı ve şöyle dedi: "Annen bugün iş yerinde uzun ve zor bir gün geçirdi ve gerçekten yorgundu herhalde. Dedi.
Ve ayrıca ...
+
Read 6 tweets
1 MAYIS UNUTMA.....✊✊✊✊✊

#1Mayıs’ın yaratıcısı olan dört yiğit işçi önderi Albert PERSONS, Adolph FISCHER, George ENGEL ve August SPIES, 1 Mayıs 1886 yılında 8 saatlik iş günü mücadelesinde önderlik yaptıkları için "Amerikan adaleti” tarafından idam edildiler...
+
#flood ImageImage
+
Albert PERSONS isimli işçi, özür dileme şartıyla affedileceğinin söylenmesi üzerine, mahkeme heyetinin karşısında tarihe geçecek sözlerini söyledi: "Bütün dünya biliyor suçsuz olduğumu. Eğer asılırsam cani olduğumdan değil, emekçi olduğumdan asılacağım."
+
+
ALBERT PERSONS'UN MEKTUBU
Yavrularım, Elveda!!...
“Bu kelimeleri yazarken adlarınızın üstüne gözyaşlarım damlıyor...
Bir daha hiç karşılaşmayacağız. Ah, sevgili çocuklarım, nasıl içten, derinden seviyor sizi babacığınız. Bir gün zaten gidecektim… Ama şimdi daha mutluyum.
+
Read 10 tweets
#FLOOD

1. )WHAT IS # COVID19 HOW SHOULD IT BE TREATED
A summary by Fachartz @ Orhan34441
My vital and professional philosophy as a doctor is: "The salvation of a single person is the salvation of humanity."

malatyanethaber.com.tr/covid19-da-tan…
2.) In fact, it is the subject of a scientific thesis that cannot be explained in a few sentences. If to make it a simple polemical topic, it would not be right to overshadow the main problem.
3.) The main point that needs to be emphasized here is the emergence of a very valuable scientific study that has started to attract international attention. Whether or not someone cares doesn't have a big impact on the outcome
Read 60 tweets
Wagner üzerine kısa silsile (#FLOOD): Putin’in kirli işlerini halleden katil sürüsünü tanıyalım. Neden Rusya bunlara ihtiyaç duyuyor? İpler kimin elinde?
Bu isim önemli. Putin’in aşçısı, emekli mafya babası, Rusya’nın troll ordusunun finansörü, Putin başkan olduktan sonra bir gecede milyarder olanlardan…
Rusya’nın Suriye, Ukrayna ve Libya gibi hassas bölgeler için özel kuvvetleri varken neden Wagner’i kullanıyor? Aslında cevap basit: Sivillere saldırı yahut askerlerin esir düşmesi gibi durumlarda “bizimle ilgisi yok” demenin rahatlığı. ABD’nın “plausible deniability” dediği şey.
Read 10 tweets
Yeni silsile (#FLOOD): Apple’ın yeni stratejisi ne? 2007’de ilk iPhone’un satışa çıkmasından beri Apple markası bilgisayardan çok telefonlarıyla biliniyor. Yılda 200 milyon iPhone’a karşılık 20 milyon Mac satılıyor yani 10 kat!
Peki dünyada kişisel bilgisayar pazarı ne durumda? İşletim sistemlerine bakarsak Microsoft Windows %91 iken Apple Machintosh sadece %5!
Her yıl satılan PC sayısı 230-365 milyon arası tahmin ediliyor yani Mac satışlarının 10 ila 20 katı.
Read 46 tweets
📌Ekonomiye ve piyasalara hükümet ve merkez bankasının müdahalesinin artmasıyla "kobra etkisi" terimi yeniden canlandı.

Peki "Kobra etkisi" nedir ve nasıl çalışır?

🔻#FLOOD🔻 başlayalım

#Persembe Image
1- İngiltere, Hindistan yönetimini elinde tuttuğu dönemde Hindistan'da ki kobralardan çok çeker ve kobralara karşı savaş başlatmaya karar verir.

Ne var ki İngilizler yılanlarla haşır neşir oldukça daha çok İngiliz kobra zehiriyle tanışır ve peş peşe ölümler gelmeye başlar. Image
2- Bunu fark eden "uyanık" bir İngiliz "Neden biz uğraşıyoruz ki?
Kobra kafası getiren Hintliye ödül verelim olsun bitsin." der.

Bunun üzerine ülke de kampanya başlar.
Başlarda gerçekten Kobraların sayısı azalır azalmasına ancak;
Hintlilerin de aklına karpuz kabuğu kaçar.! Image
Read 9 tweets
#Flood SALİH MİRZABEYOĞLU "TERÖRİST" MİYDİ?

Kendisi mütefekkirdir, 1999 Metris İsyanı'na dek herhangi bir örgütlü eyleme katılmamıştır. Ancak Türkiye'de İslam inkılabı mücadelesinde takip edilmesini savunduğu hareket metodu, "gerektiği yerde gerekeni yapmak" prensibine dayanır.
Bu bakımdan davasını paylaşanların 90'lı yıllar boyunca giderek yükselen bir biçimde devletin ordu ve polis güçlerini müslümanlara karşı kullanan laik Kemalist terörizme cevabı da "gereken şeklinde" olmuştur.
İBDA-C diye organik bir örgüt yoktur, bu sadece İbdacı müslümanlarla baş edemeyen Kemalist rejimin kamuoyunda bu eylemlerin sahibi olarak göstermek için "İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi" gibi kendince bir açılım yakıştırarak taktığı bir isimden ibarettir.
Read 18 tweets
Madem mevzu #REGL yan yattım bir #flood edeyim gevşek gevşek.
-Ne şikayetiniz var?
-Adet düzensizliği
-Nasıl yani düzensiz?
1. Her ayın aynı gününde olmuyor, 2-3 gün önce oluyor.
- Olur öyle, her ay oluyor mu?
Normal. Regl döngüsü 21-35 günde bir olur, 2-9 gün sürer, ortalama 80ml kan kaybedilir ve her kadınınki kendine özgüdür. 21 Ocakta oldun sonra 17 Şubat, sonra 16 Mart, sonra 13 Haziran normal bu
2. Bi oluyor, bi olmuyor
-Yani her ay olmuyor mu?
İşte o olmadı. Adet görmeden bir bütün ay geçiyor ve hep böyle oluyorsa, yani adet gecikiyor olmuyor, sonra da çok yoğun oluyorsa orada PKOS dediğimiz hadise olması muhtemel, bir kontrol etmemiz lazım... onun floodu şurda bi yerde
Read 10 tweets
#Polkadot, #Kusama nedir? Parachainler ne işe yarar? Kitlesel borçlanma ve Parachain slotu açık artırmaları nelerdir?

Yorum ve sorularınızı yazabilir, bu #flood’u paylaşarak daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.⤵️
.@Polkadot, blokzincir ağlarının oluşturduğu ve tümleşik tek bir ağa bağlandığı bir platformdur. Parachain adı verilen bu bağlantılı zincirlerin hepsi, senkronize ve güvenli bir şekilde canlı bir ağ organizmasını oluşturur. Böylece Web3'ün üzerine inşa edileceği temel oluşur.
Ethereum’un kurucu ortağı olan ve CTO görevini sürdürürken Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ve Solidity akıllı sözleşme programlama dili geliştiren Dr. Gavin Wood @gavofyork , Ethereum’un ölçeklenme kısıtları sebebiyle 2017 yılında Polkadot’u kurdu.
polkadot.network/gavin-wood/
Read 25 tweets
#FLOOD SÜMER KRALI UR-NAMMU KANUNLARI;

Ur-Nammu; General Otto Hikal'in kardeşidir ve Otto Hikal'in ölümünden sonra Ur Şehri'nin kralı olmuştur. Ur Nammu Kanunlarının yazılı olduğu tabletler, M.Ö 2050-2100 yıllarından kalma olup Hammurabi Kanunları'ndan daha eskidirler.
Urukugina Kanunları, Ur Nammu Kanunlardan daha eskidir ama bugüne ulaşmış yazılı örnekleri çok fazla yoktur, gelin hep birlikte bu kanunlara göz atalım;

🍁Bir adam cinayet işlerse,
o adamın öldürülmesi gerekir.

🍁Bir adam soygunculuk yaparsa,
o adam öldürülür.
🍁Bir adam adam kaçırma suçu işlerse, hapsedilir ve 15 şekel gümüş öder.

🍁Eğer bir köle bir başka köleyle evlenir ve evlendiği köle özgür bırakılırsa, evlenen köle evden ayrılamaz.

🍁Eğer bir köle yerli (özgür) bir insanla evlenirse, ilk doğan oğlunu sahibine verir.
Read 15 tweets
#FLOOD EBU CEHİL'İN İSLAMİYET'E YAKLAŞIMI;

İslamiyetten önce, yahudiler, hristiyanlar, mekkeli müşrik din adamları, arabistan inanç sistemi üzerinde etki sahibi olan adamlar, adı üzerinde "din adamları" ehli kitap, tapınakları var, ellerinde İncil, Tevrat var. Image
Bu müşrik din adamları;
"Din bizden sorulur, Allah birini seçecek ise Kabe'nin sahibi biziz, dağda koyun güden Muhammed de kim oluyor" diyorlar.
"Allah'ın Evinin hizmetkarı biziz, biz dururken, Tapınağa hiç gelmemiş, daha önceki kutsal kitapların hiçbirini okumamış, hiç bir kıssa anlatmamış, herhangi bir yerde herhangi bir şekilde dini vaaz vermemiş birisi mi peygamber olacak ?" diyorlar.
Read 17 tweets
Follow the rabbit hole. #flood
1. Tarihteki önemli olaylarda paranın, ekonominin rolü;

Feodalitenin yıkılması,

Katalizörlerinden biri Avrupa'da ekonomik dengenin tacirler lehine değişmesi Image
2. Merkezi krallıkların güçlenmesi,

Merkantilizm, ticaret burjuvazisinin güçlenmesi, tacirlerin güven ve istikrar ihtiyacı, mutlak monarşiler. Image
Read 15 tweets
SMA tartışmalarından istifade gündem bu konuda yoğunken farkındalık kazandırmak adına genetik geçişli hastalıklar hakkında kısa bir zincir yapayım #Flood
1. Önce Spinal Muskuler Atrofi (SMA) nedir kısaca: 10.000 doğumda 1 bebekte görülen genetik geçişli bir hastalık SMA. Omurilik ön boynuzdaki sinir hücrelerinde SMN proteininin sentezlenememesi sonucu bu sinirlerin canlandırdığı kaslarda erime görülür.
2. Çocuklukta görülen 3 tipi var. 4. tip yetişkinlikte görülebiliyor. En yaygın tipi 5. kromozomdaki SMN proteini sentezleyen SMN1 geninin hiç olmamasıdır. Buna tip 1 denir. Haberlerde gördüğümüz tip1 genelde. Deneysel tedaviler ilerisi için umut verici ama şu an tedavisi yok.
Read 12 tweets
81. Sekseninci(80) Twetin devamı olan bu DOSYA, 142 twet daha devam edecek ve toplamda 222 twetlik #FLOOD bir DOSYA olarak şuanlık bitmiş olacak! Cübbeli'nin bütün ENCAMIYLA ortaya koyulduğu bu DOSYA DELİLLER eşliğinde hazırlanmış olup, ÜMMETE hediyemizdir!
82. Cübbeli'nin avukatı BYLOCK'cu FATİH OĞUZ kim?
.
2007-2016 yılları arasında Cübbeli'nin işlerini yürüten...
LALEGÜL YAYINCILIK ve Reklam San. Ltd. Şti'nin ORTAĞI...
HOCA AHMET YESEVİ Derneği kadrosundan...
Cübbeli'nin ELİ-KOLU, BAŞI ve SONU!
.
sabah.com.tr/gundem/2017/06…
83. Cübbeli'nin Avukatı FATİH OĞUZ, Bylock üzerinden ADİL ÖKSÜZ'le haberleşenlerden! Fatih Oğuz'un babası eski Vali MEMDUH OĞUZ ise, telefonun da BYLOCK tesbit edildikten sonra tutuklananlardan! 2016 yılına kadar Cübbeli ile temasta olan bir isim!
.
gazete32.com.tr/eski-isparta-v…
Read 145 tweets
Yeni silsile (#FLOOD): Akıllı telefonlarla düşmana yardım eden aptal askerler... Image
24 Kasım 2015 tarihinde Rusya Hava Kuvvetleri'ne ait Suhoy Su-24 tipi uçağın sınır ihlali yapmasından dolayı Türk Hava Kuvvetleri tarafından düşürülmesini hatırlayacaksınız. Gözlerden kaçan bir detay vardı: Pilotun telefonu eski modeldi; “akıllı telefon” değildi. Neden? ImageImageImageImage
Daha önce Amerikalı askerler akıllı telefonlarla gizli üslerin yerlerini belli etmişlerdi. Spor yaparken kullandıkları uygulama yüzünden gizli askerî bilgiler internette dolaşıyordu.
Read 16 tweets
Kısa silsile (#FLOOD) : Amerikan THAAD ile Rus S-400’lerin mukayesesi: Fiyat, kullanım maliyeti, operasyon menzili, vurabileceği hedeflerin azamî hızı, güdüm sistemi...
THAAD, Amerika'nın anti-balistik füze savunma sisteminde, 200 Km menzil ve 150 Km'ye kadar olan irtifalarda kısa ve orta menzilli balistik füzeleri önleme ve imha etme kabiliyetine sahip.
THAAD bataryası altı fırlatma aracı içerir; her araç sekiz füze ateşleyebilir. THAAD pilleri dört temel bileşenden oluşur: fırlatıcı, önleme, Radar ve Atış Kontrol ünitesi.
Read 10 tweets
#UnitedKingdom #York #Flood #Warning

A flood warning has been issued for tonight and the ciyt of York. One flood warning, issued at 7.06pm, is for riverside properties next to the River Ouse in York. Image
The warning reads: “The river Ouse at the Viking recorder is currently at 2.82m and is expected to peak between 3m and 3.2m between 23:45 tonight and 01:00 on Sunday morning 20th December 2020.
“We are closely monitoring the situation. Our incident response staff are checking defences and closely monitoring the forecast". There is also a warning in place on the River Ouse at Naburn Lock, issued at 7.21pm.
Read 5 tweets
Döneminde büyük bir cesaret, inat ve direniş sergileyerek kalemi elinden bırakmamış, kendinden sonra gelen kadın edebiyatçıları da yazılarıyla destekleyerek erkek dünyanın içinde kadın entelektüel olmanın zorluklarıyla sonuna kadar mücadele etmiş #FatmaAliye hakkında bir #flood
Edebiyat dünyasına babası ve eşinden “icazet” alarak 1889 yılında “Bir Kadın” imzasıyla yayımladığı, George Ohnet’nin "Volonté" adlı yapıtının "Meram" adını verdiği çevirisiyle adım attı.
1891 yılında yayımlanan ikinci yapıtı Hayal ve Hakikat’i Ahmet Mithat’la birlikte yazdı. Çok geçmeden sırasıyla Muhadarat (1892), Refet (1896), Levayih-i Hayat (1898), Udi (1898) ve Enin (1910) romanlarını kendi adıyla yayımladı.
Read 14 tweets
#flood
🇮🇱 İsrail ve 🇹🇷 Türkiye'nin ilginç ilişkisi⬇️
İsrail-Türkiye ilişkisi resmiyette olmasa'da istihbarat el altın'dan ilişkiyi sürdürmeye devam ediyor.
Karabağ'da mühimmat ve askeri lojistik destek sağlayan israil istihbarat ile Türkiye ile iletişime geçerek hava sahasını kullandığı ve karabağ durumunu defalarca görüştüğü-
-biliniyor

Bizim Filistin meselesine bağlayıp ilişkileri kopardığımiz İsrail de rahat durmadı tabi
Israil Başbakani Netanyahu Erdoğan'ı bizzat kendi ağzından tehdit ettiği bile oldu.
Erdoğan-Netanyahu arasın'daki gerginlik hat safhada bu kolay kolay da düzelmiyecek gibi
Read 10 tweets
2020 hepimiz için olağanüstü bir yıl oldu. Yıllarca filmlerde izlediğimiz senaryoları aratmayacak olayalar dizisine şahit olduk. Black mirror dizisinde bir oyuncuyduk sanki. 2020’de hayatlarımızı bu kadar değiştiren bu korku salgını, birçok insanın uyanmasını sağlarken,👇

#Flood Image
2-bir çoğumuzu da aşırı düzeyde kaygılandırdı ve koronoyaklaştırdı. Yılın finaline yaklaşırken merakla beklenen tarih 21 Aralık. Bu tarihte ne olacağı konusunda bir çok farklı görüş var.
3-Bu flood da 21 Aralık hizalanması (Büyük kavuşum) hakkında farklı hipotezler, kehanetler ve kanallık mesajlarında gelen bilgileri paylaşacağım.
2020’nin en uzun gecesinde 21 Aralık’da Satürn ve Jüpiter kavuşumu ezoterik astrolojide zamanı değiştiren buluşma olarak tanımlanıyor.
Read 18 tweets
#Philippines #Marikina #Manila #TyphoonVamco

Desperate families climbed onto roofs as Typhoon Vamco caused severe flooding in the Philippines on Thursday (November 12).
Footage shows the devastating scene in the Marikina area of Metro Manila where 6-foot-deep muddy torrents swamped tens of thousands of homes.
A Stranded resident said: "We had nowhere else to go so we climbed on our roofs. If we didn't do that, we would have drowned. It was so scary and most of us could not swim and we even had a baby with us."
Read 43 tweets
#Philippines #Luzon #Manilla #flood #TyphoonVamco

"Many places are under water. Many people are calling for help." The retired civil protection officer Rouel Santos describes the situation in the Philippine province of Rizal as dire.
Hundreds of people across the country had to seek refuge on their roofs due to severe flooding from Typhoon "Vamco". The tropical storm wreaked havoc when it pulled over the east of the main island of Luzon, on which the capital Manila is located,
with gusts of wind of more than 250 kilometers per hour. At least one person died and three more are missing, said civil defense. Thousands had been brought to safety before the storm hit. According to the civil defense, around 50,000 people were ordered to leave their homes.
Read 4 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!