Discover and read the best of Twitter Threads about #gedza

Most recents (6)

1-Temel analiz ve değer yatırımcılığı ekosistemine katkı maksadıyla, yakından izlediğim şirketlerden biri olan GEDİZ AMBALAJ (#GEDZA) hakkında şahsi izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Eksiklikler için şimdiden özür dilerim.
2- Çok fazla teknik ve rakamsal detaylara girmeden , firma faaliyetleri, hedefleri, yatırımları ve potansiyeli noktasında görüşlerimi aktaracağım.
Firmayı tanıyarak başlayalım ;
3- Gediz Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. , 1982 yılında Kütahya’nın Gediz ilçesinde yaklaşık on bin ortağın bir araya gelmesi ile Türkiye’nin ilk ve tek polipropilen çift katlı oluklu levha fabrikası olarak kurulmuştur.
Read 25 tweets
Teşekkürler Ali hocam.
Aslında bedelli yapsa daha iyi olur, çünkü değişken faizli TL kredi kullanıyor ve faizlerin yüksek oluşu şirketin karlılığını ciddi etkiliyor. Öte yandan son zamanlarda neden #GEDZA ve #TIRE şirketlerine ilgi duyduğumuda belirtmek istiyorum. +
Pandemi döneminin yeni alışkanlıklarının güçlendirdiği şirketler üzerinde durmaya çalışıyorum ve bu doğrultuda online alışveriş pazarının genişlediği ve buna bağlı olarak karton kutu tüketiminin arttığını ve artmaya devam edeceğini düşünüyorum. Bu sektörde hizmet veren +
şirketlerden iki tanesini beğendim GEDZA ve TIRE.. Gedza faaliyetleri daha başarılı ama fiyat olarak çok uygun değil fakat devam eden yatırımları ile de ilgi çekici yanları var, buna karşılık tire yüksek borcu nedeniyle yüksek finansman gideri oluşuyor ama her iki +
Read 5 tweets
Blog da yayınlamak üzere geniş ve detaylı bir #GEDZA analizi hazırlarken bilgisayarın azizliğine uğradım ve tüm yazdıklarım kayboldu :(
Tekrar hepsini yazamayacağım ama özeti şu şekildeydi.

Gayet dengeli bir mali yapısı var, toplam varlıklar ve öz sermayesi düzenli bir şekilde
2) büyüyor. Şirketin çok verimli iştirakleri de bulunmaktadır. 20210/03 döneminde üretim ve satışlar adetsel olarak düşmüş olsa da rakamsal olarak ciddi oranda yükselişler yaşanmıştır. Cirosunu geçen yıla göre %30 oranında arttırırken ihracatını ise %27 oranında arttırmıştır.
3) Net kar rakamı ise 2020/03 döneminde 5,2M TL iken 2020/03 döneminde 12,1 milyon lira olarak gerçekleşmiştir, Yine net kar rakamı bir önceki çeyrek dönemde 9 milyon liraydı. Kar rakamının bu denli yüksek oranlarda artmasının sebebi ise kar marjlarındaki artıştan kaynaklanıyor.
Read 8 tweets
1-) Bu haftasonu #kimyasal ürünler #sektör'ünü analiz ettim ve sizin için bir yazı dizisi hazırladım. Önce sektörü tanıyalım, genel ifadelerden kurtaralım sonra #hisse bazlı
karlılık ucuzluk gibi kriterlerle inceleyelim. Umarım faydalanacağınız bir yazı dizisi olur. 👇👇
2-) Birkaç yıldır #otomotiv'den sonra ihracatta 2. sırayı kimyasal ürünler alıyor. En çok ihraç ettiğimiz kimyasal ürünler ise #plastik ve mamulleri. 2. sırada inorganik kimyasallar, mineral yakıtlar ve yağlar geliyor. Sektör 2019 yılında ciddi bir büyüme yaşamıştı.
3-) 2019 yılında değer bazında ihracatta en çok artan sektör olurken yıllık büyümeye %5'lik ciddi bir katkısı olmuştu. 2020 yılında pandeminin etkisi ile sadece %1,25'lik daralma yaşamış. Sektörel bazda halen ihracata en çok katkı yapan 2. sektör. İç piyasada da durum aynı.
Read 15 tweets
28.02.2021 güncel takip listesi #hey15li
#asels #eregl #sise #tuprs #thyao
#hekts #tmsn #tavhl #brisa #petkm
#arclk #aksa #kords #toaso #fonet

XU30 ağırlığı arttırıldı.Riskli şirket oranı azaltıldı.Daha kurumsal,hammadde bazlı şirket oranı arttırıldı.Güvenli limanlara çekildik. Image
2020 başından itibaren çok agresif bir portföy yapısı vardı
#megap #knfrt #gedza #poltk #tmsn #sasa #hekts #sekur
Fakat ilerleyen çeyrek dönemde risklileri kenera alip #brsan #aksa #kords #brisa gibi şirketleri ekledik
Şuan ise defansif ağırlıklı bir portföy ile devam ediyoruz
Şuan ise #sise #petkm ekledik. #asels agirligini arttırdık. Dip yapmış ve her türlü riski fiyatlamis #thyao #tavhl eklemiştik. #tuprs ağırlığını arttırdık. (Havacılığın toparlanmasını bai Jet yakiti talebi bazli marjlarda toparlanma bekliyorum)
Ozetle düşüncelerim bunlar 👍
Read 3 tweets
1- Arkadaslar orta ve uzun vadeli yatirim yaparken kullandigim hareketli ortalamalarin (H.O.) hisse trendlerinde destek olarak nasil calistigini ve bizlere nasil alim firsatlari sundugunu bir akis ile gostermek istiyorum.
2-Hareketli ortalamalar haftalik-gunluk vb. basit bir yapıya sahiptir ve bu sebeple piyasanin en sık kullandığı teknik göstergeler arasında yer almaktadir. H.O. enstrumanin secilen zaman aralığındaki fiyat değişimlerinin ortalamasıdir.
3-Welles Wilder H.O. bu ortalamayi bulan analistin adıdir.Basit H.O. da her olcum aynı önem derecesinde bakarken, Welles Wilder H.O. son olcumlerde oluşan fiyatlara daha yüksek bir katsayı vererek, önem derecesini artırmıştır. Bu sayede sonuçlar daha basarili olmaktadır.
Read 15 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!