Discover and read the best of Twitter Threads about #gsdho

Most recents (5)

Holdingler grubundan 6 firmanın temel analiz kapsamında performans durumlarını görelim.

2022/12---#smkasAnaliz
#Aghol #Alark #Glyho #Inves #Bera #Gsdho
Haydi İnceleyelim.
Dönen varlıklardan başlıyoruz.Evet alark gsdho agresif gelişim sağlarken bera ve glyh tarafında artışlarda daralma agholda nötr ve inves yine eski seviyelerini üzerine atan bir artış sağlıyor.Kendi içinde en yüksek artış ise alarka ait.

#Aghol #Alark #Glyho #Inves #Bera #Gsdho
İşlerini tabana yayan birnevi üretim gücünü geliştiren holdingler ise duran varlıklarında güçlü artış salıyorlar bunlar ise alark bera inves ve glyh öncelikli diyebiliriz.Aghol tarafında durgunluk stabil gidiş gsdh da ise azalış mevcut.

#Aghol #Alark #Glyho #Inves #Bera #Gsdho
Read 14 tweets
Baltic Dry Endeksi hakkında gelen sorular üzerinde açıklama yapmak istedim.

Borsada işlem gören #gsdho #gsdde şirketlerinde bulunan gemiler handysize ve supramax tiplerindedir. Bunların fiyatlaması Baltic Handysize Endeksi ve Baltic Supramax Endeksine göre yapılıyor.
Ekte Baltic Dry/Handysize/Supramax Endeks bilgileri ve ilgili gemi tipleri için günlük gemi kira ücret bilgileri yeralıyor. Tweetin devamında bu endekslerin/fiyatların son 3 aylık grafiğini görebilirsiniz.

Kaynaklar ;
kap.gov.tr
balticexchange.com
Baltic Dry Index
Read 8 tweets
1- Son günlerde yaşanan düşüşlerde ve özellikle dünkü düşüşte, yorumlarda şöyle tweetler gördüm: “Bu düşüş fırsat” , “Mallarımı aldım çekildim kenara” , “Borsada alacaksın unutacaksın abi” vs şeklinde.

#endeks #bist100 #Garan #thyao #tavhl #Tkfen #kchol #asels #petkm #sise
2- Biliyorsunuz son dönemde pandeminin de etkisiyle bazı hisseler olması gereken değerlerinin çok üzerine çıktı. Piyasa değeri defter değerlerinin 10-20 katına çıkan hisseler var.

#kront #karel #netas #orge #glyho #gsdho #gents #tmsn #tatgd #pengd #bntas #dgklb #klgyo #parsn
3- Alacağınız şirketin piyasa değerinin defter değerine oranla kaç olduğuna, Fiyat/kazanç oranına vs gibi bakarak temel analizlerini yapmadan, sırf birileri söylüyor diye hisse alır beklerim der misiniz?
Read 19 tweets
1- Arkadaşlar herkese selam,
Bugün de, yine daha önce eğitim amaçlı analiz yaptığım #ALGYO hissesinde bir breakout stratejisi kullanarak nasıl bir yükseliş yakalanabilirdi ondan bahsedeceğim.

#endeks #xbank #garan #isctr #vakbn #halkb #akbnk #tskb #thyao #tavhl #tkfen #ttkom
2- Tabi bu devasa yükselişi önceden tahmin edemeyiz ama bazı stratejileri kullanarak girdiğimiz hisselerin hareketlerini izleyerek, biraz da risk alarak bunu başarabiliriz.

#sise #petkm #sasa #gerel #netas #karel #odas #yatas #zoren #tukas #orge #glyho #gsdho #kords #klmsn
3- Analize başlamadan önce araya bir parantez açarak, eğitim içinde kısa bir eğitim daha paylaşayım. Önceki #Algyo analizinde paylaşacaktım ama yazı dizisi çok fazla uzuyor diye bu analizde araya sıkıştırmayı daha uygun gördüm.
Read 27 tweets
1- Arkadaşlar herkese selam,
Bugün #TRGYO hissesinde geçmiş tarihli grafik üzerinden açıklamalı hisse analizi eğitimi ile birlikteyiz.
Aşağıda #TRGYO nun takipe başladığımız andaki grafiğini bıraktım. Image
2- Grafikte alçalan takoz ve alçalan üçgen karışımı bir yapı var. Ancak çizdiğim alt destek çizgisi takozdan ziyade bir alçalan üçgeni andırıyor. Zira daha yatay bir çizgi ve son günlerde desteğe sık temas eden bir fiyat var. Fiyat tepeleri de gittikçe alçalıyor.
3- İşleme girmeden fiyatı izlemeye devam ediyorum. Çünkü henüz hisseye girme şartlarımız oluşmadı. Daha doğrusu bir düşüş riski var. Olasılığımız %50. Bunu biraz arttırmamız gerek. Birkaç gün grafiği ilerletelim. Bakalım ne olmuş.
Read 30 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!