Discover and read the best of Twitter Threads about #haber

Most recents (9)

#Rusya devletine ait bir TV kanalının editörü Marina Ovsyannikova, dün akşam en çok izlenen #haber programının canlı yayınına çıkarak "#Savaş'ı durdurun!" diye bağırdı ve habercinin arkasından, üstünde "Size burada #yalan söylüyorlar" yazan bir pankartı kameraya tuttu.
#Ukrayna
'Kanal 1' editörü Ovsyannikova ayrıca önceden bir #video kaydetmiş, bu videoda #Putin'i savaştan sorumlu tutuyor ve Rus devlet televizyonunda yaptığı çalışmalardan dolayı #Rus halkından özür diliyor.
Tercümesi: "#Ukrayna'da yapılanlar bir suçtur ve saldırgan #Rusya'dır. Bu saldırganlığın sorumluluğu tek bir adama aittir: #VladimirPutin. Babam Ukraynalı, annem #Rus ve hiçbir zaman düşman olmadılar. Bu kolye [gösteriyor] #Rusya bu kardeş katli savaşını durdurmalı."
Read 12 tweets
1️⃣İnsanlar yüzünden oluştuğu söylenen "küresel ısınma"yalanı ile düzenin karanlık güçleri neleri hedefliyorlar.

#bilgi
#okuma
#haber Image
2️⃣Böylesine küresel çapta bir aldatmacanın amacı ne olabilir?

"Dünyada,bilgisizlik ve vicdani aptallık kadar tehlikeli birşey olamaz" demiş
Martin Luther King Image
3️⃣Şimdi küresel ısınma aldatmacasininarka planını farklı açılardan sizlere sunmaya çalışacağım.Bunlari okurken ve değerlendirirken bugunki olaylar üzerinden düşünerek yaparsanız resmi net olarak görebilirsiniz.
Read 70 tweets
1️⃣
Modern kölelik projesi #ID2020 Nedir ?
Konu ile ilgili sizler için kısa bir yazı dizisi yazdık.

Lütfen okuduktan sonra RT ederek diğer insanlarda ulaşmasına vesile olunuz.
#bilinç #bilgi #haber #5G #NWO #Deccal #insan
2️⃣Dünyada herşey çok hızlandı.Hergün yeni felaketlerle karşılaşıyoruz.Bir tarafta seller diğer tarafta yangınlar, başka yerlerde depremler,ekonomik süreçler,yeni oluşumlar ve daha birçok şey.
3️⃣Aynı zaman diliminde bu tür olaylarin yaşanması binlerce yılda nadiren görülmektedir.Bütün bunların hepsini küresel ısınma yalanına bağlayanlar, insanlıktan neyi gizliyorlar.
Read 23 tweets
Geçen hafta dünyada neler oldu?

1️⃣ Çin'in #Macaristan’da açmak istediği Fudan Üni’nin şubesine halkın karşı çıkması üzerine Macar kent konseyi, üniversitenin etrafındaki dört caddeye, mesaj niteliğindeki "Uygur Şehitleri, Hong Kong, Dalay Lama ve Hszie Shi-Kuang” adlarını verdi.
2️⃣ ”#Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan'ın bölgesel rolünü en doğru şekilde görüyor.” diyen Gürcistan Dışişleri Bakanı David Zalkaliani, ”Türkiye bizim stratejik ortağımızdır.” ifadesini kullandı.
3️⃣ İsrail’de önümüzdeki hafta başbakan olması beklenen Naftali Bennett, yeni dönemde Gazze Şeridi ve Lübnan'a saldırılar düzenleyeceğini açıkladı.
Read 8 tweets
Seçim sonuçları korkuttu: İskoçya ayrılıyor mu?

İngilizlerle 6 yüzyıl boyunca savaşan İskoçlar, 1707’deki Birlik Kanunu ile İngiltere ile tek çatı altında birleşti. Şu anda Kuzey İrlanda, Galler, İskoçya ve İngiltere’den oluşan Birleşik Krallık’ın % 32’si İskoçya’ya ait.
Yıllardır ayrılmak için elinden geleni yapan İskoçya, referandumda tam istediği sonuçlara ulaşamadı. 2014’deki bağımsızlık referandumunda halkın yüzde 55’i ayrılmayı reddetti. İngilizler ipten döndü ama bir dahaki referandumda kaçamayacağına herkes emindi.
Sonra Brexit referandumu olunca, İngiltere ve #İskoçya’yı aynı zeminde tutan o kritik oy oranı sallantıya girdi. Brexit referandumunda % 62 ile AB’de kalmak isteyen ancak İngiltere ile birlikte AB’den ayrılmak zorunda kalan İskoç halkı,
Read 9 tweets
🔥 Geçtiğimiz hafta neler yaşandı?

1️⃣ Suudi Arabistan makamları, ülkedeki 8 #Türk okulunu 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı sonunda kapatma kararı aldı.
2️⃣ Çin'in yurt dışında daha sert ve agresif bir politika izlediğini söyleyen ABD Dışişleri Bakanı Blinken, ”Dünya düzenine tek tehdit Çin’dir.” dedi.
3️⃣ Kırgız halkına başsağlığı dileyen Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, Kırgız-Tacik sınırındaki silahlı çatışma sonrası Kırgızistan’a yardım göndermeye hazır olduklarını açıkladı.
Read 9 tweets
🔥 Geçtiğimiz hafta dünyada neler yaşandı?

1️⃣ Dünyanın en büyük altın alıcısı olan #Çin'in, 850 milyar dolar değerinde #altın ithal edeceği belirtildi.
2️⃣ Türkiye’de yayın yapan El Sharq TV'nin önde gelen isimlerinden Müslüman Kardeşler bağlantılı Mısırlı gazeteci Matar, "Türkiye tarafından bir kısıtlama yaşadık. Yayınlarımızda artık Sisi'yi eleştiremiyoruz." dedi.
3️⃣ İsrail ve Yunanistan, 1,6 milyar dolarlık (aralarındaki) bugüne kadarki en büyük savunma anlaşmasını imzaladı.
Read 8 tweets
Geçtiğimiz hafta dünyada neler yaşandı?

1️⃣ #Çin, uzayda silahlanmanın engellenmesi için kamuoyunun müzakereleri başlatması gerektiğini ve uzaydaki silahlanmaya karşı olduklarını açıkladı.
2️⃣ #Libya'da verdiğimiz destek sayesinde Trablus'un düşmesi engellendi ve ateşkes sağlandı" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya ile 5 anlaşma imzaladı.
3️⃣ ABD'yi Karadeniz'den uzak durması konusunda uyaran Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Ryabkov, 15 savaş gemisinin Karadeniz'e gönderildiğini bildirdi.
Read 8 tweets
Son 10 günde yaşanan 10 önemli gelişme...

1️⃣ Amerikalı siyaset bilimci Fukuyama, Türkiye'nin son yıllarda ürettiği silahlı insansız hava araçlarının günümüz savaş taktiklerini değiştirdiğine dikkat çekerek
"#SİHA'lar 2020'de Türkiye'nin bölgesel güç olarak yükselmesine önemli katkı yaptı." dedi.

2️⃣ Hindistan'ın en fazla silah ithal ettiği Rusya, Pakistan'ın terörle mücadele potansiyelini pekiştirmeye hazır olduğunu belirterek,
İslamabad'a askeri teçhizat sevk edebileceklerini açıkladı.

3️⃣ Cumhurbaşkanı #Erdoğan'ı ziyaret eden AB Konseyi Başkanı Michel ve Dışişleri Temsilcisi Leyen, Türkiye’deki insan haklarıyla ilgili gelişmelerden endişe duyduklarını açıkladı.
Read 9 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!