Discover and read the best of Twitter Threads about #köstendil

Most recents (2)

📌İnan Kıraç Kimdir?

1- #SedatPeker 'in "Karanlıkların lordu İnan Kıraç" diye başlayan flod ile gündeme getirdiği Kıraç'ın babasını, derin ilişkilerini, medyayı dizayn çalışmalarını, siyasetteki etkisini, iddianamelerdeki gölgesini ve kim olduğunu merak ediyorsanız okuyun. İlker Bağbuğ ve İnan Kıraç Erdoğan Teziç'in cenazesi
2- 1897 yılında Bursa’da posta idaresinde memur Kafkas kökenli Süleyman Bey'in ve Zekiye Hanımın oğlu olarak dünyaya gelen Ali Numan önce Afyon İdadisi daha sonra Bursa Ziraat Mektebi’ni bitirdi.
3- 1921’de Amasya’ya tayin olan Ali Numan önce Darulharır Müdürü, ardından da Ziraat Mektebi muallimliği yaptı.
Read 142 tweets
#Köstendil #Dupniçe Saat kulesi

#Bulgaristan

Dupniçe’de 1878’den sonra Müslüman-Türk nüfusun tamamına yakını Osmanlı topraklarına göç etti. Kentteki Müslümanlara hizmet veren tarihi yapıların birçoğu yok edildi. Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan kent, bugün ImageImageImageImage
33 bin nüfusa sahip. İçinde bulunan büyük bir ilaç işletmesinden dolayı “eczacılık şehri” adıyla anılan Dupniçe, genç nüfusun çoğunluğuyla da dikkat çekiyor.

Dupniçe şehrinde yükselen saat kulesi, Osmanlı'dan miras kalan mimari eserlerden biri.
Namaz vakitlerinin belirlenmesi için inşa edilen saat kulesi, maalesef zamana yenik düşmüş. Saat kadranı bugün çalışmasa da Dupniçe'de yaşayanlar için kule vazgeçilmez bir buluşma noktası.
Read 8 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!