Discover and read the best of Twitter Threads about #karadeniz

Most recents (4)

1◾🇷🇺 #Rusya'nın tüm doğalgazı Türkiye'ye akacak.
🇮🇶 #Irak ve özerk bölgesinin tüm petrolü Türkiye'den geçecek.
🇮🇷 #İran'ın doğalgazı Türkiye'den geçiyor.
🇦🇿 #Azerbaycan doğalgazı Türkiye'den geçiyor.
🇹🇲 #Türkmen doğalgazı Türkiye'den geçiyor. Image
2◾🇶🇦 #Katar'ın petrolü ve doğalgazı #Suriye'de oluşacak, #istikrâr ile Türkiye'den geçecek..
🇮🇱#İsrail'in doğalgazı Türkiye' den geçecek..
🇱🇾 #Libya'da bulunan petrol ve doğalgaz %50 %40 paylaşımıyla kazan kazan modeli ile Türkiye'den geçecek.
3◾#Türkiye'nin Karadeniz'de bulduğu doğalgaz 528 milyar metreküpten trilyon metreküplere çıkacak..
#Karadeniz'de keşfedilen ve teknolojisi için çalışılan doğalgazın ana maddesi katı #hidrokarbon Türkiye'nin 200 yıllık ihtiyacını karşılıyor..
Read 6 tweets
İstanbullular özellikle #ilkbahar ve #sonbahar mevsimlerinde boğazlarda yunuslara denk gelmiş ve bu muntazam canlıların yaşattığı heyecanla mutlu olmuştur. Peki #İstanbul’da gördüğümüz bu yunuslar hangi türler biliyor musunuz?
#İstanbul #Boğazı’nda yaşayan yunus türleri #afalina, #mutur ve #tırtak olarak isimlendirilen türlerdir. Bu yunusların temel özelliklerini zincirin devamında inceledik.
#Afalina (Tursiops truncatus) #yerleşik olarak İstanbul’da yaşayan yunus türüdür. Afalina 4 mevsim boyunca İstanbul ve çevresindeki kıyılarda bulunur.
Read 7 tweets
Çerkes Sürgünü’nün 157. yılını bilmek…

#Karadeniz sahillerinde hakimiyet kurmayı öncelikli hedefleri arasına koyan Çarlık Rusya, 1556'dan itibaren Kafkaslarda birçok savaşa girişti. Bu savaşlar, yüz binlerce kadın ve çocuğun katledilmesiyle sonuçlandı.
Savaş ahlakından bir haber olan Ruslar, hani tarih kitaplarında Cengizhan’ın o korkutucu ordusundan bahsediliyor ya, tıpkı onun gibi köyleri yakıp yıkarak talan etti. Yakın zamanda Myanmar’da ordunun Arakanlılara ait yerleşim yerlerini haritadan silmesi gibi, halkı
“ya bizim yanımızda savaş ya da öl” diyerek birçok katliamdan geçirdi. Yaklaşık 300 yılın ardından, Soçi’de zafer çığlıkları atan Ruslar, kılıçlarını Çerkes halkına doğrulttu. Katliamlar ve arkasından gelen sürgün.
Read 8 tweets
30.05.2020, #ABD'li bir general Irak'ın Kuzeyine ziyaretini #KürdistanBölgesi olarak isimlendirmiş. #PKK #KCK #PYD #YPG #FETÖ'ye destek veren #ABD'li yetkilinin açıklamasına şaşırdık mı? Hayır
02.12.2004, #ABD Hv.Ulş.K.lığında fotoğrafı çekilen anıttaki görevlerde ne yazıyor?++
#NATO/#Müttefikler arasında işbirliği kapsamında da olsa #ABD'nin kirli planlarını dikkate alarak, yakıt ikmali desteği bile yapılsa, #Suriye'de ortak devriye yapacak kadar işbirliği içerisindeki #Rusya ile özellikle #Karadeniz' konusunda #ABD yüzünden karşı karşıya gelmeyelim.
@veryansintvcom haberi çok daha güzel detaylandırmış.
#ABD'li General #EricHill’in “#Kürdistan” sözü kişisel bir tarif ya da gaf değil. #ABD'nin ve #Pentagon’un resmi politikası.👇👇
veryansintv.com/abdli-komutani…
Read 8 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!