Discover and read the best of Twitter Threads about #kartn

Most recents (7)

1⃣ @BayTutumlu'nun, Buffett'in şirket seçiminde belirlediği kriterleri kullanarak oluşturduğu tablo ile 420 adet şirketi puanladım.

Bu çalışma bize şirket organizasyonun kalitesini gösterecek.

Şirketleri bu twite zincirleyeceğim.

#BIST #XU100 #viop #Temettü #FinansalÖzgürlük
2⃣ Benim notum kıttır, eminim Buffett olsaydı aynı şekilde davranırdı.

Şirketlerden çoğu 60-80 puan aralığına yığıldı.

Bu nedenle geçer not olarak 80 belirledim.

Sınıfı geçebilen 26 şirket var.

#BIST #XU100 #viop #Temettü #FinansalÖzgürlük
3⃣ Son olarak; bu uyarıyı göz ardı etmeyelim. 👇

Read 29 tweets
Kağıt grubunda güç dengelerinde değişim oluşurken uzun süredir önemini koruyan ve güçlendiren sektörün durumlarına bakalım.

2022/12---#smkasAnaliz
#Barma #Alka #Konka #Krpls #Kartn #Orma
Haydi İnceleyelim.
Aktiflerden dönen varlık gelişimine baktığımızda sektör genelinde stabil tutma mevcut bunun yanında Orma +38 ve Barma +29 MTL artış sağlıyor.Alka korurken konka kartn ve krpls tarafında hafif törpü mevcut.

#Barma #Alka #Konka #Krpls #Kartn #Orma
Duran varlık tarafında baktığımızda ise sektör büyümeye yönelik devam ediyor çünkü ticari gelişimi başarılı.Özellikle orma ve konka agresif duran varlık artışı sağlarken sektör lideri kartn düzenli ve stabil gelişimi devam ediyor.

#Barma #Alka #Konka #Krpls #Kartn #Orma
Read 16 tweets
Günaydın,

Bilançolar gelmeye, hacimlere dengelenmeye, yükseliş genele yayılmaya ve 275$ üzerinde kalmaya devam ediyoruz. Anlık 282$’dayız. Her ne kadar o güven ortamı kaybolsa da siyasi riskler ön planda olmaz ise, ilerisi için tekrar heyecan duyabileceğimiz günleri konuşacağız.
Havacılık’ta kuvvetli seyir devam ederken, bilanço beklentisiyle #THYAO açılıştan itibaren bayrağı taşıdı. İlerleyen saatlerde #SISE #FROTO #TOASO ve Holdingler omuz verirken öğleden sonra Bankalar, #SASA ve #EREGL’nin de desteğiyle topyekün bir yükselişe şahit olduk.
Endeks üzerinde ağırlığı olan #EREGL’de yabancı satışları devam ederken, 15 Şubat tarihinden bugüne Mittal, Ak Yatırım üzerinden ~71m lot satış yaptı. Bu satışların bir kısmını Bofa (bir kısmı Norveç Varlık Fonu), bir kısmını da Ziraat (BES/BYF) şu ana kadar karşılamış gözüküyor.
Read 9 tweets
2⃣ İndikatör olarak mobil uygulamada 50-100-200 periyotluk basit hareketli ortalama kullanıyorum. Formasyon olarak dikkat ettiklerim 3'lü dip veya tepe. Ciddi bir direnç veya destek kırılacaksa genelde 3.seferde kırılır. 3 defada kırılmadıysa en olası durum piyasanın dönmesidir.
3⃣ 2'li dip/tepe pek dikkate almıyorum. RSI hiç sevmiyorum çok anlamsız buluyorum. Sadece orta-uzun vadeciler için fiyatla pozitif/negatif uyumsuzluk anlamında iş yapıyor. Bunun için en az 60 dk hatta daha üzeri periyotlara bakmak lazım. Benim gibi 5 dk-15 dk.cılara uygun değil.
Read 10 tweets
#KARTN TAKAS ANALİZİ VE AKD
Öncelik olarak son 2 haftalık Aracı Kurum Dağılımına bakalım.(AKD)
İlk 5 kurum alıcı toplam: 483.827 lot,
ilk 5 kurum satıcı toplam: 278.396 lot
Fark : +205.431 lot.
Diğer satan kısmı ise; 284.036 lot.
Kurumlar toplarken
Diğer kısmı satmış.
++
Son 4 günlük akd'ye bakalım.
2 haftalık akd'deki Ak yatırım ve Yapıkredi elindeki net lot sayısını azaltmış.
İlk 5 alıcı toplam: 140.327 lot
İlk 5 satıcı toplam:-127.026 lot
Fark +17.301 lot
Diğer satan kısmı: -70.931
Tahtada son 4 gün totale bakıldığında hala alım önde
++
Peki takasta durumlar nedir?
2 KASIM' a kadar geri gidelim.
Tahta sahibi işyat: %81.22 oran ile lider.
Diğer kısmının elinde: %11.21 lot mevcut.
1 ay sonrasına gidelim.++
Read 7 tweets
Siz 5 yıl satamayacak olsanız hangi hisseleri alırdınız? Neden?
Baksoy abi bu soruya ne cevap vermişti:
'Kar eden, karını arttıran firmalar olmali.' Image
Hep vurguladığı diğer bir konuda borsada aldigimiz hisselerin arkasında bir şirket olduğu ve bu şirketlerinde bir değeri olduğuydu. Bunu bilmeden al sat yapmayı kumar sayardi ve sirket karliliklari arttığı sürece elinizde tutmayi onerirdi. Image
Read 82 tweets
(1/102) Yeni sistem deneysel #XN30 çalışmamızın ilk serisini paylaşalım. Henüz, eski sistemde yaptığım şekilde endeks grafiğini hazırlayamadım oldukça uzun işlemci zamanı gerektirdiği için. Zaman içerisinde oluşur ve hazır olduğunda onu da paylaşacağım 3Ç sonunda.
(2/102) Daha kolay takip edilir/anlaşılır olması için 274 elemanlı sıralama tablosunu 30'luk bölümlere ayırdım. İlk 30'luk tablo #XN30 endeksinin elemanlarını oluşturmakta ve bir sonraki güncellemeya kadar takip edilen liste.
(3/102) Her tabloyu, içindeki hisselerin (30/tablo) grafikleri takip edecek ve sadece ilk 90 hissenin grafiğini paylaşacağım. 274 grafik herkes için biraz fazla, bana da yazık :)
Read 102 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!