Discover and read the best of Twitter Threads about #kizilay

Most recents (7)

Kaç tanesini yazmaya nefesim yetecek hiç bilemez hallerde başlıyorum tek tek sıralamaya...

1)- Yakının cenazesinin yanında kurda kuşa yem olmasın diye eksi bilmem kaç derecede yatmak zorunda kalan şu vatandaşımızın insanlık onuruna sahip çıkmak için #helaletmiyorum
2)- Cehennemi yaşamış insanlara, yaşadıkları yetmezmiş gibi şu hallerde yakınlarını gömmeye çalışmak zorunda bıraktığınız için #helaletmiyorum Bu utancın ağırlığı altında bırakıp ölmekten beter hale getirdiğiniz sayısız insanımızın vebali için #helaletmiyorum
3)- Bu cehennemin biricik mimarları olduğunuz, hem parasından hem canından ettiğiniz yüz binlerce insanımızın ahı yerde kalmasın diye #helaletmiyorum
Read 29 tweets
Kamu yararına işlemesi gereken Kızılay halka karşı suç işleyen bir kuruma dönüştü. Kızılay'ın olanakları cihatçı örgütlere ve çetelere aktarılıyor. Kızılay’ın bazı suçları ve notlar:👇
1 – Vergilerle üretilen ve deprem gibi bir afet anında halka ücretsiz sunulması gereken çadırlar satıldı.
2- Ücretsiz olarak tahsis edilmesi ve kurulması gereken Mobil Eczane için Türk Eczacılar Birliği’ne çadır satıldı.
Read 12 tweets
Depremin ilk dakikalarından başlayıp şimdiye kadar millet için şov yapmadan,kar kış soğuk dinlemeden,sahada insanlara temas ederek,dur durak bilmeden çalışan kurum,kuruluş,vakıf ve dernekler floodu:

#kahramanlar
AFAD ( @AFADBaskanlik )
218 bin personel
12500 araç ve iş makinesi
176 bin çadır
1 milyon 507 bin battaniye
8294 yabancı personel
1644 personel ve 164 araçla 65 bin kişiye psikososyal destek
#AFAD
#kahramanlar Image
KIZILAY (@Kizilay)
10 milyon 400 bin öğün yemek
334 mobil mutfak
4540 sahadaki gönüllü

#kizilay
#kahramanlar Image
Read 29 tweets
#AFAD veya #KIZILAY gibi sitelerin bağış ve ödeme sayfalarını taklit edenler daha önce de karşımıza çıkmıştı. Dolandırıcı bağış(!) toplayıcılara yakalanmamak için bazı önlemler alabiliriz. 👇🏼
1️⃣ Web sitesini doğrulayın: Güvenli bir bağlantıya (HTTPS) sahip olup olmadığını kontrol ederek ve kuruluşun resmi web sitesini doğrulayarak web sitesinin yasal olduğundan emin olun.
2️⃣ Kuruluşu araştırın: Bağış yapmadan önce kuruluşun bilindik olduğundan ve amacının sizin amacınızla örtüştüğünden emin olmak için kuruluşu araştırın.
Read 8 tweets
Altın madalyalı 3 ayda bir kan bağışlayan bir dunor olarak Çiğli eğitim ve araştırma hastanesinde yatmakta olan bir hasta için kan bağışı yapıyorum..
Şifa dilerim ..
Sizleri de kan vermeye davet ederim .. 58 kez maşallah 💖🤗
#Kızılay #kanbagisi Image
Her hastanede kan vermeye ünitesi olmayabilir
Kan verme ve saklama ünitesi çok büyük maliyetler ve devasa bir yatırım gerektiriyor ..
Lütfen bu dedikodular sebebiyle insanlarimiz kan bağışından imtina etmesinler..
Bir gün hepimiz bu kana ihtiyaç duyacağız
11 Haziran 1868'de kurulan Türk Kızılayı bizim gozbebegimizdir
Lütfen Kızılay gibi asırları aşan kurumumuzu destekleyelim ve günlük çekişme ve dedikodularin cenderesine sokmayalim
Kızılayı çok seviyoruz..
Kızılay bizim;
Bu topraklarindir..
Bizi parçalamalarına müsaade etmeyiniz
Read 5 tweets
1) Misyonerler dünyada büyük çalışma yürütürler. Dünyanın bir yerinde açlık, savaş ve deprem gibi doğal afetler olduğunda misyoner kuruluşlar oraya gidip yardım karşılığında halkın Hristiyan olmasını ister. Arkalarında büyük finans gücü vardır. ABD, Vatikan ve lobiler.
#Kızılay
2) Adapazarı depreminden sonra Adapazarı müftüsü yardım bahanesi ile gelen yabancılar para karşılığında halkı Hristiyan yapıyor demişti. Bu yolla bölgede 2500 kişinin Hristiyan olduğu öğrenildi. O yıllarda Protestan mezhebinden 1500 kişi bölgede çalışmıştı.
#Kızılay
3) Daha önemlisi var. NATO güçleri bir yeri işgal eder. Ardından misyonerleri bölgeye gönderir. Misyonerler işgale uğrayan halka yardım ederek Hristiyanlığı yayarlar. Irak işgali sonrası binlerce misyoner gönderilip yardım karşılığında halk Hristiyanlığa davet edildi.
#Kızılay
Read 7 tweets
Ensar’la Türgev’in ABD’de kurduğu 330 milyon TL aktarılan vakfın yöneticisi yazmış. Baktım, IRS dediği bizdeki vergi dairesi. Güzel kardeşim, ben Amerikan devletine karşı görevlerinizi yerine getiriyor musunuz diye sormuyorum Türk halkından niye para kaçırıyorsunuz diye soruyorum
Ama madem istedin oraya da girelim. Hiç haberim yoktu aslında, kendin kaşındın. 😁
Bir takipçinin de yardımıyla Ensar’la Türgev’in ABD’deki çocuğu Türken Vakfı’nın vergi beyannamelerini buldum. İnternette varmış zaten, herkese açık.
Read 13 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!