Discover and read the best of Twitter Threads about #kozmizm

Most recents (2)

#Kozmizm
1️⃣Singularity hareketinin başını çekenlerden Ray Kurzweil kendisine yöneltilen “Tanrının varlığına inanıyor musunuz?” sorusuna “Henüz değil” diyerek gelecekte inşa etmeyi planladıkları tanrılarına atıfta bulunmuştu.

#bilgi
2️⃣Kozmizm de bu fikrin bayrak taşıyıcılığını yapan bir akım. Temelleri 1900’lerin başında atılan ve fikir babası aynı zamanda transhümanizmin de ilham kaynağı olan kişilerden Nikolai Fyodorovich Fyodorov.
3️⃣O zaman için uzaya açılmanın insan ırkını mükemmelleştirmek ve ölümsüzlük için bir çözüm olduğunu ortaya atmış fakat uzay macerası zamanla yerini dijital teknolojiye bırakmış durumda.Aslında hiçbir zaman ay ve marsa hiçbir zaman gidilmedi desek yeridir
Read 15 tweets
1️⃣Gökten gelen bir robot el,Ve bu robot el geçmiş çağların birine taş tabletler bırakıyor.Yani Hz.Musa (as)’ya verilen 10 emir. Arkasından bu robot el bazı kutsal kitaplar bırakıyor.Belki İncil ve belki Kur’an.Zaman ötesi bir yerde.Bu zaman-mekân üstü yere“#OMEGA NOKTASI”diyorlar
2️⃣İnsanlar zihinsel ve teknolojik evrimlerini tamamlayarak Tanrı’yı; yani “Omega Noktası”nda bulunanı gerçekleştirsinler diye bu kutsal mesajları yolluyor? Robot el ile sembolize edilen ve #Omega Noktası’nda bulunan yapay Tanrı.
3️⃣Bize gülünç gelse de, teknoloji bağımlısı ve teknolojiyi kutsalları olarak algılayan gelecek nesiller için bu düşünce “heva”larına çok hoş gelebilecek ve “kendi içinde tutarlı” bir senaryodur.
Read 23 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!