Discover and read the best of Twitter Threads about #kripto

Most recents (11)

1- Merhaba, beklediğiniz flood serimiz karşınızda..📢🙏

Bu zamana dek desteklerinizden, bu hesabın büyümesinden, bana güveninizden ve içtenliğinizden dolayı ciddi anlamda minnettarım ve herşey için çok çok teşekkür ederim. Bu hafta ki konumuz, yatırımın gerçek yüzü ve psikoloji+
2- Önce konuya şöyle girelim; #Bitcoin ve #Blockchain teknolojisi hakkında ne biliyoruz? Neden bir yatırım aracı olarak görüyoruz? Neden paramızı devletlerin sıcak bakmadığı bu ürünlere yatırıyoruz? Neden devletler sıcak bakmıyor? Neden güvenmeliyiz? Bunları konuşacağız++
3- Merkeziyetsiz bir para birimi olan #Btc ve diğer tüm #Altcoin'ler kontrolünün tamamen yatırımcısında olan ''Dünyanın en güvenilir ve devrim'' teknolojisi olmaya aday, ve oldu sayılır. Bu teknolojiyi inkâr etmek artık imkansıza yakın, çünkü; Çünkü dünya genelinde 100milyon++
Read 39 tweets
#ElonMusk, #Texas'da bulunan #BocaChicaVillage'nın adını #Starbase (Yıldız üssü) olarak değiştirilmesini teklif etmişti.

ve #Starship araçları test aşamasında bu (#Starbase Yıldız üssü) üstten fırlatılma imkanı olacak.

Bundan dolayı #Starbase paylaşımını yaptı.😂😂
Bundan dolayı #Kripto ile alakası olmayan bir konudan dolayı sadece isim benzerliği sebebi ile #Starbase adlı coin'e ciddi anlamda yoğunluk yaşanması tam anlamı ile Kripto Borsalarının Kumarhaneler'e döndüğü kesinleşmiştir. 😂😂
#Starbase adlı #coin'ın #ElonMusk paylaşımı ile bir alakası yok.
Araştırmadan yatırım yapmayın.

Tüm Kumarcılara sesleniyorum aksi taktirde bu #Kurpiyer sadece oynatana kazandırır. 😂
Read 4 tweets
Kripto Piyasasını korkutan #Dogecoin hamlesi.

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan #Coinbase'in CEO'su, yakında dogecoin'i destekleyeceğini ve #dogecoin fiyatının geniş #bitcoin ve kripto satışından kurtarılmasına yardımcı olacağını açıkladı.😉💪😍🚀

#DogecoinTry #DOGE Image
#Bitcoin ve #kripto para yatırımcıları , kripto piyasasını 300 milyar dolar daha hafif bırakan bir haftadan beri hala sersemlemekte .
#Bitcoin fiyatı, #Tesla'dan sonra 2.2 trilyon dolarlık geniş kripto para piyasasını aşağı çekerek bu hafta keskin bir düşüş yaşadı. #TSLA +% 3,2 milyarder #ElonMusk, şirketinin Bitcoin hedeflerini en azından geçici olarak azaltacağını duyurdu .
Read 4 tweets
#ABD #Binance’yi Soruşturuyor!🧑‍🔧

#Retweet'deki mahluk (@cz_binance), her ne kadar konuyu başka bir yere cekmeye çalışsada, #suçfaliyeti'nde aracı olarak kullanıldığı kesinleşmiştir.

#ABD #AdaletBakanlığı ve #İçGelirServisi tarafından soruşturuluyor.

Devamı tweet dizininde.👇
#Bloomberg’e verilen bilgiye göre soruşturmada #para aklama ve #vergi suçu konularında araştırma yapan yetkililer #Binance’ın operasyonları konusunda bilgi sahibi olan kişilerden bilgi istedi.
Müşterileri arasında #ABD #federal kurumlarının bulunduğu bir adli #blockchain firması olan #Chainalysis Inc. geçtiğimiz yıl incelediği işlemler arasında, suç faaliyetine bağlı fonların #Binance üzerinden diğer #kripto borsalarından daha fazla aktığı sonucuna vardı.
Read 7 tweets
TEKNİK ANALİZE YENİ BAŞLAYANALARA TAVSİYELER (V)

1-Altcoin Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Seçeceğiniz altcoinin $btc bazlı grafiğinin $usdt bazlı grafiğinden daha çok önem arz ettiği günlerdeyiz.

Flood

#binance #bitcoin #kripto #kriptopara $chz $win
2- $btc ‘de yükselen trend yapısı bozuldu. Fiyat hareketi aksini gösterene kadar (görseldeki hareket) günlükte düşüş trendindedir denilebilir.

Artık bu durumu göz önünde bulundurarak altcoin seçimlerinin yapılması gerekiyor.

$alts $btt $chz $hot
3 - $btc yükselirken altcoinler kendi paritelerinde düşmelerine rağmen usdt bazlı yükselebiliyorlardı. Bu dolar bazlı trade yapanlar için tolere edilebilirdi

Şimdi ise $btc nin yükselişinin -şimdilik- durması artık altcoin seçerken daha dikkatli olunması gerektiğinin habercisi.
Read 13 tweets
Az önce @Merkez_Bankasi tarafından yürütülmek üzere "ÖDEMELERDE KRİPTO VARLIKLARIN KULLANILMAMASINA DAİR YÖNETMELİK" Resmî Gazete'de yayınlandı.

Yönetmelik ne diyor? Türkiye'de #kripto #para yasaklanıyor mu? Yonetmeliğin hukukî önemi ne?

Hepsini bu akışla değerlendireceğim.
Öncelikle Yönetmelik, İLK KEZ #kripto varlık tanımı yapıyor. Bu, Türkiye'de artık #kripto varlıkların resmen ve hukuken tanınması ve tanımlanması anlamına geliyor. Fakat bunun bir yönetmelikten ibâret olduğunu unutmayalım. Yönetmelikle, hiyerarşik olarak yasalardan aşağıdadır.
Ayrıca Yönetmelik, SÂDECE ödeme kuruluşlarına yönelik ve bu kapsamda yayınlandı. Özetle; kredi kartı ve benzeri araçlarla #kripto #para alım-satımı yapılamaz, #kripto #para hiçbir alışveriş için kullanılamaz, elektronik ödeme hizmeti sağlayıcısı #kripto #para hizmeti veremez.
Read 7 tweets
1-TRADING IN THE ZONE Kitap Notları

Tradinge başladığımda ilgi odağımda teknik analiz vardı. Ne kadar doğru TA o kadar başarı şeklinde düşünürken acem bir trader olarak risk yönetimini göz ardı ettim.

#kripto #bitcoin $btc Image
2-Sonrasında TA kadar risk yönetiminin de bir o kadar önemli olduğunu geç de olsa anladım. Yine de eksik birşeyler vardı, o da duygu kontrolü ve psikolojiyi doğru yönetmekti.
3-TA ve risk yönetimi alanlarında istikrarlı şekilde para kazanacak seviyeye ulaştıktan sonra ilgi odağım işin psikolojik yönüne doğru evrildi.
Read 20 tweets
TEKNIK ANALIZE YENI BAŞLAYANLARA TAVSİYELER (IV)

-İşleme Giriş Öncesi Sorulması Gereken Sorular-

Checklist formatına indirgenebilecek bazi alım satım kuralları trading performansınızı şaşırtıcı derecede iyilestirebilir.

Flood…

+

#bitcoin #kripto $BTC
1-Neyi alıp satacaksınız?

Genel piyasa analiziyle başlamak gerekli.

Kar maksimizasyonu açısından para #bitcoin ‘de mi yoksa altcoinlerde mi bunu belirlemek şart. Bunun icin detaylı flood bkz:+
1.1- Donemsel olarak bazı #altcoin ler beraber hareket eder.

Aylar önce $YFI $UNI gibi $DEFI projeleri muazzam kar getirdi. Yakın zamanda $XLM $XRP, $LTC gibi çok uzun süredir hareket etmeyen eski demirbaş coinler pumpladı.

+

#binance #huobi #okex #ftx
Read 23 tweets
TAVLA
Tavla’ya yeni başladığım dönemler de konunun profesörü olan bir arkadaşla oyuyoruz ben ya mars ediyorum ya yeniliyorum arası pek yok ama toplamda hep koltuğumuzun altına alıyoruz tavlayı.
Böyle olmayacak dedim, nasıl oynuyor diye onu gözlemlemeye başladım, baktım ki o hem savunma hem saldırıya eşit ağırlık veriyor, ben hep saldırıyorum. Stratejimi değiştirdim bende onun gibi hareketlerimi dengeli dağıtmaya başladım ve eşitlendik.
İşte insan sahip olduklarını belirli bir stratejiye göre kullanmalı. İnsanın sahip olduğu şeyler temel olarak zaman ve imkanlardır. İnsan bu sahip olduklarını dengeli dağıtırsa başarıyı yakalayabilir.
Read 10 tweets
FREEDOM IS NOT FREE
​Hapishaneler binalarla inşa edilenlerden fazlasıdır ve çok çeşitlidir. Eleştirilerim kendimedir.

Dil hapishanesi (Sadece Türkçe biliyorsanız);
​Dünya nüfusunun sadece %1.3’ünün konuştuğunu anlayabilirsiniz (Türkiye,
Azerbaycan, KKTC ort.100 milyon).
​Bilim dili İngilizce, dünyadaki bilimsel eserlerin ortalama %70’i İngilizce yayımlanıyor. Anlamanız için birinin size tercüme etmesi gerekecek.
​Dünyada birçok bilim insanını, gazeteciyi, sanatçıyı, siyasetçiyi, fikir insanını, ekonomisti..+
..takip edip anlayamayacaksınız. Türkiye’deki mevcutlarla yetinmek zorundasınız.

​Ayrıca Kuran-ı Kerim de Arapça’dır.
​İyi derecede İngilizce ve Arapça bildiğinizi hayal edebiliyor musunuz? Kim sizi dünyevi ve ahirete ait konularda kandırabilirdi.
Read 26 tweets
#Kripto piyasasına yeni giren veya girmeyi düşünen arkadaşlar, "Kripto'ya Giriş" flood'una hoşgeldiniz. Çoğunuz gibi ben de bu piyasada oldukça yeniyim. Yaptığım yanlışları, edindiğim tecrübeleri ve öğrenmek adına izlediğim yolu sizlerle paylaşacağım. Haydi başlayalım!
1 - Öncelikle belirteyim, emek olmadan yemek olmaz. Kripto piyasası sizin emek harcamadan para kazanacağınız bir yer değil. Hiçbir şey bilmeden şans eseri bir coin'den kazanmış olmanız, bu sürecin devam edeceği anlamına gelmiyor. Nitekim ben bu durumu $XRP ile yaşadım.
2 - Piyasaya ilk girdiğimde borsayla işim olmamış, teknik analiz nedir, indikatörler ne işe yarar hiç bilmiyorum. Kulaktan dolma bilgiyle #XRP yatırımı yapıyorum. Yaptığım yatırım 1 ay sonra bana 14x olarak geri dönüyor. Mutluyum. İlk yatırımımdan 14x yapmışım. Daha ne olsun!
Read 15 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!