Discover and read the best of Twitter Threads about #kutpo

Most recents (3)

Seramik sektörü eleştirilerin arasında ayakları yere basarak büyümeye devam etti.Sektör fd büyümesi %190 artarak sektör ortalamalarının üzerinde büyüdü.

2022/12---#smkasAnaliz
#Egser #Kutpo #Quagr #usak
Haydi İnceleyelim. Image
Sektör genel olarak aktiflerden dönen varlık artışına bu çeyrekte devam etti sadece egser tarafında 123 MTL düşüş mevcut Qua aşırı agresif artış sağlarken diğer iki son çeyrekte yakın artışlar sağlarken overallda usak kutpoya göre daha yüksek artıyor.

#Egser #Kutpo #Quagr #usak Image
Özellikle sektörde kapasite artışları devam ederken bunun duran varlıklarda tutarsal yansımalarınada şahit oluyor sektörcek duran varlıklar artıyor.Karşılaştırmada ise yine Qua ilk sırada uzak rakibi egser ikinci sırada sonra usak ve kutpo geliyor.

#Egser #Kutpo #Quagr #usak Image
Read 17 tweets
#Seramik Evet bu akşam ajandamızı seramik sektörü aldı. Açıkçası sektör epey eleştiriliyor fakat unutulmamalı ki bist geneli sektör fd büyüme ortalaması %110 civarıyken seramik sektörü %153 büyüme gerçekleştirdi.

#egser #usak #kutpo #quagr

Haydi İnceleyelim.
Dönen varlıklardan başlıyoruz.Evet sektör uzun süredir varlık artışına devam ediyor.Özellikle geçen yıl son çeyrekte gelen artış hızı başlangıc oldu diyebiliriz.Egser ve kutpo son çeyrete stabil artış sağlarken qua usak ise ivmeli artışı getiriyor.

#egser #usak #kutpo #quagr
Duran varlık tarafında overall bazda evet qua güçlü varlık artışı sağladı son çeyrekte stabil ilerliyor.Keza egsere kısmen aynı yorumu yapabiliriz.Fakat usak ve kutpo kendi içerisinde gelişimlerini devam ettirdi.En yüksek son çyrk artışı usak +116 MTL

#egser #usak #kutpo #quagr
Read 13 tweets
(1/102) Yeni sistem deneysel #XN30 çalışmamızın ilk serisini paylaşalım. Henüz, eski sistemde yaptığım şekilde endeks grafiğini hazırlayamadım oldukça uzun işlemci zamanı gerektirdiği için. Zaman içerisinde oluşur ve hazır olduğunda onu da paylaşacağım 3Ç sonunda.
(2/102) Daha kolay takip edilir/anlaşılır olması için 274 elemanlı sıralama tablosunu 30'luk bölümlere ayırdım. İlk 30'luk tablo #XN30 endeksinin elemanlarını oluşturmakta ve bir sonraki güncellemeya kadar takip edilen liste.
(3/102) Her tabloyu, içindeki hisselerin (30/tablo) grafikleri takip edecek ve sadece ilk 90 hissenin grafiğini paylaşacağım. 274 grafik herkes için biraz fazla, bana da yazık :)
Read 102 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!