Discover and read the best of Twitter Threads about #logo

Most recents (12)

(01/75) 2020/2Ç sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/75) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, büyük ihtimalle, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yaparak göstermeyecek. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
(03/75) #XN30 analizimize dahil olma hakkını kazanan 274 hisse senedi var. ALTIN_GR, USDTRY ve EURTRY de ilk 60 içinde. Endekslerden de #XUSIN, #XUTUM, #XU030, #XU100 ve #XBANK ayrı bir tablo olarak analize dahil.
Read 75 tweets
1)#Logo yatırımcıları için e-devlet çözümleri ( e-fatura, e-arşiv, e-defter) konusunda bir kaç bilgi vermek istiyorum. Konu biraz sıkıcı gelebilir başta uyarayım :)
2) Bildiğimiz gibi #logo ‘nun gelirlerinin bir bölümü mükelleflerin e-fatura , e-arşiv fatura , e-defter vs geçişlerinden kaynaklanıyor.
3) Bu kapsamda #Logo 2019 sonu itibariyle 32.000 müşteri ile pazarda lider konumda. 1 Ocak ve 1 Temmuz itibariyle geçişlerin olması dolayısıyla pazarda lider oluşunun ve rekabet gücünün avantajlarıyla bu sayının artacağı muhtemel.
Read 34 tweets
(01/75) 2020 (ve 1Ç) sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/75) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, büyük ihtimalle, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yaparak göstermeyecek. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
(03/75) #XN30 analizimize dahil olma hakkını kazanan 272 hisse senedi var. Ayrıca ALTIN_GR da analize dahil. USDTRY ve EURTRY veri uyumsuzluğu nedeniyle bu çeyrek listeden çıkarıldı. Endekslerden de #XUSIN, #XUTUM, #XU030, #XU100 ve #XBANK ayrı bir tablo olarak analize dahil.
Read 75 tweets
Uzun vadeli yatirim dusunen birisi en basta bu grafikteki ortalama yatirim getirisine bakmali ve benzer sirketlerle karsilastirip yuksek olup olmadigini kontrol etmelidir. Ayni sekilde brut kar marji icinde bu islemi gerceklestirmelidir.
Daha sonra sirketin bu marjlari uzun sure koruyup koruyamayacagi kontrol edilmelidir. Bunun icin surdurulebilri rekabet avantajlari nelerdir bunlari bilmek gerekir. Detaylari burada:

Read 8 tweets
#LOGO şirketini Fatih bey'in dikkat çekmesiyle bende incelemek istemiştim.
Şirketi tanımak ve gelecek projeksiyonlarını görebilmek için yine Fatih hocanın paylaşımları yeterli olacaktır.
@09efemaydin hocanın logo için tüm paylaşımlarını okumanızı tavsiye ederim.

Bu noktadan sonra ben kendimce 2020 ilk çeyrek için satış - kar ve olası bu kar rakamına göre tahmini fiyat hedefi çıkarttım. Aşağıdaki tabloda farketmişsinizdir son çeyrek ciro rakamı 153,7M TL dir + Image
Son yılların en büyük çeyreklik satış rakamıdır, burada hem şirketin mevsimsel etkisinin gücü var hem de Fatih hocanın bahsetmiş olduğu e-fatura kaynaklı satış artışlarının etkisi var. Şimdi açıklanacak olan ilk çeyrek bilanço ise genelde yılın en düşük çeyrek satışları oluyor +
Read 10 tweets
Arunachal Pradesh Foundation Day:

Let us know few things about the state.

It is popularly known as "Land of Rising Sun", "Orchid state of India", "Paradise of Botanists". It is eastern most state of our country.

(1/n)
#ArunachalPradesh #LandofRisingSun
It became a full-fledged State on this day: 20th February, 1987. Till 1972, it was known as the North-East Frontier Agency (#NEFA).

It gained the Union Territory status on 20 January 1972 and renamed as #ArunachalPradesh.

(2/n)
State capital is #Itanagar in Papum Para district. Itanagar is named after #Ita fort meaning fort of bricks, built in 14th century AD.

The #Adi tribe forms the largest #tribe of the state. Other tribes are: Sherdukpen, Aka, Monpa, Hill Miri, Mishmi, Wancho, Nocte, etc. (3/n)
Read 11 tweets
With just over a month left in 2020, let’s talk about the #designtrends we expect to see in 2020. I’ve noticed, and this is usually the case, a larger focus on animation this last year. Flat, #material animation especially 2D characters. Also there has been an increased
Social media focus on “lesson” #Instagram style posts with multiple screens. Hell I tried it myself to see how I would go about doing it. The good thing about these types of posts is that they actually do contain some good info, but I think the trend has hit its peak now.
Next year, I suspect the design world will get more into simple #motiongraphics, perhaps even the multi-screen style static pages we have seen but shorter, more focused animated style typography based animations as the tech becomes more widely available through phones and tablets
Read 15 tweets
Okay, this sets off another #branding related rant from me. Creating branding and identity systems is my bread and butter and I can understand why people would feel the need to make a #personalbrand in order to make themselves feel more marketable to customers and employers
but I think people who do this are making a mistake and concentrating on the wrong thing. I replies to this tweet in what basically sums up my philosophy towards personal branding. Do your work and your brand will build around you. If you spend too much time thinking about it
you won't actually get the work done that build real brand equity. For instance, look at really famous "personal brands" like #GaryVee or #grantcardone. They actually dont spent a lot of time talking about personal branding. They spend a lot of time talking about putting in the
Read 13 tweets
(1/102) Yeni sistem deneysel #XN30 çalışmamızın ilk serisini paylaşalım. Henüz, eski sistemde yaptığım şekilde endeks grafiğini hazırlayamadım oldukça uzun işlemci zamanı gerektirdiği için. Zaman içerisinde oluşur ve hazır olduğunda onu da paylaşacağım 3Ç sonunda.
(2/102) Daha kolay takip edilir/anlaşılır olması için 274 elemanlı sıralama tablosunu 30'luk bölümlere ayırdım. İlk 30'luk tablo #XN30 endeksinin elemanlarını oluşturmakta ve bir sonraki güncellemeya kadar takip edilen liste.
(3/102) Her tabloyu, içindeki hisselerin (30/tablo) grafikleri takip edecek ve sadece ilk 90 hissenin grafiğini paylaşacağım. 274 grafik herkes için biraz fazla, bana da yazık :)
Read 102 tweets
everything is a step in time. It makes me wonder how every "BIG BRAND" out there made it. Did they actually think they will take the market by storm? Did the founder do it all alone? Did he/she build a team? How did he/she start the company? Was the idea that brilliant?
Thread👇
Is it actually a straight road to success or they had to fail at some point, pause or start all over? Maybe the marketing strategy? Where they that good they cannot be ignored? Maybe their product or service was the best OR were they simply lucky."All the above stated ideas kept
jogging my memory. Truth is they all have a "COMMON DENOMINATOR" (they kept doing something about the brand each day no matter how little, making mistakes and perfecting them, working out new ideas, plans and strategies, getting bored, tired, giving up and coming back on board).
Read 4 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!