Discover and read the best of Twitter Threads about #naten

Most recents (14)

Değerli Dostlarım İleriye Dönük Yükseliş Beklediğim Hisse #Zoren

Peki Neden #Zoren Gelin Birlikte İnceleyelim;

#Zoren in Faaliyet Alanı Enerji Sektörüdür.

Yenilebilir Enerji Konusunda Çok İleride ve Gelişmeye Devam Ediyor, Asıl Sebepler Faaliyet Raporunda Yatıyor !
#Zoren Bedelli Sermaye Arttırımı Yaparak 500m₺ Gelir Elde Edecek ve Bu Gelirin Başlıca Sebebi Yatırım Bunu da Vurgulamışlar !

Oluşacak Yatırım ve Etkilerini En Son Ciro da Göstermeye Çalışacağım !

2. Olarak Zorlu Holding Kendi Bünyesinde Ciddi Yatırımlara Gidiyor
++ Image
Görselde Göreceğiniz Gibi 600m€ Yatırım Planlaması Mevcut !

Elektrikli Araba Üretiminin ve Kullanımının Yaygınlaşması İle Birlikte ZES'i Oluşturmuşlardı ( Şarj İstasyonları ) Türkiye'de Fazlasıyla İlgi Gördü ve HOLLANDA'ya Taşıma Kararı Alındı ve Şirket Dahi Açıldı. ImageImage
Read 14 tweets
1️⃣ YENİ HALKA ARZ OLACAK OLAN #Gwind HİSSESİNİN BİLGİSELİNE BAŞLAYALIM!

🎯Kaç lot düşer?
🎯Kaç tavan yapar?
🎯Talep ne zaman?

BU YAZDIKLARIMDAN KURUŞ KAZANMIYORUM.

AMACIM SADECE KÜÇÜK YATIRIMCIYA YARDIM EDİP, YOL GÖSTERMEK.

Fazla kişiye ulaşmak İçin Rt ve like yapabilirsiniz. Image
2️⃣ GALATA WİND ! Geleceğin sektörü olan YENİLENEBİLİR ENERJİ İŞİNİ YAPIYOR.

🎯Halka Arz Fiyatı: 5.06 TL

🎯Lot adedi ~ 160.5 milyon

🎯Talep toplama tarihi: 15-16 Nisan

🎯Borsa işlem tahmini: 21-22 Nisan

🧨DAĞITIM DİĞER ARZLARA GÖRE BİRAZ TEFERRUATLI.

Şimdi onlara geçelim.. Image
3️⃣ EŞİT VE ORANSAL OLARAK 2’ye bölünmüş şekilde dağıtım olacak.

Biz bireysel yatırımcıya dağıtılacak toplam lotun %49’u eşit verilecek.

🎯 % 49 bireysel yatırımcıya Eşit dağılım

🎯 %40 yurtiçi kurumsala Oransal

🎯 %10 yurtdışı kurumsala Oransal

🎯 %1 kendi çalışanlarına. +++
Read 10 tweets
Başlıyoruz;

Enerji sektöründeki şirketlere detaylı bir şekilde bakarken, bu şirketlerin gelecekteki iş planlarından/büyüme hedeflerinden, varlıklarından tamamen bağımsız mevcut durumlarını değerlendiren bir analiz yapıyoruz. Yıldız ve Ana Pazar'da yer alan 13 Şirketi inceledim;
1- Aslında Enerji sektörünü ikiye ayırmak gerekiyor. Dağıtım ve Üretim diye. Yani #ENJSA ile #ZOREN'i aslında kıyaslamak çok mantıklı değil çünkü gelir modelleri farklı. Çok önemli değil. Biz burada daha makro bir bakış açısıyla, 2020 yılı finansal performanslarını inceliyoruz.
2- İkinci ve asıl önemli konu ise borçluluk. Burada bakmamız gereken önemli parametreler şunlar;

Enerji şirketlerinin çoğu çok borçlu olduğundan mevcut Favök (Ebitda) ile faiz karşılanır mı, bakmak lazım.
Read 19 tweets
Değerleme oranlarına göre teknoloji hisseleri ektedir;
#indes #asels #karel #arena #escom #dgate #despc #smart #kfein #fonet #alctl
Değerleme oranlarına göre gıda, içecek hisseleri ektedir;
#aefes #ulker #ccola #uluun #kervt #tatgd #petun #pnsut #tukas #frigo
Değerleme oranlarına göre tekstil hisseleri ektedir;
#mndrs #yatas #krtek #bossa #hatek #kords #sktas #arsan
Read 8 tweets
#NATEN Türk Enerji Sektöründe satın alma süreci yenilenebilir alanda hız kazanıyor. Geçtiğimiz haftalarda #KCHOL iştiraki Entek’in Alman devi STEAG’dan Süloğlu Rüzgar Santrali şirketini satın almasından sonra bu kez yenilenebilir enerjinin önemli oyuncularından Kinesis satılıyor.
2009’da kurulan güneş enerjisinde Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden #NATEN, Kinesis Enerji Yatırımları firmasının sahibi oluyor. 2019’da hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören #NATEN, tamamı güneş santrali olmak üzere 44 MW’lık kurulu güce sahip.
Borsada işlem gören ilk güneş enerjisi üreticisi firma olan #NATEN , Ankara’dan Afyon’a, Bilecik’ten Nevşehir’e çeşitli şehirlerde güneş enerjisi santrallerine sahip. Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan bilgilere göre Kinesis Enerji Yatırımları A.Ş.’nin -->
Read 5 tweets
Seans bittiğine göre, Enerji sektörüyle ilgili güncel bilgiler verebilirim (eğer ilginizi çekerse);

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) 2022-2031 yılları arasına yönelik, 5 ve 10 Yıllık Bağlanabilir Bölgesel Üretim Tesisi Kapasiteleri Raporu’nu yayınladı.
Rapora göre; 15 ayrı bölgede 2022-2026 dönemi için 19.329 MW, 2027-2031 dönemi için ise 4.014 MW bağlanabilir kapasite belirlenmiş.

2022-2026 dönemi için en fazla kapasite 1 numaralı bölge için 11.106 MW olarak, en az kapasite ise 13 numaralı bölge için 314 MW olarak açıklandı.
Sekiz bölge için ise kapasite açıklanmadı. Kapasite hesaplanamayan bölgelerde kalan 61 il için ise beş ve on yıllık olmak üzere 150’şer MW’dan toplam 17.550 MW bağlanabilir kapasite açıklandı.
Read 4 tweets
1- Öncelikle GES (Güneş enerji santralleri) ile igili kısa bir bilgilendirme yaparak başlayalım;

Türkiye Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) verilerine göre Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının kullanımında; Avrupa’da 5. Dünyada 15. sırada.
2- Türkiye Enerji politikaları gereği yenilenebilir enerji kaynaklarında Almanya’yı örnek almaktadır. Fakat bu hedef o kadar da kolay değildir. Basit bir örnekle Türkiye’nin en az güneş alan ili Artvin. Artvin’in m2 başına düşen Watt (Güneş Işığı) kapasitesi Almanya’nın 3 katıdır
3- Ancak Türkiye’nin Güneş Enerjisi Kurulu Gücü: 6.630 MW iken Almanya’nın Güneş Enerjisi Kurulu Gücü: 49.000 MW dır. Yani Almanya’nın 3 katından fazla potansiyele sahip olmamıza rağmen bizden 8 kat fazla güneşten elektrik üretmektedir. GES potansiyelimizi siz düşünün.
Read 14 tweets
Tekrar günaydın, kaldığımız yerden devam edelim;

#ESEN - Yıllık olarak bakarsak giderek büyüyen bir #ESEN görüyoruz. Satışları bir önceki çeyreğe göre %15.4 artarken, Brüt Kar marjı %14, Faaliyet Kar marjı %9 azalmıştır. Cari Oranı, Likidite Oranı son çeyreğe göre iyileşmiş 👌🏻
#NATEN - Her ne kadar bir önceki çeyreğe göre ne karlılık ve büyüme anlamında zayıf da kalsa, yıllık bakarsak karlılığını ve hacmini arttıran bir #NATEN var karşımızda. Özsermaye karlılığı %21👌🏻. Net Borç/Favök geçen sene15 civarıyken, bu sene 3. Borç hızlı bir şekilde ödeniyor👏🏻
#KONTR - Evet özkaynaklarda bir artış var, Yıllık bazda hem satışlar, hem Favök, hem de Net Kar büyümüş, hem çeyreklik hem yıllık olarak marjlar da artmış. Buraya kadar herşey harika. Bu PD/DD ve bu FK ile bu seviyelerden yatırım yapmak tam bir çılgınlık 🙄
Read 4 tweets
1- Bir Trader için önemli olan, ne kadar sıklıkla kazandığı değildir.
Önemli olan;
-Haklı olduğunda ne kadar kazandığı,
-Yanlış olduğunda ne kadar kaybettiğidir.

Bunu biraz açayım.
2- Hepimiz bu piyasaya kar elde etmek için giriyoruz. Bir işleme ilk girdiğimiz zamanlarda pek çoğumuzun başına gelmiştir. Bir işleme gireriz ve hisse %3-%5 yükselir, kar görür seviniriz ama sonrasında pozisyon zarar yazmaya başlar.
3- Siz Stop olursunuz ve stop olduğunuzda ilk düşündüğünüz şey şudur: Keşke %3-%5 kar gördüğümde satsaydım. Bence çok yanlış bir düşünce. Nedenlerini açıklayayım.

#bist100 #bist30 #Garan #vakbn #isctr #sise #asels #ttkom #tkfen #naten
Read 18 tweets
1- Arkadaşlar iyi akşamlar herkese,
Bu akşam kısa bir analiz yapalım dedim sizlerle. Önceki analizlere nazaran, daha yakın geçmişteki bir fiyat hareketinin nasıl yakalanabileceğini göstereceğim.
Hissemiz #FROTO
2- Bu analizde, herkesin baktığı gibi değil de, biraz farklı açıdan grafiğe bakıcaz.Bazılarının hisseyi sattığı yerde, diğerleri neden alıyor anlamaya çalışıcaz.

#endeks #kchol #thyao #sise #asels #tkfen #petkm #enkai #netas #uluun #tatgd #hubvc #naten #deva #glyho #tukas #orge
3- Şimdi #Froto hissesinde 8 Ekim tarihine dönüp grafiğe bir bakalım. Hisse genel olarak bir yükseliş trendinde ancak son zamanlarda bir düşüş içinde. Image
Read 19 tweets
1- Arkadaşlar Merhaba,
Sizlere bugün, beynimizin zaaflarından bir diğeri olan ve bu işe yeni başladığımız zamanlarda bizi en çok zarar ettiren, hatta bizi büyük kayıplara uğratarak borsadan uzaklaşmamıza bile sebep olabilecek bir zaaftan bahsedeceğim.
Konu:Beynin Çıpalama Etkisi
2- Beynimizin çıpalama etkisinin, Borsada işlem yaparken bizi nasıl etkilediğini iyice kavramak ve konunun daha rahat anlaşılır olması için, bu etkiyi bazı grafiklerle de destekleyeceğiz.

#garan #ipeke #petkm #tuprs #akenr #kchol #sise #tkfen #hdfgs #bntas #aksa #turgg #dmsas
3- Hadi başlayalım.
Beynimizin çıplama etkisi dediğimiz şey, beynimizin belli bir fiyat seviyesini baz alarak, ki bu fiyat seviyesi dip ve tepelerdir, bizi borsada işleme girme veya çıkma kararı verip vermememizi etkilemesidir.
Read 32 tweets
1- Sizlere bugün, beynimizin zaaflarından birisi olan “Akli Muhasebeleştirme” hakkında bilgiler vereceğim. Beynimizin bu zaafı, bizi borsada işlem yaptığımız sırada nasıl etkiler?

#endeks #thyao #garan #tavhl #pgsus #glyho #ekgyo #enkai #dgklb #hekts #parsn #naten #rysas #sokm
2- Beynimizin bu zaafı, bizi finansal piyasalarda işlem yaptığımız süreç içerisinde nasıl etkiler onlardan bahsedeceğim.
Akli Muhasebeleştirme (mental counting) terimini finans literatürüne ilk defa Richard Thaler kazandırmıştır. Kendisi ünlü bir davranışsal finans uzmanıdır.
3- Konuyu fazla uzatmadan bizi ilgilendiren tarafını açıklayayım. Konunun özeti şu: İnsanlar parayı nereden geldiğine göre kategorilere ayırma eğilimindedirler.
Örneğin kumarda, bahiste, borsada vs kazandığımız para, çalışarak kazandığımız paradan daha değersiz gelir bize.
Read 21 tweets
1- Arkadaşlar herkese selam,
Bugün #Tkfen hissesi üzerinden #viop da short pozisyon örneği paylaşıcam sizlerle. Bu paylaşımda ekstra olarak Fibonacci yi ters kullanarak nasıl hedefler belirlenebiliyor onu göstereceğim.
2- Eski paylaşımlarda yaptığım gibi bugün grafiği geriye alarak adım adım ilerlemeyeceğim. Zira öyle yapınca benim çok vaktimi alıyor. Böyle yaptıkça hem daha fazla paylaşım yapma imkanı da bulurum diye düşünüyorum.
3- Şimdi #Tekfen grafiğini günlük olarak aşağıya bırakıyorum. Burda ok ile gösterdiğim yerdeki düşüş nasıl yakalayabilirmişiz onun analizini yapalım. Image
Read 16 tweets
1-Herkese Merhaba,
Dün yaptığım ankette en çok talep edilen Stopploss eğitim çalışmamızla yine birlikteyiz.. Örnek hissemiz #Sahol .
Stoploss örneğimize geçmeden önce ilk olarak hisseyi hangi gerekçelere göre aldık onun bir analizini yapalım.
2- Öncelikle #Sahol hissemizin geçmiş grafiğini Tradingwiev’ın yeniden oynat özelliği ile geçmiş tarihe aldım. Bu analizde saatlik veya haftalık grafiğe başvurmayacağım.Zira flood biraz uzun olacak, çok fazla ayrıntıya girmeden stoploss konusuna girelim.Günlük grafiğimiz aşağıda Image
3- Gördüğünüz gibi hissemiz sert bir düşüşten sonra en son olarak mum formasyonlardan biri olan Doji bırakmış.Doji bir karasızlık mumudur.Düşüşlerden sonra oluşuyorsa yükselişin başlaması için ön sinyal verir ancak kesinlikle teyite muhtaçtır.Teyit ise güçlü gövdeli yeşil mumdur.
Read 40 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!