Discover and read the best of Twitter Threads about #olmip

Most recents (2)

#olmip bu hisse ile ilgili birkaç yanlış anlaşılma olmuş galiba çok mesaj geldi.
İlk olarak bu hisse fiyatı piyasada gerçekten şirket değerinin çok üzerinde idi. Halka açıklık değeri düşük olduğu için fiyatlama gerçekçi değildi.
2. 12 civarında iken yüzde 90 i şirketin pay başına 2.69 toplam 600milyon civarına satıldı. Bu rakamin temel analiz yapıldığında bulunan değer olduğunu belirttim. Fakat gelinen son durum ve piyasa gerçeklerine bakılarak;
3. Satış nedeni ile Çağrı yapılması zorunludur. Spk tebligine göre çağrı fiyatı son 6 ay ortalamasi olacaktır. Bu sebeple yarından sonra düşmesinin mantığı yok. Bu yüzden küçük yatirimci mağdur olmasın diye bunu belirtmek istedim. Kimseye al sat tavsiyesi vermiyorum
Read 4 tweets
#Olmip maalesef satış haberinden sonra düşüş devam ediyor. Çok önemli bir husus burada "Çağrı Yükümlülüğü" doğacak olması. Tahminimce son 6 aylık ortalama fiyat civarında bir rakam çıkacaktır. Bu sebeple 2,69 satış fiyatını baz almak hatalı kararlara yol açabilir.
2. Elinde bu hisseye yakalanan küçük yatırımcı arkadaşlar bu hususa dikkat etsinler. Tabanda 4 milyondan fazla hisse vardı. Bir hisseye ederinden çok fazlasını verirsen başımıza her zaman böyle şeyler gelebilir. Araştırmadan hisse almayın lütfen.
SPK PAY ALIM TEKLİFİ TEBLİĞİ (II-26.1)'nde zorunlu pay alım fiyatı belirlenirken "payların satışına ilişkin anlaşmanın yapıldığının kamuya duyurulduğu tarihten önceki altı aylık dönem içinde oluşan günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama borsa fiyatlarının aritmetik ortalaması"
Read 4 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!