Discover and read the best of Twitter Threads about #ordu

Most recents (3)

1) 2023 PORTFÖYÜM:

Kasım ayından itibaren, 2023 yılına hazırlık yapıyordum. Bu hazırlığa Aralık ayı eğitimindeki arkadaşları da dahil ettim. Onlardan da güzel fikirler ve geri dönüşler geldi. Kendilerine de teşekkür ediyorum. Bilgiyi paylaşmak ve birlikte kazanmak en güzeli.
2) Yine uzun bir bilgisel olacak. Ben bazı ÖNEMLİ konuları, kısa kısa anlatmak yerine, uzun ve detaylı anlatmayı daha çok seviyorum. Bu nedenle, klasik bir "Çaylar kahveler hazırlansın, yatırımcı baba yazıyor" bilgiseli daha geliyor.

Vatana, millete hayırlısı olsun :)
3) 19 Kasım’da paylaştığım, 2022 yılında neler yaptım?
Finansal yatırımlarımı nasıl değerlendirdim yazısını yeniden sunuyorum. Bu yazıda 2022 yılında portföyüm %471 büyüdü demiştim.

#alka #aksa #eregl #hekts #sasa #gesan #smrtg #kontr #kmpur

Read 72 tweets
Azerbaycan ordusunun “Türk Modeline” geçişi…

Sovyetler Birliği’nden ayrılarak 18 Ekim 1991'de ikinci kez bağımsızlığını ilan eden #Azerbaycan, Ermenilerin Karabağ'a yönelik saldırıları altındaydı. 1992 yılında Türkiye ile ilk askeri iş birliği anlaşması yapıldı.
Hatta 1996, 2007 ve 2010’da anlaşmalar imzalandı ancak hiçbir şey 2016’da yaşananlar sonrasındaki gibi olmadı. 1994’te son bulan #Karabağ olaylarından bu yana en büyük çatışmalar Nisan 2016 yılında gerçekleşmişti.
Dört gün süren çatışmalar 22 yılın en büyüğüydü ve ilk kez Azerbaycan ordusu bir çatışmada işgal altındaki 6 stratejik noktayı ele geçirdi. Yani 22 yıl sonra cephe hattında Azerbaycan lehine gerçekleşen ilk değişiklikti bu.
Read 10 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!