Discover and read the best of Twitter Threads about #para

Most recents (16)

I just finished Building A Second Brain Cohort 13. #Tweetstorm of my key learnings and takeaways. TLDR, you should try BASB if you want to clarify your point of view (philosophy) and increase your contribution to people and the world. #BASB #BASB13 #personaldevelopment
💡1 - Before starting BASB, I read a lot of Forte Lab’s free blog posts. You can learn about the core concepts of BASB - PARA and CODE at fortelabs.co/blog/basboverv…. BASB was created by Tiago Forte @fortelabs.
💡2 TLDR BASB really creating your own creative process to leverage your information, knowledge, and wisdom. What you "create" is limitless - clarifying your personal philosophy, getting better at your job, starting a blog, starting a business. Whatever needs creativity.
Read 31 tweets
Acemoglu e Robinson em seu livro "Por que as nações fracassam" nos mostram a importância que as instituições possuem para o desenvolvimento econômico e geração de prosperidade em longo prazo.
Mas o que são as instituições e como elas influenciam as nossas vidas diariamente?
As instituições são todas as regras formais e informais de uma sociedade. Por meio da atuação institucional é possível atender a demandas e anseios da população.
Elas são as "guardiãs das regras do jogo" e cabe a elas garantir a execução de contratos e evitar injustiças.
Sua atuação não pode ser parcial e favorecer apenas os "amigos do rei" as regras precisam ser claras e transparentes.
A máxima "Pau que dá em Chico dá em Francisco" precisa ser levada ao pé da letra para evitar distorções e evitar incentivos à corrupção entre público e privado.
Read 9 tweets
The city of Stockholm commissioned Skolplattform, an omnibus app to deliver timely information to students, teachers and parents. It was a mess: a late, SEK 1B (USD 117M) "IT disaster" boondoggle with a 1.2 star rating.

play.google.com/store/apps/det… 1/ Christian Landgren's design for a 'Skrota Skolplattformen' c
If you'd like an unrolled version of this thread to read or share, here's a link to it on pluralistic.net, my surveillance-free, ad-free, tracker-free blog:

pluralistic.net/2021/11/09/skr… 2/
Among the groups that were poorly served by the app were parents, and among those parents was Christian @Landgren, a software developer. Landgren created a streamlined version of the app just for parents that he dubbed Öppna (open) Skolplattformen. 3/
Read 52 tweets
#Blockchain teknolojisinin 10 yılı aşkın süredir hala günlük hayata dokunamaması ve #bitcoin nereye 3000 coin oraya ise #Btc bana göre şuan #ponzi nin kralı. #Proje çok iyi sözleri şuan için boş. Bunu çok kez gördük. Projesi çok iyi dediğimiz paralar bile dibe vurmuş. Hala ++
#bitcoin den ayrılmamış. #Decentralized diye öve öve bitirelemeyen sistemin #btc nin fiyat aksiyonunu birebir tüm piyasada uygulayan robotların eline geçmiş olduğunu bir tek ben mi görüyorum? Fanatik olmaya gerek yok amacımız para kazanmak. Para neredeyse oradayım. Bu aralar o ++
yüzden çok fazla #yatırım yapmıyorum. #IDO #whitelist #airdrop #gem kovalıyorum. Güzel haberi olan bir #coin olursa alıyorum.#Para akışı şuan bu yönde ama böyle #Blockchain sistemi de olmaz çünkü #yatırım yaptığı şeyin teknolojisine whitepaperine tokenomiğne dikkat eden yok ki! +
Read 9 tweets
Vamos falar de:
- cpi
-5tf
-senado
-CAMPANHA #DemitaEm2022
Segue o fio:
01
02-
cpi.
o PALANQUE ELEITORAL DE 2022 montado pela VELHA GUARDA DA POLITICAGEM que ainda pensa enganar o povo já tem um veredito:
"A CULPA É DO BOLSONARO!"
Mas EU DISCORDO!
Os VERDADEIROS CULPADOS desse CIRCO são os ELEITORES BRASILEIROS.
#DemitaEm2022
jornaldacidadeonline.com.br/noticias/29977…
03-
5tf
E essa VERGONHA🤔⁉️
CADÊ OS 27 SENADORES QUE VÃO CONCORRER A REELEIÇÃO EM 2022🤨⁉️
CADÊ O @SenadoFederal 🤔⁉️
Ah! Eu esqueci😊estão PREOCUPADÍSSIMOS COM O PALANQUE ELEITORAL da #CPIdoCirco E PRECISAM PREPARAR A ENGANAÇÃO PARA 2022.
#DemitaEm2022

jornaldacidadeonline.com.br/noticias/29976…
Read 28 tweets
Az önce @Merkez_Bankasi tarafından yürütülmek üzere "ÖDEMELERDE KRİPTO VARLIKLARIN KULLANILMAMASINA DAİR YÖNETMELİK" Resmî Gazete'de yayınlandı.

Yönetmelik ne diyor? Türkiye'de #kripto #para yasaklanıyor mu? Yonetmeliğin hukukî önemi ne?

Hepsini bu akışla değerlendireceğim.
Öncelikle Yönetmelik, İLK KEZ #kripto varlık tanımı yapıyor. Bu, Türkiye'de artık #kripto varlıkların resmen ve hukuken tanınması ve tanımlanması anlamına geliyor. Fakat bunun bir yönetmelikten ibâret olduğunu unutmayalım. Yönetmelikle, hiyerarşik olarak yasalardan aşağıdadır.
Ayrıca Yönetmelik, SÂDECE ödeme kuruluşlarına yönelik ve bu kapsamda yayınlandı. Özetle; kredi kartı ve benzeri araçlarla #kripto #para alım-satımı yapılamaz, #kripto #para hiçbir alışveriş için kullanılamaz, elektronik ödeme hizmeti sağlayıcısı #kripto #para hizmeti veremez.
Read 7 tweets
Começando a listagem de tweets recuperados para a arroba neyleprevost. Sumiram desde a nossa última checagem 6 tweets.
O tweet com id 1241566509278932993 de 2020-03-22 03:24:57 que falava sobre:
RT @brunocampiteli: @neyleprevost @copelatendevoce @Sanepar_PR Perfeito. Ficamos no aguardo, acho que ambos lados tem que se ajudar, públic…...
Read 16 tweets
1/18- Robot tasarlamaya yeni başlayanlar için geliştirdiğim sistemlerde aşırı optimizasyon olup olmadığını nasıl anladığımı anlatacağım. Flood bununla ilgili olacak ancak tekrar belirtmek isterim ki ben yatırım dünyasına ve finansal dünyaya gireli henüz 1 yıl oldu.
2/18- Dolayısı ile yazdıklarımın benden çok daha bilgili olan üstatlarla yarışma amacı yoktur, sadece kendim gibi bu işlere yeni başlayan arkadaşlar için bir vizyon açma amacı gütmektedir. Bu ufak açıklamadan sonra kısaca size nasıl bir yöntem izlediğimi anlatmaya başlayayım.
3/18- #PARA modülü geliştikten sonra artık kod geliştirme işini neredeyse bıraktım ancak bu modül benim sistem tasarımına bakış açımı tamamen değiştirdi. Her ne kadar @__Tiberius ve @erhanacikgoz1 hocadan defalarca segmentasyonla ilgili bilgiler almış olsam da becerememiştim.
Read 18 tweets
"Son günlerde üzerimde ciddi bir ağırlık var ama nedir tam bilemiyorum."
Altın yatırımcısı ☺
Altın enflasyona karşı korumaz mıydı? Belki, evet.
Mal enflasyonu var mı? Varlık enflasyonu var...

Beklentiyle nominal faizler hızlı gittiğinde, gerçekleşen enflasyona kıyasla hesaplanan "reel tahvil getirisi" artıyor. Altının temel korelasyonu buna...
#Reel getiriler hızlıca artıya yöneldiğinde; altına baskı uyguluyor. Başka deyişle: "senin son 2 yılda $2.000'e koşma sebebin bendim; şimdi dönüyorum!" diyor. Önce reel faizler sakinleyecek; sonra altın fiyatı. Beklenmeyen bir şey olmuyor...

[Terminalciler: USGGT10Y Index GO!]
Read 4 tweets
1. Cübbeli Ahmet kime hizmet ediyor?
Cübbeli Ahmet konusunda kafası karışık olan insanları bilgilendirme yazısı olan bu çalışma, Cübbeli'nin Cemaat içerisinde yapmaya çalıştığı "ŞEY"in ne olduğu konusunda yeterince bilgi içerecektir! Ve bu sayede büyük RESİM görülecektir!
2. Malum olduğu üzere “Cübbeli Ahmet” konusu İSMAİLAĞA câmiâsı içerisinde çeşitli sıkıntılara sebep olmaktadır. Bu sıkıntıların sebebi, Cübbeli'nin yaptığı işlerin Cemaat içerisinde tasvip edilmediği halde, yapılanların kabul görülüyormuş gibi bir görüntü oluşturulması! Image
3. Cemaat içerisinden kurumsal olarak bir cevap verilmese de, bu konuda verilen tepkilerin neler olduğu ve kimler tarafından gündeme geldiğini kısa bir çalışma neticesinde göstermek istiyorum. Bu sayede oluşan kafa karışıklılığının bir nebze olsun giderileceğini düşünüyorum.
Read 80 tweets
1-Swami #Sivananda used to say this about #Mantra and #Japa #Sadhana

“Do not bother yourself about #Matra, #Para and #Pashyanti, etc.

Do #Japa of your #Ishta #Mantra mentally with its meaning and right #Bhava.

You will realize the spiritual benefits. (1/13)

#Astrology. Image
2-Why do you waste your time counting the pebbles on the bank?

Take a dip immediately in the Ganges and enjoy the bath” (2/13)

#संस्कृतिबोध Image
3-All Mantras have equal potency or power.

It is not quite accurate to say that

... Om Namo Narayanaya is superior

...to Om Namah Shivaya or Radhesyam or Sri Ram, and so on. (3/13)

#सनातनशुद्धरूपसेविज्ञान Image
Read 13 tweets
THREAD-
Deciphering the Five Elements
1/n
What we know is a drop and what we don’t know is the ocean.Our Vedas are an ocean of knowledge and today I am trying to explain just a drop. As we all know everything is made of five elements – Earth, Water, Fire, Air and Ether. Image
2/n
These elements are not as easy as we think.
#Earth is not a planet
#Water is not that we drink
#Fire is that we use to burn
#Air is not just what we breathe
#Ether is not the sky

With the help of Vedas and Holy Scriptures, I will scientifically try to prove that the real Image
3/n
form of five elements and their sequence in creation of the universe is – Ether, Air, Fire, Water, and #Earth.Ether converts into Air, then Air converts into Fire, then Fire converts into Water and lastly water converts into Earth. To explain it further, let me give it to Image
Read 20 tweets
#Thread #DidYouKnow
1. How our Ancient Indians use to calculate #Time and #calendar according to Srimad #Bhagawatham.
Will calculate age of Brahma 1st:
Usually, 60 sec = 1 min, 60 min = 1 hour, 24 hours = 1 day, 7 days = 1 week, 30 days (on avg) = 1 month, 12 months = 1 year.
2. Like this -
4,32,000 years is Kali Yuga
4,32,000X2 = 8,64,000 years is Dwapara Yuga
4,32,000X3 = 12,96,000 years is Treta Yuga
4,32,000X4 = 17,28,000 Years is Sat Yuga
All together four yugas is 1 Chatur Yug i.e,
4,32,000 X (4+3+2+1) = 43,20,000 years is 1 Chatur Yuga
3. 1000 Chatur Yugas is Brahma's half day. (day time) another 1000 Chatur Yugas is Brahma's 2nd half day (night time)
2000 Chatur Yugas is Brahma's 1 whole day.
like this 365 days for Brahma is 1 year. Brahma's age is 100 years. after his tenure,
next Brahma will be appointed.
Read 12 tweets
#ElHiloDeInversionesAndinas
En el día de hoy, les dejamos un hilo cortito, con detalles de la propuesta de canje a los Bonos Ley Argentina 🇦🇷
Vamos a plantear 2 escenarios para los bonos, y les dejamos en el final un bonus sobre el (¿trágico?) final de #AF20 ☠️
Para plantear los escenarios, se armó en Excel la estructura de cada uno de los nuevos instrumentos (2030, 2035, 2038, 2041 y el bono por intereses corridos). Se analizaron las relaciones de canje para cada uno de los bonos a entregar (#AO20, #AY24, #AA25, #AA37, #PARA y #DICA)
Se incluyó en el planteo, la opción de canjear por BONCER 2026 (#TX26) para #AO20 y #AY24, con un MEP estimado de acuerdo a cada escenario y el valor que igualaría la oferta con la recibida en moneda extranjera (a nuestro juicio, esta opción no es conveniente). 🚫
Read 7 tweets
📌 #Para💰 Kaybetmemize Sebep Olan En Büyük Hatalar
Bu flood ile bu zamana kadar #forex olsun #borsa olsun piyasalarda insanların niçin para kaybettiklerini kendi tecrübe ve gözlemlerime göre sizlere özetlemeye çalışacağım.
Lütfen dikkatlice okuyup beğeni ve RT yapmayı unutmayın
1️⃣ Piyasalarda işlem yapıp zarar edenlerin yaptıkları ilk hata piyasa bilgisine ve yeterli eğitime sahip olmadan bu piyasalarda işlem yapmasıdır. #Trading belki de bu dünyanın en zor işidir. Çünkü sadece eğitim yetmez aynı zamanda çelik gibi bir iradeye sahip olmaniz gerekir. Image
2️⃣ Plansız işleme girmek! Hayatımızda birçok şeyi en ince ayrıntısına kadar planlarken maalesef işleme nereden gireceğiz ne zaman çıkacağız gibi basit soruların cevabı olmadan işlem açıp kapatıyoruz. İşlem giriş seviyesi, stoploss noktası ve hedef önceden belirlenmelidir. Image
Read 20 tweets
Tá rolando muita desinformação sobre o que aconteceu aqui em Alter do chão envolvendo o ministro da educação Abraham Weintrnãoseicomoescreve.

Eu vou explicar como aconteceu porque me incomoda muito como isso tá sendo noticiado. #ministrodaeducação #alterdochão #Pará
Vamos começar por essa foto do início de tudo:
Alguns jovens decidiram usar o direito democrático de manifestação pra tirar uma com a cara do ministro da educação e suas gafes recentes

Você pode perceber apenas 3 manifestantes na foto, né ? como será que foi a agressão deles ?
Agora vejam o que acontece no exato momento da foto anterior.
Read 15 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!