Discover and read the best of Twitter Threads about #pgsus

Most recents (24)

İyi akşamlar,

Kendi içerisinde ne kadar dengeli bir portföye sahip olursanız, başarı oranınızın o kadar artacağını hep vurgulamışımdır.

Bu vesileyle, hafta başında sizlere bahsettiğim, güçlü ihracat oranı ve yatırımlarıyla portföyüme eklediğim #EUREN analizine başlıyorum; Image
Öncelikle sektöre olan ilgisi sebebiyle sevgili @alperkirdal‘ı ve kuvvetli analizleriyle keyifle takip ettiğim sevgili @acgozen’i doğru tahminlerinden dolayı tebrik ederim.

#EUREN geçen yılsonunda açıkladığı üzere güneş paneli camı (fotovoltaik cam da denilmekte) üretimi için… twitter.com/i/web/status/1…
Sektörü incelediğimde Türkiye’de şu anda halka açık ve mevcutta üretim yapan #SISE’nin de aynı alanda yatırımları bulunduğunu görmekteyim.

Son yıllarda yaşadığımız enerjiye talep artışı ve özellikle batının temiz/yeşil enerji kaynaklarına yönelmesiyle güneş enerjisi… twitter.com/i/web/status/1…
Read 19 tweets
Havacılık gözde olmaya devam ediyor, 2023 ün favori sektörü olduğu net. 99 dan bu yana portföyümde hep oldu, ve hep #pgsus u tercih ettim. Pgsus için mükemmel bir fırsat oluştu ve bu fırsatı belki de biraz da şansın yardımıyla çok iyi kullandı şirket. Neden tercih ettim, neden+
bu kadar güvendim, geçmiş tweet lerimde bulmanız mümkün. Tek bir şey söyleyeyim, Nisan'da iç hat yolcuya göre nerdeyse iki kat dış hat yolcusu taşıdı. Ve haftaya mayıs açıklandığında göreceğiz ki iki kat sınırı da ilk kez aşılmış olacak. Artık pegi bir low cost carrier değil+
+hizmet kalitesi, int. yolcu sayısı,yan gelirleri ve dünya rekoru favök marjı ile flag carrier firmalarla kıyaslanması gereken bir şirket.Pandemi dönemindeki havacılık krizini büyük bir fırsata çevirdi, tam bir case study olarak okullarda okutulmayı hak eden bir dönüşümü başardı.
Read 4 tweets
Günaydın,

1 haftada %12’lik yükseliş bir nebze olsun yatırımcılara nefes aldırdı. Yükselişin genele yayıldığı kuvvetli bir haftaydı. Haftanın son gününde de aynı seyrin devamını bekliyorum. 250$ yani 5.220 üzerine hacimli attığımız anda gözümüzü bir anda 300$’da açabiliriz.
Son anda büyük bir sürpriz olmazsa Sn. @memetsimsek Ekonomi’den sorumlu CB Yardımcısı olacak.

Sn. @_cevdetyilmaz ve @lutfielvan ‘ın yanı sıra 2021 yılından beri Trendyol Grubu Başkanı olarak görev yapan, Londra merkezli ilk Türk yatırım bankası Dome Group'un kurucu ortağı ve… twitter.com/i/web/status/1…
Öncelikle şunu söylemek istiyorum 4 isim de değerli isimler. Ancak ne kadar özgür olurlarsa değerleri o kadar iyi anlaşılacaktır. Yoksa “Ben bilirim” zlhniyeti bu isimlerin yerine yerel seçimlerin hemen sonrasında başka isimlerini görmemize sebep olabilir.

Bu arada kimsenin… twitter.com/i/web/status/1…
Read 8 tweets
#PGSUS Sokrates ne güzel söylemiş; “Tek iyilik bilgi, tek kötülük cahilliktir” diye.

Dış hat misafir sayısı bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %40 artarken (koltuk sayısı %30), ilk çeyrek toplam misafir sayısı geçen yılın aynı dönemine göre %29 artış gösterdi. Image
Toplam doluluk oranı 2022’nin aynı dönemine göre 3.6 puan artışla %84.4’e, dış hat doluluk oranı 6.3 puan artışla %83.5’e ulaştı.

12m€ ile Şirket tarihinin en iyi Q1 brüt karı, -29.5m€ ile Şirket tarihinin en iyi Q1 ebitda’sı gerçekleşti. Bu rakam altın yıl 2019’da… twitter.com/i/web/status/1… Image
Uçak alımları için 1.8mia TL ön ödeme yapılmasına rağmen toplam nakit ve nakit benzerleri ile finansal yatırımlar bir önceki çeyreğe göre ~500m TL artmış.

Net Borç/Favök 3.4x ile Havacılık sektörü özelinde makul seviyelerde. Sene sonunda 2-2.5x seviyelerine inecektir. ImageImage
Read 4 tweets
Pegasus (#PGSUS) bilançosunu aldık. Şirket tarihinin en iyi ilk çeyrek EBITDA performansı gerçekleşti. 🛫

Geçen seneye göre (-60 mio) bu sene daha düşük (-21 mio Euro) zarar geldi.

Havacılığın ilk çeyreğinde bu çok normal. EBITDA büyümesi ve marjları çok daha önemli.

(1/6) Image
Bana göre en sevindirici olan taraf yolcu sayıları ve spesifik olarak dış hat tarafında artış.

İlk çeyrekte seyahat talebinde görülen ivme ile birlikte bir trafik oldukça iyi seyretti.

(2/6) Image
Dış hat misafir sayısında kaydedilen %40 artışın desteğiyle ilk çeyrek toplam misafir sayısı geçen seneye göre %29 artış gösterdi.

Toplam doluluk oranı %84.4’e ulaştı. Dış hat doluluk oranı ise 6.1 puan artışla %83.7 oldu.

(3/6) Image
Read 6 tweets
#Devlerligi part2 karşılaşmasına başlıyoruz.
Burada bulunan 8 firmanın FD değeri 446 Mia TL genel olarak ise büyüyen devlerden oluşmaktadır.

2022/12--- #smkasAnaliz
#Kontr #Pgsus #Mgros #Gesan #Doas #Oyakc #Eregl #Aksa Haydi İnceleyelim.
Özet durumda hacimlerinin henüz düşük olması kaynaklı agresif gelişen gesan ve kontr firmalarını görüyoruz.Akabinde doas ve oyak fd büyümesinde önde geliyor. Net karda ise ilk üçte eregl pgsus ve doas geliyor.

#Kontr #Pgsus #Mgros #Gesan #Doas #Oyakc #Eregl #Aksa
Bilançonun dönen varlık kısmından başlıyoruz.Evet bariz gelişim odaklı artış sağlayan Kontr oyak ve gesanı ilk üçte gelişimini ikinci perde arttıran mgros doas firmalarını görürken diğer firmalarda son çyrkte törpü var.

#Kontr #Pgsus #Mgros #Gesan #Doas #Oyakc #Eregl #Aksa
Read 19 tweets
Piyasa oldukça güçsüz ve oynak. Ancak odağımızın olabildiğince şirket ve sektörlerde olması gerekiyor.

İlk çeyrek bitmek üzere ve bu çeyrekte neler olup bittiğine bakmak istedim. Sektörel veriler ve araştırma raporlarını bu seride derleyeceğim.(1/13)
Bankacılıkla başlayalım. 🏦

Yıla başlarken yerli özel bankaların olduğu tarafta bir miktar güç kaybı görmüştük. Tahvil portföyleri dolayısıyla seçim belirsizliğini en baskılı yaşayan sektör olabilir. Üstüne globalde yaşanan bankacılık krizi geldi.

(2/13)
Yine de yüksek sermaye yeterlilikleri, düşük NPL rasyoları ve enflasyona karşı dayanıklı TÜFE portföyüyle iyi bir ilk çeyrek göreceğiz.

Garanti Bankası'nın (#GARAN) bulunduğu yabancı mevduat tarafının pozitif ayrışması mümkün gözüküyor.

Çıkan raporlar ekte.

(3/13)
Read 13 tweets
#Pgsus 2022/12---Haydi İnceleyelim.
#smkasAnaliz
#Pgsus Havacılık sektörü uçuşuna devam ediyor.Şİrketlerin aktif tarafında özellikle duran varlıklarda en yüksek artış barı geldi +13.2 Mia TL akabinde dönen varlıklar gelişimini koruyor diyebiliriz.
Sermayeye bakalım burada ise +4.5 Mia TL gelişiminin üzerine +6.3 Mia TL eklendi.
#Pgsus Ciro gelişimi bariz başarılı bulunuyor.Yıla 4 Mia ciroyla başlayan şirket tam 42.7 Mia TL'yle kapattı.Yıl içi ciro gelişimi 9.5 kat artış sağlarken özellikle bu cironun en önemli artışı son iki çeyrekte gerçekleştirdi diyebiliriz.Son çyrk artış +12.4 Mia TL.
Read 9 tweets
Günaydın,

Deprem sonrası Bes’ler, Geri alımlar, Demir Çelik ile Çimento güruhu ile ayakta kalan endeks, dün de TVF sayesinde tutundu. Anlaşılan 5.000 altına kolay kolay düşmemize izin vermeyecekler. Yatayda kaldığımız sürece endeksin giderek güç toplayacağını düşünüyorum.
TVF’nin Ziraat ETF'lerine yatırım yapacağı ile ilgili haberlerin ardından Bankalar ve #THYAO’da ciddi bir ivme gözlendi. Üzerine Msci alımları öncesinde QNB #PGSUS almaya devam etti. #EREGL’de AK üzerinden Mittal satışı devam ederken, #SAHOL bilanço öncesi dikkati çekti.
Bilançolar gelmeye devam ediyor.

Dün akşam gelenlerden en beğendiklerim #BOBET #BUCIM #MAKIM ve korkunç fiyatına rağmen #BFREN olurken, mevsimselliğinde etkisiyle son çeyreklerde zorlanan #CCOLA’dan, ve #YYLGD’dan daha iyisini beklerdim. ImageImageImageImage
Read 5 tweets
Herkese merhaba bugün Ankara’da gerçekleşen @NNFHedefPortfoy ve @HKHHedefPortfoy sohbetlerinde konuşmacılar @yasaryildirimFK ve @YUNInvest’di. Oturumdan aldığım bazı notların satır başlarını sizlerle paylaşacağım. Umarım faydalı olur.
Yunus Şahin 💬

📌İmalat verilerinin geriye gittiğini görüyoruz.
📌Hizmet dönemine girdik diyebiliriz.
📌Türkiye’de ekstra durum var.
📌Dövizin sabit kalması ile sanayi etkilenebilir. Biliyoruz ki sanayi için en büyük maliyet işçilik.
📌Sanayideki maliyetlerin arttığı ve gelecek dönem marjların düşeceğini düşünüyorum.
📌Avrupa resesyonu, eur/usd paritesi ve marjları düşününce sanayici için en kötü yıllardan biri (hatta belki de son 10 yılın en kötüsü) olabilir.
Read 24 tweets
Yabancı hisse/ETF içeren tematik fonlar son dönemde hareketlendi. Bu fonların performans, yatırımcı adet ve içeriklerine dair analizi floodda paylaşıyorum 👇
Son 1/3/6/12 aylık performansları incelediğimizde, son 1/3 ay hariç vasat bir performans görüyoruz.

Öne çıkan temalar son ay için Fintek/Blokzincir⛓️ ve Turizm/Seyahat✈️ olurken diğer dönemlerde Temiz Enerji☀️/Sürdürülebilirlik🌳 ve Yarı İletken (Çip)🖥️ olarak görünüyor.
Getiri liderleri,

Son 1 Ay #IVY #YZC #ZFB
Son 3 Ay #IJC #DTZ #GZH
Son 6 Ay #IJC #IUT #TGR
Son 12 Ay #GZH #GZY #YJH olarak karşımıza çıkıyor.
Read 5 tweets
☢ ZOR BİR 2 GÜN GEÇİRDİK. BİR GÜN YÜZDE 7 ÇÖKÜŞ VE BÜYÜKLERİN ÇOĞU TABAN YADA TABANA YAKIN KAPATTI. SATIŞIN BİR MANTIĞI YOKTU. DİREK HABER AKIŞI İLE PANİK SATIŞI. ALGORİTMALARIN TETİKLEMESİ. SONRAKİ GÜN İSE AYNI ŞEKİLDE ALDILAR. YİNE FİYATA BAKMADAN PANİK ALIŞI.
2 - YANİ İŞİN ÖZÜ NE PERŞEMBE SATIŞLAR NORMALDİ NE CUMA ALIŞLAR. BU YÜZDEN 2 GÜNDE KISA VADE TEKNİKLER BOZULDU. ORTALAMALAR ALTINA GİTTİLER. KİMİ GERİ GELDİ. KİMİ GELMEDİ. GELENLER HACİMSİZ GELDİ GİBİ. YANİ BU HAFTA PEK TEKNİK BAKMAK İSTEMİYORUM. YANILIRIZ.
3 - PAZARTESİYİ GÖRMEK LAZIM. YÖN NE OLACAK. ONDAN SONRA DAHA SAĞLIKLI OLUR. ÇÜNKÜ ALGORİTMALAR BİLE PROGRAMLANAMIYOR ŞU AN. AMA BEN ALT - ÜST YAZMADAN BEĞENDİKLERİMİ YAZAYIM. AMA DEDİĞİM GİBİ ÇOK EMİNDE DEĞİLİM ÇÜNKÜ TEKNİK FİLAN BIRAKMADILAR KISA VADECİLERE 2 GÜNDE.
Read 7 tweets
Havacılık sektöründe pozitif gelişmeler duymaya devam ediyoruz. Avrupa'nın en büyük düşük maliyetli havayolu @Ryanair, Noel döneminde beklenenden daha güçlü gelen talebin ardından kâr tahminlerini yukarı yönlü revize etti. (1/4)
Yeni ilan edilen guidance'a göre, yıllık karın 1,325 milyar Euro ila 1,425 milyar Euro aralığında beklendiği açıklandı. Önceki hedef 1,2 milyar Euro’ydu. Şirket son çeyrekte 200 milyon Euro kar açıklamıştı.
Avrupa'da tatil amaçlı seyahat talebi güçlü. Havacılık sektörünün bu kış yüksek enerji fiyatları ve daralan hanehalkı bütçeleri nedeniyle zayıflayabileceği konuşuluyordu ama son gelişmeler bunun olmayacağını söylüyor.

Burada @eurocontrol'ün olumlu ve olumsuz senaryoları var.
Read 4 tweets
Günaydın,

Endeks kendi içerisinde müthiş bir denge tutturmaya devam ediyor. Piyasada dönen 5-6b$ tabir-i caizse nakış gibi işleniyor. 300$ üzerinde kaldığımız her gün güç kazanacağımızı ve 325$ seviyesine bilanço dönemiyle beraber ulaşacağımızı düşünüyorum.

Geçelim detaylara;
Havacılık ile başlıyorum;

#THYAO Citi'nin hedef fiyatını 185 TL'ye yükseltmesiyle kuvvetli bir gün geçirirken, #PGSUS satıcılı bir gün geçirdi.

2022 yılında düşük maliyetli taşıyıcıların trafik sayıları 2019'un %85'ine ulaşırken #PGSUS 2019 yılının %89'una ulaşmayı başardı.
GYO tarafında ise;

Dünkü @isyatirim GYO raporunda yeniden değerlemeler sonrası #EKGYO net aktif değerinde %58, toplam portföy değerinde ise %50'lik bir büyüme beklenmesi dikkat çekici

Dün akşam KAP'a bildirilen 13 ayrı değerleme raporu da bu beklentiyi ortaya koyar nitelikte.
Read 13 tweets
Günaydın,

Yıla müthiş başladık. 4.83b$ hacim 21 Aralık’tan bugüne gerçekleşen en yüksek işlem hacmi. Tekrar eski momentumuzu yakalamaya başlıyoruz. Endeks genelinde para girişi, genele yayılan bir yükseliş var. Bu seferki hikayemiz 2022 yıl sonu bilançoları.

Detaylara bakalım;
Havacılık ile başlıyoruz;

#THYAO 2022’yi 2019’un %93’ünde tamamlarken tarifeli bayrak uçucular @airfrance @lufthansa @british_airways @KLM’e göre en çok uçuş gerçekleştiren havayolu oldu. #PGSUS 2022’yi 2019’un %89’unda tamamlarken @igairport Avrupa’nın en işlek havalimanı oldu.
Yeni yılın ilk işlem gününde hem #THYAO ve #PGSUS’dan kuvvetli açılışlar gördük.

#THYAO için toplamda ~60mia TL net kar, ~43 TL hisse başı kar ile yılı +10$,

#PGSUS içinse toplamda ~7.5mia TL Net Kar; ~75 TL Hisse başı kar ile yılı +30$ hedeflerimi koruyorum.
Read 12 tweets
Günaydın,

2022 yılında yüksek enflasyon, düşük faiz ve sakin kur politikası yatırımcıları alternatif getiri arayışına yöneltti. Bu arayışa en iyi cevap veren varlığın Borsamız olması endeksin yılı %195 yükseliş ile tamamlamasını sağladı.

2023’de bizi neler bekliyor? Başlıyoruz;
2023 yılını 3 ayrı bölüme ayırmak istiyorum.

Birinci bölüm Ocak-Mart 2023 arasındaki Bilanço dönemi. Ocak ayı sonunda Bankacılık endeksi ile başlacak olan dönem belki de zor yıl öncesi en çok getiri sağlayacağımız dönem olabilir.

Bu sebeple, sizlere yol göstermesi açısından;
2022 yılsonu yaklaşırken kuvvetli bilanço beklediğim şirketler;

Havacılık - #THYAO #PGSUS
Bankacılık - #AKBNK #YKBNK #ISCTR #GARAN
Enerji - #ODAS #ALARK #AKSEN
Gıda - #TUKAS
Perakende - #MGROS
Otomotiv - #TOASO #FROTO #EGEEN #DOAS
Endüstriyel Tekstil - #AKSA
Petrokimya - #TUPRS
Read 13 tweets
#DevlerLigiPart2 analizimize başlıyoruz.

Burada bulunan 8 firmanın FD değeri 452 Milyar TL olup her biri alanında güçlü gelişimler sağlayan değerlerdir.

#enkaı #pgsus #tcell #asels #gubrf #aksa #doas #kords

Haydi İnceleyelim.
Genel çerçeve bilgileri görelim.Sıralama net faaliyet karı en yüksekten aşağı doğru sıralanmıştır.Evet 9.2 enkai 8.6 tcell 6.8 pgsus en yüksek ilk üçte nfk'lara sahip gelirken, son 1 yıllık fd büyümede doas aksa pgsus önde.

#enkaı #pgsus #tcell #asels #gubrf #aksa #doas #kords
Dönen varlıklarla başlıyor genel olarak güçlü gelişimler görüyoruz.Overallda enka pgsus tcell varlıklar artışı agresif kendi iç çeyreksel bakımında hızlı gelişim tarafında kords pgsus doas tcell asels artışları başarılı.

#enkaı #pgsus #tcell #asels #gubrf #aksa #doas #kords
Read 24 tweets
Tekrar merhaba,

51. haftada trafik 2019’un %95.7’sinde gerçekleşirken günlük ort. uçuş sayısı 23.560 uçuş ile bir önceki haftaya göre %4.7 arttı.

#THYAO günde ort. 1.187 uçuş ile en çok uçuş gerçekleştiren havayolu olurken, günlük ort. uçuş sayısı 50. haftaya göre %8 arttı 🧿
Havalimanlarına bakacak olursak;

@igairport günde ort. 1.212 uçuş ile ağ içerisindeki en işlek havalimanı olurken 2019 yılının %107’sinde.

Günde ort. 1.177 uçuş gerçekleştiren @ParisAeroport 2. , günde ort. 1.130 uçuş gerçekleştiren @HeathrowAirport en işlek 3. havalimanı oldu.
Özetle;

#THYAO ve #PGSUS için 2022 şahane bir yıldı. 2023 yılı da bu gidişle şahane olacak. Yılsonu bilançoları geldiğinde muhtemelen bir sürprizle karşılaşmayacağı. Son günlerdeki endeks performansları da bunu işaret ediyor. Özellikle #PGSUS müthiş bir trendin içerisinde 🧿
Read 4 tweets
Günaydın,

50. haftada trafik 2019 yılının %83’ünde gerçekleşirken günlük ort. uçuş sayısı 23.000 uçuş ile bir önceki haftaya göre %2.1 arttı.

#THYAO günde ort. 1.142 uçuş ile en çok uçuş gerçekleştiren havayolu olurken, günlük ort. uçuş sayısı geçtiğimiz haftaya göre %3 arttı. Image
Havalimanlarına bakacak olursak;

@igairport günde ort. 1.167 uçuş ile ağ içerisindeki en işlek havalimanı olurken 2019 yılının %105’inde. Günde ort. 1.129 uçuş gerçekleştiren @ParisAeroport 2. , günde ort. 1.110 uçuş gerçekleştiren @HeathrowAirport en işlek 3. havalimanı oldu.
Özetle;

#THYAO ve #PGSUS için 2022 şahane bir yıldı. 2023 yılı da bu gidişle şahane olacak. Yılsonu bilançoları geldiğinde muhtemelen bir sürprizle karşılaşmayacağım. Son günlerdeki endeks performansları da bunu işaret ediyor. Özellikle #PGSUS müthiş bir trendin içerisinde 🧿
Read 4 tweets
Günaydın,

Borsa İstanbul'un müthiş yolculuğu devam ediyor. 280$'ın üzerinde birkaç gün kalıcılık sağlar mıyız derken 289$'a geldik.

Bankacılık endeksi tek kelimeyle meydan okuyor. Günlük 7.2b$ hacim son bir haftalık ortalama hacmin %3, son 1 aylık ortalama hacmin %20 üzerinde.
Bu kadar büyük para girişine ve momentuma rağmen #YKBNK'de 2.7mia₺ #ISCTR'de 1.8mia₺ #PETKM'de 1.7mia₺ #AKBNK'de 1.4mia₺ #EREGL'de 1.2mia₺ #THYAO'da 1.1 mia₺ açığa satış işlemi gerçekleştiren değerli borsacılarımıza allah akıl fikir versin diyor, teşekkürlerimi sunuyorum.
Dün akşam Havacılık tarafının bu hafta tempo kazanacağından bahsetmiştim. #XULAS %3.1 ile bugünkü yükselişte Bankacılık Endeksine en büyük desteği veren 2. sektör oldu. #TAHVL'de son 3 aylık ortalama hacmin 1.6 katı, #PGSUS'da ise son 3 aylık ortalama hacmin 1.4 katı gerçekleşti.
Read 12 tweets
İyi akşamlar,

2022 yılının son 10 işlem günü, geri sayıma başlıyoruz. Haftaya gayet güçlü başlayacağımızı düşünüyorum. Özellikle Bankalarda müthiş bir momentum söz konusu. 280$ seviyesinin üzerinde kalacağımız her gün yılı 300$ üzerinde bitireceğimize dair inancım artacaktır.
Dönelim hisse senedi tarafına;

Havacılık sakin bir hafta geçirdi. Bir çok Yatırım ve Emeklilik fonunun en yüksek paya yer verdiği #THYAO iyi bir yıl kapanışı yapacaktır. Fiyat performansları beraber hareket eden #PGSUS ile beraber bu hafta yukarı doğru bir ivme gözlemlenebilir.
GYO tarafında #EKGYO hacimli ve kuvvetli performansını devam ettirecektir. GYO’lar her yılsonunda aktiflerindeki gayrimenkullere değerleme yaptırır ve gelecek bir yıl boyunca bilançolarında gayrimenkullerini bu değerden taşırlar. Bu bakış açısıyla #EKGYO müthiş fırsat sunuyor.
Read 11 tweets
1) Herkese merhaba, bugün bir pazarlamacı olarak sizlere modern pazarlamanın kurucusu Philip Kotler'in #4P modelini yani Product (ürün), Promotion (Tutundurma), Place (Dağıtım), Price (Fiyat) modellemesini kullanarak #NTGAZ hissesinin temel analizini yapacağım. #BorsaBros
2) Daha önce sermaye piyasalarında uygulamasını görmediğim bu modelin, temel analizi basitleştirmek adına bir çerçeve olacağını düşünüyorum. #4P yani pazarlama karması, tüm şirketlerin pazarlama ve satış stratejilerini temel aldığı bir modeldir. #NTGAZ #BorsaBros
3) Örnek hisse olarak son dönemlerde enerji sektörünün gözde hisselerinden biri olan ve derinlemesine inceleyerek yatırım yaptığım #NTGAZ 'ı inceleyeceğim. Öncelikle uyarmak isterim ki bu bilgisel tamamen bilgi ve eğitim amaçlı olup, yatırım tavsiyesi içermemektedir. #BorsaBros
Read 33 tweets
Tekrar merhaba,

15 Aralık 2022 itibarıyla portföyümün son durumunu portföy içerisindeki ağırlık sırasına göre paylaşıyorum;

#PGSUS (%14) #THYAO (%13) #EKGYO (%12) #AKBNK (%11) #AKSEN (%10) #GLYHO (%9) #GUBRF (%7) #PSGYO (%6) #QUAGR (%6) #TUPRS (%5) #TUKAS (%4) #PETKM (%3)
Sektörel dağılımlara baktığımız zaman;

Havacılık -%27
GYO -%18
Bankacılık -%11
Enerji -%10
Holding -%9
Petrokimya -%8
Gübre -%7
Seramik -%6
Gıda -%4

Bir çoğu ile Mart ayına kadar devam edeceğim. Mart ayı ile beraber biraz daha seçici bir portföy yapma ihtimalim oldukça yüksek.
#ODAS ile bu ay içerisinde vedalaştım. Benim için kolay olmasa da duygusallığa yer olmadığını düşünüyorum.

Bir hisseyi satmam için 4 sebebim var;

📌Hedef fiyatıma geldiğinde
📌Daha iyi bir alternatif bulduğumda
📌Temeli bozulduğunda
📌Şirket elde ettiği karları iyi kullanmazsa
Read 6 tweets
Günaydın,

Bugün Avrupa Havacılık Sektöründe 2022 yılının ilk 11 ayında neler yaşandı, uçuş sayıları nasıl gerçekleşti, hangi havayolları/havalimanları ön plana çıktı vb. birçok detay ile sektörün iki ana aktörü #THYAO ve #PGSUS özelinde 2022 yılsonu beklentilerimi paylaşacağım.
01 Ocak 2022 - 06 Aralık 2022 tarihleri arasında neler olmuş hepberaber bakalım;

Geçtiğimiz 11 aylık süreçte günlük ortalama trafik 25.569 uçuş olarak gerçekleşirken, 2019 yılının %83.1’inde gerçekleşti.
2022'nin başlarında ağ trafiği, COVID-19 varyantı Omicron'dan oldukça etkilendi. Uçuş seviyeleri yaz aylarında oldukça güçlü seyrederken günlük ortalama uçuş sayısı 30.000'in üzerindeydi. Kış tarifesine geçiş ile beraber trafik (uçuşlar) günlük ortalama ~22.000 seviyelerinde.
Read 25 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!