Discover and read the best of Twitter Threads about #sasa

Most recents (24)

İyi pazarlar,

Bugün size bir şirket A’dan Z’ye nasıl incelenir, yatırım yaparken nelere dikkat edilmelidir hepsini anlatacağım.

Bu şirket önümüzdeki hafta halka arz olacak olan Koza Polyester; #KOPOL

Şirket hakkında genel bilgilerden, sektör ve pazar detaylarına,… twitter.com/i/web/status/1…
1. Şirket hakkında genel bilgiler

Koza Polyester, #KOPOL 2011 yılında Gaziantep’te kurulmuş ve 2014 yılı içerisinde de üretimine başlayarak faaliyete geçmiştir. Şirket 288 kişiyi istihdam etmektedir.

Şirketin üretim faaliyeti polyester elyaf, polyester cips ve plastifiyan olup… twitter.com/i/web/status/1…
1. Şirket hakkında genel bilgiler (devamı)

Firmanın rakibi olarak #SASA gözükse de üretim kapasitelerine bakıldığında aslında rekabetten ziyade ülkemizin ihtiyacına göre ithalatı azaltmaya çalışan üreticiler olduğu görülebilir. #SASA 1.085 bin ton/yıl üretim kapasitesine sahip… twitter.com/i/web/status/1…
Read 24 tweets
Günaydın,

Tekniğinden temeline, halka arzlarından yatırımcı psikolojisine, günün en detaylı piyasa yorumuyla herkese iyi sabahlar.

Çarşamba sabahı 250$’dan gelen tepki alımlarıyla güne 257$‘da başlayan @borsaistanbul öğleden sonra gelen satışlarla $ bazında %0.8’lik düşüşle… twitter.com/i/web/status/1…
Birkaç gün önce TL cinsi faizlerin %25-30 aralığına yerleştiğini, sonucunda da 3 ayda KKM'ye 11mia $’lık yeni giriş olduğunu ve girişlerin her geçen gün arttığını söylemiştim. Ve bunun seçim sürecindeki siyasi riskler ile beraber endeksin önündeki en büyük engel olduğunu da.

Dün… twitter.com/i/web/status/1… ImageImage
Geçelim dünkü gelişmelere ve şirketlerden haberlere;

4 şirketin bedelsiz sermaye artırımı başvurusu @spkgovtr tarafından onaylanırken, 2 yeni halka arza da onay verildi.

Hatırlanacağı üzere #TUPRS %600 #GESAN %300 #ELITE %220 #KRON %200 bedelsiz sermaye artırımı başvurusunda… twitter.com/i/web/status/1… Image
Read 8 tweets
1) Bu coğrafyanın insanı olarak, duygularımızı uçlarda yaşamayı seviyoruz. Tuttuğumuz takım 2 galibiyet alınca, "Bu sene kesin şampiyonuz" diyoruz veya 2 mağlubiyet olunca da, "yönetim istifa" diyoruz.

Sevdiğimiz zaman da böyle olmuyor mu?
2) Sevdiğimizi düşündüğümüz zaman, karşımızdaki insanın özeline müdahaleyi bir hak olarak görüyoruz, O'nun düşüncelerini değil kendi duygularımızı önemsiyoruz ve sevgimizle karşımızdakini boğuyoruz.

Tam tersi sevmiyorsak da, nefret boyutunda sevmeyebiliyoruz.
3) Karşımızdakinden nefret ediyorsak, O'nun sürekli mutsuz olmasını istiyoruz. "Benden sonra bir daha gülmedi, mutlu olamadı" demeyi o kadar çok istiyoruz ki...

Duygularımızı uçlarda yaşıyoruz.

Sevgimizle (bazen) karşımızdakini sıkıyoruz, boğuyoruz, öldürüyoruz.
Read 27 tweets
1⃣ #SASA POLYESTER 2022 YILI DEĞERLENDİRMESİ

Yazıyı Tek Parça Alttaki Linkten Okuyabilirsiniz.
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
malitablolar.com/detay/25-sasa-…

@DrMehmetSeker Bey Yazıda bir eksiklik görürlerse düzeltirlerse seviniriz.
2⃣ #SASA POLYESTER 2022 YILI DEĞERLENDİRMESİ
3⃣ #SASA POLYESTER 2022 YILI DEĞERLENDİRMESİ
Read 24 tweets
#Devler ligi sektör analizimize başlayalım.
Burada bulunan 8 firmanın FD değeri 1.5 Trilyon olup her biri ülkemizin bir değeri sektörlerinin ise liderleridir.

2022/12--- #smkasAnaliz
#Tuprs #Arclk #Enkaı #Froto #Hekts #Sasa #Sıse #Thyao Haydi İnceleyelim.
Tutarsal tüm kalemlerde tuprs dev kar yaratıyor diyebiliriz.Büyüme açısından tabi piyasanında rüzgarıyla sasa hekts oranları yüksek bulunurken ana iş karlılığında ilk üçte Tuprs Thy Sise geliyor.

#Tuprs #Arclk #Enkaı #Froto #Hekts #Sasa #Sıse #Thyao
Devler genel olarak çok güçlü dönen varlık artışları sağladı son çyreklerde hafif duruldu diyebiliriz.Fakat artışı devam edenler ise Froto sise hekts olarak belirtebiliriz.En yüksek overall artış ise Thy ve Tuprsa ait.

#Tuprs #Arclk #Enkaı #Froto #Hekts #Sasa #Sıse #Thyao
Read 20 tweets
#Sasa 2022/12---Haydi İnceleyelim.
#smkasAnaliz
#Sasa Malum şirket sürekli yatırım yapıyor etkilerini aktif büyümesinin özellikle duran varlıklar tarafında görüyoruz bu çeyrekte +8.4MiaTL daha artış sağladı.Bu artış ilerde şirketi ticari faaliyetinde yüksek çarpan etkisi yaratacak.Dönen varlıklarda daralan artış mevcut +508MTL
#Sasa Sermayesini özellikle 2021/12 çeyreğinden sonra agresif şekilde arttırmaya başlayan şirket sürekli aynı istikrarla aynı miktarlarda arttırmaya devam etti buda sermayenin giderek güçlendiğini bize gösteriyor bu çeyrek +3.2 Mia TL eklendi.
Read 18 tweets
Günaydın,

Bilançolar gelmeye, hacimlere dengelenmeye, yükseliş genele yayılmaya ve 275$ üzerinde kalmaya devam ediyoruz. Anlık 282$’dayız. Her ne kadar o güven ortamı kaybolsa da siyasi riskler ön planda olmaz ise, ilerisi için tekrar heyecan duyabileceğimiz günleri konuşacağız.
Havacılık’ta kuvvetli seyir devam ederken, bilanço beklentisiyle #THYAO açılıştan itibaren bayrağı taşıdı. İlerleyen saatlerde #SISE #FROTO #TOASO ve Holdingler omuz verirken öğleden sonra Bankalar, #SASA ve #EREGL’nin de desteğiyle topyekün bir yükselişe şahit olduk.
Endeks üzerinde ağırlığı olan #EREGL’de yabancı satışları devam ederken, 15 Şubat tarihinden bugüne Mittal, Ak Yatırım üzerinden ~71m lot satış yaptı. Bu satışların bir kısmını Bofa (bir kısmı Norveç Varlık Fonu), bir kısmını da Ziraat (BES/BYF) şu ana kadar karşılamış gözüküyor.
Read 9 tweets
1) merhaba arkadaşlar sürekli borsa konuşuyoruz ama unutmayın borsa tek yatırım aracı değildir. Eğer borsada bir türlü başarılı olamıyorsanız çok da zorlamayın ve hırs yapmayın. Başka yatırım araçları da var.
2) Altın gümüş, gayrimenkul, vb alanlar da var. Ben borsada olmayı seviyorum ve borsada yatırım yapmak istiyorsanız da, önce kendinizi tanıyın . Yatırımcı profilinizi oluşturun. Bu profile göre eğitim alın ve kendinizi geliştirin.
3) kısa vadeli yatırımcı mısınız? Trader mısınız? Trend analizi mi yapıyorsunuz? Endeks ile ilgilenmiyor ve şirketlerin temel analizini yapıp orta uzun vadeli yatırım mı yapıyorsunuz? 3 yıl sonrasını mı yoksa 10 yıl sonrasını mı hedefliyorsunuz? Bunların hepsi bi arada olmaz.
Read 10 tweets
Herkese günaydın bu sabahın konusu hazır: “Hiçbir şey göründüğü, hatta yaşandığı gibi değildir. Her şey hatırlandığı gibidir.” - Barış Bıçakçı, Aramızdaki En Kısa Mesafe
Bu alıntıyla başlamak istedim çünkü hayatta tecrübe ettiğim ne varsa bu sözü doğruluyor. Zaten Barış Bıçakçı’ya dair ne varsa da okumuşumdur. Bir finans sayfası için bu kadar duygusallık yeter. Uykudan ayılmak ve işe varmadan bir şeyler okumak için geldiniz biliyorum.
Sabah 08:00 yazıları sanki benim eksik bir yanımı tamamlıyor gibi artık. Yaptığım anketlere gelen olumsuz oylara nispeten devam ettirmem de şart gibi 😅
Read 20 tweets
1) 2023 PORTFÖYÜM:

Kasım ayından itibaren, 2023 yılına hazırlık yapıyordum. Bu hazırlığa Aralık ayı eğitimindeki arkadaşları da dahil ettim. Onlardan da güzel fikirler ve geri dönüşler geldi. Kendilerine de teşekkür ediyorum. Bilgiyi paylaşmak ve birlikte kazanmak en güzeli.
2) Yine uzun bir bilgisel olacak. Ben bazı ÖNEMLİ konuları, kısa kısa anlatmak yerine, uzun ve detaylı anlatmayı daha çok seviyorum. Bu nedenle, klasik bir "Çaylar kahveler hazırlansın, yatırımcı baba yazıyor" bilgiseli daha geliyor.

Vatana, millete hayırlısı olsun :)
3) 19 Kasım’da paylaştığım, 2022 yılında neler yaptım?
Finansal yatırımlarımı nasıl değerlendirdim yazısını yeniden sunuyorum. Bu yazıda 2022 yılında portföyüm %471 büyüdü demiştim.

#alka #aksa #eregl #hekts #sasa #gesan #smrtg #kontr #kmpur

Read 72 tweets
Günaydın,

Az da olsa bir momentum kaybından söz edebiliriz. Hacimlerde 2 gündür belirgin bir düşüş var. 4.76b$ hacim uzun süre sonra aylık ortalamanın altında. Bu düşüşün sebeplerinden biri de 104 şirketin VBTS kapsamında Kredili Alım ve Açığa Satış yasağının olması diyebiliriz.
Yabancı çıkışı devam ederken, TCMB verilerine göre hisse senetlerinde bir önceki hafta 322m$ net satış gerçekleştiren yabancı yatırımcılar geçtiğimiz hafta 195m$ net satış gerçekleştirdi. İki haftada toplam 517m$ yabancı çıkışı yaşandı. 2022 toplam net yabancı çıkışı ise 3.66b$.
Sektörler/Şirketler özelindeki yorumlarıma geçiyorum;

Bist100 dün endeks ağırlığı yüksek olan #KCHOL #SAHOL #EKGYO #HEKTS #SASA Koza Grubu ve özel bankalar sayesinde günü yatay positif kapatmayı başarırken Demir Çelik, Ulaşım ve Petrokimya endeksi aşağı çeken sektörler oldular.
Read 10 tweets
Günaydın,

5.94b$ günlük hacim aylık ortalamanın üzerinde olsa da son 8 işlem gününün en düşük hacmi. Bist100’de sadece 41 şirket günü positif kapatırken endeks ağırlığı yüksek olan #SASA #HEKTAS #KCHOL #BIMAS ve #TUPRS sayesinde günü yatay kapatmayı başardık. Anlık 291$’dayız.
#XBANK sabah açılışta %5 seviyelerine kadar yükselse de gün içerisinde momentumunu kaybederek günü %1.39 ekside kapattı. Yılsonuna doğru/ yılbaşından sonra özellikle özel bankalar öncülüğünde kuvvetleneceğini düşünüyorum. Hala bir çok banka defter değerinin altında işlem görüyor.
Bugün VBTS cezası bitecek olan #SASA #HEKTS dün endeksi taşırken, bugün de aynı performansı göstermesini beklemek mantıksız olmayacaktır. Kredi yasağı olan şirketlerde kredili mallar satıldığı için hacimler düşüyor. Tedbirlerin bitmesine yakın tekrar yukarı hareket olabiliyor.
Read 5 tweets
Günaydın,

Borsa İstanbul'un müthiş yolculuğu devam ediyor. 280$'ın üzerinde birkaç gün kalıcılık sağlar mıyız derken 289$'a geldik.

Bankacılık endeksi tek kelimeyle meydan okuyor. Günlük 7.2b$ hacim son bir haftalık ortalama hacmin %3, son 1 aylık ortalama hacmin %20 üzerinde.
Bu kadar büyük para girişine ve momentuma rağmen #YKBNK'de 2.7mia₺ #ISCTR'de 1.8mia₺ #PETKM'de 1.7mia₺ #AKBNK'de 1.4mia₺ #EREGL'de 1.2mia₺ #THYAO'da 1.1 mia₺ açığa satış işlemi gerçekleştiren değerli borsacılarımıza allah akıl fikir versin diyor, teşekkürlerimi sunuyorum.
Dün akşam Havacılık tarafının bu hafta tempo kazanacağından bahsetmiştim. #XULAS %3.1 ile bugünkü yükselişte Bankacılık Endeksine en büyük desteği veren 2. sektör oldu. #TAHVL'de son 3 aylık ortalama hacmin 1.6 katı, #PGSUS'da ise son 3 aylık ortalama hacmin 1.4 katı gerçekleşti.
Read 12 tweets
İyi akşamlar,

2022 yılının son 10 işlem günü, geri sayıma başlıyoruz. Haftaya gayet güçlü başlayacağımızı düşünüyorum. Özellikle Bankalarda müthiş bir momentum söz konusu. 280$ seviyesinin üzerinde kalacağımız her gün yılı 300$ üzerinde bitireceğimize dair inancım artacaktır.
Dönelim hisse senedi tarafına;

Havacılık sakin bir hafta geçirdi. Bir çok Yatırım ve Emeklilik fonunun en yüksek paya yer verdiği #THYAO iyi bir yıl kapanışı yapacaktır. Fiyat performansları beraber hareket eden #PGSUS ile beraber bu hafta yukarı doğru bir ivme gözlemlenebilir.
GYO tarafında #EKGYO hacimli ve kuvvetli performansını devam ettirecektir. GYO’lar her yılsonunda aktiflerindeki gayrimenkullere değerleme yaptırır ve gelecek bir yıl boyunca bilançolarında gayrimenkullerini bu değerden taşırlar. Bu bakış açısıyla #EKGYO müthiş fırsat sunuyor.
Read 11 tweets
1) Herkese merhaba, bugün bir pazarlamacı olarak sizlere modern pazarlamanın kurucusu Philip Kotler'in #4P modelini yani Product (ürün), Promotion (Tutundurma), Place (Dağıtım), Price (Fiyat) modellemesini kullanarak #NTGAZ hissesinin temel analizini yapacağım. #BorsaBros
2) Daha önce sermaye piyasalarında uygulamasını görmediğim bu modelin, temel analizi basitleştirmek adına bir çerçeve olacağını düşünüyorum. #4P yani pazarlama karması, tüm şirketlerin pazarlama ve satış stratejilerini temel aldığı bir modeldir. #NTGAZ #BorsaBros
3) Örnek hisse olarak son dönemlerde enerji sektörünün gözde hisselerinden biri olan ve derinlemesine inceleyerek yatırım yaptığım #NTGAZ 'ı inceleyeceğim. Öncelikle uyarmak isterim ki bu bilgisel tamamen bilgi ve eğitim amaçlı olup, yatırım tavsiyesi içermemektedir. #BorsaBros
Read 33 tweets
Çoğu ekonomi dergisini aylardır çıktığı gün aldığım (çoğu e-dergi’ye geç düşüyor) için artık Zorlu Remzi Kitabevi benim için dergileri ayırıyor. Teşekkür ediyorum. Geçen hafta ben almadan bittiğinde benden çok üzüldüler.

Bugün çıkan Ekonomist Dergisi’nde #SASA’ya yer verildi.1️⃣
#SASA

📍2022 yılında PTA yatırımımızın mekanik montaj çalışmalarını büyük oranda tamamlamayı ve 2023’ün Ağustos ayında devreye almayı planlıyoruz.

📍Toplam yatırım bedeli 550 milyon$ olan elyaf ve cips (şişe cipsi,tekstil cipsi) tesisleri yatırım çalışmaları devam ediyor.2️⃣
#SASA

📍Adana merkez sahamızdaki binalarının çatılarına GES kurma çalışmalarımız devam ediyor. 2023’ün ilk çeyreğinde devreye alınacak.

📍Gelecek 10 yıl içinde Türkiye’nin, Avrupa ve Kuzey Afrika’nın petrokimya üretim üssü olma hedefinde en büyük katkıyı yapmak istiyoruz.3️⃣
Read 4 tweets
FİNANSAL ÖZGÜRLÜK YAZILARI – 04 –

1) Arkadaşlar merhaba,

Bir önceki yazımızda, HEDEF BELİRLEMEK konusunu ele alacağımı söylemiştim. Evvela bakalım, daha önce neler yazdık? 1. Yazımızda ne demiştik, YATIRIMCI PSİKOLOJİSİ önemli demiştik.

2) 2. Yazımızda eğer psikolojik olarak kendinizi YATIRIMCI olmaya hazırladıysanız EĞİTİM’e önem vermelisiniz demiştik. Eğitimin ise klasik bir TEMEL/TEKNİK ANALİZ EĞİTİMİ alayım, çok para kazanayım gibi basit olmadığından bahsettik.

3) 3. Yazımızda ise, Eğitim konusunu detaylandırdık. Temel Ekonomi, Finans, Para ve Yatırım konularını öğrenmeniz gerektiğini belirttik. Ayrıca "Kendini bilmek" "Gözlem" ve "Sezgilerin" önemini vurguladık. Çaylar kahveler gelsin, 4. Yazımız başlıyor. 🫖☕️

Read 88 tweets
Günaydın,

Geçtiğimiz hafta %1.8 yükselen, günlük ort. hacmin 5.5mia$ olduğu bir endeks vardı. Cuma günü son 10 günün en düşük işlem hacmi gerçekleşti. 5.000 psikolojik direnci kırılmasına rağmen kalıcı olamadı. Bir süre bu seviyelerde güç toplayıp yoluna devam edecektir.
Öncelikle bir konuya açıklık getirelim;

Sürekli yükselen bir borsa olmaz, ara ara dinlenmeler, kar realizasyonları olacaktır, sakin ve soğukkanlı olmanız gerekiyor. Size cazip vaatler sunan düşük profilli kişiler yerine gerçek piyasa profesyonellerini takip edin lütfen.
Geçtiğimiz haftayı kısaca hatırlayalım;

Havacılık sektörünün ayakta tutmaya çalıştığı endeks, bankacılık endeksindeki satıcılı seyrin etkisi ve kar realizasyonları sebebiyle haftayı satıcılı kapattı. #SASA’daki negatif hava devam ederken #HEKTS normalleşme sinyalleri verdi.
Read 6 tweets
Günaydın,

Kasım ayında %25 yükselen endeks, Aralık ayına da güçlü başladı. Nakış gibi işlenen bir piyasa var. Dünkü gap'li açılış sonrası akşam üzeri dönüp o gap'i almamız şahaneydi. Önümüz açlılıyor, piyasa kuvvetleniyor, yatırımcı sayımız, hacimler artıyor. Daha da iyi olacak.
Şirket/sektör özelinde konuşacak olursak;

Dün. Havacılık, GYO ve Madencilik endekslerinin sürüklediği bir endeks izledik. Bankalardan #ISCTR yükü omuzuna alırken, #SASA #HEKTS toparlanma sinyalleri verdi. MSCI alımı sonrası #HEKTS'da kuvvetli seyrin bugün de devamını bekliyorum.
Ocak ayı sonunda kuvvetli bilançoları ile başta #AKBNK #YKBNK #ISCTR ile Bankalar,

Operasyonları/ karlılığı, en az 3. çeyrek kadar kuvvetli seyreden başta #THYAO ve #PGSUS olmak üzere Havacılık sektörü,

Kamunun başlatacağı kampanyaya kilitlenen #EKGYO ve GYO sektörü,
Read 6 tweets
Öncelikle herkese günaydın. Bu sabah #sasa haberiyle başladık güne. Haberin sunum başlıkları okunma sayısını arttırmak, dikkat çekmek için demecin içinden cımbızlanmıs kelimeler kullanılmış. Haberi baştan sonra okudum. #sasa nın bir resmi Twitter hesabı++

ekonomim.com/kose-yazisi/80…
Olmadığından bile bir haber olan 40 yıllık ekonomi gazetecisiyim diyen arkadaşlar yazmış. Haber muhtemelen hisse fiyatı 180₺ iken yapılmış ve bugün servis ediliyor. Dikkat ederseniz 80₺ den satış yaptım o günden sonra herkese hisse fiyatı yüksek dedim gibi bir söylem var++
Ben buna ihtimal vermiyorum çünkü 72₺ den geri alım yaptı patron. Onu da geçtim 80₺ iken merinos ve dinarsu üzerinden yapılan satışlar gelen tahvil satışlarını karşılamak içindi diye kap haberleri var. Hepsini bir yana koydum dün gece bana gelen bir mesajı da ekledim.++
Read 6 tweets
Günaydın,

Geçtiğimiz hafta $ bazında %7.6 yükselen, ortalamada 6.2mia $ günlük hacmin oluştuğu, yatırımcı sayısının 3.3m kişiye ulaştığı güçlü bir piyasa görüyoruz. 280$/5.200 seviyelerine kadar momentumun devam edeceğini, bu seviyelerde temkinli olmak gerektiğini düşünüyorum.
#SASA #HEKTAS ve Bankacılık endeksi özelindeki direnç devam etmesine rağmen #EKGYO #SISE #ASELS #TUPRS #PETKM #KCHOL #AKSEN #FROTO’da güçlü trendin devam ettiğini görüyoruz. Bu hafta Bankacılık endeksinin, özellikle özel bankaların katkılarıyla güçlü trendin devamını görebiliriz.
Ocak ayı sonunda özel bankaların bilançoları gelmeye başlayacak. Bilançolara kadar Bankacılık endeksinin Özellikle #AKBNK #YKBNK ve #ISCTR’nin endeksin zorlandığı günlerde insiyatifi eline alıp endeksi sırtlayacağını düşünüyorum. Dost tavsiyesi, Bankacılık endeksinden korkmayın.
Read 6 tweets
1️⃣Borsa koşmayı sürdürüyor. Acaba 2’ye katlar mı? Bazı piyasa analistleri ve höstadlar şimdiden 10k hedefi vermeye başladı. Bu mümkün olabilir ama burada çok kritik 2 nokta var. İlki enflasyon. Kastedilen enflasyon hariç 2’ye katlamak mı? Yoksa düz 10k yapmak mı?
2️⃣Eğer düz 10k diyorsak bu çok daha mümkün. Ancak reel 2x yapmaktan bahsediyorsak biraz daha zor olabilir. 100 endeks yıllık getirisinden enflasyonu düşünce aslinda yıllık reel getirinin geçmiş yıllara kıyasla çok aşırı yüksek olmadığını görüyoruz.
3️⃣ 2010’da ve öncesinde çok daha yüksek reel getiriler görmüşlüğümüz var. Ancak son 10 yılda reel getiri %50 civarına hiç ulaşmamıştı. İlk kez gördük bu ay. Bakalım bu koşu %100 reel getiriye yani 2x seviyesine kadar devam edebilecek mi? Çok zor ama imkansız değil.
Read 16 tweets
1️⃣ #SASA #HEKTS #KONTR #GESAN #SMRTG 30 eylülden beri yükselmeseydi endeks şu an kabaca 4.000 puan, #SMRTG hariç diğer 4 hisse yılbaşından bu yana yükselmeseydi endeks şu an 3.020 puan seviyelerinde olabilirdi. #borsa Image
2️⃣ Son ralli 30 eylülde başladı ve bugün #XU100 , o tarihin üzerine 1.390 puan koyarak 4.570,20 puandan düzeyde günlük kapanışını tazeledi. O tarihten bu güne 5 hissenin endekse etki puanı 569, yaklaşık endekse etkisi %13. #xu100 #borsa
3️⃣ Bu 5 hissede yükseliş olmasaydı endeks kabaca 4.000 puan seviyesinde olurdu. Yılbaşından bu yana katkıya bakalım. #SMRTG yeni halka arz olduğu için geriye kalan 4 hissenin etkisini incelemek daha doğru olur. #borsa #XU100
Read 4 tweets
Sasa ve aselsan örneklemesi yaparak küçük yatırımcıların hisselerine karşı duydukları sevdanın nelere mal olacağını göstermek istiyorum. #sasa #ASELS
1- Borsayı kişilerin yatırım yaptığı ve bu yatırımı kazanca döndürmek istedikleri bir yer olarak görmek gerekir.
2- Bu alandaki tek amacımız belirli bir periyot içerisinde hedefimizdeki paraya ulaşmak aslında.
3- Bu süreç içerisinde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri hisse sevdasına tutulmamaktır bence.
Bu sevda sizin doğru karar vermenizi engeller.
4- Para piyasalarını kaotik bir yapıda olduğunu asla unutmayın. Sürekli ve sonsuza kadar giden bir grafik bugüne kadar hiç olmadı muhtemelen de bundan sonra da hiç olmayacak. Buradaki en önemli konu bu yükselen grafiğin nerede realize olacağı.
Read 14 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!