Discover and read the best of Twitter Threads about #sasa

Most recents (24)

(01/75) 2021/2Ç sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/75) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yapabilir. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
(03/75) #XN30 analizimize dahil olma hakkını kazanan 278 hisse senedi var. ALTIN_GR, USDTRY ve EURTRY de ilk 60 içinde. Endekslerden de #XUSIN, #XUTUM, #XU030, #XU100 ve #XBANK ayrı bir tablo olarak analize dahil.
Read 77 tweets
1⃣ #sasa Polyester Şirket analizi
Borsa da şirketlere yatırım yapan yatırımcıların ekseri bir çoğunluğu yatırım yapmış olduğu şirket hakkında temel bilgilere sahip olmadan yatırımlarını yaptıkları görülmektedir.
2⃣ Aslında her yatırım aracında olduğu gibi borsada da yatırım yapacağımız şirket hakkında detaylı bir araştırma yapmamız gerekiyor. Firma ne üretiyor , ürettiği ürünlerin detayı , pazardaki payı , satışları ,karlılığı , patron ve müdürünün kim olduğunu en azından öğrenmesi
3⃣gerekiyor. Örneğin bir ev almaya kalksak hiç araştırma yapmadan sadece şu semtte diye almıyoruzdur herhalde. Daire bile alırken en az bir ay araştırma yapıyoruz.
Read 182 tweets
1⃣Kısa( KISA ) vadede #sasa hissesi taşıyan arkadaşlara temel analiz destekli teknik analiz yapmaya çalışalım.
Dün paylaşmış olduğum aşağıdaki grafikteki ön görümüz gerçekleşmiş malesef. @xtraderx_ (selçuk gönençler) Hocam derki 8 haftalık ortalama kırıldığında trend değişimi
2⃣ yaşanabilir. Dikkatli olmak lazım. Uzun zamandır #sasa belli bir fiyat aralığına sıkışmış yukarıyada gidemiyor aşağıyada düşmüyor. Aşağıya düşme eğilimine girdiğinde patronlar tarafından alım yapılarak veya kap açıklamaları ile fiyat destekleniyor patronun kendi hissesini
3⃣alması #sasa açısından önemli bir şey demekki kendi şirketine güveniyor, şirketin gerçek değerini patrondan iyi hiçbirimizin bilemeyeceği için patronların alım yaptığı fiyatların aslında patron açısından ucuz olduğu kanaatine de varabiliriz fakat piyasada farklı düşünebilir.
Read 20 tweets
Examples of appropriation of #Arabic toponyms
List will name #Palestinian villages, place names depopulated before or in 1948, followed by #Israeli settlements with toponyms derived from names of destroyed #Palestinian villages:

#Lubya
Depopulated July 1948 (Bean in #Arabic)
#Lavi (Kibbutz); founded 1948 (Lion in #Hebrew)

#Al-Kabri ( Western #Galilee) depopulated on May 21st 1948
#Kabri (Kibbutz); founded 1949

#Alma (#Sadad district)
Depopulated on October 30th, 1948
#Alma (#moshav ) founded in 1949

#Biriyya;
Depopulated on May 2,
-, 1948

#Amqa (#Acre are)
Depopulated october, 1948
#Amka (Moshav) founded 1949

#Sajara (Lower #Galilee);
Depopulated: July, 1948
#Tree in #Arabic
#AynZaytun (Western #Galilee)
Spring #Olives in #Arabic
#Ilaniya (Tree in #Hebrew)+ #EinZeitim (kibbutz) Spring olive
Read 21 tweets
Kaliteli yönetilen ,sürekli değer yaratan ve mümkünse büyüme-yatırım hikayesi devam eden şirketleri bulabilmek oldukça kıymetli.
Kimsenin itirazı da olamaz.

Peki gerçekten ucuz mu ?
Bu paylaşımımda, kendi bakış açıma ve tecrübelerime göre , piyasanın birazcık coşku sınırlarını kaçırabildiği ve heyecanını yüksek tuttuğu hisseleri paylaşmak istiyorum.
Peşinen altını kalın çizerek , bahsedeceğim şirketlerin faaliyetleri, yönetim kaliteleri ve büyüme-yatırım++
++hikayeleri ile ilgili negatif görüşe sahip olmadığımı belirtmek isterim.
Hepsi çok iyi büyüyen ve alanında parmakla gösterilen firmalarımız.
Nacizane tezim ve eleştirel yaklaşımım , fiyatlaması özelinde olacak.
Read 15 tweets
1)Uzun zamandır paylaşım yapmıyordum, pası kiri biraz atalım. Bugünkü konu "Volatility Contraction Pattern" Toparlanma/güç toplama/konsolidayson evresi de diyebiliriz. Konunun anlatımı Mark Minervini-Trade Like a Stock Market Wizard adlı kitapta da geçmektedir. Tabi piyasada bunu
2)kendi keşfetmiş gibi sunanlar da var. Adına sin diyorlar galiba arapça harfe benzediği için :) Neyse.

-Kitaptaki gibi değil kendi yorumumu katarak anlatacağım o yüzden kitaptakine de sonradan göz atın.
3) Fiyatın hızlı bir yükseliş yaptıktan sonra dinlenme sürecidir. Darvas'ın kutusunun yükselen üçgene benzeyen şekli de diyebiliriz. Oluşum aşamaları da hemen hemen aynıdır.
Setup:
-Yükseliş aşaması
-Toparlanma süreci
-Toparlanma sonrası yükseliş
şeklinde olmaktadır.
Read 9 tweets
ParaMetric Telegram Grubunun Analizi:

1⃣ #SASA sizlerin talebi üzere çarşamba akşamı analizi istenen hissemizdi başlayalım:
✔️Genişletilmiş 2021 karı üzerinden değerlendirme yapacağız. Dönemsellik etkisini bertaraf etmeye çalışacağız
2⃣ Öncelikle ana bilgilendirmelerimiz ile başlayalım:
🔦 Şirket’in %15i halka açıktır. Normalde bu orandaki tahtalar manipülasyona açık olur lakin geri kalan hisselerde söz sahibi kişiler değil KURUMLAR
3⃣ Asıl göze çarpan hususlar:

📌Bu şirket özelinde şirket karının %50 Temettü dağıtımının 2014'ten beri kabul görmüş olması
📌2020 yılında şirketin yediği finansman giderleri. Sadece 2020 & 2019 karlı bir yıl olmuş💰
Read 35 tweets
Hep #sasa dan #hekts tan bahsediyorum. Birazda yatırımcıliktan bahsetmek istiyorum bildiğim kadarıyla. Ky olmak zordur bu piyasada. Ahlaksız yöneticiler, büyük kitlelere hitap edip yonlendirme becerisine sahip piyasada adına üstad denen ama yaptığı tam olarak ky nın cebinden +++
Parasını almak olan arkadaşlar ile dolu bir piyasadir bu... Yatırım demek, değerleneceğini düşündüğünüz bir varlığa paranızı park etmek demektir. Paranızın değerini korumak ile paranız ile bir değer yaratmak farklı şeylerdir. Değerini korumak için altın, döviz ve mevduat gibi ++
Enstrümanlar ile bunu sağlayabilirsiniz. Bir değer yaratmak için ise farklı alanlarda daha büyük fırsatlar vardir. Borsa bence bu alanlar içindeki en büyük nimettir hatta... Ben yapılan yatırımin nakite dönme hızına odaklı olduğum için borsaya bu gozle bakıyorum +++
Read 12 tweets
We’re now live on Facebook. Join the conversation via our Facebook page

facebook.com/GBVPrevNetwork…

#PreventVAW #FeministAgenda
@Lusukalanga is a Malawian feminist leading a violence response and prevention program. She's also the host of Feministing While Malawian podcast. #PreventVAW #FeministAgenda
@Wwangechi_leah is ED of @CREAWKenya and is here to share what she's learned from her work in violence prevention #PreventVAW #FeministAgenda
Read 18 tweets
(01/76) 2021/1Ç sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/76) Nisan'ın ilk haftası yoğunluğum nedeniyle ancak şimdi paylaşabiliyorum. Ancak zaten 3-aylık dönemlerde paylaştığımdan 1-haftalık gecikmenin çok fazla değişiklik oluşturacağını sanmıyorum.
(03/76) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yapabilir. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
Read 76 tweets
28.02.2021 güncel takip listesi #hey15li
#asels #eregl #sise #tuprs #thyao
#hekts #tmsn #tavhl #brisa #petkm
#arclk #aksa #kords #toaso #fonet

XU30 ağırlığı arttırıldı.Riskli şirket oranı azaltıldı.Daha kurumsal,hammadde bazlı şirket oranı arttırıldı.Güvenli limanlara çekildik. Image
2020 başından itibaren çok agresif bir portföy yapısı vardı
#megap #knfrt #gedza #poltk #tmsn #sasa #hekts #sekur
Fakat ilerleyen çeyrek dönemde risklileri kenera alip #brsan #aksa #kords #brisa gibi şirketleri ekledik
Şuan ise defansif ağırlıklı bir portföy ile devam ediyoruz
Şuan ise #sise #petkm ekledik. #asels agirligini arttırdık. Dip yapmış ve her türlü riski fiyatlamis #thyao #tavhl eklemiştik. #tuprs ağırlığını arttırdık. (Havacılığın toparlanmasını bai Jet yakiti talebi bazli marjlarda toparlanma bekliyorum)
Ozetle düşüncelerim bunlar 👍
Read 3 tweets
1) Herkese günaydın. Hızlı bir bilgilendirme yapayım. Sabah piyasaya hızlıca bir baktım. Endeks kağıtlarının bir çoğu ya trendlerini ya da önemli desteklerini kırmış. Bugün bir dead cat bounce olabilir ama, genel anlamda manzara hoş değil.
2) Bu kağıtlar endeksi, endeks de psikolojik olarak yan tahtaları etkileyebilir. O yüzden, eğer bu işte profesyonel değilseniz macera aramaya gerek yok. VIOP'ta, FX'te günlük, saatlik hareketler yapılabilir ama biliyorsunuz onu da çok önermiyorum çoğu kişiye.
3) Bir de, bu vesileyle, eğer Twitter'da takip ettiğiniz birileri "bu kötü günde bile sizlerle paylaştığım kağıt %6 yükseldi 😎" tarzı paylaşımlar yapıyorsa, onu takibi bırakmak için iyi bir fırsat olabilir. Çünkü borsa burada size öğretilenden çok farklı bir şey.
Read 9 tweets
(01/76) 2020 sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/76) 2021'in ilk haftası yoğunluğum nedeniyle ancak şimdi paylaşabiliyorum. Ancak zaten 3-aylık dönemlerde paylaştığımdan 1-haftalık gecikmenin çok fazla değişiklik oluşturacağını sanmıyorum.
(03/76) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, büyük ihtimalle, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yaparak göstermeyecek. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonradan paylaşacağım.
Read 76 tweets
1/7 Her çeyrek sonunda, hisse portföyümüze birkaç saat zaman ayıralım ve hangi hisseyi neden aldığımızı yeniden hatırlayalım. Acaba hisselerin temel hikayelerinde bir değişim/bozulma var mı? Bu alıştırmayı aşağıdaki tweet zincirinde özetledim.
2/7 İlk adım olarak hisseleri neden aldığımızı, ne kadar süre tutmak istediğimizi belirlemeliyiz. Bu bakımdan ben 5 ana yatırım teması belirledim ve her hisseyi bu temalar bakımından işaretledim.
3/7 Eğer bir hisseyi, yüksek büyüme potansiteli olduğu için portföye dahil ettiysek, bu yüksek büyümeyi sekteye uğratacak bir gelişme var mı diye değerlendirme yapmakta büyük fayda var.
Read 7 tweets
1- Herkese Merhaba,
Bugün sizlere, Teknik Analizde Fibonacci Kullanımını ve Fibonacci’yi kullanarak işlemlerimizde kazanç sağlama oranını nasıl arttırabileceğinizi örneklerle anlatıcam.
Bunun yanında, Fibonacci ile hedef fiyat ve dönüş belirleme yöntemlerinden bahsedeceğim.
2- Flooda başlamadan önce; Fibonacci kullanımını bilmeyenler, Fibonacci Retracement’ın (düzeltme seviyeleri) Tradingview’daki kullanımını, @kivancozbilgic hocamın Youtube’daki açıklayıcı videolarından izleyerek öğrenebilirler.
3- Fibonacci düzeltme seviyeleri aracı, bence teknik analizde mutlaka kullanılması gereken bir araçtır. Ama asıl sorun şu: Nasıl Kullanıcaz?
Bir yükseliş veya düşüş trendine Fibonacci çektiğinizde, aslında bütün Fibo seviyelerinde fiyat tepkisini görmek mümkün.
Read 35 tweets
1- Arkadaşlar herkese selam,
Bugün de, yine daha önce eğitim amaçlı analiz yaptığım #ALGYO hissesinde bir breakout stratejisi kullanarak nasıl bir yükseliş yakalanabilirdi ondan bahsedeceğim.

#endeks #xbank #garan #isctr #vakbn #halkb #akbnk #tskb #thyao #tavhl #tkfen #ttkom
2- Tabi bu devasa yükselişi önceden tahmin edemeyiz ama bazı stratejileri kullanarak girdiğimiz hisselerin hareketlerini izleyerek, biraz da risk alarak bunu başarabiliriz.

#sise #petkm #sasa #gerel #netas #karel #odas #yatas #zoren #tukas #orge #glyho #gsdho #kords #klmsn
3- Analize başlamadan önce araya bir parantez açarak, eğitim içinde kısa bir eğitim daha paylaşayım. Önceki #Algyo analizinde paylaşacaktım ama yazı dizisi çok fazla uzuyor diye bu analizde araya sıkıştırmayı daha uygun gördüm.
Read 27 tweets
(01/76) 2020/3Ç sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/76) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, büyük ihtimalle, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yaparak göstermeyecek. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
(03/76) #XN30 analizimize dahil olma hakkını kazanan 271 hisse senedi var. ALTIN_GR, USDTRY ve EURTRY de ilk 60 içinde. Endekslerden de #XUSIN, #XUTUM, #XU030, #XU100 ve #XBANK ayrı bir tablo olarak analize dahil.
Read 76 tweets
1 Ekimde marjların değişmesi ve açığa satışın başlaması ile ilgili olarak aramıza yeni katılan yatırımcı arkadaşlara nacizane tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

#hisseanaliznet #merko #oylum #dmsas #klgyo #rheag #martı #mrgyo #ayen #gerel #euhol #vking #escom #megap #papil #pegyo
1-Borsa döviz,gümüş,altın vs gibi yatırım aracıdır.Burada çok kısa sürede zengin olma hayali kurmayın.İhtiyacınız olmayan para ile yatırım yapın,başlangıç seviyesinde kredili işlemlerden uzak durun.

#bryat #cmbtn #hurgz #akmgy #ufuk #crfsa #acsel #uzerb #tkuru #ayces #alcar
2-Aracı kurum kullanın ve az komisyon ödeyerek anlık alan satan bilgisi görebileceğiniz bir veri terminali satın alın, Ödediğiniz komisyondan ücreti düşülecektir. Böylece bu zorlu kavgada gözleriniz açık olacaktır.
#yaprk #mrshl #tactr #yesil #egpro #vangd #sumas #osmen #frigo
Read 11 tweets
(01/75) 2020/2Ç sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/75) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, büyük ihtimalle, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yaparak göstermeyecek. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
(03/75) #XN30 analizimize dahil olma hakkını kazanan 274 hisse senedi var. ALTIN_GR, USDTRY ve EURTRY de ilk 60 içinde. Endekslerden de #XUSIN, #XUTUM, #XU030, #XU100 ve #XBANK ayrı bir tablo olarak analize dahil.
Read 75 tweets
1- Fibonacci'de çok sevdiğim bir oluşum türü var.
Defalarca kez 0,618 değeri fiyatı durmadan sıkıştırıyor ve en sonunda fiyatın patlamasına sebep oluyor.
Uzun süredir takip ettiğim #fdji üzerinde vardı. Şimdi onu örnekleriyle inceleyelim. Image
2- Tespit etmesi çok basit. Yapmanız geren tek şey oluşan her dalgaya fibonacci çizmek ve her birinin aynı fibonacci değerine denk gelip gelmediğini tespit etmek.

Aşağıdaki yükselişe çizdiğimiz fibo 0,618'de bitmiş. Atalım bunu cebe. Çizmeye devam. Image
3- Aynı işlemi düşüşe uyguluyoruz. Tekrardan 0,618 gelmiş dimi. Bunu da cebe atıyoruz. Diğer dalgalara da çizmeye devam. Image
Read 9 tweets
1- İdeal programını adım adım kullanımına yönelik bilgilerindirmelere burdan sırayla başlayalım,
adım adım formul yükleme, basit formulleri yazma, basit al sat sistemleri, sistem birleşmeleri vs..
2-Basit hareketi ortalama sistemi oluşturma, hareketli ortalamanın fiyatı kesmesi sonucunda oluşan al sat sistemi.
3- RSI a göre al sat sistemi. Rsı istediğiniz rakamın üzerine çıktığın al, rakamın altına indiğinde sat mantığında. başlangıç için adım adım gitmeniz öğrenme hızınızı arttırır.
Read 100 tweets
Siz 5 yıl satamayacak olsanız hangi hisseleri alırdınız? Neden?
Baksoy abi bu soruya ne cevap vermişti:
'Kar eden, karını arttıran firmalar olmali.'
Hep vurguladığı diğer bir konuda borsada aldigimiz hisselerin arkasında bir şirket olduğu ve bu şirketlerinde bir değeri olduğuydu. Bunu bilmeden al sat yapmayı kumar sayardi ve sirket karliliklari arttığı sürece elinizde tutmayi onerirdi.
Read 82 tweets
(01/75) 2020 (ve 1Ç) sonu itibariyle BİST'teki 10 yaşından büyük ve aktif işlem gören hisseleri (ve ilave bazı kur ve emtia) #XN30 kriterlerimize (üssel trend uyumluluğu + son 10 yıllık bileşik getiri) göre sıraya dizelim.
(02/75) Baştan bildirmekte fayda var. Twitter, büyük ihtimalle, hisse grafiklerini birbirine benziyor diye düşünerek "unavailable" sınıflaması yaparak göstermeyecek. Bu nedenle, tümü bittikten sonra threadreaderapp.com üzerinden unroll yapıp linki sonunda paylaşacağım.
(03/75) #XN30 analizimize dahil olma hakkını kazanan 272 hisse senedi var. Ayrıca ALTIN_GR da analize dahil. USDTRY ve EURTRY veri uyumsuzluğu nedeniyle bu çeyrek listeden çıkarıldı. Endekslerden de #XUSIN, #XUTUM, #XU030, #XU100 ve #XBANK ayrı bir tablo olarak analize dahil.
Read 75 tweets
1) İyi akşamlar dostlar, uzun zamandır açıklamalı hisse analizi yapmıyordum. Son zamanlarda çok sık trade ettiğim #thyao grafiğini kendi sistemim üzerinden (Trend kanalı ve Fibonacci) ile sade bir şekilde nasıl takip ettiğimi göstereceğim.
2) En önemli gösterge olan FİYAT'ı takip edebilmek için temiz sayfamızı açıyoruz.
#thyao çok düzgün olmasa da yıllardır yükselen bir trendin içinde o yüzden ilk iş trend çizgilerini çizmek olacak.
3) Fiyatın içinde olduğu tüm kanalları ve bu kanalların kırılması dahilinde oluşacak tüm kanalları grafiğime ekliyorum.
Not: Kanalların her biri eşit yüksekliktedir.
Read 15 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!