Discover and read the best of Twitter Threads about #sedatpeker6

Most recents (4)

1. Bir Pazar sabahı daha ben ve diğer 262.000 kadar sayko arkadaş bu kez #SedatPeker9 için sürünerek kalktık bakalım kardeşlerim. Vallahi 7:30'a yetişemedim, 8:45 itibariyle başlıyoruz bakalım, ne zamana biter Allah kerim.
2. #SedatPeker çocuk çocuk ayrı mekana taşınmış bu kez, mekan değişmiş. Kendisinin de dediği üzere nerede olduğu anlaşılmasın diye arkaya çirkin bi naylon perde falan konmuş, o da memnun değilmiş dekorasyondan vs vs. Ama buraya gelmek için bayağı yol katetmişler.
3. Artık İran'a mı geçtiler hâlâ Dubai'deler mi ne yaptılar bilmem. Önceki videolarda masada önce bir deniz feneri maketi vardı, geçen hafta dev bir pusula, bu hafta da koskocaman bir dürbün koymuş masaya. Hayırdır, denizaşırı sefer mi var? Sembol okumada iddialı değilim.
Read 337 tweets
#SedatPeker8 an itibariyle 15 dk. gecikti. #SedatPeker videoyu akşam saat 6'da yayınlayacağını duyurmuştu bugün.

Gecikme ilk kez oluyor. Sanıyorum şu an binlerce kişi "acaba operasyon yapıldı, SP paketlendi mi? #SedatPeker8 asla yayınlanmayacak mı diye meraklardayız.
Bu meyanda #Akşam6 Twitter'da TT oldu. Bekleyişimiz 6'ya doğru foto#1 'deki gibiyken, gecikme arttıkça video ya da Peker saat 6'da her ne yayınlayacaksa, o geciktikçe foto#2'deki Cücü'ye bağladık. Vallahi adrenalin arsızıyız! Şükür arzı hiç azalmıyor memlekette!
Video düştü! Geç olsun, güç olmasın aman :)
Read 11 tweets
Beğenir beğenmezsiniz, fakat yıllar önce 2000lerin başında Erdal Mumcu ile yapılan bir söyleşiden kendisinin söylediği isabetli bir tespit vardı. Yeri geldi, onu zikretmek isterim. Diyordu ki Mumcu, bu ülkenin kültürel kodlarında çok derinlere nüfuz etmiş iki temel tip kahraman+
figürü vardır. TR siyasetinde başarılı olmuş, uzun süre iktidarda kalmış ya da iktidara oynamış siyasetçilerin de bu iki temel kahraman tipolojisine oturduğunu gözleyebilirsiniz. Hem onlar bu tiplere oynarlar, hem de halk kültürel/ toplumsal hafızasındaki kodlarla onları bu+
tiplere oturtarak kendilerine popüler destek sağlar.

Bunlardan ilki KELOĞLAN tipidir. Keloğlan fukaradır, işte bi eşeği bir anacığından başka bir şeyi yoktur. Ama zekası, aklı sayesinde ne yapar eder, rakiplerini alt ederek olmazı oldurur, peri padişahının kızıyla evlenir.
Read 14 tweets
#SedatPeker6 İlk 18 dk.sı tırt. Heredot Cevdet'liğe soyunmuş, tarih Atatürk, Vahdettin, Machiavelli vs.Tüm bu kendine yontan tarih tırıvırısından çıkan sonuç şu yalnız: Peker "yıkıcı" değil, kendince "kurucu" unsurlarla işbirliği arayışında. Demirören'e dalma introda yer alan+
bir başka dikkat çeken unsur Kemalist-ulusalcılara çaktığı selamdan sonra. RTE ile pazarlığa devam ediyor demek bu. Çünkü Demirören'den havuza bağladıkça RTE yakın sahasına yaklaşıyor. Ağar ameliyat olmuşmuş, ona saydırmayı askıya almış sanki.
Pelikancılar'ı da rölantiye almış görünüyor şimdilik. Ama daha 20. dk. dayım. Yılmaz Özdil güzellemesine geçtik. Devam...
Read 113 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!