Discover and read the best of Twitter Threads about #sisecam

Most recents (3)

"Avrupa'nın Enerji Krizi Cam Üretimini Tehdit Ediyor."

1) #Cam konusuna özel ilgi duyduğumdan #WSJ haberini ilgiyle okudum ve aklımdan geçen onlarca fikri paylaşamasam da bir kahve eşliğinde sizlere yazıyı özetleyeyim.

#Glass #Energy #GasPrice

wsj.com/articles/europ…
2) Rusya'dan gelen doğal gaz akışının tamamen durması ya da sekteye uğraması Avrupa'da birçok şirketin korkulu rüyası. Bir süredir yönetimlerin alternatifler üzerinde düşündüğünü daha önce aktarmıştım.

Bu yazı da biraz bu endişeler üzerine.

3) Makalede otomotivden şişe üretimine, inşaattan sağlık sektörüne ve hatta sanatsal cam üretimine birçok üretimin maliyet artışı nedeniyle sıkıntıda olduğu ve alternatif arayışları örneklerle aktarılıyor.

Bu kapsamda şirketlere de yer vereceğim ancak burada bir parantez açalım.
Read 23 tweets
#Cam bardakta içeceklerinizi alın, akşama bir #Şişecam akışı yapalım.🙏🏻🙋‍♂️
1) Herkese merhaba 🙋🏻‍♂️

Pazartesi sendromu var mıdır bilmiyorum, ama bu akışta Şişecam şirketinin 2022 yılı ikinci çeyrek sonuçları sonrası aldığım notları paylaşarak sizleri biraz daha yoracağım. Şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Buyrun başlayalım.
2) Malum, finansal tablolar 2 Ağustos gece açıklanmış ve birçok kişi gibi ben de geç saatlere kadar son durumu incelemiştim. Ertesi gün de Sayın Görkem Elverici Bey (CEO) ve Sayın Gökhan Güralp Bey'in (CFO) geçmiş ve geleceğe ilişkin paylaşımlarını da dinlemek istedim.
Read 36 tweets
1️⃣ Size bugün uzun vadeli yapmayı düşünenlerin yatırım yapmaya değer buldukları bir hisseyi al sat yapmadan uzun süre tutmalarının (HODL) çok önemli iki faydasından bahsetmek istiyorum. Birkaç gün önce paylaştığım uzun vadeli yatırım simülasyonlarla da bağlantılı olarak..
2️⃣ İlki şu. Hisseyi alıp üstüne yatarsanız sürekli fiyat takip etmek zorunda kalmazsınız, stres olmazsınız, bilgi edinmek için efor harcamazsınız. İkincisi, yeterince uzun süre geçtiğinde hemen her hissede tutmak al/sat yapmaktan çok hatta çok çok çok daha fazla getiri sağlıyor.
3️⃣ Genelde al/sat için en iyi stratejilerin başında hissenin 200 günlük hareketli ortalamasını (MA) kırdığı dönemlerde ayı ya da boğa piyasasına girdiğine kanaat getirilmesi geliyor. XU100 getiri endeksi (temettü ve sermaye artırımlarını dikkate alan endeks) için bakalım.
Read 30 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!